Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Fiat 500 at SmokeDesign (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/16293-fiat-500-at-smokedesign.html)

smoke 28-04-06 00:26

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
2 Attachment(s)
primele poze cu aripile fata unflate... maine va promit.. un pic de finisaj

smoke 28-04-06 15:33

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
6 Attachment(s)
prima viziune la linia laterala... ff aproape de ce va fi

tekno 28-04-06 16:25

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
scapa de prizele de aer din prag:rolleyes2

smoke 28-04-06 16:40

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
primul comentariu ''negativ'',.. hm.. lasa ce vezi ce iese din alea :)),
next week :D

AutoTop 28-04-06 16:56

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ce suspensii i-ai pus?

AutoTop 28-04-06 17:02

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
nu-mi dau seama dupa poze dar cred ca va trebui sa stea cineva la volan si...de-asta intrebam de suspensii :P

fiat500 28-04-06 17:12

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
daca sta cineva la volan itzi vei da seama ce suspensie are??sau cum?? k nu am intzeles legatura intre suspensii shi cineva la volan :D?
suspensia pe fatza va fi reglabila cred, iar pe spate vom vedea

Piry 28-04-06 17:52

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
AutoTop se refera la faptul ca dupa ce se urca oamenii in masina si pui banchetele si alea...tu iti dai seama ce se lasa masina? si rupe tot ce ai construit

fiat500 28-04-06 17:58

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
aaa, asta vom vedea...ce e construit nu are cum sa se rupa pt k e beeeton, mai ales spatele.
suspensia oricum va fi intarita si nu shtiu cat de mult se va lasa dupa ce se urca 2 oameni...

AutoTop 28-04-06 18:44

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ma intrebam daca atzi si umflat aripile ca din poza se vad doar coame...nu e o critica...

AutoTop 28-04-06 19:52

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
la ce ora este maine cursa?

smoke 28-04-06 20:18

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
is unflate.. e coborata masina... uita-te pe 1 post de pe pagina 1 si vezi masina inainte..
P.S.: bine ca ai spus ca nu e critica.. ca faceam urat :))

AutoTop 29-04-06 09:00

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
era interesant daca reuseai sa pui rotzile alealalte pe spate, numa cred ca depasea in latzime dimensiunea carabushlui ...
ai gasit perechea pentru fatza la ele?

tekno 29-04-06 11:20

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
Quote:

Originally Posted by smoke
primul comentariu ''negativ'',.. hm.. lasa ce vezi ce iese din alea :)),
next week :D

numa' nu scoti esapamentu peacolo?

smoke 29-04-06 17:35

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
teckno.. surpriz.. nu ai rabadare?
:))

AutoTop 29-04-06 19:53

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
alex...nu stiu sigur de o sa incap inauntru dar ma chircesc si tot ma bag...vreau musai sa dau o tura cand e gata

vlad_VSV 06-05-06 20:23

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
smoke...mai baga poze cu masina sa vedem ce ai mai facut.....sau pui cand ii gata ca sa ramanem cu gura cascata

fiat500 06-05-06 20:42

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
o sa vina shi pozele, rabdare numa sa avetzi :D

smoke 06-05-06 22:15

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
lol.. arde rau ? :)) o sa pun maine de cumpar baterii la camera.. desi as lasa ca am de gand sa o duc la 4tuning show in oradea

smoke 07-05-06 12:10

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
3 Attachment(s)
primele imagini la botul masinii..precizez nefinisate!!!

smoke 07-05-06 12:15

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
si schita.. cu propunere de cromatica...

smoke 07-05-06 13:57

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
o poza de ansamblu..,,, dupa cum se vede abia acuma incepe lucrul,,, finisaje... damn

vlad_VSV 07-05-06 14:22

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
uau ...super....bravo mane.....asteptam produsu finit.....care o sa iasa de nota 11.....bafta in continuare

ps.clujul va mai avea o masina frumoasa

vlad_VSV 07-05-06 14:53

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
3 Attachment(s)
nu mai pot edita....ideea cu cromatu ar fi super..avand in vedere ca masina ii mica...uite aici niste poze cu asa ceva

Detman 07-05-06 15:32

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
vlad... cromatica nu e tot una cu Crom ... zic eu ;))...
apai nush ... :P...
cred ca era vorba de culoare :D

vlad_VSV 07-05-06 15:39

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ma ...io am crezut ca vrea sa cromeze masina.....ca a pus mai sus o schita cu propunere de cromare a masini...apoi io nustiu poate s-a exprimat gresit...a vrut sa zica alceva poate

smoke 07-05-06 15:42

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
lol .. pt faza cu cromatica :))), deci nu se cromeaza masina... cine dreacu are vreme.. plus cam greu de ''cromat'' fibra :))), da mersi de poze.. stiu ca se poate si arata bine dar totusi.. este un buget !!! ,


all the best from SmokeDesign

smoke 07-05-06 15:48

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
cromatica = imbinarea de culori , cum da ca idee .. albatru cu alb

vlad_VSV 07-05-06 15:53

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
acuma am inteles:D:D...vina mea am inteles io gresit de la inceput...oricum bafta

turbojack 09-05-06 00:20

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
Quote:

Originally Posted by smoke
cromatica = imbinarea de culori , cum da ca idee .. albatru cu alb



Poti incerca si un "fum" de perlat pe flancuri.imbinarea dintre alb si albastru poti sa o faci in degrade , cu "fum" de violet si albastru cu granule mari deasupra.
Cind e gata vreau o poza sa le-o arat la macaronarii de aici ,sa vada cum stiu ramanii sa prepare un 500 de epoca.
2000 nu a fost scumpa deloc.Una in stare tehnica aproximativa este 3000 de euro aici in Italia la mama ei,iar una bibelou 6-7000 euro.

smoke 09-05-06 08:26

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
mersi de idee ... si o sa fie poze aci.. masina nu mai dureaza mult ... pt ca imediat intru numa in finisaje

AutoTop 12-05-06 17:18

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ce zici de o combinatzie intre rosu degrade mov si albastru?

Piry 12-05-06 18:47

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
iti zic eu ce zic, ii taranesc, dar mai bine las imaginile sa vorbeasca

smoke 12-05-06 19:06

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
lol Piry :)),... ai fost prea dur :))

fiat500 12-05-06 19:07

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
fara degrade, delimitarea intre culori o sa fie clara, o linie dreapta, fara o gramada de culori pe mashina

smoke 12-05-06 20:48

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
starneste interesu'????

Tudy 13-05-06 07:51

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
Incepe sa ia forma...

tekno 13-05-06 09:04

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by smoke
cromatica = imbinarea de culori , cum da ca idee .. albatru cu alb

alba, steagu' italiei pe pe tot plafonu' si numere de concurs in cerc pe usi (sau dungi pe lateral tot steagul italiei)... :?:
sau ceva de genu...

Detman 14-05-06 00:44

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
super tare ideea lui Tekno :) ...
imi place... pune-o in aplicare :D

alexufo 14-05-06 10:42

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
bafta alex in continuare imi place arata frumos spor la finisat


All times are GMT +2. The time now is 18:14.

- Copyright 2026 4Tuning