Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   New Megane COUPE (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/151299-new-megane-coupe.html)

puscky_007 07-12-09 12:42

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by RinSpeed Z B G (Post 2867649)
apropo care e faza cu drumuri grele? k aia de la show room nu au stiut sa imi spuna

sunt niste tampoane de cauciuc care se pun intre suspensie si carosierie....tata are pe megan-ul lui ..nu arata foarte bine ..dar este foarte practic..
Frumoasa masina ..sa o stapanesti sanatos!:D

RinSpeed Z B G 07-12-09 16:16

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by puscky_007 (Post 2869034)
sunt niste tampoane de cauciuc care se pun intre suspensie si carosierie....tata are pe megan-ul lui ..nu arata foarte bine ..dar este foarte practic..
Frumoasa masina ..sa o stapanesti sanatos!:D

si poti sa scoti tampoanele alea?

sincer sta foarte bine pe drum si nu e chiar asa de moale

daca se pot scoate tampoanele alea automat se lasa si masina mai jos si sincer asta as vrea

puscky_007 07-12-09 17:03

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by RinSpeed Z B G (Post 2869713)
si poti sa scoti tampoanele alea?

sincer sta foarte bine pe drum si nu e chiar asa de moale

daca se pot scoate tampoanele alea automat se lasa si masina mai jos si sincer asta as vrea

pai arcurile sau telescoapele nu au treaba de aia nu e asa moale.....trebuie sa te duci la Renault ,la reprezentanta sa ti le scoata,ca altfel iti pierzi garantia.

RinSpeed Z B G 07-12-09 17:34

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by puscky_007 (Post 2869879)
pai arcurile sau telescoapele nu au treaba de aia nu e asa moale.....trebuie sa te duci la Renault ,la reprezentanta sa ti le scoata,ca altfel iti pierzi garantia.

nu e o problema cu garantia pt ca ma stiu f bine cu baietii de acolo.
dar tampoanele alea se vad daca ma uit dupa ele? ar trebui sa se vada mai ales pe spate

puscky_007 08-12-09 13:04

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by RinSpeed Z B G (Post 2869970)
nu e o problema cu garantia pt ca ma stiu f bine cu baietii de acolo.
dar tampoanele alea se vad daca ma uit dupa ele? ar trebui sa se vada mai ales pe spate

am fost azi la Renault si am intrebat un inginer de acolo ce inseamna "Pachetul drumuri grele"si am constatat ca m-am inselat,sunt alte arcuri,alte telescoape in pachetul acesta.imi cer scuze...dar eu stiam ca sunt doar niste tampoane pentru ca un prieten si-a pus pe o Bora la TESS si aia i-au spus k este.deci este mai complicat la Renault.imi cer inca odata scuze pt informatiile eronate.

RinSpeed Z B G 08-12-09 17:04

Re: New Megane COUPE
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by puscky_007 (Post 2872128)
am fost azi la Renault si am intrebat un inginer de acolo ce inseamna "Pachetul drumuri grele"si am constatat ca m-am inselat,sunt alte arcuri,alte telescoape in pachetul acesta.imi cer scuze...dar eu stiam ca sunt doar niste tampoane pentru ca un prieten si-a pus pe o Bora la TESS si aia i-au spus k este.deci este mai complicat la Renault.imi cer inca odata scuze pt informatiile eronate.

am facut aseara o poza la arcu de pe spate si se vad niste tampoane ai poza mai jos

puscky_007 08-12-09 20:50

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by RinSpeed Z B G (Post 2872762)
am facut aseara o poza la arcu de pe spate si se vad niste tampoane ai poza mai jos

da...mai sunt si tampoanele alea , alte telescoape si arcuri decat la aia normala....asa mi-a zis ala de la Renault....mergi la iei si spunele sa ti le scoata ...asa o sa fie mai joasa:)succes

nospherat 14-12-09 09:17

Re: New Megane COUPE
 
din poza => inca o suspensie ciudata a la Renault O.o :D

frumusel Coupe-ul bafta cu el

Villanueva 14-12-09 18:25

Re: New Megane COUPE
 
1 Attachment(s)
Nu are nicio treaba cu tampoanele alea ! La Megane II amortizoarele fata au talerele pe care stau arcurile sudate cu 2 cm mai sus ceea ce face ca masina sa fie mai ridicata ! Cred ca e aceeasi poveste si aici !

quaieee 14-12-09 19:45

Re: New Megane COUPE
 
http://www.emaramures.ro/Video-Maram...rmat-pe-DJ-184

Sper ca nu esti tu:???:

IonutzMFF 14-12-09 22:10

Re: New Megane COUPE
 
normal ca el e

Mimi17 15-12-09 07:22

Re: New Megane COUPE
 
pacat...cat te-a tinut masina 1 sau 2 luni?:(

MephistoBM 15-12-09 09:24

Re: New Megane COUPE
 
daca ai casco nu ii asa de grav..

Eugen_TL 15-12-09 16:12

Re: New Megane COUPE
 
GHINION... :(
nu incerca sa o repari, incearca sa iei dauna totala (aplica toporul si aia e)

TRX 17-12-09 09:46

Re: New Megane COUPE
 
Normal ca are Casco.
Imi pare rau pentru tine, ca te`a prins chiar iarna fara masina. Hang on, it`s gonna be fine :)

RinSpeed Z B G 01-03-10 21:47

Re: New Megane COUPE
 
baietii vesti bune, jate pe 17", vopsita integral, plafonul un negru de toata frumusetea mai trebuie sa ii fac evacuarea "galagioasa" aici trx-ul e de vina :DD

valy171 03-03-10 20:59

Re: New Megane COUPE
 
Poze noi ?

