Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PH 10 BZN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/129219-cielo-ph-10-bzn.html)

CL-19-YDA 21-12-09 18:10

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Ms mult Genghis.Khan...

ALEX_BZN 21-12-09 22:15

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
eu nu am mai taiat nervurile acelea din grila..am pus plasa peste si nu se vede foarte rau:)

ALEX_BZN 24-12-09 21:04

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1 Attachment(s)
Ceva facut cu gust....cel putin mie imi place foarte mult cum a iesit poza asta...destul de talentat cel care mi-a facut-o.

moga1688 26-12-09 11:49

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 2912514)
eu nu am mai taiat nervurile acelea din grila..am pus plasa peste si nu se vede foarte rau:)

Incearca sa tai nervurile alea ,se vede mult mai frumos,in rest numai de bine ,frumoasa masina

iviTe 27-12-09 23:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
chiar a iesit beton poza :X

ALEX_BZN 28-12-09 09:20

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
sunt bune pozele astea ca iti dau idei:)

ALEX_BZN 07-02-10 18:33

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
8 Attachment(s)
sa pun aici si cateva poze mai recente.

moga1688 07-02-10 20:57

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
faina masina ,culoare ca a mea:P ,xenonul asa se vede si la mine ca si culoare ma refer si eu am de 6000k ,incearca sa scoti galbeneala din semnalizari arata mult mai bine fara ea.Bafta

ALEX_BZN 07-02-10 22:22

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ma gandeam mai de graba sa caut semnalizari cu geam clar..acu sa vad..momentan sunt prins cu altele...vreme e urata..nu am mai lucrat la masina.

moga1688 07-02-10 23:00

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
sunt ok ca aspect alea dar se cam ingalbenesc:(

ALEX_BZN 07-02-10 23:33

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
geamu protector chiar nu e ingalbenit..aspectula ala il daplasticul galben din interior,

raresvintea 31-03-10 22:35

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
se poate taia cu un letcon acel plastic si apoi sa pui becuri cromate si iese bestial!

ALEX_BZN 01-04-10 10:41

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ms de sfat, dar nu cred ca se merita, mai bine caut semnalizari clare.

Geo_ZGA 02-04-10 00:52

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Semnalizari clare nu se mai gasesc, fiindca veneau la set cu farurile clare... iar cele stock pot fi modificate relativ usor, se scoate geamul cu grija (da-i un search, o sa gasesti explicatii despre ce si cum) si "galbeneala" e prinsa cu un surubel, iese imediat.

ALEX_BZN 02-04-10 10:02

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 3240999)
Semnalizari clare nu se mai gasesc, fiindca veneau la set cu farurile clare... iar cele stock pot fi modificate relativ usor, se scoate geamul cu grija (da-i un search, o sa gasesti explicatii despre ce si cum) si "galbeneala" e prinsa cu un surubel, iese imediat.

Nu prea sunt adeptul la manufactura, poate vinde cineva pe bazar semnalizari clare, ca nu stau sa le desfac si sa le fac la loc. Oricum Geo ms de sfat.

banzay 02-04-10 11:26

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Apa clocotita -> le bagi la ceaun -> tragi usor si sa vezi ce se desprind. In juma de ora le-ai prelucrat si le-ai si pus la loc :) Asta daca nu ai pistol cu aer cald :)

ALEX_BZN 15-04-10 00:47

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
6 Attachment(s)
si cateva poze mai recente .

GyGy 18-04-10 07:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Frumoase , frumoase :D

Alex4u 24-04-10 15:27

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
te-am vazut aseara pe la sala..erai multi rau..un loganul ala alb frumos un golf 3 decapotabil :D ...imi place cum se aude a ta :D numai bn

ALEX_BZN 25-04-10 11:35

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ms de aprecieri:)..ma stradui sa o fac si eu cum pot.

ALEX_BZN 27-05-10 17:40

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1 Attachment(s)
Masina a necesitat mici reparatii la motor si anume:
-rectificat chiulasa;
-rectificat supape si scaunele la supapele de admisie si evacuare;
-simeringuri supape schimbate;
-inlocuit simering axa cu came;
-cumparat garnitura de admisie;
-garnitura de evacuare;
-garnitura la capac la tacheti;
-descarcat si curatat tacheti hidrulici;
-cumparat garnitura chiulasa made in Koreea;
-cumparat ulei Mobil1 10W40 ;
-cumparat filtru ulei Mann made in Germany;
-cumparat antigel+apa distilata.
Reparatiile au fost necesare deoarece se ovalizase chiulasa si imi arsese garnitura. Partea rea e ca facusem schimbu de ulei acum 1000km si a trebuit schimbat iar ca s-a amestecat cu apa din cauza la garnitura de chiulasa arsa.

ALEX_BZN 24-06-10 17:01

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
5 Attachment(s)
Nu au mai facut mare lucru la masina findca nu imi permite timpul..sunt cu licenta...ultima "modificare" este vopsirea etrierilor si tamburilor cu verde.

catalinus 25-07-10 00:03

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
salutare!! super frumoasa masina!!!foarte ingrijita!:D

ALEX_BZN 25-07-10 00:34

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by catalinus (Post 3540496)
salutare!! super frumoasa masina!!!foarte ingrijita!:D

Mersi, m-am straduit si eu cum am putut. Pe criza asta trebuie sa renunti la anumite lucruri daca vrei sa faci ceva serios la masina, ceva serios nu am facut dar am in plan mai multe.

Sillentdead 22-08-10 20:47

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
omologate sau nu miemi plac jentile

ALEX_BZN 23-08-10 10:39

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Sunt numai bune pentru mine, nici foarte mari sa traga masina greu de ele si nici foarte mici, eu zic ca sunt numai buna, impac si capra si varza:)) balonu la cauciuc corespunzator pentru drumurile noastre si le-am luat si pe bani putini, 250 ron:)) la pret de criza cu gume cu tot, asta acu 2 ani aprox.

ALEX_BZN 03-09-10 14:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1 Attachment(s)
de la legale Tg Secuiesc BZN 8v Vs Cielo 16V

Alex4u 18-10-10 11:05

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
unul dintre cele mai frumoase din ploiesti ...cielo ma refer..cum spunea si alex e greu in timpurile de azi sa bagi banii in masina..dar asa cum a facut el incet a iesit super masina ;) bft

ALEX_BZN 18-10-10 17:01

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
mersi de apreciere..din putinu care l-am avut am incercat sa nu fac o masina de cocalar....am vrut sa fie cu gust si atat.

ALEX_BZN 03-12-10 21:30

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
2 Attachment(s)
Am gasit in calculator niste poze care sunt foarte vechi, din primele luni in care am luat masina. Ma uit si imi aduc aminte cu placere cand am devenit posesor de cielo. In poza asta nici macar nu o trecusem pe numele meu, avea inca numere de bucuresti.

ALEX_BZN 08-02-11 22:25

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
5 Attachment(s)
Masina a mai fost coborata inca putin..la vara sper sa o las si mai mult....o iau asa usor si o cobor pana unde imi convine:)).
Scuzati de calitatea slaba a pozelor, cand o sa pun jantele de aliaj dupa ce sunt sigur ca nu mai ninge o sa mai fac si alte poze.

dragos2900 05-03-11 00:09

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ai ajuns la un milion de km?bafta cu masina,hai cu NEmuritoru mai repede :D

ALEX_BZN 14-09-11 22:36

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
3 Attachment(s)
Si un mic set de poze cu ultimele modif....jante pe 16 si bad boy look si capota neagra.

iviTe 14-09-11 23:18

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
foarte misto rotile si chiar arata bine pe masina :) si app dece nu ai dat presurile de noroi jos ?

ALEX_BZN 15-09-11 11:52

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Vreau sa o vopsesc in curand si am zis sa nu am surprize sa le dau jos acum si sa cada rugina:))).....si sa merg cu gauri.
Momentan vreau sa ii iau alta suspensie ca asta cu drop 40 si cu rotile astea pe 16 nu sunt deajuns...trebuie un drop 60 pe fata macar.

Alex4u 15-09-11 20:26

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
am vazut masina zilele trecute in mers e grava rau ..:oops:e cu burta de asfalt ..in poze nu pare chiar asa dar in realitate e super :D

ALEX_BZN 17-09-11 19:37

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Vreau sa o mai las inca 2 cm....cred ca in maxim o sapt..o sa atasez poze oricum. BFT.

ALEX_BZN 13-12-11 15:11

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Saptamana asta am achizitionat de la Deniell de pe forum o suspensie sport completa (arcuri+amortizoare) Ta-tehnix cu drop 60/40 la super pret. O sa o montez cat mai curand ca sunt nerabdator! Apoi sper sa fac si poze la ea.
Daca e cineva interesat de cea veche sa ma anunte si o sa ii spun detalii.
Arcurile sunt Fk si amortizoarele KYB pe ulei.
Numa' bine!!!!!!!!

Goose 13-12-11 16:05

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 4775786)
Saptamana asta am achizitionat de la Deniell de pe forum o suspensie sport completa (arcuri+amortizoare) Ta-tehnix cu drop 60/40 la super pret. O sa o montez cat mai curand ca sunt nerabdator! Apoi sper sa fac si poze la ea.
Daca e cineva interesat de cea veche sa ma anunte si o sa ii spun detalii.
Arcurile sunt Fk si amortizoarele KYB pe ulei.
Numa' bine!!!!!!!!

Daca vrei sa spui si pretul ar fi super . vreau sa imi iau si eu una si am inteles ca este undeva la 140 euro + 10 transport . Dupa montare pune si u poze sa vedem si noi cum arata coborata .

18BSV 13-12-11 19:12

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Asteptam poze.. si asteptam pareri.. impresii dupa ce le`ai montat,bafta.


All times are GMT +2. The time now is 12:03.

- Copyright 2026 4Tuning