![]() |
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
ce parere aveti de bateria asta ???
http://www.************/produse/Acceso...Stinger_SPV35/ |
Re: Recomandare deep cycle ...
am "garantia" ca imi porneste masina la -20 grade celsius ... dupa o saptamana de nefolosire la prima cheie? cum imi porneste cu bateria stock ???
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Va porni oricum mai bine decit cu o baterie normala.
|
Re: Recomandare deep cycle ...
ok ... dar ese ea suficienta ??? pentru un sistem de pana in 800 rms ...
|
Re: Recomandare deep cycle ...
Esti sigur ca sunt 800 rms ????
De fapt nu la watti te raportezi ci la curentul absorbit de statii. Citi amperi au sigurantele insumate ale amplificatoarelor ? |
Re: Recomandare deep cycle ...
amplificator 1x600@2ohm + amplificator 4x45@4ohm + head unit ... ar veni undeva la 65 amperi ???
ma rog ... oricum 90% sunt decis sa iau acumulatorul respectiv ... ps: in viitorul apropiat o sa schimb amplificator de 4x45 cu unul probabil 4x100@4ohm (pe hartie:D ) |
Re: Recomandare deep cycle ...
gata ... m-am lamurit ... eu faceam prost legatura intre AH si Amp.
corectati-ma daca gresesc: bateria mea de pe masina are 55 Amp ... iar cea stinger are 35 Ah si 525 Amp ... din cate am inteles. specificatii stinger: Brand: Stinger Condition: New Battery Type: Dry Cell Max Peak Discharge: 1050 Amps 5-Second Cranking Output: 525 Amps Cold Cranking Output: 438 Amps Nominal Capacity: 35 Ah of (C20) Temperature Range: -15 to +50 C Diminsions: 8-1/4W x 5D x 7-3/4H ps: cum se monteaza un deep cycle? ca o baterie normal? o inlocuiesc, conectez bornele si pornesc motorul ? sau trebuie pusa pe redresor ceva ... |
Re: Recomandare deep cycle ...
O inlocuiesti pe cea originala, pui bornele si dai cheie....:lol:
p.s. daca n-are 12v NU O CUMPARA !!! Bateriile deep-cycle nu au voie sa ramina descarcate. p.s.2 de preferat sa o iei noua cu garantie |
Re: Recomandare deep cycle ...
da ... noua cu garantie o iau ... doar sa o fie pe stoc.
ps: daca acum cu una de 55 am cam 12 si chiar unpic sub 12 la volum maxim ... cu un deep cycle cam cat ar trebui sa fie ? |
Re: Recomandare deep cycle ...
VIn toate noi si frumusele in ultima sapatamana a acestei luni, de la SPV35 la SP1700, ba chiar si o noutate SP 1500.
|
Re: Recomandare deep cycle ...
si cam pe la ce pret e la wizards un spv35 ? :D
eu l-am gasit la 4,6 mil ... si cred ca il iau maine. |
Re: Recomandare deep cycle ...
mda ... se pare ca nu mai exista pe stock stinger spv35 ...
asta e ... |
Re: Recomandare deep cycle ...
Quote:
|
Re: Recomandare deep cycle ...
De oriunde l-ai gasit era tot de la WIZARDS cumparat, pentru ca noi suntem importatorii de Stinger in Romania.Pretul este corect si este 462 ron TVA inclus. Daca interesat da-mi PM si cand vin te anunt!
|
Re: Recomandare deep cycle ...
daca vrea cineva un SPV35 il dua pe al meu (luat tot de la wizards) cu 4 milioane.
MOTIV: vrea SPV45 (exosta acum pe stoc?) |
Re: Recomandare deep cycle ...
cred ca spv 45 o sa-mi iau si eu.
Wise Guy ... daca poti sa-mi dai un msg cand vin bateriile ... e super ... e primu lucru pe care o sa-l cumpar. |
Re: Recomandare deep cycle ...
or fi venit bateriile ? astept un semn :P
|
Re: Recomandare deep cycle ...
inca nu la inceput lu' octombrie
|
Re: Recomandare deep cycle ...
nimic nimic :D ?
|
Re: Recomandare deep cycle ...
inca mai am spv35u ala
|
Re: Recomandare deep cycle ...
stiu peste, dar totusi vreau un spv45 si pe deasupra imi trebuie cu factura :)
de curiozitate totusi ... da-mi un pm cu pretul :) |
| All times are GMT +2. The time now is 16:33. |
- Copyright 2026 4Tuning