Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   lucrarile mele cristy2boy (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/185492-lucrarile-mele-cristy2boy.html)

cristy_dacia 28-06-10 09:53

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
11 Attachment(s)
alte lucrari sper sa va placa

andy design x 28-06-10 11:08

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Foarte frumoase omule!Bravo!

cristy_dacia 12-07-10 19:24

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
un nou oltean:D

cristy_dacia 23-07-10 12:17

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
7 Attachment(s)
.......

GRIGO 24-07-10 17:30

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 3433585)
niciun comentariu pt ursulet si pt miata????

Pentru ursulet am eu.
Daca gresesc imi cer scuze, desi nu cred ca gresesc.
Ursuletul nu e facut de tine, modelul este luat de pe net.
Doar l-ai modificat putin ....
Gresesc ?
Asemanarile sunt prea mari
uite modelul

cristy_dacia 24-07-10 19:19

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO (Post 3539932)
Pentru ursulet am eu.
Daca gresesc imi cer scuze, desi nu cred ca gresesc.
Ursuletul nu e facut de tine, modelul este luat de pe net.
Doar l-ai modificat putin ....
Gresesc ?
Asemanarile sunt prea mari
uite modelul

la ursulet ai dreptate dar alalante masini nu sunt luate depe net sunt fecute de mine.altceva?Vezi ca si oltcitu e pe net dar e postat de mine oltcitul si mai am cateva

frost_dani 30-07-10 20:15

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 3540093)
la ursulet ai dreptate dar alalante masini nu sunt luate depe net sunt fecute de mine.altceva?Vezi ca si oltcitu e pe net dar e postat de mine oltcitul si mai am cateva

De ce te crispezi asa ? El doar ti-a aratat ca nu esti ceea ce sustii...adica faptul ca copii de pe net. Cat despre celelalte lucrari... e treaba ta.

cristy_dacia 31-07-10 11:32

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani (Post 3553844)
De ce te crispezi asa ? El doar ti-a aratat ca nu esti ceea ce sustii...adica faptul ca copii de pe net. Cat despre celelalte lucrari... e treaba ta.

nu am copiat decat bmw-ul ursulet

cristy_dacia 28-08-10 20:11

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
5 Attachment(s)
dacia nova

cristy_dacia 04-09-10 20:35

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
6 Attachment(s)
inca 2 lucrari .YCE-ul este inca in lucru

cristy_dacia 29-09-10 20:33

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
4 Attachment(s)
inca o lucrare

andy design x 01-10-10 07:57

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 3691822)
inca o lucrare

Asta imi place cel mai mult din toate!!!:shock:Dar vezi ca ai o problema cu numarul de pe fata.;)

cristy_dacia 01-10-10 10:54

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
problema cu numarul o stiu si va fi rezolvata caci masina nu este gata

dary762 17-10-10 16:04

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Super frumos omule!!
Ai putea sa ma inveti si pe mine?
Adica ce program folosesti,de unde il iau,cum se lucreaa in el etc..
Multumesc

cristy_dacia 20-10-10 20:16

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by dary762 (Post 3734439)
Super frumos omule!!
Ai putea sa ma inveti si pe mine?
Adica ce program folosesti,de unde il iau,cum se lucreaa in el etc..
Multumesc

se numeste google sketchup si se lucreaza fff usor.il poti lua depe net

jurec10 09-12-10 16:35

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 3616562)
dacia nova

Bravo omule arate foarte bine

.......vreau si eu sa ma apuc de astea dar mai incolo

darck_angel64 12-12-10 18:28

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
in ansamblu sunt reusite toate modelele, bravo...

dar am gasit o mica buba...

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1273593789

oltcitul n-are motorul in linie :D

Denis' 01-01-11 01:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
frumoase lucrari . Felicitari :-)

cristy_dacia 01-01-11 08:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3891477)
in ansamblu sunt reusite toate modelele, bravo...

dar am gasit o mica buba...

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1273593789

oltcitul n-are motorul in linie :D

da stiu dar asta e nu am avut ce sa i fac dar promit ca il voi reface

cristy_dacia 21-01-11 19:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
inca o lucrare care e in desfasurare.mai e de lucru..

cristy_dacia 23-01-11 14:34

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4008165)
inca o lucrare care e in desfasurare.mai e de lucru..

cam in starea aceasta se afla acuma masina:twisted:

andy design x 23-01-11 16:36

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4013017)
cam in starea aceasta se afla acuma masina:twisted:

Bafta in continuare!!!Vrem sa o vedem terminata!!!

cristy_dacia 23-01-11 18:16

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
gata masina este terminata

cristy_dacia 24-01-11 13:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
inca o masina

mba 24-01-11 15:03

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
nu am nimic cu tine, apreciez ca te tii de 3d dar era o vorba: "....mai bine putin si bun".

cristy_dacia 24-01-11 15:44

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4016107)
nu am nimic cu tine, apreciez ca te tii de 3d dar era o vorba: "....mai bine putin si bun".

da stiu;)
da nu e bine ceva la gordini de ai zis?
sau daca zici de logan ala asa a vrut un baiat sa il fac

mba 24-01-11 16:25

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
ma refeream sa treci la ceva mai real dar care consuma mai mult timp :)

cristy_dacia 24-01-11 16:30

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4016330)
ma refeream sa treci la ceva mai real dar care consuma mai mult timp :)

aaaa
sincer am incercat sa lucrez cu 3Dmax dar nicio sansa de a face:(
Nu stiu sa umblu cu el :(

cristy_dacia 25-01-11 09:56

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
am zis sa incerc sa fac si eu cu 3d max-ul si uitati ce a iesit pana acuma:D

cristy_dacia 25-01-11 10:34

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
alta poza cu botul masini.
imi poate explica cineva cum se pune textura???Ca eu stiu doar culori sa pun dar cu uw-ul nu stiu sa umblu:(

cristy_dacia 25-01-11 12:00

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
alte poze.(masina nu este terminata)

cristy_dacia 25-01-11 13:13

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
inca o poza.Asta ca idee.

mba 25-01-11 14:25

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
daca asta e 3d max e foarte bine.. cauta pe net vray+tutoriale...

cristy_dacia 25-01-11 14:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4019338)
daca asta e 3d max e foarte bine.. cauta pe net vray+tutoriale...

da este 3d max.
si inca o serie de poze cu masina cum este in stacea actuala
Dar ce sunt acele vray-uri?

cristy_dacia 25-01-11 15:57

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
alte poze cu masina.
bara fata este facuta de kowalle

andy design x 25-01-11 18:00

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
V-ray-ul este un program de randat ca si Mental-ray pe care il are maxu'.Spre deosebire de Mental-ray, V-ray-ul face pozele mult mai reale desi nici eu nu stiu cum se foloseste:D.Cauta si tu pe la tutoriale si vezi.:lol::lol::lol:

cristy_dacia 25-01-11 18:23

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
noile stopuri ale masini

cristy_dacia 25-01-11 20:30

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
asa arata dacia pe ziua de azi

cristy_dacia 26-01-11 18:12

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
o noua lucrare.
este vorba de loganu unui baiat care m-a rugat sa i fac si lui masina.
mai am de lucru si la dacie dar o voi termina dupa ce termin loganu

cristy_dacia 26-01-11 22:33

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
2 poze cu loganelu.mai e de lucru la el


All times are GMT +2. The time now is 15:44.

- Copyright 2026 4Tuning