![]() |
Re: SF - OZN
salut ...eu am fost in spania si cand eram la munca aveam un radio unde era o emisiune despre chestile astea ...cum ca inca de pe vremea lui Iisus s-au vazut ozn-euri...cautati pe youtube J.J Benitez - Mirlo Rojo ......e tare tipul asta , a facut foarte multe dezvaluiri de ex...ca apollo 15 a fost ultima expeditie pe luna din cauza ca acol s-au gasit ruine ale unor cladiri ...si ca defapt americanii deaia nu mai vor sa mearga pe luna si au incercat sa distruga toate dovezile ca s-a gasit viata pe luna.....e foarte interesant .....mai are si o serie ce carti scoase mi se pare "calul troian" ...primul nr este foarte cutremurator ....dovedind cu versetele din biblie ca au existat contacte intre oameni si extraterestrii inca de pe atunci .....si tot in aceasta carte se pune problema ca Iisus sa fi fost ceva mai mult decat om..in fine ....foarte interesanta chestia asta ....
|
Re: SF - OZN
Eu nu cred deloc in chestiile astea...daca suntem facuti de extraterestii atunci ne-au cam scapat de sub control, daca sutem facuti de Dumnezeu pacatuim cam des, daca am evoluat din maimuta inca evoluam si mai avem de evoluat :))
|
Re: SF - OZN
nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????
|
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
https://www.youtube.com/watch?v=8iPIX...eature=related ..... ai search pe youtube in dreapta sus..:D incearca sa vezi ca face minuni bafta
|
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
da am citit si eu commenturile la filmulet...dar totusi ..cercetatorii care studiaza placile techtonice coboara microfoane....si totusi ....e la 2000 m ....nu cred ca exista lava la 2 km sub pamant
|
Re: SF - OZN
uitati un site care il citesc de cativa ani buni , o gramada de povesti ''nemuritoare'' ...u decide wich one's are real www.paranormal.about.com
Apropo , in Romania sa intamplat vreodata ceva interesant , ma rog ceva gen SF , inafara de politica si politicieni care la gandire zici ca sunt Neanderthal :)) |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
E povestea celor 3 fantome de pe dig.Cu ceva timp în urmă,într-un accident de maşina a murit o familie formată din mamă ,tată şi copil.Un taximetrsit trecea într-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat îi apar in faţă 3 persoane un barbat o femeie şi un copil. Ăsta opreşte maşina,se dă jos, si familia aceea îl roagă să îi ducă în oraş,până acasă pt că au ramas pe drum.Taximetristul îi ia,fără nicio problemă.Ajunsi la destinaţie,barbatul îl invită pe taximetrist până în casă,la o cafea în semn de mulţumire.Beau ei cafea,dar taximetristul îsi dă seama ca a uitat cheile de la maşină în contact,şi se duce sa le aducă.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la uşă,şi un vecin a iesit si i-a spus vă acolo nu locuieşte nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat şi a vhemat Poliţia care a spart uşa şi a intrat în casă, găsind printre pânze de paianjen şi mult praf,masuţa cu cele 3 ceşti de cafea fierbinte.
Eu am găsit-o pe internet sub o altă formă :-) |
Re: SF - OZN
dap.....tot aceasi treaba.......probabil ca fiecare care a zis-o la randul lui a adaugat sau schimbat ceva in povestea asta pana sa schimbat de tot ....
|
Re: SF - OZN
Eu consider ca in toate ''povestile'' astea tot exista un sambure de adevar totusi
|
Re: SF - OZN
Woow creepy.
