Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Renault Clio Symbol (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/15791-renault-clio-symbol.html)

aadalex 27-09-07 13:39

Re: Renault Clio Symbol
 
Sal. Am si clio hatchback si Logan amandoua cu acelasi motor K9K 1.5 dci 65 de cai. Cred ca loganu asta diesel are ceva limitat pe acolo ca mai mult de 170 nu am mers cu el si oricum asta nu este viteza reala(reala poate 150). Clio insa merge mai bine, se duce mai bine aprox 190. Diferenta este facuta de aerodinamica, de cutie si de greutatea masinilor
De tuning ce sa zic: la clio am shcimbat partea de carpa a fetelor de usi(by myself) cu piele naturala albasta de vitzel.........arata mai bine asa, si de asemenea burduful de la schimbator. in rest nimik pana acu.

Dms628 21-12-10 14:26

Re: Renault Clio Symbol
 
sall am si eu un renault symbol 1.4 8v dar mie nu prea imi place cutia de viteze e prea altfel decat cele diesel si eu daca asa avea bani as baga in ea decat chip+evacuare completa+filtru sport atata la motor iar la interior un subwoofer si transmisia so mai schimb atat?

ro_0bert 02-02-11 22:18

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 985013)
clio , sincer imi place design, dekt sa am un logan , merita un clio , e mult mai performant , kiar dak loganu are el 1.6 16 v tot il ia clio q 1.4 8 v :) ., LogaN = FRIGIDER pe 4 ROTI!!

..sunt perfect de acord cu tine..!! Clio e mai senzual decat LOGOUT(Logan).. Am un Clio 1.4 si imi consuma intre 9-10 l benzina la 100 de km..!!! e normal..???:?::?::?:


All times are GMT +2. The time now is 23:18.

- Copyright 2026 4Tuning