Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   accident socant-VIDEO (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/139441-accident-socant-video.html)

Lecca 23-09-09 18:31

Re: accident socant-VIDEO
 
ce va place sa vorbiti aiurea... stiti foarte bine ca ranitii nu trebuie miscati... daca ala de pe jos are o fractura cervicala si tu il omori miscandu-l? Sincer acum, ce i-ati fi facut? Dati un exemplu concret. Cum l-ati fi ajutat? Bineinteles ca le ardea de filmat, altceva ce aveau de facut? Asa poate mai vede un prost vitezoman filmarea si se gandeste de doua ori inainte sa apese pedala peste limita... ce va mai place sa judecati.

KAY_ 23-09-09 20:19

Re: accident socant-VIDEO
 
@lecca e un topic sticky in sectiunea accidente scrie acolo ce ai voie sa faci si sa nu faci in caz de accident ... sincer eu nu am citit ca nu ai voie sa misti un ranit .

Mustang 25-09-09 12:28

Re: accident socant-VIDEO
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2664018)
@lecca e un topic sticky in sectiunea accidente scrie acolo ce ai voie sa faci si sa nu faci in caz de accident ... sincer eu nu am citit ca nu ai voie sa misti un ranit .

Daca cineva prezinta rani foarte grave, iar masina nu prezinta risc de a se aprinde, nimeni nu are voie sa atinga ranitul. Orice miscare pe care o face un om care nu are nicio idee despre medicina (in speta: coloana vertebrala) poate provoca decesul accidentatului. Ganditi-va ca cel accidentat mai are o sansa de viata daca are coloana rupta, dar maduva spinarii este intacta. Orice miscare poate sectiona maduva... lasandu-l fara motricitate pe viata... sau poate chiar deces.

Am intrebat un doctor care se ocupa cu urgente de genul... si mi-a spus clar: nu ne atingem de ranit in cazul in care masina avariata nu prezinta un alt risc.

cosminBalan 25-09-09 16:00

Re: accident socant-VIDEO
 
Oribil accident, cred ca se poate folosi pentru o campanie anti-viteza.

nicholas 26-09-09 10:00

Re: accident socant-VIDEO
 
urat rau de tot

bobocu91 01-10-09 20:14

Re: accident socant-VIDEO
 
Foarte urate imaginile...prea multa nepasare. :shock:

dony ddc 01-10-09 20:31

Re: accident socant-VIDEO
 
Un accident facut de gabori romani :):) http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...la-spital.html

Mikidude 01-10-09 22:00

Re: accident socant-VIDEO
 
OmG !!!:headache::headache: Unu nu ar opri sa vada ce s-a intamplat, doamnee ce oamnei nepasatori....:-(

nraa 10-03-10 20:31

Re: accident socant-VIDEO
 
Se mai poate vedea filmarea ? ... sau poate e mai bine sa nu vad ,dupa comentarii

plsx 30-04-10 15:47

Re: accident socant-VIDEO
 
eu unu nu pot deschide site-ul..

apache 04-05-10 18:06

Re: accident socant-VIDEO
 
il mai pune cineva va rog? sau pe youtube ceva?

TunerInProgres 22-07-10 09:19

Re: accident socant-VIDEO
 
se mai poate recupera video?sa-l vedem si noi va rugam

andi_cimpean 22-07-10 10:26

Re: accident socant-VIDEO
 
Quote:

Originally Posted by TunerInProgres (Post 3534724)
se mai poate recupera video?sa-l vedem si noi va rugam

Era ceva de genul "Final Destination"!

Fără mişto!

22VIN 24-07-10 11:01

Re: accident socant-VIDEO
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3534865)
Era ceva de genul "Final Destination"!

Fără mişto!

Da, era ceva ce chiar trebuie vazut de cat mai multi, pentru ca este realitatea. Si poate ca unii nu stiu ce inseamna realitatea, poate ca atunci cand vad acel clip se mai trezesc putin. Din pacate, campaniile impotriva accidentelor nu pot ilustra asa ceva. Poate ca unii nu realizeaza ca pot ajunge si ei exact ca un caine facut praf de o masina si lasat pe marginea drumului. Si ca atunci nu mai exista diferente intre un "boss de chiusapte" si un om de rand din Dacie. Asta-i realitatea, doare.

Brian 24-07-10 12:26

Re: accident socant-VIDEO
 
pentru cine vrea sa-l mai vada .. http://www.warnet.ws/news/29736/comments/

andi_cimpean 24-07-10 18:22

Re: accident socant-VIDEO
 
Îmi aduc amine şi de pozele alea puse pe 4lol (un site rusesc parcă).

Pozele alea erau nasty! Câinele ăla pe marginea drumului cred că arăta mai bine decât ceea ce am văzut acolo.

Cel mai bun remediu contra "şmecheriei" şi când te mai ia cu mâncărime de talpă!

Tocmai ce am găsit respectivele poze, dar sunt puse în altă parte:

http://idefigyu.blog.hu/2007/09/21/g...alesetek_kepek

Sunt mai puţine, dar RELEVANTE!

22VIN 24-07-10 18:49

Re: accident socant-VIDEO
 
Bune poze. Uitati-va bine la ele.

CyberCSX 24-07-10 23:09

Re: accident socant-VIDEO
 
Chiar daca nu are deaface cu masini, azi 24.07.2010 a avut loc aici în Duisburg, LOVE PARADE care s-a soldat cu 17 MORTI si 80 de raniti care s-au calcat practic în picioare la o ambuscada la intrarea spre terenul viran pus la dispozitie în fostul triaj de cale ferata dezaftectat unde deja se aflau 1.400.000 de participanti.

Poanta cea mai tare, accidentul în masa s-a întîmplat la exact 5 minute dupa ce am intrat noi.
Daca mai zaboveam mult, poate n-as mai fi fost nici eu si nici copii mei printr-e cei vii.

sYdanyel 29-07-10 10:31

Re: accident socant-VIDEO
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3540005)
Îmi aduc amine şi de pozele alea puse pe 4lol (un site rusesc parcă).

Pozele alea erau nasty! Câinele ăla pe marginea drumului cred că arăta mai bine decât ceea ce am văzut acolo.

Cel mai bun remediu contra "şmecheriei" şi când te mai ia cu mâncărime de talpă!

Tocmai ce am găsit respectivele poze, dar sunt puse în altă parte:

http://idefigyu.blog.hu/2007/09/21/g...alesetek_kepek

Sunt mai puţine, dar RELEVANTE!

andi.. astea's adevarate :| ? .. super naspa

SOLENZAXJG 29-07-10 11:05

Re: accident socant-VIDEO
 
Doamne fereste ce face viteza si neatentia.Dade aceste video si poze mai deschis ochii la vitezomani;)

andi_cimpean 30-07-10 11:35

Re: accident socant-VIDEO
 
Quote:

Originally Posted by sYdanyel (Post 3550252)
andi.. astea's adevarate :| ? .. super naspa

Dureros de adevărate!

Parcă atunci când vezi aşa ceva îţi doreşti (în caz că) să ai o moarte mai frumoasă, astfel încât să poţi avea sicriul deschis.


All times are GMT +2. The time now is 10:37.

- Copyright 2026 4Tuning