Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

theabsolutesound 06-06-06 23:23

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by robert_pantelimon
scuze de intrerupere am un audi 80 coupe quatroo din 85 motor in 5 136 cp
dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva sa mai capat niste caluti? ma puteti ajuta ,astia cu audi sant foarte rari salut

potzi sa gasesti pe e-bay ax cu came sport ....potzi sa mai umbli la injectzie ...si ceva evacuare ....altceva la un motor aspirat nus daca potzi sa ii faci ...;) adica potzi ...dar ....

theabsolutesound 06-06-06 23:24

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by Cozma86
care ai poze cu 100 modificat? sa le posteze plzz

potzi sa vezi ceva audi modificate pe www.audi-fansite.de si vezi pe acolo ce mai gasesti ...;)

lascarica 11-06-06 03:01

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by darcu
cam cat consuma un 2.2 turbo la un audi 200 din 1980 ... pe net nu prea gasesc info despre el ... alt motor de 2.2 nu e pe audi 200 decat asta turbo nu ???

Exista si versiunea natural aspirata. La capitolul consum,daca-i in firea ei iar tu stii sa conduci ,ar trebui sa nu treaca urban de 12%(mers eco.).Oricum,sper ca nu cauti masina mare ,turbo-benzina ,avand ca tzel suprem economia de carburant:oops: .
Parerea mea: cand o masina ce in carte are consum urban de ...7%(ex.) iar in realitate se dovedeste a inregistra 10-12%, VERIFICATI intai Soferul;)!..-> este factorul cel mai probabil cauzator al consumului exagerat:D

darcu 17-06-06 00:50

Re: cine are audi 100
 
Normal ca nu imi iau 2.2 turbo si ma astept sa ia 7% , mai ales la cum merg eu :) . Oricum masina care ma intereseaza e aspirata normal . Cam care sunt problemele dupa care sa ma uit in special ca am gasit una foarte ieftina ?

saikone 19-06-06 23:09

Re: cine are audi 100
 
fratzilor yo am 17 ani si am un audi 100wg din 87' datzi-mi si mie niste ideei de ceva tunning finutz pt k iubesc masina asta o am deknd eram yo mic..si....m-am atasat de ea...si e pakt sa nu fie pastrata pe sosele!!(n ue audi 100 ala mai rotunjuit e lung lat si foarte patrat...peace up ganstas

mihai88 20-06-06 13:08

Re: cine are audi 100
 
da poze!:P

marius323 20-06-06 22:36

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cozma86
care ai poze cu 100 modificat? sa le posteze plzz

Cred ca-i cel mai frumos Audi 100

saikone 20-06-06 22:51

ideei va rog
 
o sa ii fac niste poze si le pun aicea.....masina merge perfect,are tobe noi,caroseria e facuta acum 4 ani da a luat-o rugina pootzin pe sub ornamentele acomate de la usi...oricum ii fac poze si le pun aicea...:-)

saikone 20-06-06 23:14

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
nu am facut poza la ea da am gasit pe neto poza...e ca asta nuam k e verde metalizat..ceva ideei?

saikone 20-06-06 23:16

Re: cine are audi 100
 
apropo nu e din 87' am gresit e din 82'....la caroserie e ca asta....

FLORIN CRISTEA 22-06-06 05:48

Re: cine are audi 100
 
Fratilor Am Un 100 Din 83, 5cyl,automatic.....am Probleme La Frane.i'am Schimbat "the Bomb" Si Acum Am Probleme Cu Frana...l'am Aerisit Si Para Aerisit Si Cu Motorul Pornit...la Apasarea Pedalei Are Un Punct Unde Tine Si Apoi Incepe Sa "tremure" Si Se Duce La Podea. Ai Senzatia Ca E Abs....dar Nu E Cazul Masina Nu Are Asa Ceva.stitzi La Ce Ma Refer ."the Bomb" Este Recipientul Metalic Aflat Pe Partea Soferului Sub Far....cel Care Pastreaza Presiune In Sistemul De Franare ...este Plin Cu Ulei Servo...booster Am Vazut Ca I Se Mai Spune..ma Rog Mai Putin Conteaza....vorba E Ce Fac....???
Daca Ma Puteti Ajuta Cu Un Sfat.

