![]() |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
TOTAL gresit ! O sa aiba doar interiorul :lol: cum spuneai chiar tu .. 20% din masina .. restul "normala" ! |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
mai eu sunt posesor de 300GT, nu ma dau in vant dupa Golf, chiar daca lucrez la reprezentanta...si ca sa iti spun ceva nou...fabricantul VW lasa la alegerea clientului dotarile pe care le pune pe o masina facuta la comanda, adica editia aniversara de 20 de ani a avut un standard de dotari, exact ca in brosura postata aici de cineva mai sus, dar daca un client dorea/doreste sa isi personalizeze masina,VW nu pierde clientul pt ca lui nu-i place tapiteria in carouri sau centurie rosii, pur si simplu configureaza masina nu detaliile dorite de om...ce sa iti spun nu te agita atat, azi am dat cuiva, stie el cine detalii despre masinuta lui..frumoasa ..si Edition..sa aiba noroc de ea!
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
Mai rar sunt oameni care isi dedica putin din timpul lor pentru a ajuta alti oameni .. pe gratis ! Personal m-a scutit de un drum la o reprezentanta VW ! Multumesc inca odata ! |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
@ ionut_njd - daca nu vrei sa asculti ce a zis mm83vlp, care e de 100 de ori mai avizat ca tine, si macar sa nu te dai in stamba degeaba, insultandu-l ... de ce afirmi ca masina ta e 20jahre, cand a avut VR6, n`are trapa, nu are logo`ul cu 16V in fatza, nu are volan cu cusaturi rosii, nu are climatronic , nu are covorase cu contur rosu? de ce nu poti intelege ca pana si Edition 20 Jahre putea fi configurat la urma-urmei de catre client? de aceea nu toate 20Jahre sunt cu aceleasi dotari, dupa cum vrei tu sa crezi...
personal sunt foarte familiarizat cu ambele masini care au starnit valva aici, si cel negru si cel gri, dupa spusele reprezentantei VW, ambele fac parte din lotul de 150 de Mk3 GTI 20 Jahre 2.0 16v... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
P.S. Se scrie corect: unii si altii... P.S.2 @ Hori....nu a fost la origine 16v, ci 8v, de aceea nu are logo-ul rosu. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
asa pot zice si io ca Bora mea a fost Edition 20 Jahre, numa i`am schimbat, caroseria, interioru, motoru, transmisia...ca nu`mi placeau alea...
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)[/QUOTE]....
BRAVOOO......aici ai dovedit cate lucruri stii despre o masina......la tine daca unu are un golf3 si a cumparat interiorul ala despre care vorbesti tu de la Craiova inseamna deja CA OMUL ARE UN 20 JAHRE.....la fel de bine si interiorul pe masina ta poate fi pus ulterior....deci nu mai fi asa de revoltat si jignitor....accepta si parerile altora care au fost deja probate...la fel ca si in cazul primei mele interventii....cica invata sa scrii si apoi vorbeste.....tu iti recitesti vreodata post urile?????te rog eu mai redu din gura aia mare si da dovada ca si gandesti.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Nu s-au fabricat doar 1000 de bucati!!! S-au fabricat in total 6450.
Trei motorizari: 2.0 8V ,2.0 16V,si TDI (AFN 110CP) 1500 modele de TDI 4300 modele de 2.0 8v 650 modele de 2.0 16v Si cu asta inchei cu cearta pe acest topic.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
"Volkswagen produced a limited quantity of 1000 special-edition 3 and 5-door GTI Anniversary models, celebrating 20 years of the GTI model."
"The edition was sold in only 6 colour schemes and the 1000 number figures that were produced was as follows; 600 8 valve models, 150 16 valve models and 250 TDI models." asta zice wikipedia... http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3 |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Si iarasi incepem....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Din cate stiu eu pe wikipedia poate scrie oricine, orice nu?
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Nu vreau sa arunc paie pe foc, dar si eu stiu tot de 1000 de bucati fabricate din aceasta editie. O stiu chiar de la proprietatul unui 20 jahre GTI TDI (motorul AFN 110 cp):paper:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Inseamna ca unde am gasit eu informatii despre masina asta is toti prosti.... Vorbesc de baietii din USA.... Cel care a zis asta are un Jahre cum poate nu are nimeni in toata lumea asta... Adica o masina ca si scoasa de pe portile fabricii.... Si stie bine ce a spus cand a zis de cate bucati s-au facut....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
pe wiki ii gresita treaba... Sebastian are dreptate, s-au fabricat 6 mii si ceva de masini...daca erau fabricate numai 1000 nu prea se dezmembrau... si altul era pretul lor. o zi glorioasa |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ok, in cazul asta...scuzele mele referitor la numarul eronat ... ma bucur ca am aflat defapt informatia corecta
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
cu placere..oricand...daca pot ajuta, ajut...
