![]() |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
sory ..puteti sterge posturile mele .....
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Quote:
cu a mea, promit, in curand! nu uit... |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
ok:):)...cu respect pt.marele proiect.....
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
vali m-a dus Ovi cu oltcitul lui,a venit si el la intalnitea de weekend...ce sa zic,merge frumos masinuta si trage.....respect...:)
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
bun asa:)
am auzit ca ai fost destul de multumit, desigur pt cati cai are. in legatura cu stabilitatea...trebuie lasata mai in jos. A mea stoarce ficatii la fiecare groapa, dar e ok...:) |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Quote:
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
sau sa taie din arcuri;)
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
am citit si eu pe forum la dacia zicea unu ca a taiat din arcuri....eu zic ca nu e treaba prea ok pt ca ii viata ta in joc si nu se stie niciodata....se zice ca nu sunt prea sigure ceva de genu am citit pe forum!
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
adevaru' ii ca parerile sunt impartite ca de altfel cu toate.....
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
adevaru e ca...oltcitu nu are arcuri
are doar amortizoare, si bari de torsiune...atat pe fata, cat si pe spate. |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Quote:
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Si clubu asta e doar pt oltcit 11r?
am si io un 12trs nu lam mai folosit de 2ani as vrea sa ma mai joc cu el nus ce sa fac cu el |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
pai nu e nici un club
masina e oltcit club 11R, cum al tau e 12TRS:) pai...daca vrei, te trimit la un mecanic bun, ieftin...sa ti-l faca OK |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
motorul trage bine de tot si acum dar barile stabilizatoare telescoapele bucsile ........ sunt praf
trebe sa te bati cu el sa-l ti drept pe drum |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
am avut si eu olcit ca sa cobori masina mai jos o poti face din barile de torsiune cu 1 maxim 2 dinti,daca esti din oradea te trimit la un mecanic ca se stie bine cu olciturile.)))))))
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
[QUOTE=Mihaitza_tdi;786646]am citit si eu pe forum la dacia zicea unu ca a taiat din arcuri....eu zic ca nu e treaba prea ok pt ca ii viata ta in joc si nu se stie niciodata....se zice ca nu sunt prea sigure ceva de genu am citit pe forum![/QUO
daca se taie din arc unde trebuie si arcul sta frumos in locasul sau nu ai nici o problema,atunci e problema cand arcul nu sta in locasul sau e posibil la viraje sa sara. La matizul meu arcurile sunt taiate de 2 ani,pt simplul motiv ca in tara asta nu gasesc arcuri sport pt matiz. |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
sambata asta, bestia rosie...va primi o surioara/sau un frate (inca nu stiu cum se prezinta), masina exclusiv pentru raliuri:)
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
fain...mai baga niste detalii sau doar cand o primesti:)?
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
4 Attachment(s)
pai e un club 11R albastru refacut total acum 2ani, cu 2 motoare de 1100 numai bune de inceput, pe care il voi usura pe cat de mult posibil, si il voi pregati cu rollcage, intrerupatoare generale, repartitoare de frana independente, cutie de viteze de Oltcit Special, ranforsari la sasiu, stare tehnica ireprosabila, de inceput 2 carburatoare dublucorp...siiiii...culoare ROSIE:)
dupa aia vedem... as vrea sa fie gata pe vara, si sa ma mai dau la amatori, pana imi fac si licenta de pilot de raliu... poze, in curand:) pana atunci: cu dedicatie de la David, cel care curata/desfunda/spala/regleaza carburatoare de Oltcit la costum:lol: :lol: :lol: Attachment 232216 and the beast: Attachment 232217 Attachment 232218 Attachment 232219 |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
cum ai pus asa pozele?se pot atasa si asa?
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
se pot....;)
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
4 Attachment(s)
dupa 2 zile fara somn, 2 zile de lucru continuu(sambata la amiaza ne-am apucat sa facem bucati 2 motoare,si sa facem din 2 unul ok, am terminat la 12 noaptea), dupa ce am reusit sa aduc masina pt raliu de la CJ la TM....
am montat si oglinzile, daca tot nu am dormit... deocamdata masina de raliu va fi folosita in alt scop, pana gasesc un gara, si resurse financiare. Pe moment a primit interior crem, scaune retapitate, motor 1100 frantzuzesc care toarce ca o albina, alarma, inchidere centralizata....si in curand va fi retusata la exterior. Attachment 234408 Attachment 234409 Attachment 234410 Attachment 234411 |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Frate, mustata, tot, nebarbierit... :D Long time no see.. Cand ai timp tre sa mancam o shaorma :lol:
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
bre, timp este...
bani nu estem :):):) |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
misto oglinzile :)
FK? :) |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Quote:
:twisted: |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
vb serios cum sa bagi bani in olcit? :shock:
si tapitzeria sucks rau :yes: |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
in olcit sigur nu bag bani
in OLTCIT...bag cati o sa am, bag TOT e pasiunea mea, e munca mea de la 0....e...doar a mea:) o tentativa de slideshow....cu ce s-a intamplat in mare pana acum: din pacate la unele etape nu aveam aparat foto... https://www.youtube.com/watch?v=7L2QX2bQQxc tapiteria va fi schimbata saptamanile urmatoare, si tot in aceste saptamani, incep pregatirile pentru turbare si oricum...motorul e prima mea grija.... desigur la mine promisiunea e promisiune, asa am luat oglinzile, oltcitu pt raliu, amortizoarele, o gramada de piese, bordu` cu leduri, motorase electrice pt geamuri, si alte nimicuri |
Re: Oltcit Power (Club 11R)
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
zi si mie cat tea costat vopseaua aia rosu imperial ...doar vopseaua nu si manopera...sa imi fac si eu o idee
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
se poate inchide
|
Re: Oltcit Power (Club 11R)
Done :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:31. |
- Copyright 2026 4Tuning