![]() |
Re: clio sport 182
eu unu nu m-as supara sa o iau de la un gti,clio rs e o masina pentru viraje,cu un sasiu excelent,directie precisa,etc
|
Re: clio sport 182
Quote:
Si crede-ma ca in Bucuresti se fac curse , nu ca la Bacau. Oricum pana vii tu in Buc. ,as putea sa mai fac vreo 2-3 GTI-ri (Golf 5), singura problema e ca nu vor sa se mai dea, ca le este frica. Uite cum facem, vino la BUC si care pierde plateste benzina ta. Daca ma faci iti platesc benzina, daca te fac platesti tu, ok ? |
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Ia zi mosule ....vii la Craiova...daca vii,bat special drumul pentru tine....prietenul tau nu stiu de ce mai vbeste, ca el si-a luat-o la Suceava de s-a rupt de la gti ;)
|
Re: clio sport 182
Pana te hotarasti...citeste un pic aici...ca sa nu batzi drumul degeaba...
CARACTERISTIQUES TECHNIQUES RENAULT CLIO 2 RS / RS Ragnotti MOTEUR Type: 4 cyl. en ligne transversal, 16 s 1 ACT / 4 cyl. en ligne transversal, 16 s 1 ACT. Position: AV. Alimentation: Injection électronique. Cylindrée en cm3: 1 998 / 1 998. Alésage x course en mm: 82,7 x 93 / 82,7 x 93. Puissance ch DIN à tr/mn: 172 à 6 250 / 172 à 6 250. Puissance au litre en ch: 86,08 / 86,08. Couple maxi en mkg à tr/mn: 20,7 à 5 400 / 20,7 à 5 400. TRANSMISSION Aux roues AV. Boîte de vitesses (rapports): 5 manuelle. POIDS Données constructeur en kg: 1 035 / 1 021. Rapport poids/puissance en kg/ch DIN : 6,01 / 5,95. PERFORMANCES Vitesse maxi en km/h: 220 / 220. 400 m DA en secondes: 15,5 / 15,3. 1 000 m DA en secondes: 28,3 / 28,1. 0 à 100 km/h : 7,5 / 6,8. |
Re: clio sport 182
Quote:
Nu te agita atat, ti-am spus cum facem , te astept deseara in Buc. Daca tot vrei sa bati drumuri. Si daca castigi , drumu tau e gratis. Sfatul meu e sa bati drumu pana la BUC. ca te dai sigur. La Craiova ....nu stiu daca apuci. Te astept deseara sau daca nu poti vino sapt. viitoare ca eu plec din BUC. maine. Ai msg-ul meu. |
Re: clio sport 182
Nu ai raspun la intrebarea daca e stock masina !
Ca doar la turbo e usor, nu ? |
Re: clio sport 182
Pai itzi aratam si diferentzele si valoarea ta de 7,5 sec...;) ...macar de erai cu ce te-am comparat :rolleyes2
Si sa itzi fie clar...eu nu ma trag pe strazi in Bucuresti ....vrei sa ne tragem...hai la curse....LEGALE...:rolleyes2 Si masina nu e chiar stock.... De parca ar fi vreo rusine sa nu ai masina stoc :???: :???: |
Re: clio sport 182
Quote:
daca ai cip ai deja 230 cai sigur si alta e treaba..60 de cai se simt in cazu asta |
Re: clio sport 182
clio RS 172 face suta in 7.2
hai nu va mai certati, mi se pare ca sunteti cam rautaciosi asa ZZ: .... cred ca era totusi vorba de un GTI stock. Piele: Nu cred ca e f greu sa gasesti unul pe forum sa va dati si sa ne impartasiti pareri ... vezi la provocari ca gasesti un GTI fara probleme ... |
Re: clio sport 182
da..sa-u cam aprins spiritele..poate se calmeaza la o cursa mica :)
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
pai ia spune-i lui GTI-ul ala sa bage si el un ochi aici sa ne spuna cum sta treaba :)
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
pai de asta zic ... baga la provocari acolo ca e un GTI care cred ca asteapta nerabdator si dupa puteti sa ziceti amandoi cum a mers
|
Re: clio sport 182
Quote:
Nu mai vorbi din cartzi si hai la Craiova daca te tine macar volanul tau sintetic :lol: :lol: |
Re: clio sport 182
Cel care a luat-o de la gti la Suceava eram eu, asa cum tu ai pierdut in fata Octaviei RS, recunosc ca GTI-ul trage foarte bine iar in realitate stock scoate 6,5 sec/100km, http://www.autoexpress.co.uk/news/au...st_drives.html, asa cum se vede pe testul din autoexpress insa pe circuit am indoieli , mai ales privind varinta DSG, si spun asta in cunostinta de cauza, eu am mers mult cu GTI-ul rosu din Iasi pe care ZOZ il stie probabil.
