Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mazda (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda.html)
-   -   inca o mAzDa 323 F (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda/225271-mazda-323-a.html)

DonnLuca 23-12-10 18:57

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by cmzcs (Post 3916514)
nicolae .. ? posteaza si in alta parte visinia :lol:

Sunt prezent si pe celalalt forum...doar sa se clarifice siteul nou...

claus_tare 28-12-10 09:11

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 3922151)
Sunt prezent si pe celalalt forum...doar sa se clarifice siteul nou...

SUNT SI EU ACOLO

18BSV 28-12-10 22:24

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Se vede ca ai grija de ea,frumos oricum..culoarea e speciala.

DonnLuca 29-12-10 08:01

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 3933644)
SUNT SI EU ACOLO

E comunitate mai mare pe celalalt decat aici :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

DonnLuca 01-01-11 09:56

Re: inca o mAzDa 323 F
 
La multi ani si fara incidente!!!!!!!!!!:D:D:D

claus_tare 02-01-11 10:46

GPL?
 
la multi ani sa va traiasca mazdele!

vroiam sa va intreb daca este cineva printre voi care are GPL si ce consum are un 323f cu GPL

claus_tare 07-01-11 13:20

s-a inmatriculat
 
am reusit sa inmatriculez masina DJ-21-WYW si a primit o pereche de xenoane H1

DonnLuca 08-01-11 17:07

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Felicitari claus! Tine-o tot asa!!!:lol:

claus_tare 17-01-11 11:14

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 3965889)
Felicitari claus! Tine-o tot asa!!!:lol:

asteptam o pereche de jante de 9j


multumesc

DonnLuca 19-01-11 09:29

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Iar noi asteptam poze :lol::lol::lol:

claus_tare 22-01-11 10:46

Re: inca o mAzDa 323 F
 
au sosit si rotile DEZENT 7.5j fata 215/40/16 9j spatele 245/40/16
urmeaza pozele

DonnLuca 22-01-11 11:33

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Asteptam!!!!!!!

B-99-SAA 22-01-11 21:23

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Daca nu pui poze, degeaba :lol:

claus_tare 24-01-11 08:11

1 poza
 
1 Attachment(s)
1 poza

DonnLuca 24-01-11 08:17

Re: 1 poza
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 4014991)
1 poza

Arata chiar suuuper bine! Felicitari, ce as vrea si eu sa o las mai jos :cry::cry:. Felicitari.

B-99-SAA 24-01-11 09:23

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Zgarcit esti la poze :D Mai jos de atat poate ar merge in primavara, sau si acuma, dar cu conditia sa nu mergi cu ea :lol: Misto jantele, frumoasa achizitie.

DonnLuca 24-01-11 11:05

Re: 1 poza
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 4014991)
1 poza

Claus, cu jantele vechi ce ai facut?

claus_tare 24-01-11 13:58

le-am dat!
 
4 Attachment(s)
pe cele vechi le-am dat la schimb cu astea si o diferenta de bani...o sa mai pun cateva poze dar deseara

Я7B. 24-01-11 14:04

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Baga un set de poze cu adidasii cei noi !!!

LE: super tare

DonnLuca 24-01-11 15:45

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Cum se poate lasa masina mai jos? Din arcuri se poate?

claus_tare 24-01-11 20:28

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4016231)
Cum se poate lasa masina mai jos? Din arcuri se poate?

a mea are numai arcuri!

DonnLuca 25-01-11 09:38

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Hmmmm interesanta idee, si functioneaza?? adica nu iti balaseaza masina pe denivelari?:shock:

B-99-SAA 25-01-11 10:27

Re: inca o mAzDa 323 F
 
A zis ca are numai arcuri in sensul ca doar arcurile sunt sport, si nu are suspensie completa! Deci nu a zis ca nu are amortizoare deloc la masina, ci ca are amortizoare normale+arcuri sport. :)

@claus: Mai merge lasata de fata... si foarte putin de spate, dar nu neaparat. Daca nu sunt conice arcurile, poti sa mai tai o spira pe fata sa arate la fel. Acuma depinde de tine... daca vrei... si cat de mult folosesti masina, si ince contexte.

DonnLuca 25-01-11 10:34

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4018742)
A zis ca are numai arcuri in sensul ca doar arcurile sunt sport, si nu are suspensie completa! Deci nu a zis ca nu are amortizoare deloc la masina, ci ca are amortizoare normale+arcuri sport. :)

@claus: Mai merge lasata de fata... si foarte putin de spate, dar nu neaparat. Daca nu sunt conice arcurile, poti sa mai tai o spira pe fata sa arate la fel. Acuma depinde de tine... daca vrei... si cat de mult folosesti masina, si ince contexte.

Am inteles.. pey in ce contexte.. doar drum normal.. evit cat se poate drumurile rele. Deci ar fi o varianta sa tai o spira?

B-99-SAA 25-01-11 10:55

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4018772)
Am inteles.. pey in ce contexte.. doar drum normal.. evit cat se poate drumurile rele. Deci ar fi o varianta sa tai o spira?

Unii zic ca nu e bine, dar la toti care au facut asta (inclusiv eu), nu am simtit nici o diferenta (in rau), deci... poti sa tai linistit.

claus_tare 25-01-11 10:56

sus
 
ca idee as vrea sa o mai las si eu putin de fata...am niste prese de arcuri...care lipesc 2 spire intre ele..dar imi este ca dupa aia o sa ma doara ficatu...de la drumurile din craiova ...sau o sa treaca telescopul prin oala :))) masina se comporta beton acum...pe curbe...am gasit si o bara intre telescoape fata...dar momentan facem o pauza cu banii

DonnLuca 25-01-11 11:09

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4018814)
Unii zic ca nu e bine, dar la toti care au facut asta (inclusiv eu), nu am simtit nici o diferenta (in rau), deci... poti sa tai linistit.

Multzam fain de tot !!! Am avut de gand sa fac asa dar nu eram sigur. Multumesc mult!

DonnLuca 25-01-11 16:28

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Stie cineva cam cum se taie arcurile? Pentru ca din cate stiu sus si jos arcul este plat.:sad:

claus_tare 25-01-11 19:54

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4019667)
Stie cineva cam cum se taie arcurile? Pentru ca din cate stiu sus si jos arcul este plat.:sad:

nu te apuca sa tai arcurile vezi ca se gasesc in comert un fel de presa de arc...cu care poti sa ridici sau sa cobori o masina....am avut eu la cielo...se pune intre 2 spire cu 2 suruburi si se strange pana se apropie cele 2 spire!

eu le-am gasit la un magazin auto piese import....

B-99-SAA 25-01-11 20:54

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4019667)
Stie cineva cam cum se taie arcurile? Pentru ca din cate stiu sus si jos arcul este plat.:sad:

Cum adica plat? Arcul e rotund de sus pana jos din ce stiam eu... daca e altfel la tine, nu stiu ce sa-ti zic...
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 4020325)
nu te apuca sa tai arcurile vezi ca se gasesc in comert un fel de presa de arc...cu care poti sa ridici sau sa cobori o masina....am avut eu la cielo...se pune intre 2 spire cu 2 suruburi si se strange pana se apropie cele 2 spire!

eu le-am gasit la un magazin auto piese import....

Arcurile nu se dau jos NICIODATA fara presa, e riscant! Si eu tot cu presa le-am dat jos. De curiozitate, poti sa-mi spui cat ai dat pe ele? Cand am folosit, erau ale unui prieten, si chiar nu am vazut pana acum de vanzare.... Da-mi PM daca nu vrei sa zici aici. Mersi.

DonnLuca 26-01-11 08:32

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Daca afla cineva sa ma anunte si pe mine! Multumesc mult de tot!

claus_tare 26-01-11 14:04

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4021545)
Daca afla cineva sa ma anunte si pe mine! Multumesc mult de tot!

o sa fac o poza zilele astea...si o sa pun sa le vedeti....eu le-am avut la un cielo pe arcurile de fata....vin prinse cate 2 pe fiecare arc...deci 4 in total....s-a lasat cam 1.5-2cm mai jos

DonnLuca 26-01-11 14:37

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Asteptam poze! Vreau sa o las si eu mai jos si nu gasesc nici arcuri nici nimic.

B-99-SAA 26-01-11 20:20

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4022680)
Asteptam poze! Vreau sa o las si eu mai jos si nu gasesc nici arcuri nici nimic.

Ti-ai dezactivat mesajele private.... acuma facem mizerie la om pe topic. Of. Uite aici un user de pe forum, gasesti sigur la el arcuri, am intrebat eu tot pentru mazda 323 modelul asta! Are cu drop 30/30 si 45/45, cam 170 euro setul. Recomand cu toata increderea, e serios!

DonnLuca 27-01-11 08:29

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4023811)
Ti-ai dezactivat mesajele private.... acuma facem mizerie la om pe topic. Of. Uite aici un user de pe forum, gasesti sigur la el arcuri, am intrebat eu tot pentru mazda 323 modelul asta! Are cu drop 30/30 si 45/45, cam 170 euro setul. Recomand cu toata increderea, e serios!

Nu sunt dezactivate mesajele private la mine.. doar ce am verificat.:D

cmzcs 29-01-11 16:42

Re: inca o mAzDa 323 F
 
am eu arcuri si de 30 si de 45 , acum depinde ce vrei .., cat despre taiat , exista flex , autogen ., etc .. dar nu recomand ,, DC. ptr ca trebuie sai faci si inelul , daca te uiti atent arcul se inchide la capete , ok ... vad ca esti pe mazda .. ce ID. acolo ?

DonnLuca 29-01-11 17:57

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by cmzcs (Post 4031969)
am eu arcuri si de 30 si de 45 , acum depinde ce vrei .., cat despre taiat , exista flex , autogen ., etc .. dar nu recomand ,, DC. ptr ca trebuie sai faci si inelul , daca te uiti atent arcul se inchide la capete , ok ... vad ca esti pe mazda .. ce ID. acolo ?

Nici vorba de taiat!!! Nu se pune problema, Nicolay323 pe forum! lasa-mi un msg pe mazda323club

claus_tare 31-01-11 22:32

Re: inca o mAzDa 323 F
 
vreau sa vand si eu distantierele alea de 4*100 de 1cm....din aluminiu...poate este cineva interesat!

claus_tare 13-05-11 20:09

wyw new design
 
buna searaj


am revenit dupa ceva timp....in final am reusit sa vopsesc masina si sa dau rugina afara am facut si triplele cu lac negru si stopurile de pe fata cele de pozitie si semnalizare iar acum ceva timp am si incaltat-o cu o pereke de jenti pe 16'' de 7.5 j fata si 9 j spatele





o sa revin cu pozeeee

axealex 27-05-11 17:48

Re: inca o mAzDa 323 F
 
misto masina


All times are GMT +2. The time now is 11:09.

- Copyright 2026 4Tuning