Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320ci (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/15023-e46-320ci.html)

IonutzMFF 07-05-06 10:10

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
orice sfat conteaza......acum fiecare cu gusturile lui....stopurile lexus pe negru mi'au placut mult ...sper sa'mi vina kit'ul pina la bimmer fest.Apropo...suspensi nu are rost sa'mi pun din cauza drumurilor...pt ca e masina mea de zi cu zi...am primit'o de majorat anul trecut in septembrie.....janta din fata stinga am indoit'o deja pe drumul ala dintre sebes si sibiu,si trebuie sa o schimb ca nu se poate indrepta.Daca imi voi lua o alta masina atunci poate voi pune niste suspensii.
Tu vi la bimmerfest?

aR99bMw 07-05-06 13:30

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
chiat aleks tu vii?:D

aleks 08-05-06 01:30

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
nush dak apuc sa vin, ca tot tanjesc sa ajung acolo, dar...
o sa vad, pana atunci mai e...

IonutzMFF 08-05-06 22:08

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
banuiesc ca vor fi foarte multi la bimmerfest ...abia astept sa ma duc .Sper sa'mi vina si spoilerul de m3 pina atunci....dezamagire totala azi.Mi'au venit farurile cu angel-eyes dar chrom.....nu negre cum le'am comandat...Asta e ,se mai intampla

3SGE 08-05-06 22:32

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Te-am vazut seara asta. Aratau bine farurile. Cel putin de la distanta. :)

gangsta 09-05-06 00:01

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
banuiesc ca vor fi foarte multi la bimmerfest ...abia astept sa ma duc .Sper sa'mi vina si spoilerul de m3 pina atunci....dezamagire totala azi.Mi'au venit farurile cu angel-eyes dar chrom.....nu negre cum le'am comandat...Asta e ,se mai intampla

Si le schimbi sau ramai la astea cu chrom?
Pune o poza sa vedem cum arata!

P.S: Cand mai vii pe la cluj sa-ti vad bestia?:D

IonutzMFF 09-05-06 14:56

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by gangsta
Si le schimbi sau ramai la astea cu chrom?
Pune o poza sa vedem cum arata!

P.S: Cand mai vii pe la cluj sa-ti vad bestia?:D

Vineri dimineata pornesc spre bucuresti....daca esti treaza pe la ora 12 - 1 atunci raman la o cafea :P....Nu cred ca le mai schimb...iar sa astept aproape o luna pentru altele...BMW Rullzzz

gangsta 10-05-06 00:20

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
Vineri dimineata pornesc spre bucuresti....daca esti treaza pe la ora 12 - 1 atunci raman la o cafea :P....Nu cred ca le mai schimb...iar sa astept aproape o luna pentru altele...BMW Rullzzz

Atunci te astept vineri la o poveste si o coffee!;)
BMW Rullzzz :D

IonutzMFF 15-05-06 21:58

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
care e diferenta dintre cutia de viteze SMG si SMG II?
ar merge o turbina garret pe bmw'ul meu?

Loukas 16-05-06 07:47

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Banuiesc ca, cutia SMG II , in comparatie cu SMG I, e mai performanta. Adica in mod secvential, timpul in care cupleaza treptele este mai scurt. Sa nu`mi sariti in cap. Imi dadeam si eu cu parerea. Poate e gresit ce zic.
Numai bine. Pa`pa

IonutzMFF 17-05-06 11:27

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by Loukas
Banuiesc ca, cutia SMG II , in comparatie cu SMG I, e mai performanta. Adica in mod secvential, timpul in care cupleaza treptele este mai scurt. Sa nu`mi sariti in cap. Imi dadeam si eu cu parerea. Poate e gresit ce zic.
Numai bine. Pa`pa

tot cei posibil....dar in legatura cu turbina ....pot sa pun un garret in locul obisnuitului turbo?

roby18 23-05-06 13:30

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
misto masina

IonutzMFF 04-06-06 20:02

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
e de vanzare masina ...13500 negociabil
tel 0748703051 - ionut

gangsta 05-06-06 12:18

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
e de vanzare masina ...13500 negociabil
tel 0748703051 - ionut

Cum asa?:(

aleks 06-06-06 08:54

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
pai uite asa: 1500 peste pretul pietei pt unul stock:)
get it now ? :)

gangsta 06-06-06 10:21

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by aleks
pai uite asa: 1500 peste pretul pietei pt unul stock:)
get it now ? :)

Yes Mr aleks... :) M-am prins!:D

aleks 06-06-06 10:52

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
nici nu ma indoiam k nu-i asa ;)
oricum, multa bafta lui ionut cu vanzarea, si sa speram k urmatorul topic pe care il va face aici va fi cu un sesar sau septar ceva :D:D

IonutzMFF 06-06-06 12:31

:))
 
thnkx guys....din pacate urmatorul topic nu va fi la sectiunea bmw ...:(
urmeaza o surpriza...dar oricum voi ramane intotdeauna loial BMW'ului :)

aleks 06-06-06 12:44

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
sa ne tii la curent, si sa pui link aici inainte sa se inchida topicul :)

IonutzMFF 07-06-06 12:44

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
urmatoarea masina va avea motor 1.8 T ...anul fabricatiei e 2004
are stock 180 cai...sper sa o aduc pe la vreo 240-250

dj16xxs 07-06-06 14:25

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
urmatoarea masina va avea motor 1.8 T ...anul fabricatiei e 2004
are stock 180 cai...sper sa o aduc pe la vreo 240-250

leon??? tt???

just*rzv 08-06-06 12:39

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
urmatoarea masina va avea motor 1.8 T ...anul fabricatiei e 2004
are stock 180 cai...sper sa o aduc pe la vreo 240-250


leon ?? TT ?? passat ?? :D ca bmw sigur nu ... :D

dj16xxs 08-06-06 12:57

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by just*rzv
leon ?? TT ?? passat ?? :D ca bmw sigur nu ... :D

pai asa a zis omu...ca o sa ramana fidel....dar urmatoarea nu va fi bemveu'!!!sau??? oare ma insel?

IonutzMFF 08-06-06 22:40

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs
pai asa a zis omu...ca o sa ramana fidel....dar urmatoarea nu va fi bemveu'!!!sau??? oare ma insel?

voi ramane fidel ....dar deocamdata necesit o schimbare ;))......bmw are tatal meu ...doar ca eu voi avea ceva diferit ...vet'i vedea mai incolo despre ce masina e vorba .Chiar acum seara am asistat la cateva liniute : logan 1.6 vs logan 1.6(filtru sport,evacuare sport) Audi A6 2.0tdi(an 2005) vs opel vectra 2.2 dti(2005) BMW 745i( Eu :) , an 2004 masina lu' tata) vs scoka octavia RS

aleks 09-06-06 15:10

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
ahaaa
deci iei octavia
bravo :D
si eu am una 1.8 t si, trecand peste faptul k mananca 17-19-20 prin orash, masina e excelenta (mmm, mai amintesc si tinuta de drum, de care nu sunt multumit, ruliu prea mare pentru o masina sport ) ...

Jady 09-06-06 15:17

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Deci un Seat sau VW?...

IonutzMFF 13-06-06 14:54

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
na va trebuie gentile de pe bmw ??? pret bun ....pentru membri

dj16xxs 13-06-06 19:00

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor
na va trebuie gentile de pe bmw ??? pret bun ....pentru membri

ce bani???am un prieten care ar vrea!!!

mihaitzaa 15-06-06 09:24

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
La ce bani zici k dai gentile domne? :p

IonutzMFF 16-06-06 22:16

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
daca vrei pune anunt la bazar nu aici!
merci

b-69-tau

aleks 19-06-06 13:01

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
ce cauciucuri ai, la c dimensiune?
si ce bani vrei pe ele?...

IonutzMFF 19-06-06 23:56

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
gentile is pe 17 si cauciucurile sunt 225/45

aleks 21-06-06 01:54

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
:(
eu am 255/45/17, si imi caut 255/35/17 si n-are nimeni... :(

halolilo 26-06-06 15:11

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Salut,eu nu inteleg de ce ai investit atat intr-o masina care nu iti place!In primul rand tu vroiai putere de la un 320d.......vroiai ceva need for speed sau...?mai bine o vinzi si iti iei un 325i sau 330i si dupa aceia poti sa modifici cu succes.Apropo,si fara suparare,NU esti fan BMW pt. ca altfel nu ai renunta la marca.Sper sa nu imi atrag antipatia celor de aici,eu sunt fan BMW si am avut pana acum 8 Bmw-uri,so go easy on me, it's my first post here.

IonutzMFF 27-06-06 07:56

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by halolilo
Salut,eu nu inteleg de ce ai investit atat intr-o masina care nu iti place!In primul rand tu vroiai putere de la un 320d.......vroiai ceva need for speed sau...?mai bine o vinzi si iti iei un 325i sau 330i si dupa aceia poti sa modifici cu succes.Apropo,si fara suparare,NU esti fan BMW pt. ca altfel nu ai renunta la marca.Sper sa nu imi atrag antipatia celor de aici,eu sunt fan BMW si am avut pana acum 8 Bmw-uri,so go easy on me, it's my first post here.

Totusi...ai putina dreptate.Fiind si prima mea masina, ai mei nu mau lasat sa'mi iau alta...deci de aceea am inceput s'o modific...acum daca iau bac'ul pot s'o schimb ...de aceea vreau s'o vand ....

dubmaniacks 09-08-06 19:53

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
pune poze !!!

b16yzx 10-08-06 06:14

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
duminica eara in jur de 9-10 ... pe iesirea din constanta spre bucuresti .. in arpopiere de valu lu traian , accident , 2 dacii conflict frontal, una din ele a intrat pe cntra sens viteza enorma , destui morti, eram in trecere, filmuletu dupa telefon se vede prost imediat a venit cop-u si mi-a spus ca nu am voie sa stationez .. nu am apucat sa vad prea multe, dar ambele dacii erau distruse si destui morti pe iarba, dumnezeu sa-i ierte si pe aceia. Stie cineva mai multe despre acel accident?

sprinter 10-08-06 08:45

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
:confused2 :flamed: Si deci... filmuletzu... ca io nu vad nici unu

aleks 12-08-06 20:59

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
sunteti total off-topic, reveniti la subiect...

VaLdo 12-08-06 21:33

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Sal... in legatura cu BMW asta a tau SOR...Mai bine dute ma si schimba motoru` ala ca numa faci firma BMW de rusine... Mi-ar fi rusine sa ma faca unGolf 3 de 1.8 90 de cai...Stii tu care ...


All times are GMT +2. The time now is 03:29.

- Copyright 2026 4Tuning