Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - By Snacks (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/174381-e46-by-snacks.html)

gelu_r 01-04-10 16:24

Re: E46 - By Snacks
 
Parerea mea este ca astea nu sunt jante de e46.
Buzele alea trebuia sa te gandesti ca o sa atinga rau cu ele.
Mai bine puneai un 18 8,5j spate si aia era. gaseai model frumos la 700euro.

sexu_2007 01-04-10 16:43

Re: E46 - By Snacks
 
1 Attachment(s)
am vb cu cel de la care o luat dadi jantele,iam propus un schimb cu niste acs-uri. dak stiam ca o sa ajung la atatia bani cu ele nu le luam,asta este.....
am vb cu cine mai au jante dinastea pe e46 si mio zis ca nu ii freaca,probabil au et diferit. am pus si o poza cu jantele cu care as face schimb. deocamdata nu stiu ce fac,mai ma gandesc un pic.

cu 1000 de euro imi luam jante noi si super faine... macar mam invatat minte! Numai cumpar jante prin curier!!

JusT_SaY_BoBo 01-04-10 19:52

Re: E46 - By Snacks
 
sunt mai frumoase ale tale!ia-ti cauciuc cu talon mai mic.nici nu se compara cu ac-urile.parerea mea.important e sa iti placa tie

xxdadixx 01-04-10 20:00

Re: E46 - By Snacks
 
E acelasi lucru cu ce ai tu, alea au 10j pe spate. Eu zic sa nu le dai. Si mie imi freaca la 9.5j da cum ajung la TM le roliuesc.

kathalin 01-04-10 20:22

Re: E46 - By Snacks
 
Unii zic k la 10j nu prea mai ai ce rolui si doar tinichigiu te mai scapa si asta stiti ce implica.Dar din ce vad eu pune o anvelopa sa vina mai strech si micsoreaza talonu (ex:35) si nu cred k o sa iti mai frece.Dc ai vopsi centrul cu gri sau ai polisa si centrul ar fi senzatie.

sexu_2007 01-04-10 21:50

Re: E46 - By Snacks
 
ideea cu centru polishat suna bine,si ar arata fain,am crezut ca o sa arate bine cu negru dar mam inselat,nu arata pe cum ma asteptam.o sa le tin pe ale mele. mai trebuie numai sa rezolv treaba cu aripile,am gasit la bucuresti dar nu prea am chef de drum lung.oricum dupa pasti o sa rezolv cumva,deocamdata miam pus jantele de iarna inapoi ca nu puteam merge cu astea.miau cam pus frana jantele astea ca aveam si alte modificari in plan dar vor trebui sa mai astepte un pic. mersi tuturor de sfaturi. Numai drumuri bune!

kathalin 01-04-10 21:53

Re: E46 - By Snacks
 
Cine la Bucuresti a zis k ti le scoate?Da mi si mie pe pm k ma duc eu intai sa le fac pe ale mele si dc mi le scoate te anunt,nu de alta dar cum am mai zis cica din rola nu poate sa iti faca roti de 10j.Dc reuseste cu ale mele te anunt si vi sa le faci(sa nu bati un drum pana aici).

Spilner 02-04-10 00:59

Re: E46 - By Snacks
 
Daca accepti un sfat de la mine...nu pune mai mult de 7j ca freaca.... 7j si max 225/45/17... si la 17" greu gasesti jante de 7j....majoritatea is de 7,5...8j...
16" gasesti o gramada....si la pretu ce ai investit.....:rolleyes2 in ele....OZ aveai acuma....:P
si la 7,5 j....ori iti indoi aripa in interior...ai o buza sau cum sa o numesc..daca pui mana inauntru o simti....daca scapi de aia...s-ar putea sa ai sanse la 7,5 j cu 235< si cu 3 persoane in spate....pe drum denivelat....
In rest....deparca ceva nu se potriveste acolo cu culoarea....acuma scuza-ma de critici...da Masina merita jante mai klumea....in rest e SUPER MASINA Chiar imi place mult ;)
Bafta la ea..si multi KM FARA INCIDENTE :headfones

SAX1987 02-04-10 01:02

Re: E46 - By Snacks
 
Intreaba pe userul Caius TM, el cred ca a roluit aripile la masina lui in Timisoara.
Nu schimba cu jantele negre , poate vopseaua aia ascunde ceva.

sexu_2007 02-04-10 13:04

Re: E46 - By Snacks
 
lam intrebat pe caius...inca astept un raspuns

mam gandit la alta rezolvare dar nu stiu dak ii buna si dak ma scapa de problema frecatului. ma gandeam sa pun suspensie reglabila. ce ziceti sar rezolva problema cu frecatul??

Spilner 02-04-10 13:06

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by sexu_2007 (Post 3242001)
lam intrebat pe caius...inca astept un raspuns

mam gandit la alta rezolvare dar nu stiu dak ii buna si dak ma scapa de problema frecatului. ma gandeam sa pun suspensie reglabila. ce ziceti sar rezolva problema cu frecatul??

o sa il ridici si faci din el 4x4 ? suspensia reglabila cat de sus te lasa sa il ridici ?! :P

sexu_2007 02-04-10 13:10

Re: E46 - By Snacks
 
eee,nici chiar asa,eu as vrea sa ramana asa dar dak nu am alta solutie... suspensia oricum aveam de gand sa o schimb,eu din cate am vazut urma pe aripa unde freaca trebuie numai putin roluita buza aceea interioara. dupa mine as lasao mai jos :D dak nu gasesc pana dupa pasti pe cineva din tm sa mi le roluiasca o sa merg la bucuresti ca nu am alta solutie.

Spilner 02-04-10 13:13

Re: E46 - By Snacks
 
ai putea un pic sa o ridici din spate...din arcuri :D

sexu_2007 02-04-10 13:18

Re: E46 - By Snacks
 
....mam uitat la poze si ii cam ridicata si asa,deci am vb prosti:sad: ,
azi am pus pe masina jante pe 17 cu 10j spate si et 20 cauciucuri 245/35 si imi freaca mai rau ca si cu ale mele,deci schimbul cu jantele negre oricum pica.

kathalin 02-04-10 13:46

Re: E46 - By Snacks
 
Incearca sa pui 225 pe spate,vin intise rau da acum poate o sa iti rezolvi problema fara roluit.Uita-te pe tyrestrech.com sa vezi poze cum vin 225 pe 10j.(cam in afara buza,prea expusa dupa parerea mea)

sexu_2007 02-04-10 13:49

Re: E46 - By Snacks
 
nu imi place cum arata225 pe 10j,prea grav, dupa pasti o sa imi iau 2 cauciucuri 225/35.17 sa vad cum se comporta,am gasit la un depozit in arad arata foarte bine,pe fata imi pun 215sau 205/35 sa stea si pe fata trase,dak nu rezolv asa vin la buc

sexu_2007 02-04-10 18:55

Re: E46 - By Snacks
 
1 Attachment(s)
de jantele astea ce ziceti?

adybmw89 02-04-10 19:04

Re: E46 - By Snacks
 
frumos e46 frate ai sa ai noroc la el fara incidente ai grija de el

sexu_2007 02-04-10 19:09

Re: E46 - By Snacks
 
mersi.:D bafta si tie

kox_24 02-04-10 20:39

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by sexu_2007 (Post 3242116)
nu imi place cum arata225 pe 10j,prea grav, dupa pasti o sa imi iau 2 cauciucuri 225/35.17 sa vad cum se comporta,am gasit la un depozit in arad arata foarte bine,pe fata imi pun 215sau 205/35 sa stea si pe fata trase,dak nu rezolv asa vin la buc

la gumele astea ce le spui tu aici daca nu ai dai tranteala o sa arate tare ciudat.o sa ai o palma distanta intre aripa si cauciuc.dar e adevarat ca nu o sa iti mai frece.
parerea mea este iati o suspensie reglabila,schimba gumele ,fai aripile si jos cu ea.nu e f mare scofala.cu 225/35
o sa ati stea destul de tras pe roata de 9,5.cu gumele astea poate trebuie numa un pic roluite.eu asa as face.

sexu_2007 03-04-10 19:50

Re: E46 - By Snacks
 
1 Attachment(s)
o sa o las si mai jos,ii fac cadou o susp reglabila,pe fata miercuri schimb cauciucurile si pe spate sa vad dak ma incadrez in budget ca a aparut o problema.ii cam greu sa le fac toate din salarul meu. in prima faza o sa incerc roluirea aripilor numa sa vad dak scap de problema.

o poza facuta de mine in photoshop(scuzati calitatea dar nu prea le am) cam asa ceva as vrea sa fac din masinutza mea,bineinteles lasata mai jos(nu am reusit..) si cateva ,,accesori,, in plus. ce parere aveti...?

horatiu_72 03-04-10 20:49

Re: E46 - By Snacks
 
daca vezi una fix ca a ta prin Simeria,da' cu numere de Bucuresti,sa nu ''tunezi ''ceva de pe ea ca e a mea,inca n-am inscris-o pe HD :D :D :D
Am glumit,iti dai seama ! :peace:

sexu_2007 03-04-10 20:53

Re: E46 - By Snacks
 
:???: Cum adica sa nu tunez ceva de pe? deocamdata nu am vazut nimic..

horatiu_72 03-04-10 20:55

Re: E46 - By Snacks
 
Pai nu stii de gluma ? ieri mi-am luat una fix ca si a ta numa' ca are kit de m3 pe ea,o s-o vezi toata ziua prin fata pe la Xl unde stau io toata ziua la cafe...:D

sexu_2007 03-04-10 20:57

Re: E46 - By Snacks
 
stiu de gluma dar nu intelegeam ce vroiai sa zici :lol:, tu nu ai avut HD.. CSL?? abia astept sa o vad..:D

horatiu_72 03-04-10 20:58

Re: E46 - By Snacks
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sexu_2007 (Post 3245830)
stiu de gluma dar nu intelegeam ce vroiai sa zici :lol:, tu nu ai avut HD.. CSL?? abia astept sa o vad..:D

ba da,o stiai era jmechera...ia sa-mi iau io tot numaru' ala...:twisted:
asta e acuma ...330d :lol:

sexu_2007 03-04-10 20:59

Re: E46 - By Snacks
 
VAiiiii!!! Imi placea la nebunie masina aia,cand o vedeam nu imi luam ochi de la ea... o vedeam toata ziua la xl. sper ca vi cu ceva pe masura!:???:

frumoasa... si ii faci ceva modificari sau ramane asa??

horatiu_72 03-04-10 21:03

Re: E46 - By Snacks
 
ce sa-i mai fac...las ca ti-o arat intr-o zi cand ma vezi prin fata pe acolo,si mai ales sa vezi cum trage motoru' ala de rupe lantu' ...trage mai tare decat coupeul,care avea 236 de cai la roata,se vede cuplul f mare acuma dupa resoftare are aproape 500 Nm cuplu :shock::shock:

sexu_2007 03-04-10 21:05

Re: E46 - By Snacks
 
...avem de povestit :D ne int noi,sami spui povestea cu resoftarea si sa vad si eu bestia!!!

xxdadixx 04-04-10 15:37

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by Spilner (Post 3241015)
Daca accepti un sfat de la mine...nu pune mai mult de 7j ca freaca.... 7j si max 225/45/17... si la 17" greu gasesti jante de 7j....majoritatea is de 7,5...8j...
16" gasesti o gramada....si la pretu ce ai investit.....:rolleyes2 in ele....OZ aveai acuma....:P
si la 7,5 j....ori iti indoi aripa in interior...ai o buza sau cum sa o numesc..daca pui mana inauntru o simti....daca scapi de aia...s-ar putea sa ai sanse la 7,5 j cu 235< si cu 3 persoane in spate....pe drum denivelat....
In rest....deparca ceva nu se potriveste acolo cu culoarea....acuma scuza-ma de critici...da Masina merita jante mai klumea....in rest e SUPER MASINA Chiar imi place mult ;)
Bafta la ea..si multi KM FARA INCIDENTE :headfones

Eu am avut jantele de pachet M ( bmw style 68 ) cu 7.5 pe fata si 8.5 pe spate cauciucuri ca in talon 225 pe fata si 245 pe spate si nu freca deloc, roti pe 17.

gelu_r 04-04-10 19:15

Re: E46 - By Snacks
 
nici roti pe 18 nu freaca, 8j fata 8,5j spate , 225 40 r18 gumele si nu au nici o problema.

7j e urat , am avut eu si cauciucurile pe spate care erau 235 si stateau prea bombate.
Cel mai bine evazezi putin aripile, pui suspensie sport ca iti da un alt unghi la roata si le lasi pe astea daca tot ai investit atat in ele.

sexu_2007 05-04-10 09:46

Re: E46 - By Snacks
 
asa an sa fac,o sa imi roluiesc aripile,si dupa aia susp reglabila.

gelu_r 05-04-10 10:45

Re: E46 - By Snacks
 
horatiu_72 nu vinzi masina aia ?:D

Spilner 05-04-10 14:07

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 3246969)
Eu am avut jantele de pachet M ( bmw style 68 ) cu 7.5 pe fata si 8.5 pe spate cauciucuri ca in talon 225 pe fata si 245 pe spate si nu freca deloc, roti pe 17.

La mine freca...la 7j si 235/45 si spate de 9,5j...ma bucur ca am scapat de jante:twisted:

xxdadixx 05-04-10 19:30

Re: E46 - By Snacks
 
Depinde ce ET ai, cu et15 freaca 205.55 16 7,5j

horatiu_72 05-04-10 19:33

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 3248222)
horatiu_72 nu vinzi masina aia ?:D

am luat-o vineri de la un baiat de pe bmwclub.ro :D inca nici nu stiu bine ce-i cu ea
nu vrei careva rotile de la ea ? (E46 330d BMW LA wheel, radial spoke 73 7JX17 ET:47) nu de alta da' saptamana viitoare nu o sa-mi mai incapa etrierii in ele :shock::twisted:

xxdadixx 05-04-10 19:38

Re: E46 - By Snacks
 
Horatiu eu zic sa-ti faci topic cu ea si sa vorbiti acolo.

horatiu_72 05-04-10 19:39

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 3249548)
Horatiu eu zic sa-ti faci topic cu ea si sa vorbiti acolo.

ok ,scuze...viteza !! :D

sexu_2007 08-04-10 21:36

Re: E46 - By Snacks
 
Am rezolvat treaba cu roluitul,o iesit super ,din pacate va trebui sa revopsesc aripile ca au avut kit si a puscat.dar conteaza ca acum numai freaca:D

SAX1987 12-04-10 12:37

Re: E46 - By Snacks
 
Unde ai facut roluirea ??? Ai gasit in Deva sau te-ai deplasat?

Bine ca ai rezolvat-o !!


All times are GMT +2. The time now is 12:17.

- Copyright 2026 4Tuning