Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

daman 09-11-06 15:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
cel de pe iancu de hunedoara este cu numere de anglia
de aia e in paragina

robytalent 28-11-06 17:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
astfel de masini nu sunt decat pt BLING BLING...nu se merita liviule sa o modifici pe prima q tobe de inox si toate cele..n are rost...si ce masina diesel conduci??...

nea' turbina 01-12-06 03:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Liviu, te rog permite-mi sa arat frumusetea ta de Mercedes lumii!
http://forums.vwvortex.com/zeropost?cmd=fshow&id=1

*-_Speed_-* 08-12-06 22:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Asta da masina :twisted: .Sa o stapanesti sanatos ca e o masina clasica;)

STRUTZU RS 04-02-07 01:00

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
In legatura cu SEL-ul ala din Buc de la Victoriei nu este in paragina,eu l-am cunoscut pe proprietar intamplator cand era la masina in fata blocului.Mai are un Jaguar tot mai vechi cu numere de Anglia.Deci tipu este roman stabilit in Anglia dinainte de 89 si vine in tara in vizita.L-am pus sa porneasca SEL-ul sa vad si eu cum se aude,masina nefiind pornita de nu stiu cate luni,am innebunit cand am vazut cum a pornit la sfert si cum se auzea motoru.Avea aproape 200000 km in 2005 cand am vb cu el si spunea ca a luat-o de la nustiu ce vip.Imi povestea cum pe autostrada la nemti lasa in urma masini smechere care se limitau la 250 km/h.Oricum masina nu mai este acolo ca m-am uitat mereu dupa ea,banuiesc ca a luat-o sa o restaureze ca asa imi spunea el atunci.

DirtBike 04-02-07 04:37

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
8) Super masina , sa o stapanesti sanatos

deyan56 04-02-07 22:52

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Superba masina!!!!!Vreau sa fac si eu la vara un w115 cu motor v8,sper sa iese ceva.

ruller 08-02-07 14:04

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
deci loool...ce bine arata merturiile... :X super bengoase...ai grija de el ...tare tare de tot !

300ZX 14-02-07 14:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
superba , merita pe o scara de la 1 a 10 nota 50 :)

Loukas 20-02-07 12:56

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Extraordinara masina. Intr-o stare exemplara...cat despre model....dupa mine e unul dintre cele mai frumoase facute de benz. Ar fi o crima sa ii pui alte suspensii si alta evacuare. Las-o stock fiindca , chiar ai cu ce sa te mandresti. Inca o data felicitari pentru masina.

liviu_leu 21-02-07 00:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Felictari pentru masina - ai grija de ea!
O intrebare - off topic:
Mai sti cumva vreun 126 neinmatriculat de vanzare? Am si eu un 280 dar as avea nevoie de ceva piese sau o masina intreaga!

Loukas 21-02-07 18:25

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Deci tot ma uit la masina asta si nu-mi vine sa cred in ce stare e. Chederele , bandourile laterale incepand de sub stopuri si terminandu-se in fata , toate in perfecta linie, vopseaua luceste ca noua...parca acuma ai scos-o din fabrica :-)
Oricum....parca oftez dupa vremuri cand existau masinile astea...cand se fabricau masinile mai vechi. Parerea mea este ca atunci chiar se faceau masini adevarate...nu cu 10 sisteme de asistare de la franare pana la stabilitate...parca vor astia sa faca masini care sa gandeasca pentru noi. nu mai e fun-ul ala si senzatia aia cand conduci o masina..nu te mai concentrezi atata...stai confortabil in scaun si stii ca daca faci o greseala , iarta ESP-ul.
Felicitari inca o data pentru bijuteria asta de colectie.
Din partea mea, numai stima si respect pentru tine , si dispret si ura pentru astia cu impozitele lor.
Apropo. Sunt curios cat platesti impozit anual si asigurare pe ea ?

TSC-Us 05-03-07 01:17

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
nu am mai vazut asa ceva in rom!

cat mere....km/h ?

haubau 11-03-07 13:20

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
care e pretu actual?

KAY_ 15-03-07 09:55

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Vad ca topicu tau a facut cativa membrii noi :D . Superba masina , am citit despre ea si despre monstru de motor , cel mai mare din istoria MB .Prin buc sunt intalniri destul de dese (benzclub.ro) si cred ca se vor face si in tara prin vara , poate apari si tu sigur ai ce arata.


Sunt curios de impozit cat platesti pt 2007 ,eu am un Buick din '49 si impozitu a venit 19 mil lei vechi :sad:

daman 15-03-07 18:26

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by 84 HOT (Post 555852)
spune-mi de cel abandonat... cel verde din bucuresti... ca acu este pe autovit unu ca asta din pacate cu motor schimbat... e s280 cu motor de 2380 parca din 86 tot v8 si stare asemanatoare la 3000 euro... dar vreau sa stiu de cel abandonat... daca stie cineva ceva vreau sa stiu... as vrea sa refac asa ceva...

cel verde din bucuresti de pe bulevardul hunedoara are numere de anglia si de aia e abandonat

///V8/// 15-03-07 23:34

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pe unde stai in medias liviule?

cred ca am vazut masina asta pe viu, dar au trecut cativa ani buni de atunci! cred ca vreo 5-6 ani. Deci aveam 13-14 ani si nu stiam io prea multe despre masini dar mi-a ramas in cap si acum in minte imaginea masinii
tin minte ca era o dupamasa de vara si eram pe terenu ala de la Milcov (unde intoarce trolueul) am ramas cu gura cascata cand am vazut-o

generalul 29-04-07 17:06

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
unde ai gasit-o omule
si vad ca are si numere de sibiu
cred ca te-am si vazut cu ea
Sa o stapanesti sanatos!!!!

Patrulei 31-05-07 20:13

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
wooww 6.9:D:D avion supersonic:D:Dsa ai grija de ea k nu o sa mai gasesti una k asta:D:Dmi`a povestit cineva de astea ce masini au fost la viata lor vezi sa nu o vinzi:P::D:Dbafta si numa bine;)

liviu69sel 13-07-07 15:59

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
am avut numai stres si probleme anula asta, de aceea nu am mai intrat pe site!dar ca sa revi la intrebari>
1.eu sunt din medias, si masina se afla la medias
2.impozitul e undeva pe la 350euro
3. cu masina am fost 225km/h cel putin asa arata la bord ca eu am si cu mile si cu km si jentile nu sunt originale, deci nu pot sa zic cat a fost viteza reala...dar mai mergea putin daca o mai calcam
4. masina e ca si vanduta. am dat/o la unu din germania. acum ma ocup de 280sel ala albastru si mai incolo imi mai aduc un 450 pe care o sa/l fac identic cu asta

ediflorianus 06-08-07 11:18

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
1 mica problema daca iti aduci alta... taxa de prima inmatriculare... vreo 15000 euro.

Cristy65 14-08-07 18:46

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
he he! la mine in oras au aparut 2 ca si a tau amandoua negre doar ca unu are tapiserie bej si altu neagra.da cum arata in realitate deci rupe cam tot

dafy duck 21-08-07 23:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
mai era un 450 pe langa hotelul mariot tot unu albastru , motor v8 5900cmc partea nasoal e ca avea cutie automata ceea ce e cam urat pt un motor asa mare, masina era la un pret incredibil de 1000 de euro. si masina sa vandut

Scoop 06-09-07 11:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
foarte frumoasa masina s-o stapanesti sanatos fara incidente

dafy duck 06-09-07 21:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
ce se mai aude de masina?

eMH 30-11-07 22:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
intial am vrut sa imi iau tot ceva asemanator,dar varianta in 2 usi,da' buzunarul m-a fortat sa imi iau doar 2.0 D,care in curand va fi lasat de o parte pt 2.3 cosworth :D...190 RockS

