Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - CT-87-GMA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218121-e30-ct-87-gma.html)

LuciE36 08-11-10 18:07

Re: E30 - CT-87-GMA
 
da incepe sa se schimbe rau de tot... jantele le`am facut albe...mi`au placut mai mult asa zic eu....da pe spate o sa pun mtech 1 ....si pe fata o sa o las asa deocamdata... mai dureaza o sapt pana se va vopsi....pun dimineatza poze cu jantele albe.... puse pe masina...

LuciE36 09-11-10 11:46

Re: E30 - CT-87-GMA
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3795608)
da incepe sa se schimbe rau de tot... jantele le`am facut albe...mi`au placut mai mult asa zic eu....da pe spate o sa pun mtech 1 ....si pe fata o sa o las asa deocamdata... mai dureaza o sapt pana se va vopsi....pun dimineatza poze cu jantele albe.... puse pe masina...

cam in stadiul asta este masina acum....

b31rmy 09-11-10 11:55

Re: E30 - CT-87-GMA
 
:shock::shock::shock:

PitziAerox 09-11-10 13:42

Re: E30 - CT-87-GMA
 
frumos va iesi acest urs.. bafta ;)

D.Allecs 09-11-10 14:26

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Da, e ceva de munca, pana acum e bine. L-am vazut aseara, era parcat acolo la intersectie A.Vlaicu cu vf. cu dor. Dau bine jantele acum, sa vedem cu o fi si cu vopseaua pe el. Spor la treaba!:D

LuciE36 09-11-10 16:54

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3798015)
Da, e ceva de munca, pana acum e bine. L-am vazut aseara, era parcat acolo la intersectie A.Vlaicu cu vf. cu dor. Dau bine jantele acum, sa vedem cu o fi si cu vopseaua pe el. Spor la treaba!:D


da era parcat acolo... am fost la meci acolo la barul ala de pe colt.. am zis sa iau si ursu cu mine :)

CT.20.KTL 09-11-10 20:19

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Asa parca mai incepe sa prinda viatza ursachele ! :D

Licu 09-11-10 20:22

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:

NightClubRacer 09-11-10 20:56

Re: E30 - CT-87-GMA
 
ce bine arata cu jantele pe alb, la final va arata bestial. Spor in continuare!

LuciE36 10-11-10 13:16

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3798990)
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:


stopurile o sa le ingresc putin....deocamdata amestec vopsea neagra cu lac..le dau cu smirghel de 2000.....sa iasa talent...

LuciE36 10-11-10 13:17

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3798990)
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:

Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3799100)
ce bine arata cu jantele pe alb, la final va arata bestial. Spor in continuare!


da arata chiar talent cu ele albe....multumesc la fel....

D.Allecs 10-11-10 13:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Stopurile o sa iasa super cu lac si 2-3 picaturi de vopsea neagra in el, asa am si eu dar in loc de negru am pus bleu-marin si a iesit ceva frumos face contrast cu masina ca e albastra, dar cu negru este si mai bine, si nu are nici aspectu ala de matuit.8)

Licu 10-11-10 16:06

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:

LuciE36 10-11-10 17:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3801114)
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:


Crezi ca eu mai am rabdare...saptamana viitoare sper sa o vopseasca...ca mai are si vopstioru alte masini nu poate sa lucreze numai la urs .....

LuciE36 10-11-10 17:12

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3801114)
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:

Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3800755)
Stopurile o sa iasa super cu lac si 2-3 picaturi de vopsea neagra in el, asa am si eu dar in loc de negru am pus bleu-marin si a iesit ceva frumos face contrast cu masina ca e albastra, dar cu negru este si mai bine, si nu are nici aspectu ala de matuit.8)

cum au iesit cu bleu-marin pune o poza sa vad si eu... ms

D.Allecs 10-11-10 17:35

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Eu am dat pe partea de semnalizare si masalier la o dacie 1310, nush ce sa zic mie imi place contrastul care iese, n-am poze dar pot sa fac vreo doua daca vrei.

LuciE36 10-11-10 17:41

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3801408)
Eu am dat pe partea de semnalizare si masalier la o dacie 1310, nush ce sa zic mie imi place contrastul care iese, n-am poze dar pot sa fac vreo doua daca vrei.

da fa vre`o 2 poze sa vad si eu

LuciE36 12-11-10 20:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
maine se va imbraca toata masina in sprit chit...o sa revin cu poze...

NightClubRacer 12-11-10 23:04

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3807419)
maine se va imbraca toata masina in sprit chit...o sa revin cu poze...

intrebare mea e, cat te-a dus toata vopsitoria? sunt curios cum sunt preturile acolo la voi fata de buc. bafta! asteptam pozele cu ea imbracata in sprit chitc;)

LuciE36 12-11-10 23:44

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3807829)
intrebare mea e, cat te-a dus toata vopsitoria? sunt curios cum sunt preturile acolo la voi fata de buc. bafta! asteptam pozele cu ea imbracata in sprit chitc;)

ma ajuns cam 17 mil vopsitu cu tot cu materiale...dar stau si eu zi de zi cu el si il ajut.....la alte vosptitori fara 30 nici nu ma apropiam la cat a fost de munca...:)

NightClubRacer 13-11-10 00:14

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3807897)
ma ajuns cam 17 mil vopsitu cu tot cu materiale...dar stau si eu zi de zi cu el si il ajut.....la alte vosptitori fara 30 nici nu ma apropiam la cat a fost de munca...:)

e bine, ai iesit bine...eram curios ca o sa ma apuc si eu de treaba la a mea...si sa stiu de cat sa ma pregatesc, in mare parte ma bag si eu la chituit si etc. Dar tot trebe sa platesc un vopsitor, sa dea ultima mana, sa iasa bec. Spor in continuare!

