Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - M43B18 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180331-e36-m43b18.html)

alex4you 01-07-10 15:47

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3478037)
Opa colectie sa inteleg ca am si fani?? :D:D:D

da,pot sa ma numesc fan, daca vrei sa ii spun asa....stii k am tinut intotdeauna cu ce faci :">

Neamtzu_e36 10-07-10 21:44

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
am inceput mutarile pe cea gri momentan doar volanul M si bancheta ca cea neagra este de vanzare
Poze

johnny325 11-07-10 01:56

Re: E36 - M43B18
 
neamtule PC este o adevarata istorie sincer imi este foarte dor de ea si cred ca o sa o recureperez:cry::lol:

Ianis 11-07-10 14:37

Re: E36 - M43B18
 
da traiesc sa te vad si pe tine cu o masina sa mergi cu ea ?

liviu tex 11-07-10 16:53

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by rdy4ever (Post 3466873)
bara fata... parca e ceva in neregula cu ea...

in neregula cu bara fata cre' ca's jantele! si la ala rosu daca'i pui table co capace arata urat! mie'mi pare bine bara aia!:D

Neamtzu_e36 11-07-10 22:46

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by johnny325 (Post 3509100)
neamtule PC este o adevarata istorie sincer imi este foarte dor de ea si cred ca o sa o recureperez:cry::lol:

oho bun asa ar fi super sa iei iar PC-ul ;)

Neamtzu_e36 11-07-10 22:46

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Ianis (Post 3509967)
da traiesc sa te vad si pe tine cu o masina sa mergi cu ea ?

pana la sf luni cred ca o inscriu pe cea gri ca vreau sa plec la mare :D

Neamtzu_e36 11-07-10 22:49

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 3510261)
in neregula cu bara fata cre' ca's jantele! si la ala rosu daca'i pui table co capace arata urat! mie'mi pare bine bara aia!:D

jantele vin si alea dar toate la randu lor :D
Azi am terminat de montat pe cea gri interiorul de piele si oglinzile de M dar cea din stanga a rupto un prieten din greseala :sad: sper sa o pot pune la loc am sa revin cu poze

Neamtzu_e36 15-07-10 14:06

Re: E36 - M43B18
 
4 Attachment(s)
Am cam terminat si cu interioru am montat si scaunele fata ,am reparat si oglinda rupta urmeaza sa o montez si am luat si jante pe 17 .......

Neamtzu_e36 15-07-10 16:42

Re: E36 - M43B18
 
Am si eu o intrebare la voi se monteaza greu gemurile electrice pe fata? ma refer de tras fire pus macaraua ...... ms

Wilgax 16-07-10 17:19

Re: E36 - M43B18
 
O a doua pisicuta neamtzule.Frumos.O intrebare la tine....imi poti spune te rog pretul de achizitionare al volanului de ///M?

Neamtzu_e36 16-07-10 18:41

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3523118)
O a doua pisicuta neamtzule.Frumos.O intrebare la tine....imi poti spune te rog pretul de achizitionare al volanului de ///M?

am avut o buza de IS pt e30 si am dat-o la schimb pe volan

Wilgax 16-07-10 21:12

Re: E36 - M43B18
 
Am inteles.Multumesc oricum!

Neamtzu_e36 18-07-10 20:02

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
casetofon nou si oglinzile montate.........

expres 18-07-10 20:22

Re: E36 - M43B18
 
nici turomeetru macar la 1.6 ?:( :sad::sad:

D_a_N_i 18-07-10 20:46

Re: E36 - M43B18
 
hai neamtule ca in august poate vedem bestiuta pe strazi

Neamtzu_e36 18-07-10 20:56

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 3527006)
nici turomeetru macar la 1.6 ?:( :sad::sad:

nici turometru masina asta este chiala de chiala dar sper saptamana asta sa ii pun si ceasuri noi cu tot cu turometru :D

Neamtzu_e36 18-07-10 20:57

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by D_a_N_i (Post 3527041)
hai neamtule ca in august poate vedem bestiuta pe strazi

pana la sfarsitu luni eu sper sa o incriu la noi sau la BG dar va fi inscrisa sa vad acum cu banii :-):-)

Neamtzu_e36 19-07-10 20:22

Re: E36 - M43B18
 
5 Attachment(s)
bord nou :D

CT.20.KTL 19-07-10 20:43

Re: E36 - M43B18
 
salut!
am urmait thread`ul si n-am inteles o chestie ... pana la urma pe care o modifici ? ai inceput cu 1.8 si acum cu 1.6 ... :) app ... ai idee cat iti ia la % 1.6 ?

Neamtzu_e36 19-07-10 20:50

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3529268)
salut!
am urmait thread`ul si n-am inteles o chestie ... pana la urma pe care o modifici ? ai inceput cu 1.8 si acum cu 1.6 ... :) app ... ai idee cat iti ia la % 1.6 ?

Am inceput cu cea neagra dar asta gri arata mai bine asa ca o fac pe asta, nu stiu cat consuma sincer ca nu am mers cu ea sa vad dupa ce o inscriu ,cea neagra am puso la vanzare ca sa o inscriu pe aia de 1.6 dar daca fac rost de bani o tin pe cea neagra de piese :D

CT.20.KTL 19-07-10 21:15

Re: E36 - M43B18
 
Am inteles acuma :) ... ar trebuii sa tzii si 1.8`u ... n-ai de unde sa stii ce probleme se investe la 1.6 si ai nevoie de piese .
acuma in viitoru` apropiat mai ai de gand sa faci ceva la 1.6 ?

Neamtzu_e36 19-07-10 21:34

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3529370)
Am inteles acuma :) ... ar trebuii sa tzii si 1.8`u ... n-ai de unde sa stii ce probleme se investe la 1.6 si ai nevoie de piese .
acuma in viitoru` apropiat mai ai de gand sa faci ceva la 1.6 ?

sincer as vrea sa ii fac multe dar starng si bani pt inscris nu promit nimic dar daca fac ceva pun aici :D

CT.20.KTL 19-07-10 21:59

Re: E36 - M43B18
 
sa nu ne uiti ... ca noi nu te uitam ! :D

alex4you 20-07-10 12:17

Re: E36 - M43B18
 
nu ne uita pe noi Neamtzu.....doar stii cine sunt persoanele care il sustin....nu-i asa Neamtzule?;;)

Neamtzu_e36 22-07-10 11:13

Re: E36 - M43B18
 
4 Attachment(s)
Am si eu o problema si daca puteti sa ma ajutati mai devreme am deschis geamul de la sofer si cand l-am inchis la loc sa rupt ceva si a cazut geamul ,am acos fata de usa sa vad ce este si am gasit o clema de metal daca stiti de unde este spuneti-mi si mie ms mult

burnout_bmw 22-07-10 15:34

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Este siguranta de pe lasticul care tine geamul, vine pe piesa nr 2 din poza atasata.

Bafta

Neamtzu_e36 22-07-10 19:56

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 3535669)
Este siguranta de pe lasticul care tine geamul, vine pe piesa nr 2 din poza atasata.

Bafta

ms Domnu chiar mia fost de ajutor :D problema este ca am schimbat clema rupta am luat de la Bavaria una noua si mia rupto si pe aia am vazut ca nu mi se ridica geamu drept si fortand cedeaza clema o sa vad ce ii fac
Daca tot am mesterit la masina iam pus si ceas ca nu avea :D

Wilgax 22-07-10 22:38

Re: E36 - M43B18
 
Ce nu cauti un OBC?Daca il mai gasesti cu tot cu instalatie e stas.Si apropo..in legatura cu PM-u, am rezolvat problema cu LED-u la aer.Merci mult inca odata!

Neamtzu_e36 23-07-10 20:18

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3536530)
Ce nu cauti un OBC?Daca il mai gasesti cu tot cu instalatie e stas.Si apropo..in legatura cu PM-u, am rezolvat problema cu LED-u la aer.Merci mult inca odata!

ma bucur ca ai rezolvat problema ,legat de OBC o sa primesca si dala si multe alte chesti masina dar toate vor veni pe rand dupa ce o inscriu ;)

CT.20.KTL 23-07-10 22:22

Re: E36 - M43B18
 
Bani sa fie ... Idei avem cu totzii. :))))

Neamtzu_e36 30-07-10 13:30

Re: E36 - M43B18
 
10 Attachment(s)
Poze noi ...... :D:D

Gyo*TDS 30-07-10 14:52

Re: E36 - M43B18
 
gata ,te-ai facut bulgar?:lol:
spor la treaba in continuare

solo_babyboy 31-07-10 01:23

Re: E36 - M43B18
 
neamtzule acum ca ai inscriso sedinta foto cand o facem??

solo_babyboy 31-07-10 01:24

Re: E36 - M43B18
 
am nevoie de poze pt un filmulet cu noua achizitie!!!!!

Neamtzu_e36 31-07-10 13:57

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3553191)
gata ,te-ai facut bulgar?:lol:
spor la treaba in continuare

da bulgar m-am facut :D acum ca am inscriso o sa incep usor sa o aranjez....

Neamtzu_e36 31-07-10 13:59

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by solo_babyboy (Post 3554269)
neamtzule acum ca ai inscriso sedinta foto cand o facem??

o sa facem si sedinta este timp poate una in curte la Otopeni :D:D

Motanii ...

CT.20.KTL 31-07-10 14:56

Re: E36 - M43B18
 
Numai esti Neamtz ... esti Bulgar ... dc ne minti aici ? :)))

Neamtzu_e36 31-07-10 15:00

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3555079)
Numai esti Neamtz ... esti Bulgar ... dc ne minti aici ? :)))

:D:D pai doar nr ca eu tot neamtz raman ca si masina :D

solo_babyboy 01-08-10 14:34

Re: E36 - M43B18
 
facem sedinta foto unde vrei tu !:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2026 4Tuning