Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

JuST_GiuGiu 10-03-10 19:21

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Cam ciudat la varsta ta sa conduci un motor de 700CC!:evil:

VladM 10-03-10 19:23

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Cand esti mic toate ti se par ca merg mai tare si is mai mari :)) Eu am condus ATV prima data pe la 15 ani,atunci aveam curajul necesar :)

AnDrEiCa 10-03-10 19:28

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
75 km/h,Piaggio NRG2 ,si nu aveam ulei:)),ca nu imi merge becul de la ulei si am uitat sa verific........

CoCoBistrocel 11-03-10 18:12

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
nui al meu atv il mai iau cand il lasa var'meo de are treaba cu masina si cand e plecat cu prieteni

mario_eddy 11-03-10 21:29

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
AEROX 130 KM , AM DE VANZARE AEROX R VALENTINO ROSSI 80 TOP PERFORMANCE MODIFICAT IN BLANA PRET:800NEG

geo_ruxy 14-03-10 10:31

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu aprilia rally - 95, acum vreo doi ani, in prezent nu mai prinde mai mult de 85

miri 16-03-10 18:29

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
118 km/h cu un malaguti f12 mai exact acesta :D pe drum in linie dreapta
https://forum.4tuning.ro/604-scuterul...2-malossi.html

razvy_91 17-03-10 20:03

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Poate cu filmarea asta va lamuriti ca scuterele de 70cc prind viteze de peste 100 km/h ;)

https://www.youtube.com/watch?v=GaDah...eature=related

AnDrEiCa 18-03-10 14:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3194730)
Poate cu filmarea asta va lamuriti ca scuterele de 70cc prind viteze de peste 100 km/h ;)

https://www.youtube.com/watch?v=GaDah...eature=related

Unde scrie ca e de 70 cmc?

rinzou 18-03-10 21:12

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Gandeste-te ca am mers eu cu al meu 110 in drept.Trage tu concluziile.

oniga_andrei 19-03-10 01:45

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Salut... am vazut acest subiect si am decis sa imi fac si eu un cont numai ca sa pot sa postez. Cel mai mult cu un scuter am mers 155 km/h cu un Gilera Runner de 180cc stoc. Apoi, referitor la scuterele de 80, am avut un Booster de 80 cu care am mers 110km/h. Urca foarte repede la 110 si am impresia ca usor ar fi mers cu 130 daca avea alt raport la grup. In rest... cu un Aprilia Leonardo 150cc 130km/h dar boosterul il lua la demaraj oricant. Momentan nu mai am decat Runnerul.

Danny M 22-03-10 21:18

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
si eu am prins aproximativ 97- 98 km/h , cu un piaggio nrg, putin modificat :D

andrey0293 23-03-10 21:35

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu un malaguti f12 eu am prins 100 in linie drepta iar un prieten mai usor ca mn a prins 110......... set 49 , toba leo vince tt, filtru malossi, benzina de 99

aerox4ever 28-03-10 20:50

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
95 cu aerox set 70 polini si o toba leo vince rr in rest e stock urmeaza sa schimb la el variatorj, ambreiaj ..etc..sa vedem dupa :D

vlad3_07 29-03-10 21:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
piaggio nrg 0 km/h :)) inca nu i-am dat blana voi reveni peste o saptamana cu maximul...sper sa revin :-S

ssatana71 29-03-10 21:43

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
f12 stock 90 drum drept si tunning motor full 130

undercouver1993 07-04-10 20:46

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
65km/h cu un peugeot sv50...stock:D

undercouver1993 07-04-10 20:47

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
85km/h cu un malaguti f12 stock:D

Geox4piaggio 10-04-10 23:55

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Piaggio SI [set polini 70cc, filtru Malossi, carburator 13, toba sport simonini] 73 km/h [martori?]

PitziAerox 11-04-10 00:20

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
135-140 km/h cu fostul aerox

razvy_91 11-04-10 00:26

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
~115-120 cu runnerul

As face si o filmare dar nu am cum sa tin aparatul ...

urs_e30 12-04-10 22:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
110 - 115 ... cu aerox (in spate un golf 3 vr6), soseaua gari catelu ...

