Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oltcit tuning (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning.html)
-   -   Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning/19644-hai-vedem-tare-oltcit.html)

GolfuletzS 06-07-06 12:12

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
vot sasha (jjs) ;)

Bmwaldo 06-07-06 12:16

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Votat XXS`u cel mai frumos oltcit .. :D :D

dj16xxs 06-07-06 18:02

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama
Votat XXS`u cel mai frumos oltcit .. :D :D

logic.....sar'na!

MicDaRAu 06-07-06 20:03

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
si pana la urma toate candidatele sunt superbe!si trebuie felicitati tot proprietarii!

Eugen_TL 06-07-06 20:11

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
JJS votat.. mie imi place cel mai mutl..si celelalte sunt misto dar eu unu pe el l-as alege din toate fara suparare pt ceilalti;)

demin2609 06-07-06 21:10

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
pmd CLAR de ce ..mai intrebati ....este masina perfecta.,...la curse purtandu-se exceptional iar estetic ..no coment... parerea mea ..bodyspeed :lol: :lol: :lol:

LO_tec 07-07-06 01:50

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
JJS e jmecher...imi place ce a acut...Good Job Guys

astra_1.7 07-07-06 11:01

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
JJS..e tare rau..dar si GCF e marfa..GCF e cel mai original.. ;) ..parerea mea

dexter_20 09-07-06 10:49

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Am votat GCF pt faptul ca arata mai altfel decat celelalte Oltcituri.

tha_nox 12-07-06 10:04

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs
cel care a facut acest topic a uitat mai multe oltcituri ca e mic si nu a prins perioada de glorie.....05pmd si 16abi....sunt 2 oltcituri care isi merita locul acolo!

ai dreptate..mai sunt multe, unele pe care poate nu le stiu insa le-am pus pe cele care au fost lucrate atat la exterior cat si la interior...si sa fie cat mai recente..imi pare rau daca am omis ceva ce merita sa fie aici si daca se poate modifica de un moderator chiar va rog sa o faceti...

Gabi 12-07-06 12:36

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Am votat - din motive subiective - JJSul lui Sasha, dar nici cu celelalte nu-mi este rusine! XXSu', DESu', PMDu', GCFu' si toate celelalte enumerate in chestionar (chiar si ex 16ABI, TINu' lu' Alex, care au ajuns... :???:) sunt niste opere de arta pentru cei ce respecta si iubesc aceasta marca de masina! Cei care le-au adus de la simple autoturisme, in stadiul de masini dupa care intorci capul pe strada, merita tot respectul si toate laudele, chiar daca au bagat 1000, sau 5000 de Euro in modificari! Este vorba in primul rand de pasiune (pentru ca fara asta nu faci nimic) si de munca investita in masini, apoi de banii cheltuiti si sacrificiile facute pentru finalizarea masinii!

Ca sa dezvolt putin subiectul, imi aduc cu placere aminte de evolutia XXSului, de la vopseaua maro (ma rog, nuanta pe care o avea), cu jantele cu buza nichelata (cred) si miezul culoarea masinii, la vinylul cu F&F, la eleroanele schimbate, la capotele si spoilerele schimbate si pana la vopseaua indigo pe care o are si acum, la noul posesor, masina s-a schimbat treptat, treptat si s-a infrumusetat cu fiecare schimbare. L-as intreba pe Piticu' (dj16xxs) cati bani a bagat in Oltcit, da' mi-e frica sa nu-l ia durerea de cap; si l-as mai intreba daca regreta banii investiti, da'... cred ca deja stiu raspunsul.

Deja aiurez... Felicitari si mult respect tuturor celor ce-au facut ceva frumos din aceasta masina - Oltcit!

PS: discutiile despre Oltciturile modificate ar putea continua multe pagini de acum incolo.

PPS: tha_nox, pollul, odata creat, nu se mai poate edita.

dj16xxs 12-07-06 13:07

nu ma intreba....las-o asa....oricum foarte multi da nu mai conteaza!!!!....cea mai mare placere este sau a fost sa fac cu mana mea pentru ca altfel apreciez lucrul.....urmeaza si ursul cu un nou look....ca m-am cam plictist de mecla lui....stii tu!

daca as mai fi avut oltcitul la mine ar fi fost 39 de voturi...da deh...bravo sasha chiar e cel mai frumos dintre toate!

Gabi 12-07-06 13:41

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Te cred ca-s prea multi ca sa vrei sa-ti amintesti :lol:
Quote:

Originally Posted by dj16xxs
daca as mai fi avut oltcitul la mine ar fi fost 39 de voturi...da deh...bravo sasha chiar e cel mai frumos dintre toate!

Esti constient ca votul asta nu prea are relevanta pentru ca e facut pe un esantion relativ mic de oameni, nu? Oricum, din punctul meu de vedere, cea mai mare satisfactie pentru un om care depune o gramada de munca, baga o gramada de bani si pierde o gramada de timp la modificarea unei masini, e ca lucrarea sa-i fie admirata si, slava Domnului, daca nici XXSu' n-a fost admirat... :roll:

PS & OT: spor la treaba cu ursu' !

tha_nox 12-07-06 23:46

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
legat de admiratu XXS-ului..zicea cineva pe forum din calarasi, sau de unde a ajuns acum masina ca nu mai tin minte... ca a si castigat bani pe seama lui, ca e lume careia inca nu ii vine sa creada ca ala e oltcit...

tha_nox 12-07-06 23:48

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
4 Attachment(s)
si apropo de XXS :D chiar ar fi fost frumos sa pastrezi poze cu evolitia masinii de la zero...trecut prin toate stagiile...ar fi fost ceva sa vezi cum s-a nascut o legenda a craiovei...

Adryx 13-07-06 01:54

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by tha_nox
si apropo de XXS :D chiar ar fi fost frumos sa pastrezi poze cu evolitia masinii de la zero...trecut prin toate stagiile...ar fi fost ceva sa vezi cum s-a nascut o legenda a craiovei...

Eu sunt convins că are toate pozele...nici nu se pune problema. :) Şi uite încă una, care cuprinde cele mai frumoase oltcituri de la acea dată...XXS, DES, ABI...ultimul fiind omis din acest poll...din păcate. ;)

EvLSant0S 13-07-06 05:36

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
gcf.. ptr potential

SEBASTIAN 13-07-06 06:45

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Tot Dacia le bate.
Vreau sa vad si eu cel mai tare oltcit cum se da la cea mai tare Dacia.

bodyspeed 13-07-06 07:30

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Tot Dacia le bate.
Vreau sa vad si eu cel mai tare oltcit cum se da la cea mai tare Dacia.

nu spune de doua ori.....;)
cine stie...;)

Zaf 13-07-06 08:10

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs
daca as mai fi avut oltcitul la mine ar fi fost 39 de voturi...da deh...bravo sasha chiar e cel mai frumos dintre toate!

Sper ca nu dai in mine...ca nu ma ocup de el :D. Trimite si tu ce te-am rugat ca ma apuc de el sapt viitoare. Merci mult.

basy 13-07-06 09:34

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Tot Dacia le bate.
Vreau sa vad si eu cel mai tare oltcit cum se da la cea mai tare Dacia.

Ai fi surprins ce stie cel mai tare Oltcit din Romania, pacat ca zace printr-un garaj pe undeva din anumite motive la care nu prea va ganditi. Speram sa gasim cheia de la poarta sa il scoatem la lumina sa isi demonstreze valoarea.

Ca tot veni vorba, ce s-a intamplat cu Novele de gr H turbo?

Votat PMD pentru complexitate, adica mai are si ceva pe la motor. XXS-ul cu turbo inca asteptam sa demonstreze. Ca design cred ca JJS e cel mai tare, iar ca interior DES, clar.
Apropo, printre masinile pollului de ce nu apare si PMD-ul albastru? Chiar e asa urat?

tha_nox 13-07-06 12:39

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
am considerat ca nu se ridica la valoarea celorlalte, cel putin in pozele care le am io cu ea, unde ii lipseste ba un spoiler, ba celalalt...si de curand nu am mai vazut-o prin parcare sa ii trag 2-3 poze.iar daca o puneam pe a lu mitza trebuia sa mai pun si altele care ar umple lista sincer...si nu cred ca avea rost..plus ca am incercat sa pun masini diferite la spoilere, sa nu semene intre ele prea mult...si a lu mitza seamana cu rox-ul cat de cat,care cred ca e facuta tot de ei (cred)