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
......Baieti am si eu o intrebare.....daca stiti careva pe gti16 v 20 jahre edition ce dimensiune au discurile pe fata ....????
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
mm83vpl la ce reprezentata lucrezi vw lucrezi? sa iti dau si eu seria sa verifici modelul masini |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Din ce am vazut si Mk3-uri care am avut toate modele de Gti indiferent 8v/16v/Vr6 pana in 1995(OBD1) au avut franele 280mm... dupa 1996(OBD2) Gti edition, 20jahre indiferent de motorizare(8v,16v,tdi) si plus Vr6 au avut franele de 288mm..
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
2 Attachment(s)
Golful unui prieten ... are motor 1.9 GTI TDI 110cp ( AFN ) din cate stiu eu este modelul 20 Jahre
Timisoara |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
balann_jointt si daca nu e aniversare nu e oblogatoriu sa fie de 288 nu :)) |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
deci aici nu-i messenger sau cheat e un forum :) si tre respectare thread-urile macar daca bunul simt nu e |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
sa deschis topic pe vw unde se poate comenta acolo tipul de frane puse la golf 3 gti si vr6... multi cu gti-uri au pus discuri de 288 de la 280 si au schimbat si planetarele cu flase de 100 ... cea ce si aici nu au toate gti-urile
TU oare vezi ce ai scris???ce treaba au fuzetele cu planetarele cu marimea discurilor oare? ca sa stii si tu la un SWAP la frane trebuie schimbat doar suportul ETRIER si etrierul.....si in fuctie de aia iti pui discurile si placutele ....hai promit ca nu mai SCRIU NIMIC CA ESTI UN COPIL DE 19 ANI TOTUSI SI HABAR NU ai..........si nu ti a zis nimeni ca nu exista discuri mai mici doar ca pe jahre sa pus 288 de fabrica ceea ce tu fiind un copil prost crescut si fara cap nu ai inteles si sustii puncte de vedere fara baza demonstrabila...si apropo ca e bucuresti ca e ORADEA tot REPREZENTANTA VW se numeste....DAR POATE NOI RESTU SUNTEM TOTI PROSTI IAR TU ESTI SUPER DESTEPT>>>>APROPO EU AM 65 DE ANI NU 30 SI CEVA..... SI DA INTRADEVAR NU E MESS SE VEDE...DUPA CUM PRESCURTEZI TU CUVINTELE SI LE POCESTI..... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
CONFIRM exact ce zice CherryBomber... Pe toate VR6 si GTI (8v,16v) pana in 95... au fost frane de 280mm... Dupa 95 pe VR6 si GTI 20 Jahre (8v,16v,1.9tdi) s-au pus de fabrica frane de 288mm.... Nu mai faceti atata off-topic ca degeaba il faceti...nu te mai tine sus si tare Ionut, daca nu sti despre ce e vorba....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Mai njd, tu chiar crezi ca cineva sta si scrie hartii ca sa te convinga pe tine de un anumit lucru?! Stiu ca nu crezi ca avem altceva mai bun de facut, dar, din pacate, nu avem obiceiurile tale. Userul MM83VLP lucreaza la reprezentanta VW, Audi, Seat din Oradea, adica aici www.dcvw.ro
P.S Si mi-am promis ca nu mai scriu nimic aici, dar de data asta chiar ma tin de cuvant. Sa fii bucuros singur cu topicul tau! |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Găsim o soluţie să depăşim impasul ăsta şi eventual să nu prelungim inutil discuţia, vă rog?
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
Nu vinde baiatu jantele ? Arata bine golful .. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
2 Attachment(s)
la fagaras e golf 3 gti 20 jahre edition in 4 usi...
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
2 Attachment(s)
1.9 TDI GTI 20 Jahre (cod motor AFN) s-au facut 400 bucati pt Austria (200 cu 2 usi si 200 cu 4 usi)
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:24. |
- Copyright 2026 4Tuning