Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010 (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/203978-drag-race-tg-secuiesc-29-august-2010-a.html)

julaikos 27-08-10 15:30

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
la un mers legal s-ar face cam 3 ore prin brasov...plus pauza de pipi pe undeva pe drum..s-ar putea sa nu mergeti la economie :lol:

ALEX_BZN 27-08-10 16:06

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Mai bine ne gasim la ora 6 si sa plecam pe la 6.30...ca de fiecare data am plecat cu cel putin 30 min mai tarziu decat am stabilit.

dragos2900 27-08-10 17:01

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
cursele incep la 12,de ce plecam la 6:30 ? :lol:

Skma 27-08-10 17:03

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Propun inchirierea autobuzului de la garaj:lol::twisted:

energie 27-08-10 18:16

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by dragos2900 (Post 3614337)
cursele incep la 12,de ce plecam la 6:30 ? :lol:

Poi o sa se faca o verificare tehnica si ar fi bine sa fiti la 9 aici :-P

negoitacata 27-08-10 21:13

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3613998)
da...da...parca nu sti povestea...
la 7 trebuie sa decolam..........
avem bagaje dupa noi.....:)):))

Ne alturam voua de la campina...Eu si Madalin.......eu am bilete mai ieftine 30ron:D

julaikos 27-08-10 23:40

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
da,dar pana la campina probabil costa biletul 100 ron,ca e linie dreapta si la ora aia nu sunt radare :lol:
momentan baietii sunt la antrenamente :lol:

VooN 28-08-10 12:46

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Se anunta vreme trista rau maine in zona aia.

energie 28-08-10 12:51

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by VooN (Post 3615724)
Se anunta vreme trista rau maine in zona aia.

Din pacate da...si in restul tarii se strica vremea :sad: dar poate scapam fara ploaie;)

ALEX_BZN 28-08-10 12:54

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Cu putin noroc poate o sa fie vreme buna....daca e nor nu strica pana la urma ca de abia e mai racoare.

unu' 28-08-10 17:20

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
pana la urma ce ora ramane si unde??

DONU' 28-08-10 18:11

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by unu' (Post 3616275)
pana la urma ce ora ramane si unde??

La ora 6:00 in Petrom la METRO, ca pe la 6:30 sa plecam!

unu' 29-08-10 05:06

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
gata ..plecam la petrom acuma..!! :D:D

Seal 29-08-10 18:31

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Vesti ceva?
Pacat ca a plouat ca nu am putut sa plec si eu cu masina:(

venom2110 29-08-10 19:50

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
8 Attachment(s)
Salut vreme mohorata, a si plouat, si un mic incident la sfarsit, cateva imagini de la eveniment:

tng 29-08-10 20:10

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
care ce a facut? :rolleyes2

ALEX_BZN 29-08-10 20:15

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 3618619)
care ce a facut? :rolleyes2

Din cate am inteles din cauza umezelii si a vitezei si in afara de asta a faptului ca a incercat o manevra cu frana de mana, un baiat cu o vectra a intrat int-run rond situat la 360 metri de finish.

venom2110 29-08-10 20:20

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 3618633)
Din cate am inteles din cauza umezelii si a vitezei si in afara de asta a faptului ca a incercat o manevra cu frana de mana, un baiat cu o vectra a intrat int-run rond situat la 360 metri de finish.

e bine ca nu a fost grav, am vazut masina si rondul dar nu am inteles ce sa intamplat,pt ca nu se vorbea romaneste deloc :lol:

energie 29-08-10 20:26

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Multa lume nu a inteles ce s-a intamplat ca nu prea se uitau acolo, sincer nici eu nu inteleg nimic din ce vorbesc astia pe aici chiar daca sunt nascut in minoritate :lol:

alexone 29-08-10 21:24

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Felicitari baietilor de la Ploiesti pentru cupe ...

Sa ne traiasca si la mai mareee!!!

mihaistan 29-08-10 22:49

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
macar fata de alexeni ne`am dat blana :D de`a latu ... plm aia e ... am scapat si eu cupa printre dejte , dar oricum am fost cu gumili di iarna .. si am prins un respectabil 4 :rolleyes2 si asa am inchis sezonu , la anu ies cu un ventilator mai mare pe sub capota ce draq :twisted: bv sacale pt grupa ! blanaaaa slick :D

julaikos 29-08-10 23:31

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
in afara de vreme eu zic ca a fost ok...doar ca organizatorii au avut un mare ghinion sa ploua,sa fie drumul inchis doar pana la ora 17,sa li se strice laptopul...
eu am totusi incredere ca la anu cursele organizate de ei or sa iasa ok,cel putin in privinta timpilor nu cred ca au dat gres

bravo baietii pentru cupe! :twisted:

Vladz 30-08-10 01:34

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
care ce ati luat ? :)

jakal 30-08-10 09:07

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by Vladz (Post 3619414)
care ce ati luat ? :)

in primul rand cam toti apa la shoshoni....:).....eu cu DONU ne dadeam jos numai in balti...parcam bine...soferi ce sa mai.....:).plus experienta de a te da de-a latu pe 400....Donu cu cauciucuri pardaf.....Pirelli 0 de tot...:))
eu cu slickuri...:)...madalin si Ady viteza la fel..
sa nu il uitam pe madalin care a venit tot drumul pe ploaie cu slickuri si l-am asteptat la intrarea in brasov...si in spatele lui o MARE coloana de masinii....:lol::lol:...omu a ars-o grav...40...50 la ora..:lol:

echipa MOM 2 cupe....eu locul 3 la grupa mea
BOBY locul 2 la grupa lui.....

apoi au urmat aventurile la intoarcere, ii las pe DONU sa detalieze...:))

unu' 30-08-10 09:23

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
felicitari Ploiestiului pentru cele 3 cupe....
s2 locu 3 jakal
s4 locu 2 bobiMoM care s-a dat 1 singura data...
s8 locu 2 sobi (AAT)
se putea si mai bine ....dar tinand cont de conditiile meteo....e bine si asa...
Saptamana viitoare?? Slatina?? ...

julaikos 30-08-10 10:47

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
12 Attachment(s)
Attachment 1632363Attachment 1632364Attachment 1632365

Attachment 1632366Attachment 1632367Attachment 1632368

Attachment 1632369Attachment 1632370Attachment 1632371

Attachment 1632372Attachment 1632373Attachment 1632374

cateva pozne de la mine ;) faceam mai multe dar in restul timpului am tremurat de frig...

Seal 30-08-10 13:50

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
La grupa s3 ce sa intamplat? Donule? Ce facusi??

mihaistan 30-08-10 13:59

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
pe ploaia aia... n`avea nici o sansa... si asa au fost niste dificultati tehnice ...
Sa speram ca la anu se incepe forta !

DONU' 30-08-10 14:14

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
A fost FORTZAAA!
La dus am mers lejereanu, am consumat super putina zeama...
Acolo... ploaie toata ziua (coafura rezista)...
Ne-am dat de-a latu pe 400 m Fortzaaa! Cursa cu barcile!
Trebuia sa iau premiu pentru evitarea la milimetru a squar-ului cand mi-a fugit pe treapta 2 de-a latu si a 3-a la vreo 100 si ceva la ora.
Primul timp scos... 15.60... ceva de genu...
Al doilea timp si mai grav... am derapat toate 3 treptele la greu si am scos vreo 16 secunde si ceva...
Apoi s-a rasturnat rumanu ala cu Vectra si s-a terminat cursa cu barcile...
In drum spre casa.... s-a dus draq uleiu din motor, am bagat 2 L, am pierdut tot lichidul de frana, am completat de cateva ori, pana acasa am ramas iar fara..., turbina s-a dus draq, mi se pare ca si bate un pic motorul la pornire... Deci a fost Fortzaaa! :evil:

Cronometrarea si organizarea au fost de nota 10! Masinile s-au dat de multe ori si s-a mers repede!
Incepe sa fie treaba buna si la noi.
Piste daca am mai avea si am fi fericiti cu adevarat si ar mai fi iar treaba daca s-ar anula cursele in momentul cand ar ploua ca asa nu facem nicio treaba. Ce e drept, am vazut care e treaba cu braduletzul si incepem sa ne obisnuim cu plecarea. e grav rau cu semaforul. Mie unul, imi place mult de tot!

ALEX_BZN 30-08-10 14:49

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Lasa Donule nu fi suparat ca de abia ai antrenament la iarna:))) nu mai scoti Corsa:))

DONU' 30-08-10 14:59

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 3620667)
Lasa Donule nu fi suparat ca de abia ai antrenament la iarna

Man, n-am cum sa nu fiu suparat...
Daca sunt problemele la care ma gandesc, eu fara 3000 RON nu scap reparatia la masina. :cry:
Bag poola, cred ca o mai scot la primavara... :lol:

riv_gms 30-08-10 15:16

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3620689)
Man, n-am cum sa nu fiu suparat...
Daca sunt problemele la care ma gandesc, eu fara 3000 RON nu scap reparatia la masina. :cry:
Bag poola, cred ca o mai scot la primavara... :lol:

avem masina , ne luam credit cu buletinul sa o intretinem:))

julaikos 30-08-10 15:16

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
bai donule n-o fi dracu atat de negru
unde ai dus-o la doftor poate iti pun si ei un bec de presiune ulei...ala e mai sfant decat un ceas de presiune...
iar turbina daca a avut ceva ungere nu se strica cu una cu doua mai ales cand e noua...

DONU' 30-08-10 15:21

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3620729)
bai donule n-o fi dracu atat de negru
unde ai dus-o la doftor poate iti pun si ei un bec de presiune ulei...ala e mai sfant decat un ceas de presiune...
iar turbina daca a avut ceva ungere nu se strica cu una cu doua mai ales cand e noua...

Sa vedem... si eu sper sa nu fi bulit turbina, desi mi-ati zis toti ca era fum ca la balamuc la curu ursului.
Turbina are ungere cu ulei si racire cu apa... poate a scapat, dar dimineata i-am dat ocheie si la motor s-a auzit un sunet ciudat la pornire dupa care mergea ok.
Daca e treaba de segmentare si cuzineti am pus-o de mamaliga, desi cu aceasta ocazie, mi-as pune si garnitura de chiuloasa mai groasa nitel, dar toata treaba ma duce ceva banutzi si e foame mare acum...
Nu stiu, diseara o duc la doctor.

julaikos 30-08-10 15:42

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
nu ca ma bucur,dar bine ar fi sa fie doar segmentii si cuzinetii...scapi mai scump,dar ai scapat de o grija pe viitor si cum spuneai schimbi si garnitura de chiulasa si vezi ce se mai petrece prin motor
fumul putea fi de la orice,nu neaparat de la turbina,mai ales ca sunetul metalic se auzea din motor,turbina daca avea joc atingea si se auzea din masina sigur...

gaju 31-08-10 09:25

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by unu' (Post 3619776)
felicitari Ploiestiului pentru cele 3 cupe....
s2 locu 3 jakal
s4 locu 2 bobiMoM care s-a dat 1 singura data...
s8 locu 2 sobi (AAT)
se putea si mai bine ....dar tinand cont de conditiile meteo....e bine si asa...
Saptamana viitoare?? Slatina?? ...

jakal - a urcat pe 2

am inscris gresit o masina la grupa 2 ,care trebuia sa fie la grupa 3.

va mai asteptam,dar pe uscat 8)

DONU' 31-08-10 10:22

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 3622641)
jakal - a urcat pe 2

am inscris gresit o masina la grupa 2 ,care trebuia sa fie la grupa 3.

va mai asteptam,dar pe uscat 8)

Fortza Gajuleee!
Data viitoare intr-adevar poate ne dam si noi pe uscat!
Premiul pentru evitarea in derapaj a squar-ului nu mi-ati dat si mie! :lol:
Si lu' baiatu cu Vectra de s-a rasturnat nu i-ati dat frate si lui premiu pentru spectacol si cascadorie! :lol:

Super organizare man!
Mai venim... cu DRAG!

jakal 31-08-10 11:32

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
dictalooo ca rectificam atunci.....:lol:
echipa MOM locul 2 fiecare la grupa lui...

saracu asta mic si aspirat a luat si locul 2.....:)):lol:

LUI ALA CU VECTRA SA II DEA PREMIU PENTRU CASCADORII RASULUI....

alexone 31-08-10 11:56

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
Felicitari sacale ... la mai mare ...

Are idee cineva cine a urcat pe 3?

gaju 31-08-10 12:35

Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
 
o honda de 1,6

in jur de 1 ora o sa fie timpii in excel si acolo puteti selescta cum vreti voi.


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning