Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - HellRot Cabrio. (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/216214-e36-hellrot-cabrio.html)

Maniak22 24-02-11 22:15

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Unde scrii dedesupt dai pe manage attachments :):):):):)

JimGod 25-02-11 00:07

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
suspensia sport cat mai joasa,jantele cu buza poate niste style 5 si la vara te plimbi de placere :P

valica-norvegia 25-02-11 10:59

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
uite poze

Maniak22 25-02-11 23:25

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113820)
iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Aha.. fix nu se mai vede nimic :):):):):):):):):):) Se poate sa le faci mai negre decat atat?:):)
Credeai ca i-am recomandat sa dea cu pensula triplele?:):):):) Cum i-am spus eu sa faca ii pot iesi cat de inchis la culoare vrea ( oricum mult mai deschis decat ai facut tu)

valica-norvegia 26-02-11 10:17

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4121411)
Aha.. fix nu se mai vede nimic :):):):):):):):):):) Se poate sa le faci mai negre decat atat?:):)
Credeai ca i-am recomandat sa dea cu pensula triplele?:):):):) Cum i-am spus eu sa faca ii pot iesi cat de inchis la culoare vrea ( oricum mult mai deschis decat ai facut tu)

Asa mi-au placut mie mai inchise.am dat vreo trei maini de spray,puteam sa le las si eu mai deschise

Bogdan_mb 28-02-11 09:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4119196)
uite poze

cu asa ceva te lasa sa circuli in Norvegia ?

valica-norvegia 28-02-11 10:48

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 4128499)
cu asa ceva te lasa sa circuli in Norvegia ?

da,nu am probleme cu politia.De fapt sant mai multe pa aici cu stopuri vopsite,dar este un spray transparent si se vede foarte clar pozitiile

Maniak22 28-02-11 19:31

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4128637)
da,nu am probleme cu politia.De fapt sant mai multe pa aici cu stopuri vopsite,dar este un spray transparent si se vede foarte clar pozitiile

Vrei sa spui ca ce ai tu acolo e transparent ?:):):)

valica-norvegia 28-02-11 19:34

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4130123)
Vrei sa spui ca ce ai tu acolo e transparent ?:):):)

da e transparent

Maniak22 28-02-11 19:40

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4130130)
da e transparent

Mie mi se pare negru maxim....ceva se vede prin el ma gandesc dar e mare diferenta fata de ce era inainte

valica-norvegia 28-02-11 19:50

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4130174)
Mie mi se pare negru maxim....ceva se vede prin el ma gandesc dar e mare diferenta fata de ce era inainte

uite spray-ul numai ca eu am dat vreo 3-4 maini

da_joint 28-02-11 19:55

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
la 2 maini e transparent ,la 3-4 direct negru :))
in fine daca tie iti place asa e ok...oricum nu te bucura inca ca nu ai avut probleme cu politia

Maniak22 28-02-11 19:55

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4130214)
uite spray-ul numai ca eu am dat vreo 3-4 maini

Aaa zi si tu ca e de asta special pentru stopuri si atunci e cu totul altceva. Pacat ca la noi nu am vazut in comert.. numai pe net.

da_joint 28-02-11 19:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4130244)
Aaa zi si tu ca e de asta special pentru stopuri si atunci e cu totul altceva. Pacat ca la noi nu am vazut in comert.. numai pe net.

se gaseste si in comert ,sunt vre-o 3 nuante...alb,rosu si fumuriu...in jur de 25 ron/buc

valica-norvegia 28-02-11 19:58

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 4130249)
se gaseste si in comert ,sunt vre-o 3 nuante...alb,rosu si fumuriu...in jur de 25 ron/buc

toate culorile le gasesti

valica-norvegia 28-02-11 20:00

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 4130249)
se gaseste si in comert ,sunt vre-o 3 nuante...alb,rosu si fumuriu...in jur de 25 ron/buc

eu o pregatesc pt vanzare masina nu prea o folosesc

Bogdan_mb 28-02-11 20:25

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Si in norvegia da cineva bani pe asa ceva ? Stickere-ele de pe capota cred ca ii dubleaza valoarea :rolleyes2

In fine, intr-o tara unde intemperirile sunt la tot pasul ma mir ca nu te-a lovit cineva din spate.

Maniak22 28-02-11 20:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 4130389)
Si in norvegia da cineva bani pe asa ceva ? Stickere-ele de pe capota cred ca ii dubleaza valoarea :rolleyes2

In fine, intr-o tara unde intemperirile sunt la tot pasul ma mir ca nu te-a lovit cineva din spate.

Ai sa-mi *** una acum am vazut si eu:):):):):)....
Ce faruri ai valica ? pleoape de E46 compact?
Dar bara fata?
Dar codita de rechin?

Frumos frumos imi place mult... de ce nu deschizi topic la masina? ca ar fi tare pacat sa o vinzi si sa nu ii faci topic:)

valica-norvegia 28-02-11 21:38

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4130521)
Ai sa-mi *** una acum am vazut si eu:):):):):)....
Ce faruri ai valica ? pleoape de E46 compact?
Dar bara fata?
Dar codita de rechin?

Frumos frumos imi place mult... de ce nu deschizi topic la masina? ca ar fi tare pacat sa o vinzi si sa nu ii faci topic:)

am trei bmw la care sa deschid topic.E36,320;E36318is ;E90,320D

valica-norvegia 28-02-11 21:42

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4130683)
am trei bmw la care sa deschid topic.E36,320;E36318is ;E90,320D

nu vreau sa ma laud cu masinile mele,le fac cum imi plac mie si dupa le dau

Maniak22 28-02-11 22:05

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4130695)
nu vreau sa ma laud cu masinile mele,le fac cum imi plac mie si dupa le dau

Macar la asta sa ii faci ca e belea rau de tot :):) Sau macar cateva poze cu masinile ce le ai :):)

valica-norvegia 28-02-11 22:28

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4130806)
Macar la asta sa ii faci ca e belea rau de tot :):) Sau macar cateva poze cu masinile ce le ai :):)

astea sant masinile mele

emy_davidoff 01-03-11 11:25

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
@Valica - mersi mult de sfat.(in legatura cu spray-ul fumuriu)
- felicitari pentru masini. :)

@Maniak - ai dreptate in legatura cu "transparenta".mi se par si mie foarte inchise si mi-e ca nu o sa mai franeze cei din spatele meu. :)) si am sa ma trezesc cu ei pe bancheta din spate. :P

Va multumesc tuturor.Mai astept putin caldura sa ma pot apuca de masina. :)

Maniak22 01-03-11 15:06

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4131982)
@Valica - mersi mult de sfat.(in legatura cu spray-ul fumuriu)
- felicitari pentru masini. :)

@Maniak - ai dreptate in legatura cu "transparenta".mi se par si mie foarte inchise si mi-e ca nu o sa mai franeze cei din spatele meu. :)) si am sa ma trezesc cu ei pe bancheta din spate. :P

Va multumesc tuturor.Mai astept putin caldura sa ma pot apuca de masina. :)



Oricum cel mai bun sfat posibil e sa iti cumperi semnale de M... iar daca nu sunt bani momentan ar arata mult mai bine sa vopsesti DOAR partea cu semnalizarea portocalie si mersul inapoi alb sa le faci negre sau cel mai ideal fumuriu.. smoked mai pe la tara:):):)

myky99 01-03-11 21:07

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
spray-ul ala mi se pare o tampenie
mai bine colant fumuriu..... nu este inchis deloc la culoare... simplu de pus..simplu de dat jos in caz ca te plictisesti/ nu-ti place....

Maniak22 02-03-11 20:46

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 4133809)
spray-ul ala mi se pare o tampenie
mai bine colant fumuriu..... nu este inchis deloc la culoare... simplu de pus..simplu de dat jos in caz ca te plictisesti/ nu-ti place....

Da cel mai bine colant.... nu mi-a venit in cap pe moment:)

vladigrec 08-03-11 14:21

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
salut, imi poti spune ce consum ai la ea ?

emy_davidoff 09-03-11 10:30

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Pai ..

* In oras: 10-11 %
* Afara: 7-8 %

ASTA E CONSUMUL CAND E PE "E" (economic).Dar cand e pe sport nu stiu. :D:))

Am facut BACAU - BUCURESTI cu ea cu 230 Ron.

Sunt multumit.

emy_davidoff 12-03-11 09:51

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
MASINA E DE VANZARE!


Telefon: 0756163398

emy_davidoff 12-03-11 10:47

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Am uitat sa mentionez ca accept variante cu Mercedes CLK sau cu BMW seria 3 coupe.

Maniak22 12-03-11 19:59

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
La pretul de ??? :)

emy_davidoff 05-04-11 11:51

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
3 Attachment(s)
Salutare! Revin sa postez pe thread pentru ca m-am gandit sa pastrez masina,asa ca m-am apucat sa "bag cativa banuti in ea" .Cateva piese ... o sa mai urmeze cateva.


Recent am inmatriculat masina pe Bacau,am scapat de numerele de Valcea. :D ,cum am trecut cu masina pe la R.A.R am intalnit cateva "problemute" ,in legatura cu jantele de pe ea ,nu sunt prevazute in constructia masinii asa ca mi-au dat respins la ele.Deci nu mi le-au omologat in carte.

Acum sunt nevoit sa dau jantele .. cu tot cu cauciucuri. (225/40 ZR18 )
Accept jante pe 16" sau pe 17" .


Cateva poze mai recente :)

oBL1O 05-04-11 13:02

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
masina e frumoasa foc , succes cu ea , parca ar merge alte stopuri , sau sa le faci negre (appo se vede stopu pe frana sau semnalu dar nu la fel de puternic) si niste pleoape peste faruri sau un badboy :P mai accentuat

emy_davidoff 05-04-11 15:18

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Mersi mult de apreciere. :D



Stii cum e .. Toate la timpul lor. :)

oBL1O 05-04-11 15:53

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4229470)
Mersi mult de apreciere. :D



Stii cum e .. Toate la timpul lor. :)

npc ;)
stiu cum e , or sa fie si alea :P astept noutati pe viitor

Grasu'XxL 05-04-11 19:00

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Şi la ce jante te gāndeşti să pui īn locul celor de acum? La un kit M nu te gāndeşti, ar da bine pe roşul ăsta?:peace:

emy_davidoff 06-04-11 09:05

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Vreau sa imi pun ceva pe 16" sau pe 17" .. Brock-uri B2.


Acum sa ii schimb ce mai am de schimbat la ea,pe urma urmeaza rulmentii spate si un set complet de telescoape si arcuri sport si .. folierea.Cam atat,mai tarziu sper sa "ii schimb look-ul putin" . :)

emy_davidoff 06-04-11 09:12

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Jante .. ceva de genu' . :D

oBL1O 06-04-11 12:34

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
sunt simpatice rotile :P

bogdan.t 09-04-11 03:20

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
frumosc cabrioletul si ingrijit, si eu zic ca pe E36 dau ft. bine jantele cu buza, mai putin cele in cu multe spite, acum sunt si eu in cautarea unei perechi potrivite, bafta cu masina pe viitor ;)

vladigrec


All times are GMT +2. The time now is 04:40.

- Copyright 2026 4Tuning