Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - VRS (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/192068-machete-lucru-vrs.html)

VRS 08-07-10 09:44

Re: Machete in lucru - VRS
 
Pai asta fac acum. Am trecut de la 80 la 150

FED express 11-07-10 20:54

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3501790)
Pai asta fac acum. Am trecut de la 80 la 150

80-150-240-320-400-500-1000-2000, asta-i ordinea!! cu ultimele slefuiesti si dupa spritz-chit sa iasa cat mai neteda suprafata!

SpiriduS 12-07-10 15:28

Re: Machete in lucru - VRS
 
Frumos proiectul. Multa bafta in continuare!
Sa inteleg ca ai facut toate astea cu toate plasticele machetei? Pai nui bine vezi sa nu ai neplacuta surpriza sa se fi zgariat geamul din greseala + ca se indeparteaza foarte greu. Daca nu vrei sa demontezi macheta poti folosi banda de mascare.
Bafta!

VRS 14-07-10 20:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by SpiriduS (Post 3512775)
Frumos proiectul. Multa bafta in continuare!
Sa inteleg ca ai facut toate astea cu toate plasticele machetei? Pai nui bine vezi sa nu ai neplacuta surpriza sa se fi zgariat geamul din greseala + ca se indeparteaza foarte greu. Daca nu vrei sa demontezi macheta poti folosi banda de mascare.
Bafta!

Macheta a fost facuta doar cu grilele, stopurile si farurile cand i-au fost facute pleoapele atat.

VRS 18-07-10 17:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
4 Attachment(s)
Astazi, neavand ce face m-am apucat de un audi a8, 1/26, Weely. Nu o saq fie cine stie ce pentru ca o sa trebuiasca sa ma ocup de axul spate, parbriz si luneta care trebuie refacute

bmwh548 18-07-10 17:31

Re: Machete in lucru - VRS
 
Sigur nu e Maisto? :-P

VRS 18-07-10 18:19

Re: Machete in lucru - VRS
 
aaa
ba da Maisto scuze.

pustiu_FUG 18-07-10 18:47

Re: Machete in lucru - VRS
 
spor la treaba, ce ai de gand sa ii faci? si asteptam poze mai clare:(

VRS 18-07-10 18:54

Re: Machete in lucru - VRS
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by pustiu_FUG (Post 3526835)
spor la treaba, ce ai de gand sa ii faci? si asteptam poze mai clare:(

Vreau sa ii fac un clean look(indepartare manere, bandouri) si grila cum este la a3 si jenti la exterior si interiorul vad eu ce ii voi face.:D si aripile poate reusesc sa le evazez
Si revin cu poze.

VRS 19-07-10 15:46

Re: Machete in lucru - VRS
 
6 Attachment(s)
Noutati:
-acoperire manere, bandouri
-rama grila
-astupat diferite zone.

VRS 20-07-10 20:43

Re: Machete in lucru - VRS
 
Salutare. Vin cu vesti asupra lamborghini-ului gallardo. Am terminat de finisat bodykitul, ma pregatesc sa cumpar spritz kit si vopsea. Acum mai lucrez la acel audi a8 caruia i-am pus grila si asupra unui lamborghini murcielago 1/18 bburago caruia incerc sa-i reconditionez sistemul de deschidere a usilor si nu prea reusesc deoarece nu mai am schema sistemului datorita unui var care mi-a rupt usile :((:((.

VRS 21-07-10 19:36

Re: Machete in lucru - VRS
 
Astazi am mai finisat bodykit-ul audiului a8, am facut scaune sport lamborghiniului si am incercat sa fac sistemul de deschidere al usilor la lamborghini muricielago. Maine vad daca e rezistent, l-am facut din poxilina

VRS 22-07-10 21:12

Re: Machete in lucru - VRS
 
Am mai inceput un proiect. Este vorba de un Lamborghini Murcielago LP-640, 1/18, bburago. Modificarile aduse vor fi body-kitul de la SuperVeloce in fata si pe lateral, iar in spate un difuzor + jenti. Cu poze revin maine.

FED express 23-07-10 07:07

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3536327)
Am mai inceput un proiect. Este vorba de un Lamborghini Murcielago LP-640, 1/18, bburago. Modificarile aduse vor fi body-kitul de la SuperVeloce in fata si pe lateral, iar in spate un difuzor + jenti. Cu poze revin maine.

asteptam poze cu asta nou:!::lol:

VRS 23-07-10 09:58

Re: Machete in lucru - VRS
 
o sa revin cu poze putin mai tarziu.

MeMutzu 24-07-10 00:27

Re: Machete in lucru - VRS
 
Sunt curios ce o sa iti iasa:D:Dsucces

VRS 24-07-10 13:16

Re: Machete in lucru - VRS
 
2 Attachment(s)
sall! am revenit cu poze cu murcielago. sunt doar 2 pentru ca nu am facut mare chestie la el. tot ce am facut este ca i-am marit pragurile, i-am astupat gurile de aerisire frontale si i-am marit partea suparioara a barii fata. lucrez in fiecare zi la ea dar nu mult ca mai am si alte treburi

VRS 31-07-10 17:25

Re: Machete in lucru - VRS
 
6 Attachment(s)
revin cu poze de la proiectul murcielago. am mai facut pragurile si o priza de la prag si bara fata in proportie de 50%

ciuca2 01-08-10 09:22

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3441584)
Pentru jante folosesc pe post de capace un plastic cu forma pe care vreau sa o obtin, pentru acel cerc o teava de pvc si pentru cauciucuri camera de bicicleta. Le editez cu mini aparatul de machete si gravat. O sa revin cu detalii in sectiunea Tutorial tuning machete dar dupa ce termin de facu bodykitul.

Salut.Poti sa pui cateva imagini cu 1 janta facuta dupa aceasta metoda? ,sau inca nu ai? Cred ca suntem foarte multi pe care ne-ar interesa metoda.

VRS 01-08-10 16:19

Re: Machete in lucru - VRS
 
scuze inca nu am ca trebuie sa termin finisajele la machete si dupa aceeea ma apuc

VRS 02-08-10 20:34

Re: Machete in lucru - VRS
 
4 Attachment(s)
New Project!
Mercedez-Benz SL 500 1/18 Weely (2010 Thanx)
Nu m-am gandit cum sa-l fac.

2010 02-08-10 22:38

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3559828)
New Project!
Mercedez-Benz SL 500 1/18 Weely (2010 Thanx)
Nu m-am gandit cum sa-l fac.

Cupla!
Da ce rapid esti man nici nu a ajuns bine si deja ai intat in el:lol::lol:
Eu nu te pot ajuta cu idei dar iti pot ura multa bafta si sa scoti ceva frumos din el:!::!::!:

VRS 02-08-10 22:56

Re: Machete in lucru - VRS
 
mersi. sper ca sapt asta sa termin bodykitul de finisat si alte chestii si dupaia sapt viitoare sa o vopsesc.

FED express 03-08-10 07:45

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3559828)
New Project!
Mercedez-Benz SL 500 1/18 Weely (2010 Thanx)
Nu m-am gandit cum sa-l fac.

sugerez un kit AMG sau ceva subtil si de bun gust.La un Mert nu-i poti pune fuste grosolane..parerea mea.

VRS 08-08-10 21:22

Re: Machete in lucru - VRS
 
9 Attachment(s)
poze cu murcielago

andy design x 09-08-10 08:54

Re: Machete in lucru - VRS
 
Ti-a iesit foarte frumos pana acum.Bafta in continuare!!!

VRS 09-08-10 19:23

Re: Machete in lucru - VRS
 
mersi mult

VRS 11-08-10 17:37

Re: Machete in lucru - VRS
 
3 Attachment(s)
pleoape murcielago

FatX 11-08-10 17:39

Re: Machete in lucru - VRS
 
wow suuper lambo e foarte tare se apropie de realitate:)

e30_eVG3n 11-08-10 17:46

Re: Machete in lucru - VRS
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by FatX (Post 3579102)
wow suuper lambo e foarte tare se apropie de realitate:)

Cam nu prea se apropie...

VRS 11-08-10 17:50

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3579112)
Cam nu prea se apropie...

ma rog am incercat si nu prea mi-a reusit ca sunt multe chestii la bara fata de la SV care nu le pot face asa ca am cam renuntat la ideea de SV si fac ceva mai "unicat" :D

VRS 17-08-10 22:37

Re: Machete in lucru - VRS
 
5 Attachment(s)
So... New Project. Dodge Challenger 1/18 Maisto.
Tuning simplu:
-un mic subspoler fata,
-tobe laterale
-jenti(dar mai tarziu)
-vopsea custom
-interior vopsit

andy design x 18-08-10 08:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
Interesant.Bafta cu Dodge-ul!!!;)

VRS 18-08-10 09:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
mersi. sper ca pana vineri sa fie vopsit ca nu este ceva complicat de facut la el. jentile vor fi facute o data cu cele de la gallardo si murcielago

VRS 18-08-10 16:18

Re: Machete in lucru - VRS
 
Vin cu noutati. Sistem audio la dodge link: https://www.youtube.com/watch?v=GMoB7YuFMv8

FatX 18-08-10 22:50

Re: Machete in lucru - VRS
 
wow:O:O deci dak al tau e sistemu ala audio suuuper ce sa mai zic am decat un cuvant MAESTRU

VRS 19-08-10 10:44

Re: Machete in lucru - VRS
 
mersi mult

BLooRS 19-08-10 15:43

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by pustiu_FUG (Post 3451130)
salut, vopseaua poti sa of aci la orice laborator de vopsele, 35 lei( pe baza de diluant), 50 lei (pe baza de apa) nu este chiar o avere pentru o vopsea speciala.
Ai cred ca 500 de posibilitati de vopsele, perlate neperlate etc.

bafta!

daka nu te superi ai putea sa imi spui si mie unde as putea gasi un laborator de genu asta pentru vopsele speciale?(daca se poate in dambovita daca nu oriunde e ok)

FED express 20-08-10 18:29

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by BLooRS (Post 3596128)
daka nu te superi ai putea sa imi spui si mie unde as putea gasi un laborator de genu asta pentru vopsele speciale?(daca se poate in dambovita daca nu oriunde e ok)

in general la orice magazin de vopsele auto, dar trebuie sa fie si de calitate.mergi si intreaba la tine in oras. ai putea chiar sa iei codul de la culoare de la o masina care iti place si sa il faci.1 kg este la 20 de lei la mine in oras. oricum poti face destul de multe si e destul de ieftin.

BLooRS 21-08-10 09:17

Re: Machete in lucru - VRS
 
aha , pricepui ,ma gandeam "de laborator" ca e mavexim (service dacia)la iesire din oras si au si vopsitorie-tinichingerie, poate ar fi avut acolo ...


All times are GMT +2. The time now is 20:47.

- Copyright 2026 4Tuning