![]() |
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
Bafta! Vezi ce faci!
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:
|
asta
asta e un fel de glumita la felul in care arata masina mea (tot o dacie atunci) dupa ce sa susit o dubita pe mine
am iesit la propriu cu volanul in mina si portbagajul era pe locul din dreapta |
sa mor cum ti-ai prafuit masina. bine ca nu ai avut probleme medicale.Si ai grija cu masina acum ca ai reparat-o. bafta
|
hehe am grija dar tot nebun sunt.dk nu eram afumat nu se intampla nika si daca nu era noroi de la aia cu santieru lor cu ANL-u masii :wink:
|
nu va inteleg
:sa fiu mai relaxat,deaia nu pun centrura asta ii ptostie .eu nu ma duc cu masina mea asa tare,lol doar cand prind o masina ce merita sa ii dai sau cere sa ii dai ,dar la mine in masina am centuri in 4 puncte .ma simt in siguranta.si pe deasupra imi si place sa stau strans in scaun andrei no1 ai grija sa nu ti se termine norocu odata si sa fii fara centura :cry: |
Da, subscriu la ce a zis cj82ufo.
Mare prostie faza cu nepurtatul centurii. Eu m-am obisnuit sa pun centura in secunda doi in care ma urc la volan de la celebrul SOC. Si de atunci mereu o pun, chiar daca dupa aia nu porneste motorul... Si Andrei no1, frate, Dacia are cele mai rudimentare sisteme de siguranta. Mai bine zis sistem: centurile pretensionate. SI ATAT ! ! ! Stai frate calm si pastreaza-te pentru legale, ca de aia s-au facut. |
Quote:
|
Da, dar nu prea esti un exemplu pozitiv a ceea ce am vrea noi sa promovam pe acest forum - condusul preventiv in trafic.
Ar putea iesi vorbe ca vitezomanilor nu le ajung cursele sau alte din astea. Mai ales daca sunt accidente. Ma mir ca nu a aparut presa langa tine si sa zica cum ca erai la curse pe bani grei... Joaca si tu nfs cu castile la maximum si iti trece. |
andrei no1 nu am zis de tine de centuri ,ziceam in general,multi zic ca nu au nevoie de ea ca ii incomodeaza.eu am fost o perioada intr-un grup ce faceau curse (niste prieteni) la un atelier la care se reperau doar bmw,golf gti gsi etc si tatal meu zicea intotdeauna sa imi pun centura cand plecam cu ei la linii ca daca nu ,nu ma lasa.
si m-am obisniut cu ea,dar odata am fost cu cineva sa imi arate cum merge o pisicuta de 2800 si nu am avut centura pusa pt ca atunci ieseam de pe straduta.a accelerat pana in 140 in timp f f f scurt in cateva sec si sub un pod am vrut sa depasim un tramvai dar langa el sub pod era o dacie cu capota ridicata (probleme).ce sa faca ?a franat pana la 100 si am luat tramvaiu in plin .fara centura .sa vezi tu vanatai ce am avut si cum le ascundeam de tata sa nu le vada .de atunci niciodata nu ma pornesc fara centuri.deci eu cred ca la dacie centura te mai poate salva |
Un batran care sa te duca la liniutze...
Vrea si eu !!! De unde l-ai luat ??? Mai au ??? :roll: :roll: :roll: |
Fratzilor, mie mi- dat Dumnezeu sa vad un lucru care n-o sa-l uit toata viatza!Am mers acum 1 an jumate,2 la Volvo la show room shi am vazut acolo un S60 intrat intr-un picior de bod cu 160-170!!!(i se blocase acu' acolo,el avusese vreo 190-200 dar franase ceva,i-a sunat mobilu' s-a uitat sa vada cine suna si n-a vazut ca soseaua tocmai o lua in stanga).A scapat cu o singura ENTORSA la picior!ATAT!Si asat pt ca avea centura pusa!Masina era facuta praf,dar intr-un mod super inteligent,doar e Volvo,motoru' era turtit in intregime ca un evantai pana la o palma de parbriz,cutia ajunsese pe bancheta din spate,si usa de la sofer SE INCHIDEA,pe bune!Am ramas crucit!Ma uitam ca bou cu gura cascata si auzeam cum povestea seful de-acolo ca ala a venit si l-a luat in bratze,l-a pupat,\"mi-ai salvat viatza\",chestii de genu' asta!
ASha ca multa sanatate,centura pusa intotdeauna,si daca va permitetzi luatzi-va Volvo,eu stiu ca asha o sa fac cand o sa pot!!!!! |
Folositi centura
Eu de exemplu folosesc centura doar cand merg in afara localitatii, pentru ca eu in oras fac vreo 50-100 Km /zi, si ma dau jos si ma sui des, asa ca cu centura as face bataturi pe burta.
Numai ca afara, e alta treaba. Chiar daca ma trag cu masina mare, nu conteaza, am vazut o faza de tot ***u: unul cu o super nova, pe dig intre Galati si Braila, la vreo 100-110 km/h loveste un caine cu roata din dreapta, decoleaza, face 250º in aer, se deschide portiera din dreapta, cade pasagerul din masina, dupa care masina si pasagerul isi continua independent traiectoriile, di pacate convergente, pe sol: cade pasagerul, cade si masina peste el, il face terci, end of story. Morala: mai ales cu Dacia, profita de tot ce iti poate oferi in materie de siguranta: centurile; caroserie deformabila nu are, nasolentza are airbaguri si bare laterale, dar nu prea am incredere; tabla pe ea este de ***, pivotii te parasesc cand ti-e lumea mai draga, franele sunt eficiente in primele 2 secunde de franare premergatoare fadingului, alea, alea. Taica-meu a franat o Dacie noua nouta pe bull-barul de la un Pajero '90, de i-a bagat aluia motorul sub masina si avea ce mai ramasese din faruri la 10 cm de volan. Ala a scapat fara nimic, doar o vanataie in frunte, ca a dat cu capatzina de chederul de la parbrizoi, pen'ca avea centura. Si pe de alta parte, campania aia de la teveu e cat se poate de elocventa: vorba aia, mai bine mori decat sa ramai de la 25 de ani in scaun. Si mai e ceva: don't drink and drive. |
Dacia... Un cuvant care spune multe !!!
Oare astia de la Dacia au auzit de Crash Tests ??? Eu nu cred... |
Crash mother fuckin' test
Crash test, hmmm, desigur, numai ca Dacia are cel mai mic buget pentru asa ceva: 0 eur, pentru ca ei le fac pe strada, cu masinile clientilor, iar DUMMIES sunt insusi clientii.
Ce sa-si bata ei capul? Nu sunt suficienti clienti? Ar fi misto sa se oftice unul pe ei si sa-i dea in judecata, cum au patit aia de la Ford, cu modelul Pinto, care lua foc cand era busit din spate. Ar fi ceva, nu? :arrow: :twisted: |
Re: Accident
aici nui vb de crash test sau nu!CENTURA SE POARTA ORICUM!o dea profei mele de roma a murit ca a intrat cu 80 la ora intrun copac,intrun audi s8!deci super masina!la autopsie sa descoperit ca din cauza faptului ca navea centura air bagul declansanduse ia rupt gatu!!!!CA LA CRASH TEST MANECHINII POARTA CENTURA BEY!?!??!:!: :?: :!: :!: :!:
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:37. |
- Copyright 2026 4Tuning