Bogdan_mb 02-12-07 12:07

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by ND-04-SPD (Post 1224058)
intial am vrut sa imi iau tot ceva asemanator,dar varianta in 2 usi,da' buzunarul m-a fortat sa imi iau doar 2.0 D,care in curand va fi lasat de o parte pt 2.3 cosworth :D...190 RockS

succes cu conversia, dar asa ca idee , nu se merita sa o iei direct 2.3 16v ? sau chiar 2.5 ;)

Tavi Singeorzan 18-12-07 20:46

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vezi tu prietene numai pt cunoscatori..........mercedes!!!!;) ;) ;)

RaduNo1 20-12-07 12:11

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
e fantastica masina.. incredibila

Sor3L 08-01-08 12:35

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!! .....baga si tu mai multe poze ..interior etc :) e frumoasa si nici prea multe prin romania deja incep sa se duca si majoritatea stau pe strazi ruginite..........

tca1 25-01-08 21:21

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pacat ca ai vandut-o astea trebuie gasite si tinute cu grija....cine stie ce-i face ala din germania...

ArCaDa 01-02-08 23:52

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vorba lui tca.....pacat ca ai vandut-o era o masina unicata(?!?) zic eu....era tipla...dar este alegerea ta ...era masina ta nu a noastra...take care bafta!!

valy_v 16-02-08 17:22

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
foarte frumoasa masina, chiar este un model rar si asta mai mult in privinta motorului...toate modelele respective sunt cu motoare mari pe benzina. oricum, e o masina dupa care intorci capul...

3mil 16-02-08 17:48

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
In legatura cu cel de pe Iancu de Hunedoara,am trecut azi,16 februarie prin zona si l-am vazut acolo...este cam vis-a-vis de biserica aceea de langa Grogore Alexandrescu intre semaforul de la Roma si Pasaj Victoria.Masina se afla in stare acceptabila...putin ruginita la praguri...geamul de la usa din stanga spate,cel in forma de triunghi spart...geamul lampii de semnal stanga spart.Pacat de ea ca este tinuta in strada sa rugineasca,fiind si tinta vagabonzilor:evil:.In orice caz,inca mai poate fi salvata:!:...Am ramas placut impresionat cand am vazut-o:shock:,fiind primul mercedes 450 SEL 6,9 care l-am vazut ,,pe viu".La vremea ei a fost o masina incredibila...si este in continuare:D

Bobby boss 19-02-08 01:43

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
super frumos

canon 21-02-08 08:45

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pe 280-sel de la babuta cat ai dat?

xeon_gaaby 12-04-08 20:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vai de capu meu ..e superba mama ce masina :X:X:X

ediflorianus 13-06-08 18:47

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
5 Attachment(s)
ne ca ma laud si io... si ii fac concurenta :D

Undying_Renault 08-09-08 00:43

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by STRUTZU RS (Post 729874)
In legatura cu SEL-ul ala din Buc de la Victoriei nu este in paragina,eu l-am cunoscut pe proprietar intamplator cand era la masina in fata blocului.Mai are un Jaguar tot mai vechi cu numere de Anglia.Deci tipu este roman stabilit in Anglia dinainte de 89 si vine in tara in vizita.L-am pus sa porneasca SEL-ul sa vad si eu cum se aude,masina nefiind pornita de nu stiu cate luni,am innebunit cand am vazut cum a pornit la sfert si cum se auzea motoru.Avea aproape 200000 km in 2005 cand am vb cu el si spunea ca a luat-o de la nustiu ce vip.Imi povestea cum pe autostrada la nemti lasa in urma masini smechere care se limitau la 250 km/h.Oricum masina nu mai este acolo ca m-am uitat mereu dupa ea,banuiesc ca a luat-o sa o restaureze ca asa imi spunea el atunci.

SEL-ul ala e inca acolo... e intr-o paragina totala... mai era si un citroen cx estate cu nr de franta pe acolo...pacat de frumusete de masini..

22VIN 10-09-08 14:41

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
eu de cand am pus piciorul intr-un 500SE am realizat ca nici o masina luxoasa nu va egala minunile astea...


All times are GMT +2. The time now is 16:17.

- Copyright 2026 4Tuning