ZOZ te vad tare increzator poate incercam odata un castelul de apa-Tg. Frumos sau poate la concursul de indemanare de la Botosani daca il mai organizeaza inca odata . Respect. |
Re: clio sport 182
apropo pe 4 noiembrie este Renault Meeting, Piele, Riptor o sa fiti prezenti?
|
Re: clio sport 182
unde e intalnirea? eu nu stiu daca pot sa apar ca sunt accidentat si ma recuperez
|
Re: clio sport 182
la sala povlivalenta, vezi pe thread-ul club clio. si eu am avut accident de ATV abia mi-am scos mana din gips dar as vrea sa vin totusi.
|
Re: clio sport 182
Renault Meeting are loc pe 4 noiembrie - Bucuresti - Sala Polivalenta - ora 14:00... orice alte detalii le puteti afla de la mine sau DVDu, noi doi fiind organizatorii.
|
Re: clio sport 182
Cel cu GTI cu WRC e prieten cu speeder da-i un pm si sigur se rezolva.Sau vb chiar daca nu va stiti.
Am vazut renault si trage f tare.ZZ las-o mai moale e un topic de oameni civilizati nu de tigani. Salut. |
Re: clio sport 182
Quote:
Si in legatura cu colegii tai cu rs-uri care vor sa bata gti-uri......poate le spui tu cu ce se maninca...ca doar ai simtit pe pielea ta :rolleyes2 |
Re: clio sport 182
piele are roti mai mici si ca mine si ca cata 16v(adica 195/50 r15) si anvelope relativ noi,poate asta l-a ajutat.si inca ceva:masina lui are 1035 kile,gti-ul 1336.astea ar fi motivele pt care l-as crede pe el.pe tine te cred pt ca mi-a zis cata ce mi-a zis.
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
De speeder trebe sa te rogi 1 saptamana sa se dea, si oricum fuge de mine ca el statea bara la bara cu WRC-ul de PH, si in seara cand l-am facut pe WRC l-a sunat disperat pe speeder sa-i spuna. Si ghici a doua zi ce s-a intamplat......Il sunau pe Rabbane sa le faca CIP.
Asa ca de speeder nu ma rog. |
Re: clio sport 182
Mai mult ca sigur o sa fiu acolo ! La Renault Meeting .
|
Re: clio sport 182
merita sa iei in calcul si raportul cp/greutate insa am descoperit ca exista masini care cu un raport egal sau putin mai bun sun mai rapide sau mult mai rapide.ex:veyron:1950 kile,1000 cai,enzo:1350 kile,660 cai.513 cai pe tona pt veyron si 488 pt enzo.daca ar fi sa te uiti dupa cifrele astea ai fi tentat sa crezi ca veyronu ar avea..3,3 sec suta fata de cele 3,6 ale lui enzo,insa cu veyronu' s-a scos si 2,4 sec 0-100.deci sunt cazuri in care raportul cp/greutate e discutabil.oricum cred ca e aplicabil in proportie de 80%,resdul fiind exceptii ca si cea de mai sus.
|
Re: clio sport 182
ce nu se ia in calcul este cuplu motor care la turbo este net superior motorului aspirat si piesa dintre volan si scaun.
piele daca reusesc sa ajung la meeting poate incercam noi 2 |
Re: clio sport 182
asa! da-te tu cu piele ca tu zici ca ai pierdut cu gti-uri iar el zice ca nu!asa s-ar lamuri treaba
|
Re: clio sport 182
Pai sa vina la Craiova...si daca ma bate, ii platesc eu benzina ;)
|
Re: clio sport 182
Ce oameni agitati...iar tu -ZZ- ai un ton cam agresv in discutia asta, las-o mai moale! Daca niciunul din voi nu vrea sa se duca in orasul celuilalt singura solutie este de a va da la o legala...punct. Cat despre "piele" l-am vazut la diferite gratare facand niste masini considerabil mai puternice dar evident sunt multi factori ce ar fi putut influenta rezultatul. Piele nu cumva l-ai facut pe WPPu ? (urs bluemarin)
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
intr-adevar ... e cam agresiv micutul negru ... :-P:chillpill
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
:2gun: :2gun: :2gun: ....8) .... :2gun: :2gun: :2gun: |
Re: clio sport 182
piele,poate faci o escala la craiova cand vii spre casa...de mult nu am mai vazut clio la legale!
|
Re: clio sport 182
ZOZ-ule te-am zarit in gl pe 1 nov,imi place cum arata caleasca ta! :) evacuarea aia e cap coada sau e doar finala? arata bine oricum..
|
Re: clio sport 182
Mersi mersi 8) ...e coada cap :lol: ...da e toata ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning