Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo ysm (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/196680-cielo-ysm.html)

Sobolanu*Original 13-07-10 19:28

Re: Cielo ysm
 
15 Attachment(s)
poze cu Ysmail cu exteriorul la gata ,mai am pe la interior multe:lol:.

p.s usile erau deshise aseara , nu erau chederele puse.

B-99-SAA 13-07-10 19:34

Re: Cielo ysm
 
Tipla frate, tipla! Felicitarile mele pt ce a iesit, si ce va iesi in continuare din masina asta! Asteptam sa termini si interioru :D

Sobolanu*Original 13-07-10 19:42

Re: Cielo ysm
 
Multumesc pentru aprecieri si multa munca depusa, stres etc .

p.s la interior nu mai am timp saptamana asta am altele mai inportante pe cap decit masina.

Robert_MNW 13-07-10 21:00

Re: Cielo ysm
 
Desi sunt adeptul 'clean look' imi place cum a iesit! Are unele parti exagerate dar e ok! Felicitari si sa te bucuri cat mai mult de ea!

ing3r 14-07-10 03:42

Re: Cielo ysm
 
Observ ca ai si admiratoare ... :P

cristy_4speed 17-07-10 15:11

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by ing3r (Post 3516732)
Observ ca ai si admiratoare ... :P

da e nevastasa!

si dupa 2 luni de munca la mn + inca una la vopsit .....a iesit cva frumos :P chiar imi place mult bafta sobo si te astept la mn la garaj cu ea sa o vad mai bn :P

Rob3rt_espero 19-07-10 21:01

Re: Cielo ysm
 
Trebuia sa faci ceva mai simplu la bari, mi se pare cam exagerat...era mult mai ok, in rest arata marfa...
Incearca sa faci ceva si cu farurile si semnalele, nu le lasa asa...macar fara galben la semnale.


Bafta.

Sobolanu*Original 20-07-10 20:32

Re: Cielo ysm
 
o sa fac bosule dar in august , o sa fiu in concediu .:twisted::twisted:

casp3r75 20-07-10 22:14

Re: Cielo ysm
 
buna treaba... stai cumva pe la ira? pe langa benzinaria aia spre aparatori?

app baga poze cu panourile de la usile de pe fata cum vin :D

Sobolanu*Original 22-07-10 20:23

Re: Cielo ysm
 
Acolo muncesc la Ira , linga benzinarie (Service Viorel) .:evil:

casp3r75 22-07-10 20:49

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 3536214)
Acolo muncesc la Ira , linga benzinarie (Service Viorel) .:evil:

te`am vazu de cateva ori :D
ne arati panourine?:sad:

Sobolanu*Original 23-07-10 18:57

Re: Cielo ysm
 
Interiorul il voi monta in august cum am mai spus, pana atunci am alte treburii.
voi face poze la tot interiorul in timpul montajului .pana atunci suspans

p.s mai inportant acum este sa fac ITP :twisted::twisted:

ovidiu89 23-07-10 19:51

Re: Cielo ysm
 
masina a iesit foarte bine, dar pentru mine unu sunt unele lucruri care nu dau asa bine.
-bara fata e prea exagerata.
-nu am reusit sa citesct tot topicul dar ai ceva suspensie sport? daca nu, are nevoie urgenta de asa ceva pentru ca din lateral nu arata asa bine

marian22 23-07-10 22:28

Re: Cielo ysm
 
1 Attachment(s)
ai dreptate ovidiu eu zic ca modelul asta mergea

Sobolanu*Original 24-07-10 18:55

Re: Cielo ysm
 
- Suspensie sport are ysmail de 2 ani drop 40/60 Tatehnix .

















9

Maryus96 28-07-10 23:17

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 3513477)
POze cu Ysmail vopsit. maine revin cu poze pe lumina





ps am sa va bag si filmarea de la cabina cit a putut vopsitoru sa faca :D

mie unul imi plac barile...sunt destul de joase..foarte bine asezate...nuuu dealea exagerate...racer doar...masina are o imagine buna...dar daca te ocupi mult de ea...te va rasplati..daca nu .i schimbi motorul..macar pune.i piese sport (filtru de aer,turbo d
suflanta,evacuare borla,piese de carbon saq o faci mai usoara)eu atat am de spus..masina imi place..tine-o tot asa

B-99-SAA 29-07-10 12:30

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Maryus96 (Post 3549606)
mie unul imi plac barile...sunt destul de joase..foarte bine asezate...nuuu dealea exagerate...racer doar...masina are o imagine buna...dar daca te ocupi mult de ea...te va rasplati..daca nu .i schimbi motorul..macar pune.i piese sport (filtru de aer,turbo d
suflanta,evacuare borla,piese de carbon saq o faci mai usoara)eu atat am de spus..masina imi place..tine-o tot asa

Bravo prietene, la 14 anisori ai ceva idei... Rabdare sa se finiseze masina, dupaia mai vedem ce are de gand. In plus, pana in august nu e gata, cel putin asa zicea proprietaru. Asteptam sa fie gata, apoi restu...

PS: incearca sa vezi daca iti permiti sa iei macar o evacuare (finala) Borla, din banii tai de alocatie pe un an... e greu si cu banii, multi au resurse limitate pt masina in perioada asta.

