Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Fotografiile mele (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele.html)
-   -   CRM Design (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/125897-crm-design.html)

Kolegosu' 14-12-09 14:38

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
foarte misto seria cu E30, la mai mare :D

Sonny 14-12-09 15:11

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Renunta la vignetare ca le subexpui pe margini si se vede urat.

Spor!

Rares_CRM 14-12-09 20:38

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
Ok! Multumesc de sfaturi!
Urmeaza un set cu VW Bora, aceeasi locatie. ;)

cRbL 14-12-09 21:44

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
mai aprinde un bec ca e cam bezna...

Rares_CRM 14-12-09 23:42

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)


Mai multe poze pe blog...

Sonny 15-12-09 12:13

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Nu-s rele dar din nou subexpuse.

Rares_CRM 15-12-09 19:51

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mie nu mi se par.. pe laptopul meu se vad foarte bine.. inca chiar mi se par prea deschise la culoare.. nu stiu care e termenul stiintific :P, supraexpuse? :)

Most_Wanted 15-12-09 20:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
gen .. fara lumina ...

Rares_CRM 07-01-10 14:15

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
...de plictiseala. :)

cRbL 07-01-10 17:20

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 2893556)
Nu-s rele dar din nou subexpuse.


esti obsedat ?
te-ai gandit vreodata ca poate omu` in mintea lui asa le-a vazut ?

Sonny 07-01-10 21:38

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Iar te plictisesti?

Rares_CRM 07-01-10 23:23

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
iar e subexpusa poza?
asta e poza originala... Probabil n-am setat bine aparatu cand am facut pozele...

3S-FE 08-01-10 00:08

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
2 Attachment(s)
ai subexpus cu exact o treapta, da se recupereaza destul de usor, e bunicel senzoru pe 1000D

Rares_CRM 08-01-10 09:32

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Pai da, dar asa se vede destul de pixelat... adica apar punctele alea, nu mai e curata poza... :|

3S-FE 08-01-10 11:23

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
n-ai ce face, inevitabil cand tragi de jpeg-uri vor aparea urme( zgomot, artefacte, etc.), dar, avand in vedere cata informatie se recupereaza nu e chiar asa o tragedie 1920x1200 full screen granulatia e neglijabila, chiar si asa, imaginea se mai poate curata cu un pic de rabdare, eu ti-am dat-o ca sa-ti faci o idee despre cata informatie s-a pierdut prin subexpunere

rommel 08-01-10 13:42

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Daca tragi RAW e mai bine sa subexpui decat sa supraexpui (se pierde mai putina informatie), daca tragi JPEG, expunerea trebuie sa fie perfecta.

Sonny 08-01-10 13:49

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 2956857)
Pai da, dar asa se vede destul de pixelat... adica apar punctele alea, nu mai e curata poza... :|

Asta datorita post procesarii. Daca o expuneai corect de la inceput nu mai era "pixelata".

Rares_CRM 11-01-10 00:26

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)
VW Bora
Cateva poze din seara asta...

toader 11-01-10 07:17

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
In a 2-a fotografie omul cu blitzul nu s-a ascuns prea bine:)) in plus daca nu as cunoaste culoarea generala a unei astfel de masini nu prea mi-as da seama care e pentru ca odata e argintie odata bate inspre galben in plus ultima fotografie e cam in plus... pe viitor cauta un loc in parcare mai liber in care sa te poti desfasura in voie sunt convins ca exista:)

RA_2fast4u 11-01-10 10:16

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
a 2-a e frumoasa, doar ca ai inclinat-o cam mult. eu zic ca daca o faceai sa fie cam paralela cu marcajele de la parcare era mult mai bine.

si ca idee a 3-a e interesanta, doar ca ar fi dat mai bine daca prindeai mai mult din subiect.