FLORIN CRISTEA 22-06-06 06:07

Re: cine are audi 100
 
Tot eu...stie cineva cum se reseteaza chek-ul de la audi 100, fabr 83,model motor wc,5cy,2144 cmc..??

theabsolutesound 22-06-06 15:49

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Fratilor Am Un 100 Din 83, 5cyl,automatic.....am Probleme La Frane.i'am Schimbat "the Bomb" Si Acum Am Probleme Cu Frana...l'am Aerisit Si Para Aerisit Si Cu Motorul Pornit...la Apasarea Pedalei Are Un Punct Unde Tine Si Apoi Incepe Sa "tremure" Si Se Duce La Podea. Ai Senzatia Ca E Abs....dar Nu E Cazul Masina Nu Are Asa Ceva.stitzi La Ce Ma Refer ."the Bomb" Este Recipientul Metalic Aflat Pe Partea Soferului Sub Far....cel Care Pastreaza Presiune In Sistemul De Franare ...este Plin Cu Ulei Servo...booster Am Vazut Ca I Se Mai Spune..ma Rog Mai Putin Conteaza....vorba E Ce Fac....???
Daca Ma Puteti Ajuta Cu Un Sfat.

incearca sa o schimbi ....ca si ru am avut probleme cu aia ....si acum imi merge bine .....dar nus pt cat timp ....ca de asta se cam plange toata lumea ...schimba sfera (the bomb) si vezi ;)

theabsolutesound 22-06-06 15:52

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Tot eu...stie cineva cum se reseteaza chek-ul de la audi 100, fabr 83,model motor wc,5cy,2144 cmc..??

nus la ce te referi ...acel chek daca e aprin inseamna ca ai ceva probleme ....potzi sa aflii ce daca ii bafi o sigurantza la releul de pompa ...este o procedura dar nus exact ....si itzi va da un cod de culori ..si in functie de cate ori se aprinde chek-ul ai un tabel cu erorile si vezi ...din pacate nu il am :(

FLORIN CRISTEA 22-06-06 21:03

Re: cine are audi 100
 
AM REZOLVAT....ZIC EU...E POPA HIDRAULICA DE FRANA...AM SCHIMBAT "THE BOMB" E NOUA...SI ACUM CONSTATAT CA POMPA DE FRANA HIDRAULICA E DEFECTA....SEGMENTII( 2 COTE SI DIN TEFLON )..SIMERINGUL...UNA NOUA ..??? DE LA 50 DE MILIOANE LA 19 MILIOANE CEA MAI IEFTINA (AUGSBURG)..SOLUTIA AM SA INLOCUIESC TOTUL CU UNA PE AER...SI AM SA AM FRANA PE AER...SI DIRECTIA PE SERVO...SPER SA-MI IASA ASA CUM VREAU EU. SFERA CEA NOUA O AM DIN LUXEMBOURGH DE ACOLO AM CUMPARAT-O PRIN INTERNET..DACA DORITI ADRESA PUTETI SA-MI SCRIETI PE [email protected] VA DAU EMAIL + TELEFON , E UNTIP SERIOS SI VA PUTETI INTELEGE CU EL....TREABA MERGE PE INCREDERE EU TOT CE AM CUMPARAT AM PLATIT IN AVANS AM PRIMIT MARFA FARA PROBLEME...FARURI...SEMNALE....OGLINZI(NUMAI OGLINDA)..SFERA..ETRIERI PE SPATE, LINIE DE SEMNALE PE SPATE (CA LA V8)..SI LA SUPER PRET. EXEMPLU PE FARURI AICI IN ROMANIA MI-AU CERUT 10 MILIOANE BOSCH...SI EU LE-AM LUAT CU 100 EU AMBELE FARURI NOI SIGILATE NU BOSCH... "DEPO".....DAR NOI....
"THE ABSOLUTE SOUND" MERCI FINE....O SA MAI CAUT CU CHEK-UL CE CUM SI CE FEL.......