SST 06 13-04-10 23:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Yamaha aerox Full Polini : 125 km/h

Malaguti F12 Full Malossi : 118 km/h

Piaggio Zip MHR Replika : 123 km/h

MBK booster Full Stage 6 : 120 km/h

Scuterele nu sunt ale mele insa le-am testat ! Daca doriti neaparat dovezi pot sa fac rost !

porsheGTS 14-04-10 11:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Pai poate poti sa faci si rost ca nu moare nimeni!!!

Peugeot V-clic:96km/h!!!
Yamaha T-max:168km/h!!!

marius_cosmyn2009 16-04-10 18:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by marius_cosmyn2009 (Post 3151944)
scuter pegasso 49cc stock ...85km/h drum drept..(data viitoare o sa fac si poza...promit..)):-P

asa cum vam promis am facut un filmulet cu scuterul meu...iam dat doar 70km k nu mai puteam sa tin telefonu' dar scuteru pride 85km garantat...in filmuletul care urmeaza o sa vedeti cum urca pana la 70km....repet 49cc stock...imi cer scuze pentru claritatea filmului:rolleyes2

Xteam 27-04-10 17:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Peugeot Jet Force 50 TSDI 87 pe drum drept,eu zic ca e bine avand in vedere ca e tot stock la el :)

c0$ti 30-04-10 13:42

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Cu Piaggio Skipper de 150cc am prins 140.

Szake 01-05-10 13:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

VladM 01-05-10 13:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3325025)
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

Si eu sunt Mos Craciun.

urs_e30 01-05-10 13:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 3325026)
Si eu sunt Mos Craciun.

cv de genu ... :))

ps: am mers si eu ieri cu un f12 (stock) si ave'am in jur de 70 - 75 ... dar se reseta mereu bordul ... si nu stiu la cat am mai ajuns

razvy_91 01-05-10 23:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3325025)
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

eventual 150 km/2h

Szake 02-05-10 11:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3325843)
eventual 150 km/2h

Dak nu ma crezi trb ta as filma da nu am cum sa tin tel-u

Frate,u cum ai prins cu runnerul tau 115-120 si este motor de 49 ia gandestete al meu de 150 si este si modificat.Mai fa calculul odata

c0$ti 02-05-10 11:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Szake si Runnerul lui Razvy este modificat.Cam atat se duce si Runnerul lu' varamiu si are pe el set de 70 Malossi,toba sport,carb de 17,5,variator +ambreiaj + arculete malossi.

razvy_91 02-05-10 11:55

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3326447)
Dak nu ma crezi trb ta as filma da nu am cum sa tin tel-u

Frate,u cum ai prins cu runnerul tau 115-120 si este motor de 49 ia gandestete al meu de 150 si este si modificat.Mai fa calculul odata


Citeste topicul meu si vezi ce modificari are ;)

Szake 02-05-10 12:00

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3326499)
Citeste topicul meu si vezi ce modificari are ;)

oricum vreau sa il vand
strang bani sa imi iau un burgman de 400 :evil: ;) :twisted:

eMH 13-05-10 12:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia SR de 80 cm3 ~110 km/h.
Mai are el şi un eşapament Leo Vince ZX, şi o aprindere de Ducati, mai multe mărunţişuri din astea, dar contează mai puţin :D

RiderGeo 18-05-10 12:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia sr 70 top performance : 130

ovidiu82_n 21-06-10 22:23

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
3 Attachment(s)
malaguti fifty 4 viteze..mult peste suta :D https://www.youtube.com/watch?v=acjZh7euJJM si mai am si o aprilia tuareg cu 3 viteze dar mai mult de 90 nu ia..si k sa le enumar p celelalte:peugeot speedfight set de 80 lua 110km/h,dna 90,scarabeo80,leonardo125cmc lua 130,chinezaria vreo70-75km,mbk booster 80,nrg mc1 70-80..si km atat :D

fl0rin 22-06-10 00:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Gilera Runner 110km/h (toba stock, carb de 12)

cristinr1 02-07-10 23:03

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
MBK Booster Spirit, in jur de 90 km/h, cu totul stock pe el( nu sunt sigur de asta :)) ) ...


All times are GMT +2. The time now is 03:43.

- Copyright 2026 4Tuning