Rares_CRM 24-01-10 22:51

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
4 Attachment(s)

Most_Wanted 25-01-10 10:56

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
eu cred ca ai patit ceva ..... ce ai nene de le subexpui , sa nu dai vina pe camera ....pacat de masina ca ai avuto si nu ai profitat de ea...
nu-mi place ...

rommel 25-01-10 12:45

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Hmm, cred ca e de la prelucrare (spun asta cand ma uit la numarul 2 de exemplu) faza cu subexpunerea. In rest cred ca e o chestie de gusturi, ele arata ca si cum ar fi CGI (Computer-generated imagery), dar nu sunt "urate", din punct de vedere fotografic sunt ok - as avea ceva de marait la a 3-a.

E doar o parare.

Rares_CRM 25-01-10 21:45

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
2 Attachment(s)
Probabil de la prelucreare... am facut pozele pe P
Masina o mai prind.. nu i-am facut f multe poze acum.. vreo 10, eram cu trepiedu si erau -15, -20 de grade.. n-am avut rabdare sa tot frec trepiedu. O sa-i fac niste poze pe zi, intr-o locatie mai smechera, si.. am sa incerc sa nu le mai subexpun. :)

AndyNed 25-01-10 22:49

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Trage fotografia fara faruri aprinse sau lasa doar pozitiile, asa eviti erorile de expunere si imagini subexpuse. De restul de ocupi in photoshop, efecte, flare etc.

La ultima poza ai niste bucati din masina care nu prea isi au rostul in stanga.

Rares_CRM 25-01-10 23:23

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Daca te referi la poza din ultimul post... e poza originala, am scos chestiile din stanga, care nu isi aveau rostul in poza editata... in postul 61

Most_Wanted 26-01-10 14:46

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
si ca sa nu se mai inroseasca imaginea asa umbla la wb ... dai pe incandescent , din cate stiu asa trageam eu cu expunere lunga cu ea , o sa iasa mai frumos . si cum zicea cineva mai sus fara faruri stopuri , si incearca sa te asezi in pozititii in care sa nu prinzi becuri sau neoane ( asta daca vrei sa expui tare ) ... lasi trepiedu mai jos si le ascunzi cu camera ... sau te mai misti de colo colo ... :)

Rares_CRM 31-01-10 21:31

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
10 Attachment(s)
Honda CRX & VW Bora

...mai multe poze pe blog

Oxide 31-01-10 22:47

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3036055)
Honda CRX & VW Bora

...mai multe poze pe blog

Frumos set , ultimele 2 poze sunt superbe ! Felicitari ! :tenisclap

Capone_street 31-01-10 23:00

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
ai dat Monitoru pe Brightness 100:D?ca pana acm te acuzau baieti de subexpuse felicitari imi place ultimu set ai unele geniale
BV tot asa si iti merge bine

shantzu 31-01-10 23:44

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Bune poze , mai ales cele cu Bora :)

Most_Wanted 01-02-10 03:01

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
astea cu bora merita

Rares_CRM 02-03-10 16:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Vreau si eu in FOTO :)
O sa revin cu un set de poze ;)

cRbL 03-03-10 05:27

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Felicitari pentru aderarea la grupul foto!

Rares_CRM 03-03-10 13:00

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Multumesc pt voturi! :)

Rares_CRM 21-03-10 21:36

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
17 Attachment(s)
4tuning days 2010
a 2-a stiu, am taiat din usa, dar imi place poza

Ingerasul99 22-03-10 19:26

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Dintre toate , imi plac cele cu ala impuscat si sistemul ala alpine! Spor la treaba in continuare!

Rares_CRM 22-03-10 20:12

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Cred ca alea doua sunt cele mai nereusite poze :lol: dar mersi. :) Ma bucur ca iti plac.

DTH 23-03-10 23:48

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Şi eu am vrut să îi fac poze " piticului porno " din ( ultima poză ) dar m-am tot plimbat şi am uitat :)) , frumoase poze , succes în continuare !

Rares_CRM 28-03-10 20:20

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
2 Attachment(s)
Noua achizitie, CANON EOS 40D cu obiectiv SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC OS (cu stabilizator optic)
First picture... (needitata, neatinsa, stock direct din aparat)


All times are GMT +2. The time now is 05:22.

- Copyright 2026 4Tuning