Dar stiti acel deal din Romania unde merg masinile singure dar nu la vale ci invers urca singure...... Ceva cu campuri magnetice ca nu se zice degeaba ca in Romania sunt cateva puncte magnetice la inalitimi mari,in varful muntilor. De aia vor americanii sa cumpere muntii carpati. Poate cei mai valorosi din Europa! |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
Unul dintre acele dealuri se afla la 50 km de baia mare , de cate ori vin prieteni din strainatate sau bucuresti etc , tot timpul trag o fuga sa'i inspaimant :))
|
Re: SF - OZN
1 Attachment(s)
Quote:
Referitor la povestea cu taximetristul si fantoma. Sincer, nu stiu cum sa o numesc, minciuna, farsa, mit, banc. Versiunea care am auzit-o eu cand eram si eu in ciclul primar, se desfasura bineinteles in orasul celor care povesteau, Arad in cazul meu. Taximetristul ia o femeie in masina de langa cimitir. O duce acasa, dar ea nu are cu ce sa plateasca asa ca ii lasa garantia ca se va intoarce cu banii, verigheta ei. Ii spune numele ei si nr. apartamentului pentru un maxim de incredere. Taximetristul o astepta sa se intoarca mult si bine. Se decide sa urce in bloc, bate la usa cu pricina si ii raspunde un barbat. Soferul explica ce si cum si ii arata verigheta. Stupoare...bineinteles ca bartbatul era vaduv si clienta taximetristului era sotia lui moarta de nu stiu cati ani! Povesti de aburit copii mici...:rolleyes2 Foarte asemanatoare cu prostiile de genul spune noaptea la 12 in fata oglinzii pis, pis care-i misiunea, bloody mary etc. Dupa o doza de povesti de genu eram speriat toata ziua. Cum am spus prostii de speriat copii... Mi-am adus aminte cand ma uitam pe siteul postat de cineva mai sus ca in documentarul in care prezentau teoria cu incrucisarea dintre oamenii preistorici cu extraterestrii. Au descoperit un craniu ciudat care cica ar fi aparinut unui extraterestru sau a unui hibrid dintre alieni si oameni. Starchild... |
Re: SF - OZN
Ciudat!
|
Re: SF - OZN
Forma gurii e ciudatä :???: avea maxilaru` lipsä ? sau craniul ästa e cu tot cu maxilar ? :???:
|
Re: SF - OZN
Din cate vad eu lipseste maxilarul inferior. Foarte ciudata este forma gaurilor unde erau ochii.
|
Re: SF - OZN
chiar ca este ciudat...insa multe povesti dinastea cu cranii sunt facaturi.....sunt pe zoutube cate vrei ....oricum sunt multe chestii ciudate care nu isi au explicatii
|
Re: SF - OZN
1 Attachment(s)
Da, ii lipseste maxilarul inferior, se vad gaurile unde ar fi intrat. Si orbitele lui sunt pline, au loc dar cat sa iasa nervul optic. La un om normal bagi nu stiu cate degete prin gaura. Si sinusurile lui, sunt pe verticala. Dupa chestiile astea va puteti imagina, cat de ciudat, chiar monstruos, ar fi aratat cand inca era in viata. Cica ar fi apartinand unui copil cu mutatii genetice. Dupa parerea mea ar fi imposibil sa traieasca atat, craniul fiind cat de cat mare. UITATI-VA ATENTI LA OASELE CAPULUI, SUNT SUDATE COMPLET. Copilul asta sau s-ar fi nascut mort sau ar fi murit dupa ceva timp.
Monstruozitati de genul am mai vazut cand am facut o vizita la Facultatea de Medicina din Arad. Ne-au aratat o autopsie pe un copil, dar ce am vazut in alta camera a fost cat de cat impresionant. Aveau o colectie de fetusi, cica cea mai mare din Europa, cu diverse mutatii. Pana atunci nu credeam ca exista ciclopi, cu un singur ochi in mijloc. Am vazut siamezi, fetusi care nu aveau creier, bineinteles s-au nascut morti, fetusi la care nu li s-a dezvoltat pielea stomacului, copii avortati prin luna a 8-a, era destul de socant, ca ei aratau ca niste copii normali, cu par, dezvoltati parca erau vii...Etc. mai multe boli, din care nu imi prea amintesc mare lucru. Dar, vorbeam de mutatii, si iaca dau cu ochii peste peste borcanul pe care scria monstruozitate inclasificabila. Am ramas socant, nu puteam sa-mi explic cum de la ochi in jos, copilul nu mai era dezvoltat, doar o masa de carne fara forma de corp. Atasez un desen in paint, pentru e cam greu de descris si fotografii nu am pentru ca era interzis. Ce vreau sa subliniez este ca e imposibila viata cu asemenea mutatii. |
Re: SF - OZN
foarte interesant desenul tau :D:D:D:D:D.....pe bune acum.... interesante chestile astea
|
Re: SF - OZN
Interesant.....
Totusi nu vreau sa vad asa ceva. Nu mi-ar place sa vad cum ar fi aratat acea aratare cand avea carne pe ea. !!!!!!!!!!!!!! |
Re: SF - OZN
Extraordinar... "Imposibil să trăiască"... Ai văzut cîţiva fetuşi şi de-acu spui prostii şi emiţi axiome. Lumea asta cuprinde foarte multe secrete şi taine, şi e penibil să vizitezi un loc, şi să ai pretenţia că ai cuprins tot. Nu spun că acest craniu aparţine unui hibrid, că nu ştiu sigur, dar, anomaliile care au loc la unele sarcini sunt ceva, şi modificările genetice şi hibrizii sunt altceva. Căutaţi imagini cu capurile lui Akhenaton sau Nefertiti, şi mai ales cu tot corpul lui Akhenaton, şi e lesne de înţeles că nu erau ca noi. Acolo e ceva sigur.
Deschizătura aia din imaginea postată de mine nu e prea mare, ci are 1200 km în diametru. Cărţi ieftine şi interesante sunt cele de la editura Obiectiv. |
Re: SF - OZN
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: SF - OZN
Cine e "starchild"?
|
Re: SF - OZN
Quote:
www.starchildproject.com |
Re: SF - OZN
Ciudata forma cutiei craniene....
Apropo: Stiti de posibilul Apollo 20? Care se pare ca a fost un zbor pe luna mixt format din rusi si americani? Unii zic ca acolo,adica pe luna au mers sa cerceteze o nava spatiala prabusita. Ei si-au dat seama ca structura aparatului d zbor este metalica si cand au intrat si-au dat seama ca era prabusit de mult OZN-ul. Acolo au gasit ce parea a fi un sarcofag din acela ca in filmele SF,si acolo au gasit o umanoida criogenata. NASA a negat acest lucru. Nu se poate stii unde este adevarul. :( |
Re: SF - OZN
Sau faza cu trucajul filmarii de pe Luna. Imi audc aminte de la ceva emisiune ca sceptici spuneau ca NASA a trucat filmul, dovedit de steagul Americii care flutura, ceva pietre care aveau litere inscriptionate pe ele( recuzita, care se aseaza pe platou dupa codul de litere) etc. Erau mai multe chestii, dar nu-mi amintesc, trebuie sa caut pe net.
|
Re: SF - OZN
Si praful care a fost luat de dl. Armstrong a parut a avea aceeasi greutate ca si cand ar fi fost toti pe pamant. Eu zic insa ca steagul si multiplele surse de lumina sunt dovezi indubitabile ca acele imagini nu au fost facute pe luna.
|
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
Tot ce am scris este doar la nivelul de "poate ca" si "nu se stie".
Totusi se poate ca sa fie ceva real in toata chestia. |
Re: SF - OZN
http://cdn1.gamepro.com/avatars/game...41AE2_main.jpg
Ce ziceti de asta? Nu am gasit poza mai buna, o sa incerc sa mai caut. Ii ceva copil de prin Asia, nu-s sigur de tara, care suferea de o boala care ii dadea infatisarea asta. O murit la scurt timp dupa nastere. EDIT: Anancefalie se numeste boala. http://news.softpedia.com/images/new...rog-Baby-3.jpg http://news.softpedia.com/images/new...rog-Baby-2.jpg |
Re: SF - OZN
Cat d scarbos!!!!!!!!!!
|
Re: SF - OZN
am mai vazut pe youtube un copil verde cu ochi rosii care era asemanator, ziceau ca e extraterestru :))
|
Re: SF - OZN
1 Attachment(s)
Fenomene paranormale exista peste tot , cercetatorii incearca sa caute viata dincolo de sistemul solar , dar nu sunt in stare sa descopere anumite mistere de pe pamant , ca si lochness monster , jersey devil .Apropo , chupacabra cica a fost descoperit
https://www.youtube.com/watch?v=wYemBLuou90 |
Re: SF - OZN
Din pacate acesta pare mai mult un pui mort si putrezit de cangur.
Din cate stiu acel animal mitic era de fapt un animal ce traia in paduri,era cam cat un lup sau mai mare chiar cat un urs nu stiu bine,avea blana neagra si manca oi. |
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
Forma capului si a dintilor, foarte asemanatoare a unui lup...îti dau mare dreptate în ceea ce ai spus, eu tot nu înteleg cum nu poate sä vadä dacä chiar exista monstru ala in lac, vine juma' de armata incercuie tot lacul, si intra 5-7 mini-submarine si gata..:-)
|
Re: SF - OZN
Oricum este chiar ciudat........ Scarboasa chestiunea aceasta....
Chiar nu arata prietenoasa cu acei colti lungi... Totusi eu zic ca este un mutant. Insa daca chiar sunt mai multi este posibil sa fie chiar o specie noua. O combinatie intre un coiot si o hiena. Adica fuge reoede si ataca la fel de repede. Nu o sa dorm bn la noapte. |
| All times are GMT +2. The time now is 21:54. |
- Copyright 2026 4Tuning