Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Buick RoadMaster 1948 (https://forum.4tuning.ro/399-americane/147795-buick-roadmaster-1948-a.html)

vlad87 27-06-09 16:56

Re: Buick Super '49
 
Dar vreau sa o vad si eu..tine-o tine-o ca se merita !! 8)

david06083 02-07-09 06:47

Re: Buick Super '49
 
super masina

dragos_rsp 11-07-09 13:27

Re: Buick Super '49
 
Frumoasa batrana.....dar ai tot evitat sa raspunzi cat te-a costat masina, cu tot cu vama....si ce mai era.

KAY_ 11-07-09 15:49

Re: Buick Super '49
 
destul de mult, nu am evitat ci nu am vrut sa raspund, de obicei la astfel de masini nu se intreaba de pret

vlad87 11-07-09 17:56

Re: Buick Super '49
 
Ce se intreaba ?! :rolleyes2 :P

dragos_rsp 12-07-09 14:09

Re: Buick Super '49
 
ok......sa o stapanesti sanatos si urmatoarele generati din familia ta......o astfel de masina nu se da.

KAY_ 12-07-09 14:10

Re: Buick Super '49
 
mersi frumos

SV25MBN 22-07-09 15:51

Re: Buick Super '49
 
Fantastica masina, ireal de frumoasa si intr-o stare incredibil de buna. Sa ai grija de ea in continuare..

KAY_ 22-07-09 16:42

Re: Buick Super '49
 
mersi frumos , se anunta un weekend frumos la valcea unde voi participa la parada masinilor de epoca organizata de CVE , o sa pun poze si aici .

dragos_rsp 23-07-09 08:54

Re: Buick Super '49
 
Asteptam cu nerabdare pozele....

GL-22-GTR 23-07-09 17:49

Re: Buick Super '49
 
4 Attachment(s)
Din SUA...
Te lasa fara cuvinte.
Ai dormi langa ea.....
Doar atat am putut prinde.
Mai am si cu alte masini chiar si de politie, dar nu vreau sa pun prea multe ca topicul este pentru masina asta.

vlad87 23-07-09 22:04

Re: Buick Super '49
 
Abia astept sa imi povestesti.
Succes ;)

andi_cimpean 23-07-09 22:32

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by GL-22-GTR (Post 2508066)
Din SUA...
Te lasa fara cuvinte.
Ai dormi langa ea.....
Doar atat am putut prinde.
Mai am si cu alte masini chiar si de politie, dar nu vreau sa pun prea multe ca topicul este pentru masina asta.

frumoasa rau americanca...dar nu prea este terminata la interior...se vede in ultima poza:D...

scuze de off

KAY_ 28-07-09 16:17

Re: Buick Super '49
 
6 Attachment(s)
Am fost si Valcea , un eveniment frumos , organizare f buna , cateva poze sa va faceti o idee....

KAY_ 28-07-09 16:20

Re: Buick Super '49
 
4 Attachment(s)
continuare....

andi_cimpean 28-07-09 18:34

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2518256)
Am fost si Valcea , un eveniment frumos , organizare f buna , cateva poze sa va faceti o idee....

foarte frumos:)...

imi place la nebunie Mustang-ul ala rosu:), cumva este in cutie automata?

KAY_ 28-07-09 19:35

Re: Buick Super '49
 
mersi frumos ,

da Mustangu are cutie automata ,este model '65

florin_cars 29-07-09 23:20

Re: Buick Super '49
 
frumos se prezinta Buick-ul, mare si impozant pe langa restul.
un prieten si-a "procurat" acum cateva zile un Mercury Monarch 1980 V8 5.0 automat, rosu, 4 geamuri electrice, clima, jante Al, original 100%, am dat si eu o tura ieri, l-am pozat, filmat, frumos, frumoase, criminale, cat mai visez si eu la un V8 pana prind unul? :lol:

florin_cars 29-07-09 23:21

Re: Buick Super '49
 
frumos se prezinta Buick-ul, mare si impozant pe langa restul.
un prieten si-a "procurat" acum cateva zile un Mercury Monarch 1980 V8 5.0 automat, rosu, 4 geamuri electrice, clima, jante Al, original 100%, am dat si eu o tura ieri, l-am pozat, filmat, frumos, frumoase, criminale, cat mai visez si eu la un V8 pana prind unul? :lol:

KAY_ 29-07-09 23:35

Re: Buick Super '49
 
Mersi Florine , cred ca e normal sa se vada mai mare , are 6 m lungime :P .frumoasa achizitie cu Mercury , si mie imi place da cel din '50 :P , atat de mult ca mi l am tatuat :D .

p.s. ce se mai aude de Buicku ala din '52 parca

vlad87 29-07-09 23:37

Re: Buick Super '49
 
Ioi ce dea masini frumoase :X

florin_cars 29-07-09 23:37

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2521727)
Mersi Florine , cred ca e normal sa se vada mai mare , are 6 m lungime :P .frumoasa achizitie cu Mercury , si mie imi place da cel din '50 :P , atat de mult ca mi l am tatuat :D .

p.s. ce se mai aude de Buicku ala din '52 parca


56, din clipul "Nicola - Dincolo de noapte e zi". E vopsit roz cu alb, US style si ceva croame aduse din SUA, se lucreaza lent...baiatul cu Mercury, e fratele celui cu Buick-ul Roadmaster 56 :-P

KAY_ 31-07-09 01:12

Re: Buick Super '49
 
1 Attachment(s)
mai bine mai incet si sigur , o sa iasa bomba abia astept sa o vad gata , cred ca ceva de genu ca n poza de mai jos .le urez multa bafta si rabdare

andi_cimpean 31-07-09 10:26

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2524286)
mai bine mai incet si sigur , o sa iasa bomba abia astept sa o vad gata , cred ca ceva de genu ca n poza de mai jos .le urez multa bafta si rabdare

botul este criminal...:shock:

KAY_ 05-08-09 21:30

Re: Buick Super '49
 
saptamana trecuta am desfacut galeria de evacuare , rasufla pe la niste garnituri din ziua in care am luat o, am curatat si vopsit galeria si admisia + garnituri noi , dupa galerie pana in spate e totu nou , asa am luat o , pot sa zic ca nici nu se mai aude motoru , nu credeam sa fie asa silentios .

acum e data jos toata articulatia fata , se schimba capetele de bara cu unele noi, erau cumparate mai demult pt cel din '49 , nici cele de pe masina nu erau rele dar daca tot le am noi am zis sa le schimb , la fel si toti rulmentii , sper sa si revina directia sa numai fie asa greoaie , si tot ce e pe acolo curatat si vopsit. saptm viitoare cred ca o sa fie gata o sa pun poze .

KAY_ 11-08-09 22:46

Re: Buick Super '49
 
1 Attachment(s)
admisia si galeria de evacuare

KAY_ 11-08-09 22:50

Re: Buick Super '49
 
2 Attachment(s)
tamburi frana si cateva piese de la directie dupa vopsire


o sa mai pun poze la sfarsit cand va fi gata de tot


L.E. era sa uit de weekendu de la Komaron/Ungaria , 3 zile de vis printre peste 1000 de masini americane , a fost mult peste asteptari ,masini din aproape toata europa .linku cu site ul aici -> http://www.usacar.hu/index2.php?lang=en o sa pun poze curand , in premiera de 8 ani de cand se organizeaza au fost 2 masini din Romania , Mercury Comet 65 si Ford Mustang 65 ale lui vali (valuci99) .eu nu am avut masina gata dar mai e si la anu :lol:

andi_cimpean 11-08-09 23:04

Re: Buick Super '49
 
Foarte frumos, se vede ca lucrezi curat si cu manusi:D...

P.S ce arc mare si gros...:shock:...ce greutate are "balena"?

KAY_ 11-08-09 23:15

Re: Buick Super '49
 
mersi , intradevar se lucreaza f curat si cu atentie la masina , greutate are vreo 2t fix ,cantarita la rar

florin_cars 13-08-09 00:24

Re: Buick Super '49
 
vad ca folosesti cam mult mastic rosu de etansare, nu ai gasit in state, garniturile necesare?

KAY_ 13-08-09 02:12

Re: Buick Super '49
 
garniturile sunt noi , am pus si mastic pe langa ele sa fie etansarea perfecta .

shorty_23 15-08-09 21:31

Re: Buick Super '49
 
am vazut masina live cand ai fost la valcea:D:D:D...
superba...felicitari!!!

KAY_ 16-08-09 21:48

Re: Buick Super '49
 
chiar a fost frumos la Valcea ...mersi !

KAY_ 19-08-09 20:54

Re: Buick Super '49
 
3 Attachment(s)
E a 3 saptamana de cand se lucreaza la masina zi de zi , azi am terminat de vopsit tot pe dedesubt (caroserie + sasiu ) cu grund si articulatia fata , esapament ,rezervor etc...se vede prin poze . nu a scapat nimic , s a luat fiecare piesa la mana si sa curatat pana la metal .
De maine incepe montatu la loc sper la sfarsitu saptm sa fie puse la loc .

kta ford focus 03-09-09 08:51

Re: Buick Super '49
 
buickul este ft frumos, e greu de condus??? daca ar fii sa aleg intre un buick k al tau si un bmw m6 as alege buickul:)) imi plac masinile old ... sa ai noroc de ea

KAY_ 03-09-09 13:56

Re: Buick Super '49
 
directia era ceva mai greoaie ,sper dupa schimbarea a 2 rulmenti sa numai fie asa ,masina este aproape gata inca nu am dat o jos de pe elevator ,revin spre seara cu poze sa vedeti ce a iesit .

KAY_ 04-09-09 01:01

Re: Buick Super '49
 
9 Attachment(s)
a durat mai mult de cat am zis la inceput ,numai conteaza ca am ajuns la final aproape, rezultatul e peste asteptari .


prima poza este un "before" (poza care am cerut o inainte de a cumpara masina) ce a iesit se vede in restul pozelor....

bucurel20 06-09-09 02:22

Re: Buick Super '49
 
kay-ule ai facut treaba buna imi place a iesit super

KAY_ 06-09-09 15:09

Re: Buick Super '49
 
2 Attachment(s)
vineri am iesit la o plimbare scurta pana la spalatorie ca avea 1 tona de praf pe ea . directia e ok ,numai e greoaie ,volanu nu l am nimerit pe pozitie si mai trebuie strans cablu de la frana de mana ...lucruri mici :lol: ,in rest toate bune .

2 poze :arrow:

IonutzMFF 06-09-09 19:21

Re: Buick Super '49
 
Felicitari pentru masina , e o bijuterie


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning