![]() |
Re: E46 - Stanced
frumoasa masina;)....si se pare ca iasa ceva calumea:D
si eu tot aspir la un e46 si cand vad pe alti cum lucra la ele ma ambitionez tot mai mult:) bafta mare cu proiectu si am 2 intrebari cat ai dat pe valvele alea(eu am valve dar nu am inaltatorul acela cu care umfli si se pare ca va trebui sa iau set ca separat nu gasesc) iar de alpine-ul ala x200 ce ai avut ai fost sau esti multumit? |
Re: E46 - Stanced
a iesit f bn pana acuma ....bafta in continuare colega:P
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
x200 e foarte rapid, are functii foarte usor de folosit, e multimedia, iti recomand x100 care e color :) |
Re: E46 - Stanced
Porbagajul, nu va avea parte de acelasi "tratament" ca si cel al usilor?
|
Re: E46 - Stanced
portbagajul va avea un csl si o mica modificare, care odata ce le voi face vor fi postate pe forum, dar clean la portbagaj nu imi place mie, nu as face asa ceva la masina mea
|
Re: E46 - Stanced
4 Attachment(s)
am terminat (aproape) bara stabilizatoare pe fata :D
urmeaza sa mai polizez si sa o vopsesc in culoarea masinii |
Re: E46 - Stanced
Interesanta bara stabilizatoare!
Ultima poza are 666.6 kb :D ce sa insemne asta ?:twisted: |
Re: E46 - Stanced
o sa o modific la rezolutie sa nu mai fie asa :)
|
Re: E46 - Stanced
Mi-ai dat idei cu bara stabilizatoare !! Arata foarte tare!!
Cand voi avea timpul necesar o sa imi fac si eu . Ai sudat electric? |
Re: E46 - Stanced
Salut! Tare masinutza bafta in continuare si as vrea sa te intreb de unde ai luat bulge-ul de m3? MS frumos
|
Re: E46 - Stanced
totusi cum mai deschizi portierele? dami si mie un pm te rog cu raspunsu.
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
Exista sistem pentru deschidere a usilor din telecomanda |
Re: E46 - Stanced
mersi, e sudata in argon
bulge-ul eu l-am facut si sudat portierele daca citesti topicul mai atent gasesti raspunsul, chiar este un video cum sare usa :) |
Re: E46 - Stanced
spunemi te rog si mie unflatura de pe capota cum ai facuto si din ce?daca poti eventual sa imi pui niste poze mai in detaliu.mersi
|
Re: E46 - Stanced
salut, e facuta din tabla, poze ai pe paginile anterioare, suddata pe capota, forma am facut-o destul de apropiata de original iar formele rotunde si finisajele evident vor fi facute din kit
|
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
Buna seara, de mult nu am mai postat nimic, am mai lucrat ceva la bmw, am finisat capota si am vopsit-o in argintiu metal mat, cam cum e acum pe lateral masina, pacat ca nu am poze, dar zilele urmatoare voi posta :) am doar o poza in lucru la capota :d
am vopsit si strutbar-ul dar la fel, poze zilele urmatoare :) numai bine |
Re: E46 - Stanced
nu o mai tot lauda atata.adevaru ii ca ii frumoasa
dar u nu aveai bara de pachet M pe fatza? |
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
acuma e in "winter mode" :)) chestia ii ca pentru ITP am schimbat bara si cu asta pot sa ma laud ca L-AM TRECUT :) cat de repede o sa pun bara, trebuie refacuta un pic, termin oglinzile si le vopsesc, pun strut bar u sus si ma apuc de praguri problema majora si nu numai la mine se pare, sunt banii :)) asta e, ne miscam un pic mai incet dar eu cel putin, nu renunt la proiect v-am pupat |
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
de data asta va iert.frumoasa masina si frumos proiect.felicitari ca l'ai luat:D
|
Re: E46 - Stanced
Imi place foarte mult evolutia masinii ! .. Spor la treaba in continuare ! Sper sa iti indeplinesti cat mai repede planurile care le le ai cu masina si nu numai !
Bafta ! |
Re: E46 - Stanced
Salut,felicitari pentru modificarile de bun gust aduse masinii,si un sfat schimbai stopurile...!
Numai bine. |
Re: E46 - Stanced
Vad ca progresezi !
|
Re: E46 - Stanced
stopurile la sfarsit:P se pun
|
Re: E46 - Stanced
va multumesc ;)
eh, stopurile si eu as vrea sa le schimb da atatea am pe cap acuma si inca mai trebuie sa astepte cand o sa ma apuc si de spate, bara si portbagaj, probabil o sa imi sara in ochi si o sa le schimb :) dar, vedem am montat si bara m-tech dar tot nu am poze, sorry :) o seara buna va doresc |
Re: E46 - Stanced
4 Attachment(s)
am avut timp si de poze, calitate slaba dar asta e :) nu am aparat deocamdata
|
Re: E46 - Stanced
frumoasa masina... un singur lucru nu ti-l doresc, sa ramai fara baterie :))
|
Re: E46 - Stanced
da, mersi :)) asta imi doresc si eu sa NU am parte :)
|
Re: E46 - Stanced
cine poate sa imi explice ceva?
daca scrie undeva ca trebuie sa fie 2 numere de inmatriculare pe masina? si daca nu am prevazut suport pentru numar pe fata... chiar as vrea sa renunt la cel de pe fata, dar am fost oprit deja de 5 ori :D si l-am pus in fata omului cu legea dar nici el nu era sigur de ce, cred ca pur si simplu i s-a parut anormal fara numar in fata multumesc |
Re: E46 - Stanced
Art. 26
1. Proprietarul sau detinatorul legal trebuie sa fixeze placutele cu numarul de inmatriculare ori de inregistrare in locurile special destinate, la partea din fata si din spate a autovehiculului. 2. Se interzice circulatia pe drumurile publice a vehiculelor care nu au montate placutele cu numarul de inmatriculare sau, dupa caz, de inregistrare, in locurile stabilite. ;) |
Re: E46 - Stanced
Astea sunt trecute in codu rutier, cum ai invatat pt carnet ?
|
Re: E46 - Stanced
hohooo stiu ca sunt trecute in codul rutier, da pt carnet am invatat acum 4ani, timp sa ma documentez chiar nu am avut totusi credeam ca sunt exceptii
si asta era intrebarea, daca nu am loc special destinat pentru numar?? |
Re: E46 - Stanced
daca nu ai loc, trebuie sa ai trecut in brief - sau in CIV (depinde de unde si cum e masina ) sau in TUV la spoiler ca nu are loc pentru numar...m-am confruntat si eu cu aceeasi problema anul trecut cand am scos masina, si...spoilerul meu e custom. si nici eu nu mi-am pus numarul, pana m-au oprit de cateva ori.
se poate rezolva la RAR, dar e complicat...sunt masini (in general cele americane sau unele japoneze) care vin direct cu specificatii din partea producatorului ca nu au loc de numar in fata...(mazda MX5 - exemplu) |
Re: E46 - Stanced
Ramai la jantele astea? sau le faci ceva in viitorul apropiat, ca in momentul de fata nu e stance masina. E o intrebare, nota informativa s.a.m.d. NU CRITIC
|
Re: E46 - Stanced
o sa ma interesez mai bine la rar daca reusesc sa fac ceva... mersi oricum de raspuns
cat despre jante si "stance" io nu stiu sa fie o definitie clara si conturata fata de aceasta imagine, si anume stance nu cred ca faci o masina sa aibe atitudine numai cu jantele si iti fac o imagine sa ma fac inteles: cum ar arata un e46 cu jante m6 pe 19 si fara niste suspensii, fara niste distantiere sa apropii cat de cat rotile de aripi, cauciucuri selectate special pentru imaginea masinii cu o anumita talie si latime, un bad boy foarte discret etc... si banuiesc ca nu ai vazut masina in realitate incat sa zici ca are sau nu atitudine scrie undeva ca trebuie sa fie altceva decat original ca sa fie cu atitudine inteleg ca ai spus-o fara sa critici si iti spun care e faza cu ele, normal ca vor fi altele, masina cere jante cu buza, vor fi niste jante cu buza, pana acum cva vreme ma gandeam la cva pe 19 dar acum ma gandesc ca nu vor fi mai mari de 18 posibil chiar 17 pentru ca vreau sa fie cat de joasa masina, buzele vor fi un pic duse la extrem, 12j spate latimea cat pentru buza vreau sa stea telefonul meu pe lungime (nokia 7710 :> ) 3 4 inch de buza :D daca am zis cva gresit sa ma corectati va rog, o seara placuta :) |
Re: E46 - Stanced
Stance ul e definit de stretch & poke si o idee de hellaflush, asta ca sa fie porno masina.
Nu cred ca am adus in discutie ceva de atitudinea masinii... Intrebam pentru simplul fapt ca acum, in prezent, cu setup ul asta, prezentat aici pe forum, masina nu e deloc stance, e blana jos si atat. De aici te am si intrebat... daca asta e faza finala, pentru ca topicul tau se numeste e46 stanced si cum spuneam nu e stance. Parere strict personala, cred ca 18" ar fi cel mai ok, le imbina pe toate, sunt si usor de pus, se incadreaza perfect cu arcul aripii, nici nu e prea mare bataie de cap cu ele. Multa bafta. |
Re: E46 - Stanced
fara suparare, pentru tine ce inseamna Stanced ??
p.s. este traducere pe google , scrii cuvantul in engleza si serverul google, care este foarte bun la traduceri, iti da cuvantul in romaneste, ca sa intelegi despre ce vorbim :) |
Re: E46 - Stanced
ti-am spus ca vor fi alte jante, am zis si la inceput ca jantele astea leam avut pe masina si ink nu sunt pe lista altele,
probabil daca le vand pe astea si imi iau altele, altceva despre jante, trebuie sa fie cat mai 'nepotrivite' pentru masina, pentru ca vreau sa o latesc dupa jante cat ma lasa liniile masinii si proiectul in sine, dar iti spun, nici 17 nu cred ca ar da rau, daca cere mai mult, pun 18 :D |
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
masina ta nu e Stanced dar sper sa fie . uite aici definitia. sper sa te inspire. :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:26. |
- Copyright 2026 4Tuning