Robert_MNW 29-07-10 13:06

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Maryus96 (Post 3549606)
mie unul imi plac barile...sunt destul de joase..foarte bine asezate...nuuu dealea exagerate...racer doar...masina are o imagine buna...dar daca te ocupi mult de ea...te va rasplati..daca nu .i schimbi motorul..macar pune.i piese sport (filtru de aer,turbo d
suflanta,evacuare borla,piese de carbon saq o faci mai usoara)eu atat am de spus..masina imi place..tine-o tot asa

Pff...generatia NFS wannabe...:rolleyes2

dun3_g 29-07-10 14:30

Re: Cielo ysm
 
foare frumasa, dar cred ca bara fata este un pic exagerata...daca ai fi facut gura din mijloc ceva mai mica cred ca arata mult mai bine.....oricum important este sa iti placa tie;)


multa bafta in continuarea

Maryus96 07-08-10 20:33

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 3480681)
My Cielo



poze pe parcursul copilariei :D
data nasteri 08 08 2006
primul stpan

Bravo!!!masina mi-a placut de cand am vazut-o si pana la sfarsitul topicului (intentionez sa-ti spun ca masina mea are o culoare asemanatoare si ca am o husa pe volan la fel ca cea din poza de pe prima pagina a topicului!!! :D

cristy_4speed 11-08-10 12:42

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Maryus96 (Post 3570556)
Bravo!!!masina mi-a placut de cand am vazut-o si pana la sfarsitul topicului (intentionez sa-ti spun ca masina mea are o culoare asemanatoare si ca am o husa pe volan la fel ca cea din poza de pe prima pagina a topicului!!! :D

husa aia dupa volan a disparut de mult.......;) asa erea candva in tineretea ei ;) sobo mai montam si noi interiorul ala ....ca tare sunt curios :))

Maryus96 19-08-10 13:40

Re: Cielo ysm
 
Salut baieti...sunt pustiu ala cu ideile...ce ati mai facut cu masina...ca tare sunt nerabdator.....si proprietarul...sa puna poze cu masina...sa mai dau si yo cateva idei ca aia cu borla...

P.S. :cristy merci de informatia despre husa de pe volan...astept noutati

Sillentdead 22-08-10 20:51

Re: Cielo ysm
 
arata super bine :)

Cros 07-11-10 17:57

Re: Cielo ysm
 
Bv cumnate noata 10 ! Ai grije la gropi acuma :P

Sillentdead 07-11-10 18:23

Re: Cielo ysm
 
pune mai multe poze plz :O chiar ca e supercar :O

B-99-SAA 08-11-10 12:46

Re: Cielo ysm
 
Ti-am vazut masina ieri in parcare la Carrefour Colentina. Parca trebuie ceva mai lat pe spate... facut din J sau cu distantiere....

marius3030 09-11-10 07:45

Re: Cielo ysm
 
felicitarile mele!!!:shock:deci masina arata intr-un mare fel!
deocamdata nu am cuvinte sa iti spun mai multe,dar voi mai reveni cu comenturi.
tine-o tot asa!

alexbadea12 11-11-10 21:24

Re: Cielo ysm
 
imi place masina chiar daca e putin mai ciudata
jantele si vopseaua nebunie curata

Sobolanu*Original 13-04-11 18:05

Re: Cielo ysm
 
35 Attachment(s)
cateva poze din copilaria lui. Saptamana vitoare revin cu poze la interior, e gata

iviTe 13-04-11 19:00

Re: Cielo ysm
 
la aripile spate este oribil ce ai facut acolo ... trebuia crestat si tras nu asa cum ai ciocanit tu... :oops:

casp3r75 13-04-11 19:57

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 4252741)
la aripile spate este oribil ce ai facut acolo ... trebuia crestat si tras nu asa cum ai ciocanit tu... :oops:

cam ai dreptate invite :rolleyes2

Sobolanu*Original 13-04-11 20:01

Re: Cielo ysm
 
1 Attachment(s)
fiecare cu placerea lui sa omoare masina :oops:

casp3r75 13-04-11 20:06

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 4252902)
fiecare cu placerea lui sa omoare masina :oops:

hai ca a iesit frumos :D Bravo domnu`

Sobolanu*Original 09-05-11 20:18

Re: Cielo ysm
 
cumpat C 20 let cu tot ce trebuie pt transplant

Sillentdead 09-05-11 21:03

Re: Cielo ysm
 
mi imi place mai mult ca ERD-ul la aspect

Sobolanu*Original 27-05-11 19:19

Re: Cielo ysm
 
20 Attachment(s)
poze si cu interiorul.

Sobolanu*Original 27-05-11 19:22

Re: Cielo ysm
 
4 Attachment(s)
sper sa va placa interiorul.

Sillentdead 27-05-11 19:26

Re: Cielo ysm
 
sincer nu-mi plac difuzoarele alea pe care le-ai pus in usi...

Sobolanu*Original 27-05-11 19:30

Re: Cielo ysm
 
fiecare cu gustul lui .componentele nu trebuie sa fie frumoase ,trebuie sa-si faca treaba. intereseazate si tu de audio sistem heleon X-ion 16 5 si dupa mai vb .ca sa vezi ce stie sa faca componentele* astea.

*Nota moderator: "ce stiu sa faca". Ca sa nu mai vorbim de cacofinia creata.

NXdev 27-05-11 19:35

Re: Cielo ysm
 
Quote:

Originally Posted by Sobolanu*Original (Post 4355592)
sper sa va placa interiorul.

Puteai sa-i raspunzi mai frumos omului ...

Scaunele sunt rabatabile, nu ?Arata foarte bine, presupun ca sunt si comode.
Sincer, nu-mi place materialul dupa fetele de usi, pentru simplul fapt ca nu sunt "drepte", se vad lufturi. In rest...bafta in continuare.


All times are GMT +2. The time now is 18:21.

- Copyright 2026 4Tuning