![]() |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
Parerea mea: cand o masina ce in carte are consum urban de ...7%(ex.) iar in realitate se dovedeste a inregistra 10-12%, VERIFICATI intai Soferul;)!..-> este factorul cel mai probabil cauzator al consumului exagerat:D |
Re: cine are audi 100
Normal ca nu imi iau 2.2 turbo si ma astept sa ia 7% , mai ales la cum merg eu :) . Oricum masina care ma intereseaza e aspirata normal . Cam care sunt problemele dupa care sa ma uit in special ca am gasit una foarte ieftina ?
|
Re: cine are audi 100
fratzilor yo am 17 ani si am un audi 100wg din 87' datzi-mi si mie niste ideei de ceva tunning finutz pt k iubesc masina asta o am deknd eram yo mic..si....m-am atasat de ea...si e pakt sa nu fie pastrata pe sosele!!(n ue audi 100 ala mai rotunjuit e lung lat si foarte patrat...peace up ganstas
|
Re: cine are audi 100
da poze!:P
|
Re: cine are audi 100
1 Attachment(s)
Quote:
|
ideei va rog
o sa ii fac niste poze si le pun aicea.....masina merge perfect,are tobe noi,caroseria e facuta acum 4 ani da a luat-o rugina pootzin pe sub ornamentele acomate de la usi...oricum ii fac poze si le pun aicea...:-)
|
Re: cine are audi 100
1 Attachment(s)
nu am facut poza la ea da am gasit pe neto poza...e ca asta nuam k e verde metalizat..ceva ideei?
|
Re: cine are audi 100
apropo nu e din 87' am gresit e din 82'....la caroserie e ca asta....
|
Re: cine are audi 100
Fratilor Am Un 100 Din 83, 5cyl,automatic.....am Probleme La Frane.i'am Schimbat "the Bomb" Si Acum Am Probleme Cu Frana...l'am Aerisit Si Para Aerisit Si Cu Motorul Pornit...la Apasarea Pedalei Are Un Punct Unde Tine Si Apoi Incepe Sa "tremure" Si Se Duce La Podea. Ai Senzatia Ca E Abs....dar Nu E Cazul Masina Nu Are Asa Ceva.stitzi La Ce Ma Refer ."the Bomb" Este Recipientul Metalic Aflat Pe Partea Soferului Sub Far....cel Care Pastreaza Presiune In Sistemul De Franare ...este Plin Cu Ulei Servo...booster Am Vazut Ca I Se Mai Spune..ma Rog Mai Putin Conteaza....vorba E Ce Fac....???
Daca Ma Puteti Ajuta Cu Un Sfat. |
Re: cine are audi 100
Tot eu...stie cineva cum se reseteaza chek-ul de la audi 100, fabr 83,model motor wc,5cy,2144 cmc..??
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
AM REZOLVAT....ZIC EU...E POPA HIDRAULICA DE FRANA...AM SCHIMBAT "THE BOMB" E NOUA...SI ACUM CONSTATAT CA POMPA DE FRANA HIDRAULICA E DEFECTA....SEGMENTII( 2 COTE SI DIN TEFLON )..SIMERINGUL...UNA NOUA ..??? DE LA 50 DE MILIOANE LA 19 MILIOANE CEA MAI IEFTINA (AUGSBURG)..SOLUTIA AM SA INLOCUIESC TOTUL CU UNA PE AER...SI AM SA AM FRANA PE AER...SI DIRECTIA PE SERVO...SPER SA-MI IASA ASA CUM VREAU EU. SFERA CEA NOUA O AM DIN LUXEMBOURGH DE ACOLO AM CUMPARAT-O PRIN INTERNET..DACA DORITI ADRESA PUTETI SA-MI SCRIETI PE [email protected] VA DAU EMAIL + TELEFON , E UNTIP SERIOS SI VA PUTETI INTELEGE CU EL....TREABA MERGE PE INCREDERE EU TOT CE AM CUMPARAT AM PLATIT IN AVANS AM PRIMIT MARFA FARA PROBLEME...FARURI...SEMNALE....OGLINZI(NUMAI OGLINDA)..SFERA..ETRIERI PE SPATE, LINIE DE SEMNALE PE SPATE (CA LA V8)..SI LA SUPER PRET. EXEMPLU PE FARURI AICI IN ROMANIA MI-AU CERUT 10 MILIOANE BOSCH...SI EU LE-AM LUAT CU 100 EU AMBELE FARURI NOI SIGILATE NU BOSCH... "DEPO".....DAR NOI....
"THE ABSOLUTE SOUND" MERCI FINE....O SA MAI CAUT CU CHEK-UL CE CUM SI CE FEL....... |
Re: cine are audi 100
Pentru Cei Care Au Aceiasi Problema Cu Mine.......de Vina A Fost Pompa Hidraulica...am Luat Una De La Sh, Cu Tot Cu Pompa De Frana, Cu $$$ Milioane Si Functioneaza .....acum E Ok. Schimbind Sfera Care Era Defecta Normal Ca Pompa Hidraulica Care Era Si Ea Dusa Si-a Aratat Coltii...acum E Bine. As Vrea Sa Cumpar Daca Stie Cineva Un Furnizor De Bandouri Noi Sau Sh. Vreau Tot Ce Inseamna Bandou Pe Masina Pe Cele 4 Portiere Plus De Pe Aripile Din Fata Cu Sigla Audi.
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
fara preturi aici va rog, ok?
|
Re: cine are audi 100
Ok...fara Preturi....oricum Sunt Nepretuite.....
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Ma Refer La Masini....nu La Bandouri...acum Vezi Si Ce Model De Audi Am Eu...este Cel Din Imagine. Eu Zic Sa Te Gindesti Repede Daca Chiar Vrei Sa Facem Targul. Nu De Alta Dar S'ar Putea Sa Le Gasesc.imi Dau Seama Ca Nu Prea Esti Tentat Sa Le Dai Fiindca Daca E Sa Vinzi Apoi O Portiera..fara Bandou Pe Ea E Mai Greu Si Te Trage La Pret In Jos...cine Si-a Pocnit O Portiera Sa Fie Clar Ca A Compromis Si Bandoul De Pe Ea.nu'i Graba ..take Your Time..si Cind Te Hotarasti Anunta-ma Si Vedem Cum Facem.
Salutti ..de La 36 De Grade |
Re: cine are audi 100
Hai Frate Cu Bandourile ...nu Mai Zici Nimik...????
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Banda Nichelata E Deasupra Sau Pe Bandou...sunt Doua Alternative Cea Cu Banda Undeva In Partea De Sus A Bandoului Mai Lata..si Mai Este Un Model Cu Banda Ingusta Gen Cele Lipite Pe Dacia 1300....adi Cit Priveste Pretul ...te Las Pe Tine. Eu Am Gasit Sa Le Iau Si Noi.
Da-mi O Adresa De Mail Sa-ti Trimit Poze Cu Masina Ca Sa Ne Intelegem Si Sa Vezi Ce Am Nevoie......plus Ca Aici Nu Avem Voie Preturi. Salve Florin |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Vad ca la capitolul bandouri o ducetzi bine.io am nevoie de o fusta fatza si una spate de 200:d.Si de o caseta servo...
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Si cum ar zice "unele"la concursurile de miss:"multumim pe aceasta cale impresarului nostru,si celor care ne-au fost aproape..:))"Eu ii multzumesc d-lui Cristea pentru sticla de far!MARE DOMN MARE!!!!
|
Re: cine are audi 100
Pasquale Termina Cu Chestiile Astea Ca Te Pun Sa-l Trimitzi Inapoi...
|
Cine are Audi V8?
Am un Audi V8 din '89.Cunoaste cineva unde gasesc piese si mecanic bun?
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
vezi daca nu ai nimerit benzina naspa?
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
tie ti sa taiat alimentarea pentru ca computerul asa e setat dute la cineva cine are soft pentru modelul tau de audi si scoate limitarea dar ai grija dupa aia pentru ca poti sparge motorul foarte usor
|
Re: cine are audi 100
am o intrebare care este varianta similara pentru audi 100 motor 2000 turbo diesel din 87 din europa in sua stie cineva pt ca tata are una si ma gandeam sa-i trimit de aci ceva piese de performanta ca sunt ieftine ca naiba aici dar ce am vazut aici sunt numa 4000 5000 da de semanat seaman cu 100 cc la caroserie
mersi mult |
Re: cine are audi 100
salut dacaputeti sa ma ajutati in legatura cu niste arcuri sport pt audi coupe quattro? de unde as putea sa fac rost ? :cry:
|
Re: cine are audi 100
si ceva detalii despre cu sa mai cresc puterea calutii ? ceva ?orice sfat miar prinde bine mersi
|
Re: cine are audi 100
robert pantelimon ti-as sugera un cold air intake si un sistem de evacuare cat de cat mai performant si catalizatoare sport si in rest depinde de ce fel de masina ai
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:31. |
- Copyright 2026 4Tuning