![]() |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
hai va rog... maine ma duc la montaj si vreau sa stiu daca e bun de ceva phase asta... nimeni nu stie?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Pai nu ziceai ca iti iei w12?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
ba da, dar am de ales intre w12 si phase select 15 si vreau sa stiu care se aude mai bine.. in fine.. vad maine cand ma duc la ei
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Oricum cel mai bine e sa le asculti pe amindoua si iei ce-ti place TIE mai mult.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
ok.. asa o sa fac. multumesc
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
eu clar as alege phase-ul. helix-ul e super misto, dar phase-ul e altceva, mult mai placut, nu te mai saturi de el.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
gata, am terminat azi montajul. wooferul a ramas phase select 15. Am ramas foarte impresionat de cat de bine se aude. Inca ceva.. la trei sferturi din volum, cu usile deschise, cand l-am probat, plafonul facea valuri.. si nu glumesc. IT RULEZ!! :)) Bag poze un pic mai tarziu.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
de ce la toata lumea senzatia de putere = calitate ? de ce toti sunt super multumiti cand se misca scaunele si oglinzile si mai stiu eu ce ... spunand ca sistemul suna extraordinar.
din cate stiu eu putere = SPL, claritate = SQ |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Pentru ca nu au ascultat un sistem SQ.
p.s. un sistem SQ suna "beton" si pe trance.....:lol: :lol: :lol: |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
nu stiu ce sa zic, nu am hertz, sau focal sau jl.. dar la banii pe care i-am dat mi se pare ca am facut o alegere foarte buna. de-acu ma apuc sa strang bani pentru head unit si boxe, si ce o iesi, o iesi. Acum wooferul nu suna foarte tare, pentru ca astept sa se rodeze si il tin la volum mic. Oricum, numai cand deschid portbagajul si vad namila aia cu aspect de jbl gti in lada de 85 de litri ma simt bine. Daca aveam 5000 eur pe mana alegeam altceva, dar cum nu ii am, ma multumesc cu atat.
Toate cele bune |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
P.S. saxo, pot veni si eu intr-o zi la voi la garaj sa ascult un sistem SQ?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Pune o poza pls sa-l vedem si noi.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
imediat, ca imi face bluetoothul de pe calculator figuri
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
si eu sunt curios sa-l vad. al meu are o lada de vreo 50 si ceva de L ... si mi s-a parut enorm ...mai ales ca nu prea mai intra nimic in portbagaj.
ps: ce masina ai ? |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
@CataNos
Esti binevenit oricind. |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
in 5 min vin imaginile, le trimit pe mail de pe tel
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
4 Attachment(s)
scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu tel. Cutia se va mocheta in 2 zile, acum nu mai aveau mocheta :))
P.S. Multumesc Saxo P.S. 2 Masina e un megane estate |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
that's a big bitch ! :D
totusi ... asa mare e portbagaju la megane :D ? la mine mai ramane loc de un ghiozdan si unpic ... dintr-un portbagaj de teoretic 350 L ... |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
well.. portbagajul are 520 litri.. mai raman acolo de-un suc, o atentie, ceva
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
spatiul e suficient :).
ps: mie nu a vrut nimeni sa-mi prinda nici o statie sau vreun condensator pe partea laterala a portbagajului in nici un service :( |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
de ce?????????
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
nu stu. mi-au zis ca nu se "baga" sa gaureasca p'acolo.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
aha.. oki!
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
stie cineva la reprezentanta pioneer din bucursti cat este sub-ul SPL de 5000 w ?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
-In Romania NU exista reprezentanta Pioneer, ci numai importator oficial si exclusiv.
-Importatorul NU vinde decit prin dealeri. |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
cat a costat phaze-ul?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
sa gasesc factura si iti zic
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
woofer+incinta 830 ron
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Ce Putere...sau Mai Bine Da Si Un Link :)
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
cat a fost cutia >>??<<
eu sunt tare curios cat de "scula" e acel mac audio ... :D |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Quote:
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
mi s-a spus ca 20 de ore wooferul trebuie rodat pentru a evita descentrarea si altele. asta ce inseamna, sa nu il tin la maxim in permanenta, sa nu il dau mai tare in nici un caz, sau pot sa dau si eu in el 1 min cand mi se pune pata?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
E clar, nici tu nu esti microbist....:lol: :lol: :lol:
Rodajul e necesar pentru a lasa timp spider-ului sa ajunga la flexibilitatea maxima. Pina atunci orice difuzor va suna mai prost si mai incet. Nu stiu daca se poate descentra daca dai in el de la inceput, dar e de preferat sa-i faci rodaj..... |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Si parca trebuie mai mult de 20 de ore... stiam de 50-100 parca?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Depinde de difuzor. Unele se "lasa" mai usor, altele mai greu...
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
kicker-ul e unul dintre alea de se "lasa" greu ... da si cand se lasa :D
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
1 Attachment(s)
Uite unu care se lasa "greu"....:D
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
cata copaiaa :)))
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
2 Attachment(s)
alte poze.. luni mochetez incinta ca nu au primit mocheta pana acu..
P.S. de unde pot face rost de un capacel d-ala pt condensator sa nu se atinga ceva de borne? |
| All times are GMT +2. The time now is 04:14. |
- Copyright 2026 4Tuning