![]() |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
nu am renuntzt la nimik...nu stiu la ce te referi...daca la faptul ca vind masina...nui bai...pleaca sat si vine una super beton
o bijuterie de oltcit....am gasit la o femeie in garaj un super oltcit.daca nu il dau pe al meu oricum o sa il iau si pe ala.in rest proiectul merge inainte...dar acum nu mai sunt bani si timp...am mult de lucru la munca. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Bine mai edy ne-ai tzinut atat in suspans si acu ne lasi balta?!
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
OK e de inteles hobby-urile costa si din cand in cand tre sa si producem;asa ca spor la treaba si bafta!
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
PS da-mi si mie niste preturi si nr de tel ptr spoilere si praguri te rog!Adresa mea de mail este [email protected](daca ai placerea).Multzumesc anticipat si te salut.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Sa sti ca m-am interesat de fr de mana ptr RM.Am aflat ca exista doua sisteme:unul prost cu o tablita si unul ceva mai bun cu un arc ce permitea revenirea placutelor dupa lasarea franei de mana.Acesta din urma costa in jur de 80 RON in cazul in care mai poate fi gasit pe undeva;laPloiesti ultimul nou noutz sa vandut acum 2 sapt.Oricum ma mai interesez,poti conta pe asta!
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
ok..mersi mult.poate am noroc
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
Reply in prostie...poti sa scri o singura data daca ai chef de ceva de zis... Poti sa scri multe cuvinte intr-un reply :) Multumeste-te ca nu ti-am bagat aici toate Reply'urile |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
:???:
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
Poate unii nu vor sa mai posteze pe aici din cauza ta ca postezi tu in prostie... |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
si tot nu inteleg care-i pb ta in ideea ca poti sa explici si frumos fara sa fi asa flegmatic;dupa cum poate observi m-am inregistrat de curand asa ca las-o mai usor!
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
scuze ca intreb..dar cat ai dat pe masina ?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
k te voi lasa... ti-ai ai facut ceva la masina? last edit by bodyspeed ...fara offtopic alta data |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
dc nu incerci sa pui cauciucuri cu talon ma mic? pe 60 de ex...70 e cam inalt...
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
si eu il am in lucru....vreau sa iasa super ;) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
pentru mike 20 .....am vrut pe 70 pentru ca asa..fiind ma inalta ai da un aer de indrazneala..nu stiu imi pare masina mult mai mare...mai grea...asta e placerea mea...masinile grele..mari...si sincer....gropile care sunt la mine in medeea sunt numai bune pentru garda care o are acum.
salutari bodyspeed...cam greu mai scoate omu ceva fraza de la tine....bordu...2 zile am muncit la el si inca nu e montat...dar cred ca o sa il mai fac si sub alta forma...nu stiu sa vad...totusi nu a iesit cum vroiam eu. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
salutari tuturor
Au cam trecut ceva saptamani de cind nu am mai facut nimik la masina si nici nu prea am mai aratat mare lucru...dar cum am mai zis...inainte fac si apoi arat. maine pregatesc bolidu pentru vopsit si duminica il vopsesc...o sa il vedeti altfel decit pina acum....am mai luat cite ceva la el in limita posibilitatilor financiare.deci....duminica o sa pun poze cu masina la exterior deocamdata si saptamana viitoare la interior. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
hai man cu pozele .......:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2
n-ai terminat de vopsit:rolleyes2 |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
salve fratilor
spre rusinea mea nici acum nu am vopsit masina pentru ca nu e vopsitorul liber si la altu nu ma duc ca ma sewaca de bani.in rest ce sa zic...sunt cam dezamagit putin si nu cred ca voi pune poze cu ea pina nu iau un spoiler bun pe fata...am luat unu si vine ca dracu...nu e de oltcit...e de nova si asa ceva nu pun pe net.daca mie nu imi place la altii nici atit. bodyspeed .... cind o termin te sun si iti zic sa intri sa o vezi...tu o sa fii primul care o vede.:)) bafta tuturor. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
eu zic ca va iesi ceva super, pana acum imi place cum ai lucrat. lent, dar cu cap. ;) bafta si astept so vad vopsita! ;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
bv edy ft bine ai lucrat! sper sa termini proiectu cu bine ! si hai cu pozele
