Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   SF - OZN (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/124551-sf-ozn.html)

RIcKO 12-06-09 21:11

Re: SF - OZN
 
salut ...eu am fost in spania si cand eram la munca aveam un radio unde era o emisiune despre chestile astea ...cum ca inca de pe vremea lui Iisus s-au vazut ozn-euri...cautati pe youtube J.J Benitez - Mirlo Rojo ......e tare tipul asta , a facut foarte multe dezvaluiri de ex...ca apollo 15 a fost ultima expeditie pe luna din cauza ca acol s-au gasit ruine ale unor cladiri ...si ca defapt americanii deaia nu mai vor sa mearga pe luna si au incercat sa distruga toate dovezile ca s-a gasit viata pe luna.....e foarte interesant .....mai are si o serie ce carti scoase mi se pare "calul troian" ...primul nr este foarte cutremurator ....dovedind cu versetele din biblie ca au existat contacte intre oameni si extraterestrii inca de pe atunci .....si tot in aceasta carte se pune problema ca Iisus sa fi fost ceva mai mult decat om..in fine ....foarte interesanta chestia asta ....

Champion 12-06-09 21:32

Re: SF - OZN
 
Eu nu cred deloc in chestiile astea...daca suntem facuti de extraterestii atunci ne-au cam scapat de sub control, daca sutem facuti de Dumnezeu pacatuim cam des, daca am evoluat din maimuta inca evoluam si mai avem de evoluat :))

RIcKO 12-06-09 21:38

Re: SF - OZN
 
nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????

mihai88 12-06-09 22:05

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 2403049)
dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????

link?

RIcKO 12-06-09 22:11

Re: SF - OZN
 
https://www.youtube.com/watch?v=8iPIX...eature=related ..... ai search pe youtube in dreapta sus..:D incearca sa vezi ca face minuni bafta

Champion 12-06-09 22:16

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 2403049)
nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????

Ala din cate stiu eu s-a demonstrat ca e fake, ca un microfon din orice material nu rezista la temperatura de acolo si ca nu puteau sapa ei asa de adanc.Sunetele alea le auzi in 50% din filmele de groaza :)

RIcKO 12-06-09 22:21

Re: SF - OZN
 
da am citit si eu commenturile la filmulet...dar totusi ..cercetatorii care studiaza placile techtonice coboara microfoane....si totusi ....e la 2000 m ....nu cred ca exista lava la 2 km sub pamant

IonutzMFF 12-06-09 22:46

Re: SF - OZN
 
uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com

Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal :))

RIcKO 12-06-09 22:56

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2403204)
uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com

Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal :))

da frate sa intamplat ...zic si eu ce am auzit.....ca cica un taximetrist din cj ..ar fi luat 2 batrani sa ii duca in Feleac ..la vreo 10 km de Cluj Napoca....ajunsi la destinatie ..batranii il pofesc pe taximetrist la o cafea pana impacheteaza ei ce aveau de luat de acasa...ca mergeau nu stiu unde.......intra omul in casa ..bea cafeaua..sta ce sta , nu mai apar batranii...iese afara...si intreaba pe vecinii de langa casa respectiva domne' nu ati vazut pe unde s-au dus batraneii astia 2? ca tot ii astept...la care vecinul ...cine domne;?.....pai batraneii astia 2 ce va sunt vecini....la care ii raspunde omul ca cica batranii aia 2 au murit de 5 ani si casa e parasita ....au intrat in casa si pe masa erau 3 cesti de cafea prafuite iar in casa totul era ca dupa 5 ani de stat.....taximetristul a cazut si a facut nu stiu cum ii zice la boala aia ..in fine...i sa albit parul pe loc .....o fi vrajeala....adevar...asa am auzit si cica a fost si pe la TV....:D

NONE 12-06-09 23:26

Re: SF - OZN
 
E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.

Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă :-)

RIcKO 12-06-09 23:30

Re: SF - OZN
 
dap.....tot aceasi treaba.......probabil ca fiecare care a zis-o la randul lui a adaugat sau schimbat ceva in povestea asta pana sa schimbat de tot ....

IonutzMFF 12-06-09 23:41

Re: SF - OZN
 
Eu consider ca in toate ''povestile'' astea tot exista un sambure de adevar totusi

Dark Side 12-06-09 23:42

Re: SF - OZN
 
Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa!

NONE 12-06-09 23:54

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2403307)
Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa!

Da, este adevărat ;) uite AICI si AICI un exemplu ;)

IonutzMFF 13-06-09 01:29

Re: SF - OZN
 
Unul dintre acele dealuri se afla la 50 km de baia mare , de cate ori vin prieteni din strainatate sau bucuresti etc , tot timpul trag o fuga sa'i inspaimant :))

BigDaddy_1112 13-06-09 19:30

Re: SF - OZN
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2403275)
E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.

Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă :-)

Padurea Baciu e undeva langa Cluj sau chiar in Cluj, nu? Ma scuzati daca gresesc, dar asa imi amintesc de la reportajul de pe Discovery. Vorbea un roman intr-o engleza stricata cum ca a cercetat lumini, aparitii, si urme pe pamant de nave extraterestre. Avea si poze. S-a si iradiat parca, saracul.


Referitor la povestea cu taximetristul si fantoma. Sincer, nu stiu cum sa o numesc, minciuna, farsa, mit, banc. Versiunea care am auzit-o eu cand eram si eu in ciclul primar, se desfasura bineinteles in orasul celor care povesteau, Arad in cazul meu. Taximetristul ia o femeie in masina de langa cimitir. O duce acasa, dar ea nu are cu ce sa plateasca asa ca ii lasa garantia ca se va intoarce cu banii, verigheta ei. Ii spune numele ei si nr. apartamentului pentru un maxim de incredere. Taximetristul o astepta sa se intoarca mult si bine. Se decide sa urce in bloc, bate la usa cu pricina si ii raspunde un barbat. Soferul explica ce si cum si ii arata verigheta. Stupoare...bineinteles ca bartbatul era vaduv si clienta taximetristului era sotia lui moarta de nu stiu cati ani!
Povesti de aburit copii mici...:rolleyes2 Foarte asemanatoare cu prostiile de genul spune noaptea la 12 in fata oglinzii pis, pis care-i misiunea, bloody mary etc. Dupa o doza de povesti de genu eram speriat toata ziua. Cum am spus prostii de speriat copii...

Mi-am adus aminte cand ma uitam pe siteul postat de cineva mai sus ca in documentarul in care prezentau teoria cu incrucisarea dintre oamenii preistorici cu extraterestrii. Au descoperit un craniu ciudat care cica ar fi aparinut unui extraterestru sau a unui hibrid dintre alieni si oameni. Starchild...

Dark Side 13-06-09 23:04

Re: SF - OZN
 
Ciudat!

NONE 13-06-09 23:18

Re: SF - OZN
 
Forma gurii e ciudatä :???: avea maxilaru` lipsä ? sau craniul ästa e cu tot cu maxilar ? :???:

Dark Side 13-06-09 23:50

Re: SF - OZN
 
Din cate vad eu lipseste maxilarul inferior. Foarte ciudata este forma gaurilor unde erau ochii.

RIcKO 14-06-09 08:36

Re: SF - OZN
 
chiar ca este ciudat...insa multe povesti dinastea cu cranii sunt facaturi.....sunt pe zoutube cate vrei ....oricum sunt multe chestii ciudate care nu isi au explicatii

BigDaddy_1112 14-06-09 09:14

Re: SF - OZN
 
1 Attachment(s)
Da, ii lipseste maxilarul inferior, se vad gaurile unde ar fi intrat. Si orbitele lui sunt pline, au loc dar cat sa iasa nervul optic. La un om normal bagi nu stiu cate degete prin gaura. Si sinusurile lui, sunt pe verticala. Dupa chestiile astea va puteti imagina, cat de ciudat, chiar monstruos, ar fi aratat cand inca era in viata. Cica ar fi apartinand unui copil cu mutatii genetice. Dupa parerea mea ar fi imposibil sa traieasca atat, craniul fiind cat de cat mare. UITATI-VA ATENTI LA OASELE CAPULUI, SUNT SUDATE COMPLET. Copilul asta sau s-ar fi nascut mort sau ar fi murit dupa ceva timp.

Monstruozitati de genul am mai vazut cand am facut o vizita la Facultatea de Medicina din Arad. Ne-au aratat o autopsie pe un copil, dar ce am vazut in alta camera a fost cat de cat impresionant. Aveau o colectie de fetusi, cica cea mai mare din Europa, cu diverse mutatii. Pana atunci nu credeam ca exista ciclopi, cu un singur ochi in mijloc. Am vazut siamezi, fetusi care nu aveau creier, bineinteles s-au nascut morti, fetusi la care nu li s-a dezvoltat pielea stomacului, copii avortati prin luna a 8-a, era destul de socant, ca ei aratau ca niste copii normali, cu par, dezvoltati parca erau vii...Etc. mai multe boli, din care nu imi prea amintesc mare lucru. Dar, vorbeam de mutatii, si iaca dau cu ochii peste peste borcanul pe care scria monstruozitate inclasificabila. Am ramas socant, nu puteam sa-mi explic cum de la ochi in jos, copilul nu mai era dezvoltat, doar o masa de carne fara forma de corp. Atasez un desen in paint, pentru e cam greu de descris si fotografii nu am pentru ca era interzis. Ce vreau sa subliniez este ca e imposibila viata cu asemenea mutatii.

RIcKO 14-06-09 09:33

Re: SF - OZN
 
foarte interesant desenul tau :D:D:D:D:D.....pe bune acum.... interesante chestile astea

Dark Side 14-06-09 14:45

Re: SF - OZN
 
Interesant.....
Totusi nu vreau sa vad asa ceva. Nu mi-ar place sa vad cum ar fi aratat acea aratare cand avea carne pe ea. !!!!!!!!!!!!!!

raman 18-06-09 01:41

Re: SF - OZN
 
Extraordinar... "Imposibil să trăiască"... Ai văzut cîţiva fetuşi şi de-acu spui prostii şi emiţi axiome. Lumea asta cuprinde foarte multe secrete şi taine, şi e penibil să vizitezi un loc, şi să ai pretenţia că ai cuprins tot. Nu spun că acest craniu aparţine unui hibrid, că nu ştiu sigur, dar, anomaliile care au loc la unele sarcini sunt ceva, şi modificările genetice şi hibrizii sunt altceva. Căutaţi imagini cu capurile lui Akhenaton sau Nefertiti, şi mai ales cu tot corpul lui Akhenaton, şi e lesne de înţeles că nu erau ca noi. Acolo e ceva sigur.
Deschizătura aia din imaginea postată de mine nu e prea mare, ci are 1200 km în diametru.
Cărţi ieftine şi interesante sunt cele de la editura Obiectiv.

BigDaddy_1112 18-06-09 09:31

Re: SF - OZN
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by raman (Post 2416640)
Extraordinar... "Imposibil să trăiască"... Ai văzut cîţiva fetuşi şi de-acu spui prostii şi emiţi axiome. Lumea asta cuprinde foarte multe secrete şi taine, şi e penibil să vizitezi un loc, şi să ai pretenţia că ai cuprins tot. Nu spun că acest craniu aparţine unui hibrid, că nu ştiu sigur, dar, anomaliile care au loc la unele sarcini sunt ceva, şi modificările genetice şi hibrizii sunt altceva. Căutaţi imagini cu capurile lui Akhenaton sau Nefertiti, şi mai ales cu tot corpul lui Akhenaton, şi e lesne de înţeles că nu erau ca noi. Acolo e ceva sigur.
Deschizătura aia din imaginea postată de mine nu e prea mare, ci are 1200 km în diametru.
Cărţi ieftine şi interesante sunt cele de la editura Obiectiv.

Doamne fereste, am spus eu ca am cuprins totul, vizitand o camera cu fetusi morti?!? Departe de mine aceasta intentie. Eu doar faceam o paralela intre anomaliile de sarcina, cum spui tu si craniul ala, ca sa sustin ideea ca el nu ar fi putut trai. E pur si simplu parerea mea, unii spun ca, copilul a murit la o varsta de 3-4-5 ani si eu am dedus ca, cauza mortii au fost diformitatile incompatibile cu viata sau cu o viata normala. Altii sustin ca a murit la o varsta de 20 de ani din cazua oaselor sudate complet. Gandeste-te cat de greu i-ar fi fost sa traiasca in conditiile astea, cu asa boala pe timpurile alea cand nu existau cunostinte vaste in medicina. Inca o data e doar parerea mea, nu a vreunui specialist. Si copii cu progeria, imbatranirea prematura, nu traiesc foarte mult. Apropo, testele au aratat ca Starchild nu e hibrid, ambii parinti sunt oameni. Volumul interior al craniului lui este mai mare decat al unui adult. Vreau sa ma corectez...craniul nu are sinusuri. Intradevar, craniul lui Akhenaton difera de craniul unui om normal, dar craniul lui Starchild fata de un om normal... Oricum, poze cu intreg corpul nu am gasit. Bombarea capului nu au obtinut-o prin modificarea artificiala? Si acum se mai practica. Parca infasoara capul copilului mic in bandaje stranse sau prin ceva dispozitiv si prin masaje ii alungeste partea din spate a craniului.

Dark Side 18-06-09 10:11

Re: SF - OZN
 
Cine e "starchild"?

BigDaddy_1112 18-06-09 10:21

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2417095)
Cine e "starchild"?

Craniul ciudat e al lui Starchild. Asa l-au numit.

www.starchildproject.com

Dark Side 18-06-09 10:42

Re: SF - OZN
 
Ciudata forma cutiei craniene....
Apropo: Stiti de posibilul Apollo 20?
Care se pare ca a fost un zbor pe luna mixt format din rusi si americani?
Unii zic ca acolo,adica pe luna au mers sa cerceteze o nava spatiala prabusita. Ei si-au dat seama ca structura aparatului d zbor este metalica si cand au intrat si-au dat seama ca era prabusit de mult OZN-ul. Acolo au gasit ce parea a fi un sarcofag din acela ca in filmele SF,si acolo au gasit o umanoida criogenata. NASA a negat acest lucru. Nu se poate stii unde este adevarul. :(

BigDaddy_1112 18-06-09 11:49

Re: SF - OZN
 
Sau faza cu trucajul filmarii de pe Luna. Imi audc aminte de la ceva emisiune ca sceptici spuneau ca NASA a trucat filmul, dovedit de steagul Americii care flutura, ceva pietre care aveau litere inscriptionate pe ele( recuzita, care se aseaza pe platou dupa codul de litere) etc. Erau mai multe chestii, dar nu-mi amintesc, trebuie sa caut pe net.

Dark Side 18-06-09 14:28

Re: SF - OZN
 
Si praful care a fost luat de dl. Armstrong a parut a avea aceeasi greutate ca si cand ar fi fost toti pe pamant. Eu zic insa ca steagul si multiplele surse de lumina sunt dovezi indubitabile ca acele imagini nu au fost facute pe luna.

NONE 18-06-09 14:34

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2417208)
[...] rusi si americani? [...]

Rusi si american împreuna ? NICIODATA ! :lol:

Dark Side 18-06-09 14:49

Re: SF - OZN
 
Tot ce am scris este doar la nivelul de "poate ca" si "nu se stie".
Totusi se poate ca sa fie ceva real in toata chestia.

Zebe 18-06-09 15:40

Re: SF - OZN
 
http://cdn1.gamepro.com/avatars/game...41AE2_main.jpg

Ce ziceti de asta? Nu am gasit poza mai buna, o sa incerc sa mai caut. Ii ceva copil de prin Asia, nu-s sigur de tara, care suferea de o boala care ii dadea infatisarea asta. O murit la scurt timp dupa nastere.

EDIT: Anancefalie se numeste boala.

http://news.softpedia.com/images/new...rog-Baby-3.jpg
http://news.softpedia.com/images/new...rog-Baby-2.jpg

Dark Side 18-06-09 19:46

Re: SF - OZN
 
Cat d scarbos!!!!!!!!!!

thundermike 18-06-09 21:37

Re: SF - OZN
 
am mai vazut pe youtube un copil verde cu ochi rosii care era asemanator, ziceau ca e extraterestru :))

IonutzMFF 18-06-09 22:04

Re: SF - OZN
 
1 Attachment(s)
Fenomene paranormale exista peste tot , cercetatorii incearca sa caute viata dincolo de sistemul solar , dar nu sunt in stare sa descopere anumite mistere de pe pamant , ca si lochness monster , jersey devil .Apropo , chupacabra cica a fost descoperit

https://www.youtube.com/watch?v=wYemBLuou90

Dark Side 18-06-09 22:09

Re: SF - OZN
 
Din pacate acesta pare mai mult un pui mort si putrezit de cangur.
Din cate stiu acel animal mitic era de fapt un animal ce traia in paduri,era cam cat un lup sau mai mare chiar cat un urs nu stiu bine,avea blana neagra si manca oi.

IonutzMFF 18-06-09 22:13

Re: SF - OZN
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2419094)
Din pacate acesta pare mai mult un pui mort si putrezit de cangur.
Din cate stiu acel animal mitic era de fapt un animal ce traia in paduri,era cam cat un lup sau mai mare chiar cat un urs nu stiu bine,avea blana neagra si manca oi.

Nu prea cred ca , cangurii au colti dupa cum se vede in poza :)

NONE 18-06-09 22:19

Re: SF - OZN
 
Forma capului si a dintilor, foarte asemanatoare a unui lup...îti dau mare dreptate în ceea ce ai spus, eu tot nu înteleg cum nu poate sä vadä dacä chiar exista monstru ala in lac, vine juma' de armata incercuie tot lacul, si intra 5-7 mini-submarine si gata..:-)

Dark Side 18-06-09 22:19

Re: SF - OZN
 
Oricum este chiar ciudat........ Scarboasa chestiunea aceasta....
Chiar nu arata prietenoasa cu acei colti lungi...
Totusi eu zic ca este un mutant. Insa daca chiar sunt mai multi este posibil sa fie chiar o specie noua. O combinatie intre un coiot si o hiena. Adica fuge reoede si ataca la fel de repede. Nu o sa dorm bn la noapte.


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning