Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   B 64 M V P (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/22107-64.html)

B-64-MVP 01-12-06 04:26

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 643709)
pune si tu poze cu noile modificari. Sunt curios cum arata husele! ;)

Racere nu am momentan pozele dar promit ca vor veni in curand pt cei care doresc sa le vada ;) ! ! !

diablo_46 01-12-06 11:06

Re: B 64 M V P
 
Salz, frate de unde naiba ai luat pleoapele?:-) am cautat de mi-au venit spumele:)), plz help me:|

coman razvan 01-12-06 14:32

Re: B 64 M V P
 
0722509492 sau 0723974466 costa 600.000 cu tot cu taxe sau gasesti in brasov la 200.000 pe strada lunga...daca te intereseaza scrie-mi aici... https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/23374-golan-10-15-tunat-inceput.html te salut

B-64-MVP 01-12-06 14:40

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by diablo_46 (Post 644149)
Salz, frate de unde naiba ai luat pleoapele?:-) am cautat de mi-au venit spumele:)), plz help me:|

diablo dak stii unde e autovit acolo gasesti la tarabele alea dak intrebi ca poate omu nu le are scoase da sigur are in magazin.....si sunt 2 modele de pleoape......ti le da si vopsite deja in culoarea masini......30 ron....pomana curata.....

B-64-MVP 02-12-06 19:07

Re: B 64 M V P
 
2 Attachment(s)
:D hai ca am reusit sa fac poze la pleoape......o sa urmeze si restu in zilele urmatoare.........:D

B-64-MVP 03-12-06 22:29

B 64 M V P
 
2 Attachment(s)
:D iata si aeratoarele vopsite gri perla + bonus lumina interior albastra :lol:

GIULY 06-12-06 15:01

Re: B 64 M V P
 
zi-mi si mie te rog cum ai reusit sa scoti 'maciulia' de la schimbator ca am incercat si eu dar nu am reusit....ai taiat o cumva pe cea veche , ca din cate mi am dat eu seama pare lipita...ms! ......bafta cu masinuta!

B-64-MVP 06-12-06 19:20

B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by GIULY (Post 650576)
zi-mi si mie te rog cum ai reusit sa scoti 'maciulia' de la schimbator ca am incercat si eu dar nu am reusit....ai taiat o cumva pe cea veche , ca din cate mi am dat eu seama pare lipita...ms! ......bafta cu masinuta!

giuly maciulia am taiato cu un bomfaier sana am dat de bara schimbatorului am luat apoi un patent si am miscat tare de ea pana a cedat.......maciulia aia e oricum bagata la cald si nu o mai poti folosi dupa ce ai scoso....si asta noua de la pilot are un sistem de prindere cu 3 imbusuri foarte usor si rapid.......

B-64-MVP 13-12-06 20:35

B 64 M V P
 
am ramas dator cu pozele de la huse si imi cer scuze ca inca nu le am :sad: :sad: :sad: , promit ca le voi posta in curand pt cei interesati :lol: :lol: :lol: ! ! !

B-64-MVP 13-12-06 20:37

B 64 M V P
 
as vrea sa-mi iau un mp3 player LG m3600.....dak are cineva asa ceva sa imi spuna si mie dak imi merita $$$.....tnx anticipat :lol:

tud. 19-12-06 16:38

Re: B 64 M V P
 
Salut!Daca te intereseaza ceva sunet in masina ta...te-as putea ajuta eu.Si eu tot la politehnica invat,am o super nova alba(BFI),de obicei o parchez in fata la BN-uri.daca vrei difuzoare sau mp3 player iti arat ce am pe masina, poate ai fi interesat.

