![]() |
Re: E46 - By Snacks
Parerea mea este ca astea nu sunt jante de e46.
Buzele alea trebuia sa te gandesti ca o sa atinga rau cu ele. Mai bine puneai un 18 8,5j spate si aia era. gaseai model frumos la 700euro. |
Re: E46 - By Snacks
1 Attachment(s)
am vb cu cel de la care o luat dadi jantele,iam propus un schimb cu niste acs-uri. dak stiam ca o sa ajung la atatia bani cu ele nu le luam,asta este.....
am vb cu cine mai au jante dinastea pe e46 si mio zis ca nu ii freaca,probabil au et diferit. am pus si o poza cu jantele cu care as face schimb. deocamdata nu stiu ce fac,mai ma gandesc un pic. cu 1000 de euro imi luam jante noi si super faine... macar mam invatat minte! Numai cumpar jante prin curier!! |
Re: E46 - By Snacks
sunt mai frumoase ale tale!ia-ti cauciuc cu talon mai mic.nici nu se compara cu ac-urile.parerea mea.important e sa iti placa tie
|
Re: E46 - By Snacks
E acelasi lucru cu ce ai tu, alea au 10j pe spate. Eu zic sa nu le dai. Si mie imi freaca la 9.5j da cum ajung la TM le roliuesc.
|
Re: E46 - By Snacks
Unii zic k la 10j nu prea mai ai ce rolui si doar tinichigiu te mai scapa si asta stiti ce implica.Dar din ce vad eu pune o anvelopa sa vina mai strech si micsoreaza talonu (ex:35) si nu cred k o sa iti mai frece.Dc ai vopsi centrul cu gri sau ai polisa si centrul ar fi senzatie.
|
Re: E46 - By Snacks
ideea cu centru polishat suna bine,si ar arata fain,am crezut ca o sa arate bine cu negru dar mam inselat,nu arata pe cum ma asteptam.o sa le tin pe ale mele. mai trebuie numai sa rezolv treaba cu aripile,am gasit la bucuresti dar nu prea am chef de drum lung.oricum dupa pasti o sa rezolv cumva,deocamdata miam pus jantele de iarna inapoi ca nu puteam merge cu astea.miau cam pus frana jantele astea ca aveam si alte modificari in plan dar vor trebui sa mai astepte un pic. mersi tuturor de sfaturi. Numai drumuri bune!
|
Re: E46 - By Snacks
Cine la Bucuresti a zis k ti le scoate?Da mi si mie pe pm k ma duc eu intai sa le fac pe ale mele si dc mi le scoate te anunt,nu de alta dar cum am mai zis cica din rola nu poate sa iti faca roti de 10j.Dc reuseste cu ale mele te anunt si vi sa le faci(sa nu bati un drum pana aici).
|
Re: E46 - By Snacks
Daca accepti un sfat de la mine...nu pune mai mult de 7j ca freaca.... 7j si max 225/45/17... si la 17" greu gasesti jante de 7j....majoritatea is de 7,5...8j...
16" gasesti o gramada....si la pretu ce ai investit.....:rolleyes2 in ele....OZ aveai acuma....:P si la 7,5 j....ori iti indoi aripa in interior...ai o buza sau cum sa o numesc..daca pui mana inauntru o simti....daca scapi de aia...s-ar putea sa ai sanse la 7,5 j cu 235< si cu 3 persoane in spate....pe drum denivelat.... In rest....deparca ceva nu se potriveste acolo cu culoarea....acuma scuza-ma de critici...da Masina merita jante mai klumea....in rest e SUPER MASINA Chiar imi place mult ;) Bafta la ea..si multi KM FARA INCIDENTE :headfones |
Re: E46 - By Snacks
Intreaba pe userul Caius TM, el cred ca a roluit aripile la masina lui in Timisoara.
Nu schimba cu jantele negre , poate vopseaua aia ascunde ceva. |
Re: E46 - By Snacks
lam intrebat pe caius...inca astept un raspuns
mam gandit la alta rezolvare dar nu stiu dak ii buna si dak ma scapa de problema frecatului. ma gandeam sa pun suspensie reglabila. ce ziceti sar rezolva problema cu frecatul?? |
Re: E46 - By Snacks
Quote:
|
Re: E46 - By Snacks
eee,nici chiar asa,eu as vrea sa ramana asa dar dak nu am alta solutie... suspensia oricum aveam de gand sa o schimb,eu din cate am vazut urma pe aripa unde freaca trebuie numai putin roluita buza aceea interioara. dupa mine as lasao mai jos :D dak nu gasesc pana dupa pasti pe cineva din tm sa mi le roluiasca o sa merg la bucuresti ca nu am alta solutie.
|
Re: E46 - By Snacks
ai putea un pic sa o ridici din spate...din arcuri :D
|
Re: E46 - By Snacks
....mam uitat la poze si ii cam ridicata si asa,deci am vb prosti:sad: ,
azi am pus pe masina jante pe 17 cu 10j spate si et 20 cauciucuri 245/35 si imi freaca mai rau ca si cu ale mele,deci schimbul cu jantele negre oricum pica. |
Re: E46 - By Snacks
Incearca sa pui 225 pe spate,vin intise rau da acum poate o sa iti rezolvi problema fara roluit.Uita-te pe tyrestrech.com sa vezi poze cum vin 225 pe 10j.(cam in afara buza,prea expusa dupa parerea mea)
|
Re: E46 - By Snacks
nu imi place cum arata225 pe 10j,prea grav, dupa pasti o sa imi iau 2 cauciucuri 225/35.17 sa vad cum se comporta,am gasit la un depozit in arad arata foarte bine,pe fata imi pun 215sau 205/35 sa stea si pe fata trase,dak nu rezolv asa vin la buc
|
Re: E46 - By Snacks
1 Attachment(s)
de jantele astea ce ziceti?
|
Re: E46 - By Snacks
frumos e46 frate ai sa ai noroc la el fara incidente ai grija de el
|
Re: E46 - By Snacks
mersi.:D bafta si tie
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
parerea mea este iati o suspensie reglabila,schimba gumele ,fai aripile si jos cu ea.nu e f mare scofala.cu 225/35 o sa ati stea destul de tras pe roata de 9,5.cu gumele astea poate trebuie numa un pic roluite.eu asa as face. |
Re: E46 - By Snacks
1 Attachment(s)
o sa o las si mai jos,ii fac cadou o susp reglabila,pe fata miercuri schimb cauciucurile si pe spate sa vad dak ma incadrez in budget ca a aparut o problema.ii cam greu sa le fac toate din salarul meu. in prima faza o sa incerc roluirea aripilor numa sa vad dak scap de problema.
o poza facuta de mine in photoshop(scuzati calitatea dar nu prea le am) cam asa ceva as vrea sa fac din masinutza mea,bineinteles lasata mai jos(nu am reusit..) si cateva ,,accesori,, in plus. ce parere aveti...? |
Re: E46 - By Snacks
daca vezi una fix ca a ta prin Simeria,da' cu numere de Bucuresti,sa nu ''tunezi ''ceva de pe ea ca e a mea,inca n-am inscris-o pe HD :D :D :D
Am glumit,iti dai seama ! :peace: |
Re: E46 - By Snacks
:???: Cum adica sa nu tunez ceva de pe? deocamdata nu am vazut nimic..
|
Re: E46 - By Snacks
Pai nu stii de gluma ? ieri mi-am luat una fix ca si a ta numa' ca are kit de m3 pe ea,o s-o vezi toata ziua prin fata pe la Xl unde stau io toata ziua la cafe...:D
|
Re: E46 - By Snacks
stiu de gluma dar nu intelegeam ce vroiai sa zici :lol:, tu nu ai avut HD.. CSL?? abia astept sa o vad..:D
|
Re: E46 - By Snacks
2 Attachment(s)
Quote:
asta e acuma ...330d :lol: |
Re: E46 - By Snacks
VAiiiii!!! Imi placea la nebunie masina aia,cand o vedeam nu imi luam ochi de la ea... o vedeam toata ziua la xl. sper ca vi cu ceva pe masura!:???:
frumoasa... si ii faci ceva modificari sau ramane asa?? |
Re: E46 - By Snacks
ce sa-i mai fac...las ca ti-o arat intr-o zi cand ma vezi prin fata pe acolo,si mai ales sa vezi cum trage motoru' ala de rupe lantu' ...trage mai tare decat coupeul,care avea 236 de cai la roata,se vede cuplul f mare acuma dupa resoftare are aproape 500 Nm cuplu :shock::shock:
|
Re: E46 - By Snacks
...avem de povestit :D ne int noi,sami spui povestea cu resoftarea si sa vad si eu bestia!!!
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
|
Re: E46 - By Snacks
nici roti pe 18 nu freaca, 8j fata 8,5j spate , 225 40 r18 gumele si nu au nici o problema.
7j e urat , am avut eu si cauciucurile pe spate care erau 235 si stateau prea bombate. Cel mai bine evazezi putin aripile, pui suspensie sport ca iti da un alt unghi la roata si le lasi pe astea daca tot ai investit atat in ele. |
Re: E46 - By Snacks
asa an sa fac,o sa imi roluiesc aripile,si dupa aia susp reglabila.
|
Re: E46 - By Snacks
horatiu_72 nu vinzi masina aia ?:D
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
|
Re: E46 - By Snacks
Depinde ce ET ai, cu et15 freaca 205.55 16 7,5j
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
nu vrei careva rotile de la ea ? (E46 330d BMW LA wheel, radial spoke 73 7JX17 ET:47) nu de alta da' saptamana viitoare nu o sa-mi mai incapa etrierii in ele :shock::twisted: |
Re: E46 - By Snacks
Horatiu eu zic sa-ti faci topic cu ea si sa vorbiti acolo.
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
|
Re: E46 - By Snacks
Am rezolvat treaba cu roluitul,o iesit super ,din pacate va trebui sa revopsesc aripile ca au avut kit si a puscat.dar conteaza ca acum numai freaca:D
|
Re: E46 - By Snacks
Unde ai facut roluirea ??? Ai gasit in Deva sau te-ai deplasat?
Bine ca ai rezolvat-o !! |
| All times are GMT +2. The time now is 12:17. |
- Copyright 2026 4Tuning