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
da..vrem poze
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
4 Attachment(s)
salutari baieti
nu prea imi vine mie sa pun asa poze dar pentru ca inca astept sa isi faca vopsitoru liber o sa pun pozele cu masina nevopsita si cu ce am pe ea la exterior si poate mai pe seara interiorul.pentru unii dintre voi aceste elemente de caroserie o sa fie foarte cunoscute.repet...nu sunt vopsite iar fata e neterminata...mai trebuie decupat la ea. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Salutare
Ce modificari ai facut la spoilerul pe fata sa potiveasca? |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
6 Attachment(s)
salutari
prea mari modificari nu am facut decit ca am taiat din el la partea de sus adica la faruri si la grila iar pe lateral am subtiat peretii deoarece erau prea lati si ieseau urit in evidenta...singurul lucru care nu imi place la el este ca nu ajunge in dreptul aripii,deci nu copiaza curbura aripii. ca sa il pot prinde si sa cada bine am lasat masca cea veche din plastic sub asta de fibra si acum mi-a ramas sa vin cu alta fasie de fibra deasupra pentru ca a ramas bombat spoilerul de fibra si nu imi place cum arata.deocamdata fac experimente pe el pentru ca ,cu siguranta nu voi ramane cu asta. acum:am promis ca pun si ceva poze din interiorul masinii.....si iata rezultatul. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
frumos, dar ce ai facut la luneta spate? :D
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
salutari
mare lucru nu am facut la luneta doar ca i-am adaugat acea masca peste luneta care este din fibra si este facuta la craiova cu ceva ani in urma...adica un eleron prelungit pina la partea de jos a usii. asta este singura modificare facuta la luneta. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
aha marfa ii sta, un eleron nu ii pui?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
pana sa ai pun altceva pe ea tre sa ai fac franele pe sparte care acum am vazut ca nu tin deloc si frana de mana sa vad ce o sa fac cu ea pentr ca nu am parghiile alea deloc...au fost desfiintate.
dac are cineva acasa parghii sau etrieri de rm spate le cumpar imediat. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
1 Attachment(s)
:rolleyes2
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
salutari baieti....dupa cum ati vazut o mare parte de timp nu am mai scris si nu am mai facut nimik din motive financiare deocamdata...singura modificare(transformare) facauta a fost sa dau jos etrierii de rm de pe spate si sa pun de oltcit club.pana o sa imi revin financiar cind o sa renunt la cutia romaneasca si pun una de franta in 4 tr.si singurele modificare care le mai vreau sunt spoiler pe fata si parguri.iar apoi vopseaua care asteapta de ceva luni de zile.pentru baietii din craiova....o sa ajung si eu vre-o 3 sapt prin craiova....poate ne vedem intr-o zi sa imi mai dati ceva idei.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
dai si tu un semn si ne vedem.. cu ocazia asta il vezi si pe al meu oltcit..;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
fii sigur bodyspeed ca dau un semn cind vin....:)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
misto chestia aia pe spate la luneta .. da parca ar da bine taiata de sus ... ca un eleron ;)
P.S.: frate ash veni si eu .. dar cine`mi da o perna?... |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
cand ajung la craiova o sa schimb bara pe fata,probabil o sa ai fac si motoru daca e nevoie si am de schimbat ceva la suspensie fata.cand revin acasa in cta e programata in sfirsit la vopsit si apoi dumnezeu sa ai dea sanatate si km multi pe sosea ...nu pe linga sosea sau in atelier.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Quote:
bafta in continuare.. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
5 Attachment(s)
fratilor am ajuns acasa...am facut cu olteanca asa cum e ea 1400 de km in total fara probleme mari.acum sa pun pozele dupa revenirea de la craiova.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
felicitari pt noile achizitii..sa le stapanesti sanatos ;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
Eddy Spune`mi shi mie te rog cat te`a costat pragurile shi spoilerul de fatza shi de spate...:-) ca vreau sa ma apuc shi eu sa tunez un oltcit pt. mine la 18 ani:P
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
totul e fain si ok...
doar aripile alea umflate ma deranjeaza la ochi... zici ca vre-un tigru a vrut sa sfasie masina....si a ramas cu urme... |
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning