![]() |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Cam ciudat la varsta ta sa conduci un motor de 700CC!:evil:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Cand esti mic toate ti se par ca merg mai tare si is mai mari :)) Eu am condus ATV prima data pe la 15 ani,atunci aveam curajul necesar :)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
75 km/h,Piaggio NRG2 ,si nu aveam ulei:)),ca nu imi merge becul de la ulei si am uitat sa verific........
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
nui al meu atv il mai iau cand il lasa var'meo de are treaba cu masina si cand e plecat cu prieteni
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
AEROX 130 KM , AM DE VANZARE AEROX R VALENTINO ROSSI 80 TOP PERFORMANCE MODIFICAT IN BLANA PRET:800NEG
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
cu aprilia rally - 95, acum vreo doi ani, in prezent nu mai prinde mai mult de 85
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
118 km/h cu un malaguti f12 mai exact acesta :D pe drum in linie dreapta
https://forum.4tuning.ro/604-scuterul...2-malossi.html |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Poate cu filmarea asta va lamuriti ca scuterele de 70cc prind viteze de peste 100 km/h ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GaDah...eature=related |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Gandeste-te ca am mers eu cu al meu 110 in drept.Trage tu concluziile.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Salut... am vazut acest subiect si am decis sa imi fac si eu un cont numai ca sa pot sa postez. Cel mai mult cu un scuter am mers 155 km/h cu un Gilera Runner de 180cc stoc. Apoi, referitor la scuterele de 80, am avut un Booster de 80 cu care am mers 110km/h. Urca foarte repede la 110 si am impresia ca usor ar fi mers cu 130 daca avea alt raport la grup. In rest... cu un Aprilia Leonardo 150cc 130km/h dar boosterul il lua la demaraj oricant. Momentan nu mai am decat Runnerul.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
si eu am prins aproximativ 97- 98 km/h , cu un piaggio nrg, putin modificat :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
cu un malaguti f12 eu am prins 100 in linie drepta iar un prieten mai usor ca mn a prins 110......... set 49 , toba leo vince tt, filtru malossi, benzina de 99
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
95 cu aerox set 70 polini si o toba leo vince rr in rest e stock urmeaza sa schimb la el variatorj, ambreiaj ..etc..sa vedem dupa :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
piaggio nrg 0 km/h :)) inca nu i-am dat blana voi reveni peste o saptamana cu maximul...sper sa revin :-S
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
f12 stock 90 drum drept si tunning motor full 130
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
65km/h cu un peugeot sv50...stock:D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
85km/h cu un malaguti f12 stock:D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Piaggio SI [set polini 70cc, filtru Malossi, carburator 13, toba sport simonini] 73 km/h [martori?]
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
135-140 km/h cu fostul aerox
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
~115-120 cu runnerul
As face si o filmare dar nu am cum sa tin aparatul ... |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
110 - 115 ... cu aerox (in spate un golf 3 vr6), soseaua gari catelu ...
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Yamaha aerox Full Polini : 125 km/h
Malaguti F12 Full Malossi : 118 km/h Piaggio Zip MHR Replika : 123 km/h MBK booster Full Stage 6 : 120 km/h Scuterele nu sunt ale mele insa le-am testat ! Daca doriti neaparat dovezi pot sa fac rost ! |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Pai poate poti sa faci si rost ca nu moare nimeni!!!
Peugeot V-clic:96km/h!!! Yamaha T-max:168km/h!!! |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Peugeot Jet Force 50 TSDI 87 pe drum drept,eu zic ca e bine avand in vedere ca e tot stock la el :)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Cu Piaggio Skipper de 150cc am prins 140.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
ps: am mers si eu ieri cu un f12 (stock) si ave'am in jur de 70 - 75 ... dar se reseta mereu bordul ... si nu stiu la cat am mai ajuns |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
Frate,u cum ai prins cu runnerul tau 115-120 si este motor de 49 ia gandestete al meu de 150 si este si modificat.Mai fa calculul odata |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Szake si Runnerul lui Razvy este modificat.Cam atat se duce si Runnerul lu' varamiu si are pe el set de 70 Malossi,toba sport,carb de 17,5,variator +ambreiaj + arculete malossi.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
Citeste topicul meu si vezi ce modificari are ;) |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
strang bani sa imi iau un burgman de 400 :evil: ;) :twisted: |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Aprilia SR de 80 cm3 ~110 km/h.
Mai are el şi un eşapament Leo Vince ZX, şi o aprindere de Ducati, mai multe mărunţişuri din astea, dar contează mai puţin :D |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Aprilia sr 70 top performance : 130
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
3 Attachment(s)
malaguti fifty 4 viteze..mult peste suta :D https://www.youtube.com/watch?v=acjZh7euJJM si mai am si o aprilia tuareg cu 3 viteze dar mai mult de 90 nu ia..si k sa le enumar p celelalte:peugeot speedfight set de 80 lua 110km/h,dna 90,scarabeo80,leonardo125cmc lua 130,chinezaria vreo70-75km,mbk booster 80,nrg mc1 70-80..si km atat :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Gilera Runner 110km/h (toba stock, carb de 12)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
MBK Booster Spirit, in jur de 90 km/h, cu totul stock pe el( nu sunt sigur de asta :)) ) ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:43. |
- Copyright 2026 4Tuning