B-64-MVP 20-12-06 12:59

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by tud. (Post 667455)
Salut!Daca te intereseaza ceva sunet in masina ta...te-as putea ajuta eu.Si eu tot la politehnica invat,am o super nova alba(BFI),de obicei o parchez in fata la BN-uri.daca vrei difuzoare sau mp3 player iti arat ce am pe masina, poate ai fi interesat.

da man cum sa nu vb :lol: dak tot esti de acolo ! ! ! da momentan nu mai ajung pe la fac ca am luat vacanta 8) ! ! ! ne vedem noi pe acolo si abia astept sa vad cum suna la tine.......respect tud

B-64-MVP 05-01-07 17:26

Re: B 64 M V P
 
sunt cam suparat ca am cam comiso anu asta :(. 2 amenzi o pana + ca azi am atins masina in spate......da am avut si putin norok ce sa mai....unde credeti ca am lovit-o???

coman razvan 05-01-07 21:28

Re: B 64 M V P
 
daca intrebi asa sigur nu sunt pagube mari...in bara de protetie...?sau...unde?oricum sa o repari...ca nu e bine sa asa o masina frumoasa sa fie bolnava...:)

andrey2003 05-01-07 21:30

Re: B 64 M V P
 
pe aripa unde e mai umflata :D

B-64-MVP 08-01-07 08:28

Re: B 64 M V P
 
nop nicidecum.......exact in carligul de remorcare al masini :)).............

gmv97 28-01-07 13:29

Re: B 64 M V P
 
cu ce ai lipit pleoapele ????le-ai pus singur sau in autovit??

B-64-MVP 29-01-07 12:45

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by gmv97 (Post 719111)
cu ce ai lipit pleoapele ????le-ai pus singur sau in autovit??

nup gmv-ule le-am cumparat din vitan si le-am lipit direct pe far in partea de sus cu silicon

B-64-MVP 01-02-07 00:07

Re: B 64 M V P
 
am reusit sa-i vopsesc si sa-i lipesc shark tale dupa lupte seculare......urmeaza poze.......

B-64-MVP 05-02-07 21:11

Re: B 64 M V P
 
3 Attachment(s)
iata si pozele promise....

B-64-MVP 05-02-07 21:14

B 64 M V P
 
1 Attachment(s)
a si inca ceva mp3 meu sony......

B-64-MVP 26-02-07 00:34

Re: B 64 M V P
 
carte aveti idee cat m-ar costa sa vopsesc barile, manerele, oglinzile si bandourile in culoarea masini???

diablo_46 26-02-07 10:52

Pai.. iti trebe o solutie... plaso-fix.. sau asa cva.. care e un tub in jur de 300 d mii, si vopseaua... cred ca te duce aproximativ... pe la 1 mil 500 ... cam asa, asta dak o faci u....

Aaaa.. si auzi...u ti-ai luat pleoape din vitan... zimi si mie exact de unde... si la ce bani, plz.. ms mult

B-64-MVP 27-02-07 04:15

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by diablo_46 (Post 771674)
Pai.. iti trebe o solutie... plaso-fix.. sau asa cva.. care e un tub in jur de 300 d mii, si vopseaua... cred ca te duce aproximativ... pe la 1 mil 500 ... cam asa, asta dak o faci u....

Aaaa.. si auzi...u ti-ai luat pleoape din vitan... zimi si mie exact de unde... si la ce bani, plz.. ms mult

dap diablo din vitan am luat pleoapele 350 ambele si la culoare! ! ! dar sunt din fibra si au aparut unele mai finutze din plastic.....:lol: . locul de unde le-am luat: standurile din mijloc, ultimul stand pe stanga........

diablo_46 27-02-07 10:24

Re: B 64 M V P
 
:D Aha, ms mult de tot:D oare or mai avea?:-)

ggd_87 27-02-07 10:28

Re: B 64 M V P
 
niste faruri cu angel eyes nu vreti mah? alea ale mele! 4 mil

B-64-MVP 27-02-07 16:37

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 773445)
niste faruri cu angel eyes nu vreti mah? alea ale mele! 4 mil

nu "e" fonduri GGD sa mor ca erau marfa rau.....cred ca dadeau bine pe MVP meu :lol: .......oricum bafta in continuare la clienti...

Aaronnel^ 16-03-07 21:07

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 774010)
nu "e" fonduri GGD sa mor ca erau marfa rau.....cred ca dadeau bine pe MVP meu :lol: .......oricum bafta in continuare la clienti...

Lasa ca strangi bani si iti iei din alea cum are acu GGDu ca dau bine ;)) :D :P

B-64-MVP 16-03-07 21:35

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by Aaronnel^ (Post 802023)
Lasa ca strangi bani si iti iei din alea cum are acu GGDu ca dau bine ;)) :D :P

dap aaronnel chiar ca da bine mai ales pe culoarea mea nu crezi ? ? ?

Aaronnel^ 16-03-07 23:01

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 802074)
dap aaronnel chiar ca da bine mai ales pe culoarea mea nu crezi ? ? ?

Da super marpha ca am vazut pe un logan care e pe forum si e aceeasi culoare cu al tau ;)

Outta Control 19-03-07 09:38

Re: B 64 M V P
 
Logan 1.4 180 in blana iar un prietin de-a meu i-a dat 190. Nu stiu daca sa-l cred da la cat e el de nebun se poate

B-64-MVP 20-03-07 04:26

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by Outta Control (Post 805667)
Logan 1.4 180 in blana iar un prietin de-a meu i-a dat 190. Nu stiu daca sa-l cred da la cat e el de nebun se poate

hmmmmmmmm cam exagerat 190 mi se pare la 1.4.....dar poate cu ceva modificari.........

Outta Control 20-03-07 13:31

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 807379)
hmmmmmmmm cam exagerat 190 mi se pare la 1.4.....dar poate cu ceva modificari.........

Dupa cum am spus nici eu nu stiu daca sa-l cred sau nu, in orice caz nu e imposibil daca este oleaca de vale, bate vantu din spate sau schimbi foarte tarziu treapta 5

weedboy 21-03-07 00:16

Re: B 64 M V P
 
sincer 190kmh mi se pare exagerat de mult la un logan 1.4mpi.....este cu mult peste viteza scrisa in cartea masini,dak ar avea niste modificari poate,dar asa stock nu cred!!!

B-64-MVP 11-04-07 19:54

B 64 M V P
 
3 Attachment(s)
:D :D stergatoare stil AERO si husele.......:D :D

Sebastian.C 11-04-07 19:57

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 846556)
:D :D stergatoare stil AERO si husele.......:D :D

Sal.. frumoasa masina. Imi zici si mie de unde ai luat stergatoarele? Si cat costa. Ms

B-64-MVP 12-04-07 16:43

Re: B 64 M V P
 
o sa-ti dau un pm si o sa-ti spun toate datele. promit dar nu acum ca sunt grabit ;).....salutii! ! !

B-64-MVP 17-04-07 17:18

Re: B 64 M V P
 
pt niste zgarieturi usoare aveti idee de un polish bun ? ? ?

Tudor Yo 22-04-07 11:05

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 771308)
carte aveti idee cat m-ar costa sa vopsesc barile, manerele, oglinzile si bandourile in culoarea masini???

daca vrei sa-ti vopsesti u oglinzile si manerele de la usi este un spray special
SPRITCHIT ii 165 de mii (il gasesti la magazin de piese auto) dai pa oglinzi si p manere si apoi le slefuiesti cu smirghel fin si cu apa si apoi le lasi sa se usuce si le dai cu spreiu cei in culoarea masini.

PS: asa am vopsit la un preten p un logan manerele de la usi si oglinzile si a iesit k:-)

B-64-MVP 02-05-07 01:34

B 64 M V P
 
4 Attachment(s)
1 Mai Muncitoresc :D :D :D :!: :!: :!:


All times are GMT +2. The time now is 04:52.

- Copyright 2026 4Tuning