![]() |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Speedline Corse pentru ceva mai rally.
OZ supertursimo pentru ceva mai elegant. Ronal Turbo sau BBS ceva pentru ceva facut cult. |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
7 Attachment(s)
ca o ultima fita ar fi jantele din carbon-bineinteles cine si le permite........dar mai sunt si altele super tari....dupa cum urmeaza-strict parerea mea....
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
5 Attachment(s)
- BBS LM
- BBS RS GT Black Chrome - OZ Alleggerita HLT Titanium Tech - OZ Superturismo WRC - OZ Ultraleggera Black |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
oz canova cred ca sunt unele dintre cele mai frumoase jante
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Depinde de maşină.
Ronal Turbo dacă aş avea R5 Turbo, Peugeot 205GTI sau Volvo 480. Sunt "1980s only". Pe o maşină din orice altă epocă arată ca şi cum ai purta adidaşi la costum :) Pentru maşini fabricate între 1945-1965: Borrani. http://www.longstonegomme.it/image/l...%20Borrani.jpg Pentru maşini moderne de lux: 2Crave Style No. 13 http://www.bigwheels.net/wheels/Styl...20Chrome_l.jpg Avenue A536 http://www.bigwheels.net/wheels/A536...0Inserts_l.jpg Verde Vortex Chrome http://www.thewheelconnection.com/sh...&finish=Chrome Beyern Type Multi Chrome http://www.bigwheels.net/wheels/beye...rome_large.jpg Makaveli Caprice http://www.makaveliwheels.net/Images...allery_04B.gif Verde Vain http://www.kxwheels.com/images/wheels/273-0-339x327.jpg Zenetti Heir http://www.kxwheels.com/images/wheels/476-0-339x327.jpg ...etc ...etc Pentru stilul Fast & Furious: Kei Racing D1 http://www.keiracing.com/images/big_wheel_d1.jpg Pentru un Mustang modern: Centerline Champ 506 http://www.bigwheels.net/wheels/Champ%20506_l.jpg De aici, lista se lungeşte, în funcţie de maşină şi de stilul ales pentru modificare... ~Nautilus |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
4 Attachment(s)
Quote:
inca ceva de la mine ....prima dupa ferrari e preferata mea....... |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Eu am Arcasting D666 DIAMOND. Montate pe un E39. Cred ca arata foarte bine din moment ce toata lumea intoarce capul dupa ele :))
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
3 Attachment(s)
centra typ 6
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
2 Attachment(s)
OZ Crono HT le consider ”compromisul” ideal:
-8,4 kg la o janta de 18 inci, 8J -design in 5 spite -un pic de buza. Toate astea la un pret de bun simt. In general imi plac jantele cu 5 spite, cu sau fara buza, dar modelul meu preferat e in 3 spite (daca stie cineva cum se numeste modelul, chiar il rog sa-mi spuna si mie). |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
alex nu`s chiar la fel dar imi plac mai mult astea :
Volk Cultra jantele ce le-ai postat tu , erau foarte populare acum vreo 10-15 ani..:rolleyes2 |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
Quote:
Chiar daca modelul postat de mine e vechi, parerea mea e ca nu s-au demodat inca. Stiu ca initial erau disponibile pe un model de Mercedes care n-avea nici o treaba cu forma jantelor, dar in fine..... mie imi plac :oops: |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
2 Attachment(s)
Niste SSR MkIII Nu strica niciodata, si SSR Formula Mesh
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Categoric depinde de masina. Nu poti pune o janta sport pe o masina de lux si invers. Preferatele mele...OZ Ultraleggera...pe 18 :D
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Eu am decat o solenza asa ca pentru ea sunt ok si cele din targ negre preferabil.
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Imi plac f mult jantele Dotz, iar acum mi-a atras atentia Freeride Peak de la Dotz, ce parere aveti despre Dotz, sunt fiabile ?Attachment 1685433
Are un pret relativ ok 680lei/buc http://www.anvelopeservicemobil.ro/F...et-64p5690.htm |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
4 Attachment(s)
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
^^Stii ca rota grid sant doar niste copii dupa ADEVARATELE VOLK te-37, nu?
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
3 Attachment(s)
OZ Superturismo WRC :twisted: Cred ca dau bine pe multe masini care au cat de cat potential racing, cel mai bine cred ca arata pe asa ceva:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
oz canova si dotz hanzo
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
Repet, in afara de o poza ce te face sa faci afirmatiile care le faci? |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
have you been drinking ,pal? :D
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
8 Attachment(s)
Imi plac jantele Forgiato
Attachment 1704043 Attachment 1704058 Attachment 1704061 Attachment 1704069 Attachment 1704070 Attachment 1704071 Attachment 1704072 Astea merg asa la caterinca :D Attachment 1704044 |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
7 Attachment(s)
Quote:
Rota sunt niste Knock off uri /fake uri / replici / copii etc ... dupa unele modele de succes de la Work ,Volk/Rays (Work Cr Kai de ex se numeste Rota torque si este nimic altceva decat o copie ieftina). Modelul care iti palce tie se numeste Volk TE37 si costa o roata cat un set de la Rota. Copiile astea de la Rota sunt cunoscute ca fiind de slaba calitate desi foarte multi le folosesc probabil ca nu oricine are 2 mii de dat pe un set de roti Volk si aleg Rota din motive financiare. Da si tu un search pe google si ai sa te convingi singur ca e plin pe toate forumurile din afara de oamenii cu jante rota strambe si rupte fara sa fie lovite ... uite niste comenturi : "This is what you get when you buy wheels that were probably made by a Filipino teenager slaving over a leaking blast furnace." An inside look at a Rota production meeting. "Which JDM wheel should we steal designs from next?" "Can we make our own wheel for once?" "FUCK NO!!!" "Check it out. It's sad that so many import owners choose to shop at Posers R Us for wheels, and then have the nerve to say they look BETTER than the originals. We've even seen some people go as far as to put Volk stickers on their Rotas!" "The spokes on this Rota started life straight...." |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Exact cum credeam...nu intru in polemici inutile. E "asa cum zici tu" si inchidem subiectul.
Iar astia de la Forgiato is de pe alta planeta cu unele modele...am ramas cu maxilarul prins in masa cand am vazut...wikid |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
foarte tare poza daniwmk :) rota slipstream adica copii identice (nu calitativ) dupa faimoasele spoon sw88. |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
Vorsteiner Cs-01 se aseamana destul de mult cu HRE P40 . Pentru modelele dupa 2000 de la Audi/Vw si Porsche aleg Sportec. |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Ronal R50 Aero sunt favoritele mele 8)
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
nici un model de jante nu va ajunge la nivelul BBS RS. cele mai elegante si coioase jante si dau bine pe orice masina indiferent de varsta ei.
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
3 Attachment(s)
Azev A :D sunt foarte ok , nu de alta dar le am pe masina :P cu cat mai mult J cu atat mai frumoase
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:50. |
- Copyright 2026 4Tuning