RinSpeed Z B G 03-03-10 21:39

Re: New Megane COUPE
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by valy171 (Post 3144130)
Poze noi ?

am :D 2 :D

RinSpeed Z B G 03-03-10 21:40

Re: New Megane COUPE
 
vineri o scot si tre sa o duc pt tobe si pt folie :D

Eugen_TL 03-03-10 21:41

Re: New Megane COUPE
 
Sa inteleg ca ai reparat-o :(
- se cam doarme acolo la service :D
- ce jante ti-ai luat?

edit: de fapt cred ca e alta :D aveai folii pe ea si culoarea difera (daca nu e de la aparatul foto)

RinSpeed Z B G 03-03-10 21:42

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2892208)
normal ca el e

ionutzule da nu mai dai nici un semn :D esti maret

RinSpeed Z B G 03-03-10 21:58

Re: New Megane COUPE
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 3144364)
Sa inteleg ca ai reparat-o :(
- se cam doarme acolo la service :D
- ce jante ti-ai luat?

edit: de fapt cred ca e alta :D aveai folii pe ea si culoarea difera (daca nu e de la aparatul foto)

e de la aparat
am vrut sa ii modific culoarea un pic dar au zis baietii de la service k daca tre sa vin la retus o sa se zgarie pe gat k nu mai dau de culoarea aia :D
la reparat a stat 2 saptamani in rest ma tinut firma de asigurare atata amar de timp

jantele sunt aez 235/45 r17 respectiv 215/40 r17

Eugen_TL 03-03-10 22:01

Re: New Megane COUPE
 
Frumoase jantele, frumoase si dimensiunile acum sa ai grija ca jantele aftermarket nu-s ca cele originale; Eu am indoit una si asta fara sa iau vreun crater, si am grija f mare.

RinSpeed Z B G 03-03-10 22:03

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 3144440)
Frumoase jantele, frumoase si dimensiunile acum sa ai grija ca jantele aftermarket nu-s ca cele originale; Eu am indoit una si asta fara sa iau vreun crater, si am grija f mare.

acuma stii cum e normal k tre sa am grija ca la ce gropi am din cavnic pana in baia mare, teroare :D sper sa repare astia drumu asta odata

valy171 04-03-10 20:16

Re: New Megane COUPE
 
Cat te-au costat jantele ?

RinSpeed Z B G 04-03-10 21:27

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by valy171 (Post 3147496)
Cat te-au costat jantele ?

10 mil cu tot cu gume

RinSpeed Z B G 04-03-10 21:31

Re: New Megane COUPE
 
2 Attachment(s)
poza cu noua masina vin mai multe dar mai imediat

alin-007 04-03-10 22:12

Re: New Megane COUPE
 
super masinuta!! :D cat mai multi km fara incidente :-)

Florin_TunerOpel89 07-03-10 23:40

Re: New Megane COUPE
 
Foarte frumoasa masina, imi place...alta viata e cu jantele astea :)
bafta in continuare cu ea.

RinSpeed Z B G 08-03-10 20:55

Re: New Megane COUPE
 
6 Attachment(s)
poze mai detaliate:)

demin2609 08-03-10 23:15

megane p!zdos...
 
bah ce frumoasa e! si nu mai zic nik.. ca m-am imbolnavit deja!

RinSpeed Z B G 25-03-10 19:33

Re: New Megane COUPE
 
1 Attachment(s)
o noua achizitie :P daca se poate spune asa

iulianr26 26-03-10 09:25

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by RinSpeed Z B G (Post 3219122)
o noua achizitie :P daca se poate spune asa

Marfa achizitia dar sunt doua prob.
1. Pe mine m-au oprit si vroiau sa-mi sigileze masina pt ca sunt atipice caracterele folosite la numar adica fontu'' de germania.
2. Nu sunt reflectorizante si asta nu au realizat inca gabori p....di .
Sper sa nu ai prob arata mult mai marfa asa.

mba 26-03-10 17:56

Re: New Megane COUPE
 
Quote:

Originally Posted by iulianr26 (Post 3220532)
Marfa achizitia dar sunt doua prob.
1. Pe mine m-au oprit si vroiau sa-mi sigileze masina pt ca sunt atipice caracterele folosite la numar adica fontu'' de germania.
2. Nu sunt reflectorizante si asta nu au realizat inca gabori p....di .
Sper sa nu ai prob arata mult mai marfa asa.

in poza par reflectorizante... nu vreau sa vorbesc prostii da asa par

si cu caracterele sunt tare curios... si cu forma de numere pt moto..

masina este super :shock:

Villanueva 26-03-10 18:52

Re: New Megane COUPE
 
Merita niste jante noi ... nu sh !

iulianr26 26-03-10 21:54

Re: New Megane COUPE
 
Ale mele nu erau reflectorizante desi au fost facute in Nuremberg Germany. Sper sa nu aiba probleme ca tare bine ii da cu numaru'' ala in fata. Niste lambo dors ar fi mers belea raw:P.

Eugen_TL 26-03-10 22:51

Re: New Megane COUPE
 
Incerc sa fac cumva sa-mi placa si mie si nu reusesc. :)
Fara suparare dar se vede spatiul ala pt numar normal, de aceea dupa mine nu da deloc bine acest nr.

RinSpeed Z B G 27-03-10 12:24

Re: New Megane COUPE
 
eugen crezi k mie imi place spatiul ala? nu
dar o sa fac cumva sa il pot acoperi cumva

RinSpeed Z B G 27-03-10 17:54

Re: New Megane COUPE
 
3 Attachment(s)
poze noi

iulianr26 27-03-10 18:53

Re: New Megane COUPE
 
Very nice!!!!!!
Poate pe viitor ceva mai profesional.:shock:


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning