![]() |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Ma uitam zilele trecute pe mobile sa vad de curiozitate cat mai costa un coupe cu optiunile mele si am ramas surprins.Eu am dat pe masina cand am luat-o acum 2 ani 22000 de euro.....acum a ajuns la 12-14000 in germania....la noi e intre 9 si 12 mii :!:
In doi ani am facut 15000 de km ...am mers destul de putin avand in vedere ca nu o folosesc zilnic si am masina de la firma. Ma tot incearca un gand s-o dau pentru ca efectiv nu mai e potrivita pentru familie....e greu sa bag scaun de copil in spate..carutz...si toate acareturile pentru un copil mic....numai ca nu stiu cat ar trebui sa cer pe masina ....piata auto de la noi m-a lasat in ceata rau :???: Astept niste sfaturi cu ce ar trebui sa fac.... |
Re: E46 - 320 CI
sincer...achizitioneaza un e46 breack...orice motor...e bun si pentru familie si ai putea sa mai schimbi 2-3 chestii pe la el...am eu o oferta daca vrei...un 325 e46 breack din germania, omu e neamt si vrea sa o dea ca are nevoie de masina de tavalit pe la firma...masina e full si pretul e mic rau...
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
atunci de ce ne lasi sa ne racim durile aici cu oferte si pareri? :lol::lol::lol:
nu puteai sa scrii de la inceput ce masina o sa iti iei??:lol::lol::lol::lol::lol::lol: |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Daca tot iei e38 ia 740i, V8 power! Masina ta e frumoasa RAU! sigur o sa gasesti sa o dai repede la un ''pret bun''! Au scazut preturile mult.... |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
4 Attachment(s)
Pana sa ma hotarasc daca o vand sau nu i-am montat azi noile grile de proiectoare hamann style si i-am facut un polish profesional asa de primavara:D
PS Poze am facut doar la grile..cand ii montez jantele M inapoi cu anvelopele de vara ii fac si la restul:D |
Re: E46 - 320 CI
Nu o vinde momentan! Fa-o mai frumoasa!!!
Nu-i momentul ei cel mai bun pt vanzare.... asteapta vara...Pana atunci mai adauga mici detalii estetice... Numai bine! |
Re: E46 - 320 CI
Adi,e pacat sa vinzi bijuteria asta..Arata de milioane..ieri
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Quote:
Pana atunci e posibil sa apara si un sistem de evacuare Magnaflow cat-back:D |
Re: E46 - 320 CI
frumoasa jucaria, daca tot vrei sa faci ceva pentru familie pune-i o lulota in spate :D
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Eu am nevoie de spatiu pe bancheta din spate cand merg cu fiimea in masina ......nu sa plec cu casa dupa mine:lol: Cu cat se incalzeste afara mai tare cu atat mi-e mai greu s-o pun la vanzare:D...cat era frig parca era mai usor;) |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
super frumoasa masina :)
|
Re: E46 - 320 CI
hai pune poze cu masina :D:D:D
|
Re: E46 - 320 CI
ce s-a mai intamplat cu masina,a plecat de la tine sau inca e in ograda ta ?
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Cum a trecut mai bine de un an de la ultimul schimb de ulei in care am reusit sa fac aproape 10000 de km :D ,am decis azi sa-i schimb filtrele si uleiul.
Am pus ca si data trecuta Castrol 0W40 Long life 04 si filtre mann. Cum tot era pe elevator i-am facut si o verificare generala si am constatat ca in afara de uleiul de la grup care trebuie schimbat in rest masina este impecabila spre bucuria mea :D |
Re: E46 - 320 CI
6 Attachment(s)
Din motive necunoscute m-i s-a fisurat radiatorul de apa asa ca am fost nevoit sa-l inlocuiesc cu unul nou (desi nu avea 2 ani am schimbat si antigelul)...si pentru ca tot am desfacut fata masinii am schimbat si curelele de la AC si alternator cu role cu tot ca sa stiu ca-i totul perfect:D
Cat mai e cald ma mai bucur de masina....cu prima zapada masina va intra in garaj si va iesi la primavara....pe timpul iernii prefer s-o tin la caldura :D |
Re: E46 - 320 CI
nu cred ca lasi masina ascunsa de aerul rece care il trage in plamani cu placere cand sare de 5000 rpm. :twisted: nu necaji masina si las-o in libertate , ai vazut ca leii , tigrii nu pot fi domesticiti.. :))
|
Re: E46 - 320 CI
M-au disperat hotii...este a 4-a oara cand mi se fura oglinzile:evil:....am lasat masina parcata langa banca bcr si tot degeaba...o data la o luna doua imi dispar oglinzile......tu-i in gura de tigani jegosi!!!!!!!!!!!!
|
Re: E46 - 320 CI
eu am record doar de 3 ori :D din fericire, dar de cand mi le-am inscriptionat, nu am mai patit-o, si au trecut cateva luni de la ultimul "incident"
|
Re: E46 - 320 CI
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?:))
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
mi se pare o mare prostie ce zici tu. Am ajuns sa imi bat eu joc de masina din cauza tutoror nenorocitilor din romania asta ? ca nu sunt ei in stare sa se duca la munca si prefera ciorditu? Luar-ar foc de nenorociti !
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
E testata si merge treaba cu oglinda fisurata, crede-ma... Stiu, e aiurea sa-ti ''bati joc de masina'' dar asta e. Ca nu muncesc jegosii si stau la cioarda prost e ala de cumpara de la ei... Ideea e ca e 50 RON o sticla pt e46 limo, iar la coupe ceva mai scump, 100 si ceva. Vorbesc preturi de noi... Nu merita luate second decat daca le iei de pe masina la dezmebrat si asta sa vezi tu cu ochii tai, altfel le dam de munca la jegosi. Sunt patit si eu la fostul e46 coupe, stiu cum e, ce sentimente te incearca... Aiurea...:cry: |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
plm.. ori vinzi bamveul si treci la logan, ori faci sacrificii si traiesti in tara lu peste |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
3 Attachment(s)
Inainte de a intra in garaj pana la primavara pentru hibernare, masina a primit un mic cadou de sarbatori:D
Un volan nou de M:-) PS Ignorati data de pe poze...aparatul meu e setat cu un an in urma:lol: |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
foarte frumos volanul!!! sa-l "invarti" cu placere! |
Re: E46 - 320 CI
salut si eu sunt patit cu oglinzile din pacate, dar luate cu tot cu brat, desigur bratul smuls din suport, usa putin strambata, mai mult ca sa faca paguba cred... negasind la momentul respectiv niste oglinzi de coupe/cabrio originale sh am ales varianta m3 e46, dar cu o mica modificare si anume am renuntat sa prind sticlele definitiv in suporti si am pus arici adeziv pe spatele sticlei si pe talpa mecanismului de reglare a oglinzii. asa cand stiu ac sunt mai mult timp plecat de langa masina (seara, oras, parcari) dau sticlele jos chiar si cu riscul de a fi ironizat de trecatori, dar deh mai bine cu oglinzile la purtator cum faceam pe vremuri cu casetofoanele la dacii decat cu paguba la fiecare saptamana/luna. bafta in continuare, masina arata extraordinar, sau hibernare placuta:)
|
Re: E46 - 320 CI
3 Attachment(s)
Dupa 2 luni si jumatate am scos ieri masina de la hibernat:D
Pentru ca in timpul iernii uleiul se oxideaza si isi pierde din proprietati daca masina nu merge am decis sa-i fac azi o noua revizie in care sa-i schimb uleiul si filtrul de ulei......asta chiar daca nu aveam mai mult de 2000 de km de la ultimul schimb. In poze se vede praful adunat sub husa de atata timp:D....maine sper sa-mi fac timp pentru un detailing complet:-) |
Re: E46 - 320 CI
frumos volanu de M .. nu vreau sa te dezamagesc dar eu am ramas si fara el :lol:
orice se fura. ar arata mai bine (parerea mea) daca ai renunta la chrom-ul ala... un shadowline ar fi bine venit. |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
S-a demonstrat!!! Tu chiar iti iubesti masinile! Te felicit pt asta! |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Acum vreau sa rezolv singura problema a masinii pe care o am inca de anul trecut si pe care probabil au avut-o majoritatea posesorilor de coupe si nu numai... S-a aprins becul pentru airbag la bord si la Bavaria cand am dus-o dupa cum deja banuiam, pe tester a iesit ca s-a bulit plasa de greutate din scaunul dreapta.... Plasa mi-o comand singur insa as vrea sa stiu daca este cineva pe forum care se ocupa cu schimbarea acestei plase....cineva care a mai facut treaba asta. Am posibilitatea s-o schimb si la Bavaria dar inseamna sa las acolo masina 2-3 zile si nu imi convine. Prefer o recomandare de la cineva care a rezolvat aceasta problema :D |
Re: E46 - 320 CI
6 Attachment(s)
Dupa ce am tinut toata iarna masina sub husa la caldura ferita de frig si zapada azi dimineata am avut neplacerea s-o gasesc putin sifonata:sad:....eu banuiesc c-ar fi ori o pubela de gunoi ori un carucior de supermarket insa cele 2 lovituri de pe aripa dreapta si capota putin ciupita m-au facut sa fierb de nervi si de suparare!!!
Singura alinare este ca am full Casco si daca tot platesc o gramada de bani anual, macar sunt asigurat in cazul acestor neplaceri..... |
| All times are GMT +2. The time now is 23:18. |
- Copyright 2026 4Tuning