LuciE36 13-11-10 07:31

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3807942)
e bine, ai iesit bine...eram curios ca o sa ma apuc si eu de treaba la a mea...si sa stiu de cat sa ma pregatesc, in mare parte ma bag si eu la chituit si etc. Dar tot trebe sa platesc un vopsitor, sa dea ultima mana, sa iasa bec. Spor in continuare!


da e bine ca avem habar cat de cat...dar alta este cand pipaie vopsitoru chitu si cum il intinde di alte chestii....intr`un final e bine :) spor la treaba cu ursachele

LuciE36 15-11-10 15:39

Re: E30 - CT-87-GMA
 
5 Attachment(s)
gata si cu sprit chitu..cateva poze...

B-99-SAA 15-11-10 15:52

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Forta, ce sa mai.... sa-l stapanesti sanatos, sa ai parte de el! Asteptam sa il vedem vopsit :D

LuciE36 15-11-10 15:57

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3814421)
Forta, ce sa mai.... sa-l stapanesti sanatos, sa ai parte de el! Asteptam sa il vedem vopsit :D


mersi la fel... cam pe joi cred ca e vopsit..:)

NightClubRacer 15-11-10 22:50

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3814441)
mersi la fel... cam pe joi cred ca e vopsit..:)

atunci joi vedem cum arata culoarea pe masina :D misto nenea!

LuciE36 16-11-10 19:23

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3815746)
atunci joi vedem cum arata culoarea pe masina :D misto nenea!

da joi e ziua care o astept de o luna si ceva :))

NightClubRacer 16-11-10 21:17

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3817982)
da joi e ziua care o astept de o luna si ceva :))

acuma mai ai un fan, eu :D apropo ce frima sunt farurile? sunt de firma sau le-a facut cineva?

LuciE36 16-11-10 22:19

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3815746)
atunci joi vedem cum arata culoarea pe masina :D misto nenea!

Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3818378)
acuma mai ai un fan, eu :D apropo ce frima sunt farurile? sunt de firma sau le-a facut cineva?

farurile sunt facute... si semnalizarile si proiectoarele toate sunt facute...clare :)..

NightClubRacer 16-11-10 22:34

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3818616)
farurile sunt facute... si semnalizarile si proiectoarele toate sunt facute...clare :)..

asea l-ai cumparat? :D mersi anticipat...dami add la ym: razvan_dmx88 sa vb acolo sa numai poluam topicu.

LuciE36 16-11-10 22:53

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3818669)
asea l-ai cumparat? :D mersi anticipat...dami add la ym: razvan_dmx88 sa vb acolo sa numai poluam topicu.


ok itit dau acum :)

b31rmy 17-11-10 15:41

Re: E30 - CT-87-GMA
 
5 Attachment(s)
Si poze proaspete .. ursu este la matuire ptr vopsit :)
Maine se vopseste

Licu 18-11-10 12:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Fratimiuuuu eeeee jooooi! E gata?

LuciE36 18-11-10 21:06

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3822677)
Fratimiuuuu eeeee jooooi! E gata?

dimineatza la ora 5 plec dupa vopstitor frate... seara pun poze cu el vocsit... :)

b31rmy 19-11-10 11:02

Re: E30 - CT-87-GMA
 
3 Attachment(s)
bababibas :))
Nu se vede cum trebuie culoarea ca batea soarele foarte tare .. da culoarea e dementiala

B-99-SAA 19-11-10 11:09

Re: E30 - CT-87-GMA
 
E COX frate... A iesit marfa rau, felicitari!

jakal 19-11-10 15:18

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by b31rmy (Post 3825261)
bababibas :))
Nu se vede cum trebuie culoarea ca batea soarele foarte tare .. da culoarea e dementiala

super........

Alex4u 19-11-10 15:52

Re: E30 - CT-87-GMA
 
ce bine da combinatia intre albastru ala si jantele albe..sa moara gibilan alt urs smecher :???: ai grija de el 8)

LuciE36 19-11-10 16:36

Re: E30 - CT-87-GMA
 
va multumesc baieti...chiar a iesit beton nu ma asteptam sa iasa asa ptr ca masina sa vopsit in hala....nu la cuptor....am echipato azi ca numai aveam stare....ma`m dat putin...dar am bagato la cotet..cade ceata bruma pe ia si se duce draq...

daffy duck™ 19-11-10 20:18

Re: E30 - CT-87-GMA
 
frumoasa culoare!!!!

felicitari BIDEPA!!!


All times are GMT +2. The time now is 09:13.

- Copyright 2026 4Tuning