FLORIN CRISTEA 24-06-06 19:42

Re: cine are audi 100
 
Pentru Cei Care Au Aceiasi Problema Cu Mine.......de Vina A Fost Pompa Hidraulica...am Luat Una De La Sh, Cu Tot Cu Pompa De Frana, Cu $$$ Milioane Si Functioneaza .....acum E Ok. Schimbind Sfera Care Era Defecta Normal Ca Pompa Hidraulica Care Era Si Ea Dusa Si-a Aratat Coltii...acum E Bine. As Vrea Sa Cumpar Daca Stie Cineva Un Furnizor De Bandouri Noi Sau Sh. Vreau Tot Ce Inseamna Bandou Pe Masina Pe Cele 4 Portiere Plus De Pe Aripile Din Fata Cu Sigla Audi.

theabsolutesound 26-06-06 12:16

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Pentru Cei Care Au Aceiasi Problema Cu Mine.......de Vina A Fost Pompa Hidraulica...am Luat Una De La Sh, Cu Tot Cu Pompa De Frana, Cu 1,3 Milioane Si Functioneaza .....acum E Ok. Schimbind Sfera Care Era Defecta Normal Ca Pompa Hidraulica Care Era Si Ea Dusa Si-a Aratat Coltii...acum E Bine. As Vrea Sa Cumpar Daca Stie Cineva Un Furnizor De Bandouri Noi Sau Sh. Vreau Tot Ce Inseamna Bandou Pe Masina Pe Cele 4 Portiere Plus De Pe Aripile Din Fata Cu Sigla Audi.

platesti bine ???:D:D:D:Dam eu ....;)

FLORIN CRISTEA 26-06-06 19:56

Re: cine are audi 100
 
fara preturi aici va rog, ok?

FLORIN CRISTEA 27-06-06 17:29

Re: cine are audi 100
 
Ok...fara Preturi....oricum Sunt Nepretuite.....

theabsolutesound 27-06-06 18:22

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Ok...fara Preturi....oricum Sunt Nepretuite.....

inseamna ca pot sa fac pret mare pe ele ....daca sunt nepretuite ...:D:D:D

FLORIN CRISTEA 28-06-06 06:59

Re: cine are audi 100
 
Ma Refer La Masini....nu La Bandouri...acum Vezi Si Ce Model De Audi Am Eu...este Cel Din Imagine. Eu Zic Sa Te Gindesti Repede Daca Chiar Vrei Sa Facem Targul. Nu De Alta Dar S'ar Putea Sa Le Gasesc.imi Dau Seama Ca Nu Prea Esti Tentat Sa Le Dai Fiindca Daca E Sa Vinzi Apoi O Portiera..fara Bandou Pe Ea E Mai Greu Si Te Trage La Pret In Jos...cine Si-a Pocnit O Portiera Sa Fie Clar Ca A Compromis Si Bandoul De Pe Ea.nu'i Graba ..take Your Time..si Cind Te Hotarasti Anunta-ma Si Vedem Cum Facem.
Salutti ..de La 36 De Grade

FLORIN CRISTEA 04-07-06 05:28

Re: cine are audi 100
 
Hai Frate Cu Bandourile ...nu Mai Zici Nimik...????

theabsolutesound 04-07-06 16:42

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Hai Frate Cu Bandourile ...nu Mai Zici Nimik...????

zii tu un pret si gata ..ca nus cat sa itzi zic pe ele.....si vezi ca sunt alea cu banda nichelata ....

FLORIN CRISTEA 04-07-06 18:30

Re: cine are audi 100
 
Banda Nichelata E Deasupra Sau Pe Bandou...sunt Doua Alternative Cea Cu Banda Undeva In Partea De Sus A Bandoului Mai Lata..si Mai Este Un Model Cu Banda Ingusta Gen Cele Lipite Pe Dacia 1300....adi Cit Priveste Pretul ...te Las Pe Tine. Eu Am Gasit Sa Le Iau Si Noi.
Da-mi O Adresa De Mail Sa-ti Trimit Poze Cu Masina Ca Sa Ne Intelegem Si Sa Vezi Ce Am Nevoie......plus Ca Aici Nu Avem Voie Preturi.
Salve
Florin

theabsolutesound 05-07-06 01:38

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Banda Nichelata E Deasupra Sau Pe Bandou...sunt Doua Alternative Cea Cu Banda Undeva In Partea De Sus A Bandoului Mai Lata..si Mai Este Un Model Cu Banda Ingusta Gen Cele Lipite Pe Dacia 1300....adi Cit Priveste Pretul ...te Las Pe Tine. Eu Am Gasit Sa Le Iau Si Noi.
Da-mi O Adresa De Mail Sa-ti Trimit Poze Cu Masina Ca Sa Ne Intelegem Si Sa Vezi Ce Am Nevoie......plus Ca Aici Nu Avem Voie Preturi.
Salve
Florin

eu le am alea cu banda nichelata sus putin mai lata .....si adresa mea de mail e [email protected] ....;)

pasbogdan 09-07-06 20:44

Re: cine are audi 100
 
Vad ca la capitolul bandouri o ducetzi bine.io am nevoie de o fusta fatza si una spate de 200:d.Si de o caseta servo...

pasbogdan 23-07-06 15:27

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by horia
nu aveti cumva de vanzare un motor diesel sau TD 5 cilindri 2000cmc

Dak mai esti interesat de un 2000 diesel....Facut in toamna motorul:alezat,pistoane noi,segmentzi noi,pompa,duse noi.L-a facut un prieten,dar dupa ce s-a dat cu2.3-ul meu,a zis ca il vinde si vrea si el benzinar:))

pasbogdan 23-07-06 15:30

Re: cine are audi 100
 
Si cum ar zice "unele"la concursurile de miss:"multumim pe aceasta cale impresarului nostru,si celor care ne-au fost aproape..:))"Eu ii multzumesc d-lui Cristea pentru sticla de far!MARE DOMN MARE!!!!

FLORIN CRISTEA 26-07-06 07:12

Re: cine are audi 100
 
Pasquale Termina Cu Chestiile Astea Ca Te Pun Sa-l Trimitzi Inapoi...

neculaef 26-08-06 19:59

Cine are Audi V8?
 
Am un Audi V8 din '89.Cunoaste cineva unde gasesc piese si mecanic bun?

only_4dan 26-08-06 22:23

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by razsvano (Post 342217)
salut ,am un audi 200 turbo 89
MC2 motor 10V
K24 turbo
pot da sfaturi pe parte de electonica fiindca al meu era prost intretzinut si acum e OK dupa 1 an de zile
am scheme, si am prins experientza la probleme mai ales ca am darmat si un stalp cu el:)

salut! de curand miam luat un audi S3 si am ceva probleme legate de electronica cu el(cred):cry: la relanti are mici oscilati turometru, iar cand am aduso acasa la aprox. 5500rpm cand depaseam o masina mi sa taiat alimentarea turatia scazand pana pe la 4000rpm desi acceleratia era apasata ; ms;)

AR33COP 28-08-06 00:33

Re: cine are audi 100
 
vezi daca nu ai nimerit benzina naspa?

only_4dan 29-08-06 17:25

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by AR33COP (Post 534560)
vezi daca nu ai nimerit benzina naspa?

sa sti ca benzina cred ca a fost pt ca de la o vreme nu imi mai face nici un semn de ''slabiciune'' si trage de rupe pamantul! Acuma merg numai pe OMW 100 ii mai scumpa dar merita:lol:

draculas 06-09-06 05:00

Re: cine are audi 100
 
tie ti sa taiat alimentarea pentru ca computerul asa e setat dute la cineva cine are soft pentru modelul tau de audi si scoate limitarea dar ai grija dupa aia pentru ca poti sparge motorul foarte usor

draculas 06-09-06 05:04

Re: cine are audi 100
 
am o intrebare care este varianta similara pentru audi 100 motor 2000 turbo diesel din 87 din europa in sua stie cineva pt ca tata are una si ma gandeam sa-i trimit de aci ceva piese de performanta ca sunt ieftine ca naiba aici dar ce am vazut aici sunt numa 4000 5000 da de semanat seaman cu 100 cc la caroserie
mersi mult

robert_pantelimon 07-09-06 16:02

Re: cine are audi 100
 
salut dacaputeti sa ma ajutati in legatura cu niste arcuri sport pt audi coupe quattro? de unde as putea sa fac rost ? :cry:

robert_pantelimon 07-09-06 16:03

Re: cine are audi 100
 
si ceva detalii despre cu sa mai cresc puterea calutii ? ceva ?orice sfat miar prinde bine mersi

draculas 07-09-06 16:11

Re: cine are audi 100
 
robert pantelimon ti-as sugera un cold air intake si un sistem de evacuare cat de cat mai performant si catalizatoare sport si in rest depinde de ce fel de masina ai

only_4dan 07-09-06 19:11

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by draculas (Post 544851)
tie ti sa taiat alimentarea pentru ca computerul asa e setat dute la cineva cine are soft pentru modelul tau de audi si scoate limitarea dar ai grija dupa aia pentru ca poti sparge motorul foarte usor

prefer sa am o limitare decat sai sparg motoru:rolleyes2 :-)

FLORIN CRISTEA 16-09-06 08:58

Re: cine are audi 100
 
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning