Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 2000! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/171033-e46-2000-a.html)

Costantino 03-03-10 08:12

Re: E46 - 2000!
 
le poti monta tu singur fara nic o problema...fa-ti putin curaj si o sa fii satisfacut de munca depusa pt masina ta!

KiLLaH 03-03-10 08:32

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3141573)
le poti monta tu singur fara nic o problema...fa-ti putin curaj si o sa fii satisfacut de munca depusa pt masina ta!

stau foarte mult in dubii la alea laterale de pe aripi.

Este cineva care poate sa`mi spuna exact cum se inlocuiesc alea de pe aripi? si alea din fata de langa far? ce trebuie facut exact? pas cu pas! ms

Costantino 03-03-10 10:10

Re: E46 - 2000!
 
https://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY
in link-ul de mai sus ai cum sa schimbi semnalele de fata...numai ca la modelele europene,nu este surub,cum este in link(model SUA)...este o cleme care apesi cu o surubelnita inauntru!

KiLLaH 03-03-10 11:12

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3141921)
https://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY
in link-ul de mai sus ai cum sa schimbi semnalele de fata...numai ca la modelele europene,nu este surub,cum este in link(model SUA)...este o cleme care apesi cu o surubelnita inauntru!

ms mult pt info! si pt cele laterale? oare cum se procedeaza?

Costantino 03-03-10 12:52

Re: E46 - 2000!
 
pe spate...tragi de plasticurile alea negre,scoti mufele...desurubezi triplele si le pui pe celelalte la loc...

KiLLaH 03-03-10 12:56

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3142358)
pe spate...tragi de plasticurile alea negre,scoti mufele...desurubezi triplele si le pui pe celelalte la loc...

si alea de pe portbagaj? ce trebuie sa fac?

Costantino 03-03-10 13:06

Re: E46 - 2000!
 
desfaci ala gri de e prins in niste bolturi,pe portbagaj,pe interior...sunt bolturi din-alea care se umfla...
le scori p-alea pe ...desfaci toate, apoi o sa vezi pe interior ca au niste suruburi...desfaci suruburile...cred ca are si mufa,ca nu mai tin minte...le scoti,pui becurile la celelalte si le montezi la loc,cum le-ai desfacut!

KiLLaH 03-03-10 13:09

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3142396)
desfaci ala gri de e prins in niste bolturi,pe portbagaj,pe interior...sunt bolturi din-alea care se umfla...
le scori p-alea pe ...desfaci toate, apoi o sa vezi pe interior ca au niste suruburi...desfaci suruburile...cred ca are si mufa,ca nu mai tin minte...le scoti,pui becurile la celelalte si le montezi la loc,cum le-ai desfacut!

ms pt info! ...stopurile astea pe led ce le`am cumparat cica au si "balast", asta ce inseamna? trebuie pus ceva in plus? se potrivesc direct pe becurile pe care le am eu, daca astea noi sunt pe LED?

RoByNeT 03-03-10 14:18

Re: E46 - 2000!
 
da sunt plug & play nu "improvizezi" nimic. E o tehnoligie mai avansata "balastul" sa reziste mai mult timp.

KiLLaH 03-03-10 14:19

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3142528)
da sunt plug & play nu "improvizezi" nimic. E o tehnoligie mai avansata "ballastul" sa reziste mai mult timp.

perfect! ms! vineri imi fac de lucru 8)

KiLLaH 07-03-10 16:53

Re: E46 - 2000!
 
un UPDATE! ... aseara mi`a iesit unu` in cale, eu aveam 50 km/h... era zapada, ala a iesit cu 10 metri in fata mea, si l`am lovit din spate. Daune: Bmw`ul meu s`a ales cu suportul de numar rupt in rest masina e intacta, Peugeotul 306 cu spoilerul spate crapat :twisted: , i`am dat asigurarea, si doamne ajuta! :rolleyes2

KiLLaH 09-03-10 20:20

Re: E46 - 2000!
 
maine ma prezint cu masina sa`mi monteze folia pe plafon si oglinzi! , poimaine pt stopuri si semnale negre pe led, iar apoi sper sa revin cu poze 8)

KiLLaH 13-03-10 14:11

Re: E46 - 2000!
 
7 Attachment(s)
Am revenit cu poze, facute de 15 minute! sunt facute cu telefonul mobil, vremea e cam urata, masina e putin murdara! N`am reusit sa mai pun embleme carbon si grila neagra si sa vopsesc etrierele rosii! Dar promit ca am sa revin cu niste poze facute ceva mai profesional si cu modificari!

Si acum, pozele:

Costantino 13-03-10 14:13

Re: E46 - 2000!
 
cred ca ar trebui sa-i schimbi toba aia,sau tips...ce-o fi!
ca nu da bine pe masina...pune ceva simplu cu 2 tevi,ca asa se cuvine la bmw:P

KiLLaH 13-03-10 14:15

Re: E46 - 2000!
 
e evacuare sport, n`o mai schimb pana in vara, cand am in plan o evacuare completa M3, cand am sa pun si spoilerul de M3

KiLLaH 14-03-10 22:15

Re: E46 - 2000!
 
3 Attachment(s)
Si 3 poze facute mai binisor, de aseara!

PDV_1989 14-03-10 22:25

Re: E46 - 2000!
 
Cat de bine poate sa arate cu suspensie si jante frumoase.
Daca era neagra ziceam ca este R R M -u :D
Eu unu i-as da jos scrisu 328i .

KiLLaH 14-03-10 22:29

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 3183237)
Cat de bine poate sa arate cu suspensie si jante frumoase.
Daca era neagra ziceam ca este R R M -u :D
Eu unu i-as da jos scrisu 328i .

m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

PDV_1989 14-03-10 22:38

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3183260)
m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

Pai....ai putea sa il incalzesti putin cu feonul si se dezlipeste foarte usor. Daca ramane lipici dai cu putina benzina si se duce. Si in final dai cu putin polish si nu ai treaba. Eu asa am facut la a mea.

JusT_SaY_BoBo 15-03-10 16:21

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3183260)
m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

pe stopuri ai folie??mi se par mai frumoase normale nu fumurii parerea mea

nu ramane nici o urma!i-a un fir de nailon,de ala de pescuit,il infasori pe deget si tragi in sus.Cad instant literele apoi adeivul cu un pic de apa calda si un burete sau cu degetul si nu ramane nimic;)

KiLLaH 15-03-10 18:36

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3185823)
pe stopuri ai folie??mi se par mai frumoase normale nu fumurii parerea mea

nu ramane nici o urma!i-a un fir de nailon,de ala de pescuit,il infasori pe deget si tragi in sus.Cad instant literele apoi adeivul cu un pic de apa calda si un burete sau cu degetul si nu ramane nimic;)

mie mi se par mai interesante fumurii in partea de jos! semnalizarea a ramas neatinsa!, gusturile nu se discuta, tie`ti plac blondele, mie brunetele :D

JusT_SaY_BoBo 15-03-10 20:59

Re: E46 - 2000!
 
sunt perfect deacord!oricum e masina ta si in primul rand trebuie sa iti placa tie

KiLLaH 11-04-10 15:20

Re: E46 - 2000!
 
3 Attachment(s)
Am vopsit si butucii negrii, si etrierii aurii! Atasez cateva poze, nu sunt chiar culoarea lor reala/naturala, dar se vede cat de cat.

Gyo*TDS 11-04-10 17:26

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3267620)
Am vopsit si butucii negrii, si etrierii aurii! Atasez cateva poze, nu sunt chiar culoarea lor reala/naturala, dar se vede cat de cat.

e treaba buna :D
frumoase jante :)

KiLLaH 11-04-10 17:30

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3267920)
e treaba buna :D
frumoase jante :)

ms :lol: , cam murdare in poza, dar merge :D

Gyo*TDS 11-04-10 17:33

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3267935)
ms :lol: , cam murdare in poza, dar merge :D

ii faci si tu un polish cand e frumos afara :D

KiLLaH 11-04-10 17:36

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Gyo*TDS (Post 3267945)
ii faci si tu un polish cand e frumos afara :D

pai da, cu 10 lei am rezolvat problema :lol:

SB 01 U L I 21-05-10 14:20

Re: E46 - 2000!
 
bravo, foarte frumoasa masina si foarte bine tunata, ai gusturi, succes mai departe si sa va aveti de grija unu celuilalt:) multi km fara incidente !!

KiLLaH 22-05-10 11:52

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by SB 01 U L I (Post 3378314)
bravo, foarte frumoasa masina si foarte bine tunata, ai gusturi, succes mai departe si sa va aveti de grija unu celuilalt:) multi km fara incidente !!

ms , si tie la fel!

KiLLaH 22-05-10 11:55

Re: E46 - 2000!
 
7 Attachment(s)
Intr-o sambata nu aveam ocupatie, si m-am hotarat c-un amic sa facem o mica sedinta foto. Unele poze sunt prelucrate, altele nu, ca nu am mai avut timp. Si uite ce a iesit:

P.S. am atasat si o poza mai clara cu etrierii.

JusT_SaY_BoBo 22-05-10 20:10

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3380409)
Intr-o sambata nu aveam ocupatie, si m-am hotarat c-un amic sa facem o mica sedinta foto. Unele poze sunt prelucrate, altele nu, ca nu am mai avut timp. Si uite ce a iesit:

P.S. am atasat si o poza mai clara cu etrierii.

frumoase poele!la fel si masina!

upstonik 23-05-10 10:01

Re: E46 - 2000!
 
7 Attachment(s)
Care nu erau prelucrate ti le-am prelucrat eu :D

Si sper sa nu se supere prietenul tau pentru ca am modificat pozele... iam lasat semnatura... din respect :P

trafy-vr6 23-05-10 10:10

Re: E46 - 2000!
 
Foarte frumoasa masina...si intretinuta. Multa bafta si spor la munca ! Sper sa iti iasa exact asa cum iti doresti

KiLLaH 23-05-10 15:55

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by upstonik (Post 3382269)
Care nu erau prelucrate ti le-am prelucrat eu :D

Si sper sa nu se supere prietenul tau pentru ca am modificat pozele... iam lasat semnatura... din respect :P

nu se supara! si ms pt prelucrare! am pe pc si cateva prelucrate si restul pozelor neprelucrate, dar care mi`au placut le`am postat!

KiLLaH 23-05-10 16:04

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3382293)
Foarte frumoasa masina...si intretinuta. Multa bafta si spor la munca ! Sper sa iti iasa exact asa cum iti doresti

ms :D ..sper si eu sa pot s-o fac sa iasa exact cum imi doresc.

Andrei M 28-07-10 23:05

Re: E46 - 2000!
 
e46,printre cele mai indragite Bmw-uri(de mine)

Imi place cum ai inceput,ai pus jante,suspensii si ce ai mai pus,iar mai la sfarsit ai lasat un body kit(care inca nu l-ai pus dar speram sa vina si el)

Bafta in continuare si te felicit pentru ce ai facut pana acum!

KiLLaH 30-07-10 09:23

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Andrei M (Post 3549581)
e46,printre cele mai indragite Bmw-uri(de mine)

Imi place cum ai inceput,ai pus jante,suspensii si ce ai mai pus,iar mai la sfarsit ai lasat un body kit(care inca nu l-ai pus dar speram sa vina si el)

Bafta in continuare si te felicit pentru ce ai facut pana acum!

ms .... sper si eu sa pot sa aduc body-kit`ul pe care`l vreau.....cat mai repede....., va ajuta la o schimbare radicala a aspectului.


All times are GMT +2. The time now is 15:26.

- Copyright 2026 4Tuning