Laure2fast 13-07-06 13:32

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
1 Attachment(s)
nu prea imi pare ca seamana intre ele..

dj16xxs 13-07-06 13:34

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Zaf
Sper ca nu dai in mine...ca nu ma ocup de el :D. Trimite si tu ce te-am rugat ca ma apuc de el sapt viitoare. Merci mult.

doamne fereste...nu asta am vrut sa zic...ci ca daca il mai tineam ii mai faceam divese...il revopseam...jante mai mari...bodykit...etc....

sapt viitoare gata!!!....treaba aia....

dj16xxs 13-07-06 13:40

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by basy
XXS-ul cu turbo inca asteptam sa demonstreze.

ce sa demonstreze?...si mai ales cui?...uite sa te convingi!

Manson 13-07-06 14:28

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
nu pot sa votez...toate sunt misto rau de tot..fiecare are ceva misto...super tari masinile ce draq sa mai zic...bv la proprietari...keep on the good work

bogdanlascu 13-07-06 22:31

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs
ce sa demonstreze?...si mai ales cui?...uite sa te convingi!

pacat ca a ajuns asa

Zaf 13-07-06 23:33

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by bogdanlascu
pacat ca a ajuns asa


Adica la ce te referi ? Al tau cand o sa intre in probe cu turbo cum crezi ca o sa arate ?

bogdanlascu 14-07-06 19:55

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Zaf
Adica la ce te referi ? Al tau cand o sa intre in probe cu turbo cum crezi ca o sa arate ?

din poza de mai sus atata rau ,asa ca nu te supara.......

dj16xxs 14-07-06 20:23

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by bogdanlascu
din poza de mai sus atata rau ,asa ca nu te supara.......

masina nu mai arata asa...arata foarte bine ....am pus o poza in care se vede turbina si intercoolerul....in poza de mai sus masina era in prima faza...adica cea a montarii...

SaLLa 14-07-06 22:30

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
frumosss.....

e_Max 15-07-06 11:08

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
parerea mea jjs frate "to hot"

Zaf 15-07-06 12:57

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
3 Attachment(s)
Bogdane uite poze in faza prefinala. Asta tot rau arata ?

tha_nox 15-07-06 13:43

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
da ai schimbat culoare la capota sau mi se pare mie?

e_Max 15-07-06 13:53

ma da motorul e tot originalul sau a fost inlocuit si ala

nici eu nu stiu ce sa votes toate sunt bestiale bravo proprietarilor continuati in mai mult

cel putin ca jjs lui saha a batut masini ce valoreaza cateva mii de euro

Paul 15-07-06 14:00

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Parere mea nu stiu daca o va lua cineva in considerare, pentru ca fiecare cu gusturile lui. eu am votat RED-ul pentru ca e un tuning facut discret dar facut si cu cap. Parerea mea....!

e_Max 15-07-06 14:03

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
ai dreptate uite des cel putin interiorul e misto

tha_nox 15-07-06 14:04

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Paul T.
Parere mea nu stiu daca o va lua cineva in considerare, pentru ca fiecare cu gusturile lui. eu am votat RED-ul pentru ca e un tuning facut discret dar facut si cu cap. Parerea mea....!

da..ai dreptate...dar si DES-ul e discret si cu cap...dar gusturile nu se discuta...
si apropo de RED (ca aici vream sa ajung) doar ce l-am vazut pe strada (dupa mult timp) si e schimbat..nu apucai sa vad cine stie ce dar culoarea e mai deschisa...tot un albastru dar mai deschis si i-a pus si un eleron metalic, ca pe XXS...in rest nu prea observai nimic ca era pe banda cealalta de mers si ne despartea un garduletz viu...daca mai are cineva poze mai recente cu el sa nu ezite sa le puna!

AdY9005 15-07-06 14:11

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
JJS e mai diferit fatza de restu ;)

Paul 15-07-06 14:19

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by e_Max
ai dreptate uite des cel putin interiorul e misto

Nu am zis ca nu e misto vre-un olcit, dar am remarcat tuningul exterior de la RED poate ca si celelalte daca aveau o culoare mai ... ieseau mai mult in evidenta si aveau mai multe voturi de la public...intradevar ai dreptate la DES interiorul no comment:!: ;)


All times are GMT +2. The time now is 18:16.

- Copyright 2024 4Tuning