![]() |
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
8 Attachment(s)
inca mai am pana la inmatriculare.. cert este ca va fi cu numere de arad.. am facut si niste poze cu interiorul ..si miam dat comanda de prezoane ca sa pot pune jantele sus.. as vrea sa las masina mai jos.. de ce am nevoie ? nu o pot lasa jos fara suspensie sport complecta..? adica doar cu niste arcuri ? scuze de calitatea pozelor voi face altele cu aparatul
|
Re: E36 -
Cu arcuri se poate.Eu mi-am comandat un set de arcuri sport rosii 60fata-40spate si urmeaza sa la pun pe amortizoarele stock care le am.Te sfatuiesc sa faci asa si atunci cand ai sa ai banii necesari sa cumperi o suspensie profesionala la vrei 500 euro ca la banii astia merita sa te arunci.Momentan cat sa o lasi mai jos putin merge si asa zic eu.Acum sa vezi ce iti mai recomanda ceilalti.Frumos tare interiorul.Ingrijit.
|
Re: E36 -
merci fain de sfat asa o sa fac. o sa iau arcuri deocamdata.. interiorul este impecabil fara defect doar volanul si nuca de la schimbator trebuiesc retapitate ..pentru volan am achizitionat piele deja gaurita si taiata exact pentru modelul meu de volan trebuie doar sa mio coase un tapiter ..
|
Re: E36 -
nu am cev sa zic, in primul rand toata stima ca ai cumparat masina din bani tai si nu primita de parinti, asa o sa inveti sa o pretuiesti, iti doresc sa iei permisul cat mai repede, si imi plac ideile tale anticoca, sa ti masina la packet M, spor la bani ca sa poti face tot ce iti doresti la ea, o sa-ti urmaresc proiectul cu mare interes.bafta !!!
|
Re: E36 -
multumesc pentru aprecieri ..deocamdata astept sa mai strang niste bani si apoi ma apoc deabinelea de ea ;)
|
Re: E36 -
as dori sa bag pe masina motor mai mare inainte sa o inmatriculez ..si apoi vreau sa o inmatriculez pe bulgaria .. pe romania nu se merita sa o inmatriculez datorita taxelor enorme .. as vrea sa-i bag motor 328.. cum trebuie procedat inmatriculata prima oara pe 1,6 pe bulgaria si apoi merg si fac la ei recarosarea sau mi-o inmatriculeaza direct acolo cu motorul de 2,8 ?:?:
|
Re: E36 -
Quote:
CE E IN MANA NU-I MINCIUNA :)...TRECE MASINA P NUMELE TAU !!!SI LASA FITZELE !! pune un 1.8 is sau un 2.0 la inceput...pune un blocant :) invata cum sta treaba vreo 6 luni :)...si dupa ce dai de sarme la cateva randuri :) prin oras atunci poti aspira la 2.5 sau 2.8 !!! ESTE PERICOL PENTRU TINE CA INCEPATOR,PUSTAN LA 18 ANI UN MOTOR DE 2.8 (TRACTIUNE PE SPATE) DIFERENTIAL CU AUTOBLOCANT !!! NU REALIZEZI CE INSEAMNA CAND SE PUNE INVERS LA 60KM PE SOSEA SI SA NU FII IN STARE SA O REDRESEZI !!!! NU ESTI CONSTIENT INTREABA BAIETII DIN GIURGIU CARE AU RUPT 5 COPACI ,UN GARD SI AU LOVIT SI 2 MASINI !!!! CA AU INTRAT TARE IN CURBA CU NISIP PE JOS !!! |
Re: E36 -
Ai gasit prezoane pana la urma? Distantiere de ce vrei sa pui? ce J ai la jante?
|
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
3 Attachment(s)
astazi imi ajung prezoanele .. pe luni o sa montez jantele sa vad cum arata cu distantiere si tot ce trebuie ..pana atunci am pus una pe spate fara distantier sami fac o idee
|
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
Quote:
+ 1 de la mine la ce a zis Myky.Intai invata sa stapanesti ce ai si dupa o iei treptat ca de motoare e plina Romania acum.E un sfat bun crede-ma.Pe langa pasiunea ce ne uneste pe forum, mai tinem si la siguranta noastra.Hai ca da bine cu jantele.8) |
Re: E36 -
te intreb a 2-a oara... ce J ai la jante ???? 8 si 9 ????
pt ce iti trebuie distantiere ??????????????????????? |
Re: E36 -
jantele au 9j-10j din cate mia spus baiatul ce le-a avut si le pun si distantiere sa nu fie bagate inauntru.. vreau sa o las si jos masina sa fie in gen stance works :rolleyes2
|
Re: E36 -
nu par "bagate inauntru" la 10J defel .... depinde si etrierul cat de mic e. Eu le-as lasa asa ca arata bine sau daca vrei sa iti bati capul cu umflatul aripilor:):)tu stii
Sa stii ca nu e asa simplu + ca nu stiu unde gasesti tu in Arad sa iti si faca bine + ca trebuie sa modifici si plasticul de la oala aripilor...si s-ar putea sa nu iasa bine vopseaua si sa iti apara rugina dupa. Esti supus compromisurilor? |
Re: E36 -
o sa umflu si aripile si tot ce trebuie ca sa iasa cum vreau eu ..am planuri foarte mari cu aceasta masina deocamdata e mai greu fiindca sunt clasa a11a si e greu cu bani ..si toti stim ca tuningul costa .. pe mine singurul lucru care ma supara la masina este motorul de 1,6 ..nu suport gandul ca am 1,6 pe bmw :rolleyes2 sper ca pe viitor sa ajung sa o fac pentru 400m ..oricum mai am un ford mondeo mk3 de 1,8 benzinar ..care momentan e al batranului ..ar el isi va lua altceva si o sa mil dea mie prin ianuarie .. asa ca e posibil sa fac bmw-ul numai de show ..sper sa ajung intr-un an ..doi unde as vrea cu el
|
Re: E36 -
Quote:
Lasa ca ai tip si de inima mare.Momentan invata sa o manevrezi asa cu motorul asa ca si 1.6 e capabil daca stii sa-l folosesti.;)Este timp de toate doar nu te pripi. |
Re: E36 -
gandesti ca mine, dar gandesti gresit. eu o sa mai raman cel putin vreo 4-5 luni cu 1.6 si te sfatuiesc si pe tine sa stai macar 1 an cu el. tractiunea spate e plina de surprize si credema ca chiar cand ziceam k mam obisnuit, imi dadea peste nas in unele cazuri .... u ocupate de interior exterior , sa fie tot full cum vrei tu ... dupaia schimbi inima:Pbafta la modificari :)poate vinzi fordu ala si inscri matza si bagi ceva bani in ea ....:):evil:
|
Re: E36 -
nu as vinde fordul ala pentru nimic in lume :D bani voi avea si de inmatriculat bmw-ul si restul dar toate pe rand..
|
Re: E36 -
nu am mai scris nimic cam de mult.. la masina nu sa mai facut cam nimic nou mai mult a stat dar a fost pornita si miscata tot la 2 zile .. acum vreau sa ma apuc in forta de ea ,pentru ca in sfarsit am gatat scoala si pe 1 iunie dau de permis.. pentru inceput trebuie sa ii schimb uleiul si filtrul de ulei ce ulei mi-ati recomanda..si as vrea sa bag keskinurile sus ..dar nu gasesc prezoane de care imi trebuie am cumparat dinalea normale si nu sunt bune trebuie mai groase si mai lungi sa le pot infileta in distantiere..daca aveti vre-o idee pe unde as putea gasi :rolleyes2 o sa pun niste poze noi maine cu masina
|
Re: E36 -
Sal!
da-mi si mie un pm cu pretul jantelor! Spor la modificari cu masina! |
Re: E36 -
tiam dat pm cu pretul ce lam dat pe jante ..ms ;)
|
Re: E36 -
La motorul pe care îl ai si 10 j-ul care spui ca îl ai nu îți recomanda nimeni distantiere :lol: Cu inmatricularea ce ai mai rezolvat ?
|
Re: E36 -
cu inmatricularea nimic ..pana nu iau permisu nu o inscriu
|
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
de 6 luni cauti prezoane!!!:lol::lol:
de stateai pe luna si tot gaseai pana acum!! sa nu o faci de show peste vreo 15 ani ca deja se incadreaza la masini de epoca!!!;););) |
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
ce ati scris voi e aiurea ;) ..oricum numai conteaza.. sa bag bani in masina nu am fost motivat pentru ce sa bag bani daca inca nu am permis sa ma uit la ea ? doar ce am gatat scoala ..nu am mai dat deloc examen.. pe 1 dau de permis si cu facutul de show nu e foarte usor cu bani la varsta mea de 18 ani ..avand in vedere ca nu sunt copil de ministru si ca masina e cumparata pe puterile mele propri asta e nu e problema ca e de epoca..ce sa-i faci fiecare dupa buget, bafta la toata lumea ;)
|
Re: E36 -
Quote:
P.S -- Ar trebuii sa iti schimbi semnatura in ¨ Forever BMW in parcare ¨ |
Re: E36 -
:)) in scurt timp va iesi din parcare
|
Re: E36 -
Quote:
P.S vezi sa nu iasa din parcare si sa intre in garaj :D:D:D:D:D |
Re: E36 -
nu .. asa de iesit iasa in fiecare zi sau cel mult la 2 zile asa la miscat adica nu e lasata asa aiurea in paragina ..cat am putut am mai facut pe la ea..si o sa bag ceva banuti in ea..pana una alta ce ulei imi recomandati ..ca vreau sa ii fac schimbul la ulei sambata asta
|
Re: E36 -
Quote:
|
Re: E36 -
Un max 6-700 de euro sa iti iei o pisica coupe de dincolo in stare buna nu e nu stiu ce mare realizare la 18 ani:lol::lol:.... in ziua de azi
Nu sunt modest dar eu la 18 ani aveam deja banii munciti de mine ca sa imi platesc pe urmatorii 3 ani facultatea si tu te ridici in slavi ca ti-ai luat o masina:). Acu e acu cu taxa mirifica ca e de 3 ori valoarea masinii...... tot din buzunarelul tau o dai? Si daca nu merge recuperatul taxei si te minte avocatul numai ca sa te faca de bani... ce faci atunci nu o mai inscrii?? Nu vreau sa fiu rau dar ii dau dreptate lui Liviu:) |
Re: E36 -
eu am luat masina cu 2000 nu cu 7-8 sute cum zici tu..poate ca atata sunt acuma.. eu cand am luato 2000 am dat pe ea si e problema mea cand o inscriu si ce fac cu ea..oricum masina nu o sa o tin foarte mult pentru ca imi voi lua ceva mai nou ..pentru inceput e buna 1 an cat o sa o tin ..maxim1 an jumate ..si cine te-o intrebat de facultate cinei curios de facultatea ta aici e vorba de masini nu de facultati
|
Re: E36 -
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:31. |
- Copyright 2026 4Tuning