Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   VW Scirocco vs. Renault Megane Coupe (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/121292-vw-scirocco-vs-renault-megane-coupe.html)

criss_cars 14-05-09 10:25

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Megane 1.6 16v e in 6 trepte?:shock:

dolb 14-05-09 10:29

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2317155)
o parere absolut normala din partea unui posesor de renault :lol: vad ca ai incercat sa-ti dai clioul, de ce?
in alta ordine de idei, da, pana la aparitia coupe rs, comparatia nu sta in picioare decat vizual... in rest, megane coupe e doar un concurent pentru kia proceed ;)
http://www.123auto.ro/Masini-Noi/Com...5248-6418.html

mama frate voi astia cu kia o comparati cu orice masina drq?!
Quote:

Originally Posted by criss_cars (Post 2317581)
Megane 1.6 16v e in 6 trepte?:shock:

da e in 6 trepte ca ii trebuie a 6-a treapta sa se duca pana la 250 la ora:| freackin' noobs

criss_cars 14-05-09 11:02

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
A 6a e foarte buna pentru consum dolb nu toti sun "reisari" sa dea 250 dar e super bine sa ai a6a treapta pentru un consum mult mai bun la drum lung pe autostrazi etc...

dolb 14-05-09 11:14

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
da criss ai dreptate. Dar a 6-a e pt consum la o masina diesel. Care e scopul sa iei o benzinara si sa zici.. a dau a 6-a sa imi consume mai putin! pai i-ati naiba diesel

59AFA 14-05-09 11:29

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2312750)
aici e vorba de megane coupe, nu rs...

tu ai adus vorba de sportivitate...

in fine...megane vs scirocco , megane vs golf 6 , nu conteaza...megane e o masina urata...nu v-o cumparati...lasati fraierii sa-si ia megane coupe :lol:

Lecca 14-05-09 20:59

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 2317607)
mama frate voi astia cu kia o comparati cu orice masina drq?!

aaa... :rolleyes2 da! :lol:

dogy_10 14-05-09 21:37

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2317155)
picioare decat vizual... in rest, megane coupe e doar un concurent pentru kia proceed ;)

si il bate rau de tot la aspect.....si toate cele

Lecca 14-05-09 22:45

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
in afara de un spate o idee mai interesant nu are nimic in plus. a , da, o jumatate de secunda in plus la varful de gama....
http://www.123auto.ro/Masini-Noi/Com...6420-5258.html

laur_nsl 17-05-09 06:30

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by criss_cars (Post 2303013)
Un post aiurea vorbim de o masina cu pret de pornire la 12500 euro si una cu pret de pornire la 21000. Asta o data in al doilea rand am vazut ca multi au votat Scirocco pentru motorizare fratilor vorbim de masini din clase diferite e ca si cum as compara o golf 1.9TDI cu un focus ST logic ca alegi Focusul pentru motorizare.
Dupa mine era mult mai indicat un topic Scirocco vs Megane RS ce va aparea care cu siguranta va manca Scirocco si pe circuit si la design. Bine ca pe circuit si Megane RS F1 de acum inghite Sciroccoul sigur!

am spus ca e o comparatie din punct de vedere strict al designului. nu-am referit la motoare pret comfort siguranta etc.

cosmacyu 28-05-09 23:33

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
59AFA scuzama ca ma bag..dar eu am avut si golf4 si un reno megan pe care il am si in prezent, si tin sa iti spun ca din punctul meu de vedere reno megan este foarte ok..eu l-am testat am facut in 2 zile jumate 3500 km si nu a mancat ulei nimik..nu am avut nici o problema.. in schimb la golf nu era luna sa nu pice ceva..in fine asta e parerea ta despre reno megan.. si sa n o mai spui la nimeni tine-o ptr tine.

Multa bafta

dolb 28-05-09 23:49

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
ce ai acu? renault megane II .. ce ai avut? golf4. E ca si cum ai zice " frate am avut e30 si acu am w204 si vreau sa zic ca la e30 nu era luna sa nu pice ceva..pe cand la w204 n-am probleme si e super".. TU COMPARI MERE CU PERE.

B_Boy 29-05-09 16:59

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2320144)
in afara de un spate o idee mai interesant nu are nimic in plus. a , da, o jumatate de secunda in plus la varful de gama....
http://www.123auto.ro/Masini-Noi/Com...6420-5258.html

in acea comparatie scrie ca pro cee'd are 5 trepte...dar are 6 :P

Lecca 29-05-09 17:34

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
5+1, da :lol:

B_Boy 29-05-09 22:48

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
nu...6+1 :P uita-te p site si ai sa vezi

MIRCAT 30-05-09 19:35

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
la desing aleg Scirocco,la motoare aleg Megane,iar la pret ........100% Megane

Anka Blonda 30-05-09 20:57

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
bineinteles Scirocco :yes: Megan coupe arata groaznic, urat rau, parca e o conserva

dogy_10 30-05-09 22:12

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
:)))))))))))))))))))) gusturile nu se discuta.....dar pana la a compara megane coupe cu o conserva mai e mult.....mai de graba scirocco ca are mai multe lini drepte..

papucoiu 30-05-09 22:14

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Eu cred ca se referea la modelul vechi de Megane...

Lecca 31-05-09 07:35

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
probabil. dsoara, tastati pe google "megane coupe 2009" 8)

GTR 31-05-09 10:24

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by Anka Blonda (Post 2366341)
bineinteles Scirocco :yes: Megan coupe arata groaznic, urat rau, parca e o conserva

Nu era Megane coupe dsoara era oglinda. :))

Anka Blonda 31-05-09 13:54

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Quote:

Originally Posted by dogy_10 (Post 2366550)
:)))))))))))))))))))) gusturile nu se discuta.....dar pana la a compara megane coupe cu o conserva mai e mult.....mai de graba scirocco ca are mai multe lini drepte..

Quote:

Originally Posted by papucoiu (Post 2366555)
Eu cred ca se referea la modelul vechi de Megane...

Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2367011)
probabil. dsoara, tastati pe google "megane coupe 2009" 8)

Quote:

Originally Posted by GTR (Post 2367243)
Nu era Megane coupe dsoara era oglinda. :))

parerea mea e sa va vedeti de treaba voastra si sa nu mai comentati gusturile altora;)

Lecca 31-05-09 14:32

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
pai eu as fii de acord cu tine, vechiul megane coupe e o conserva. dar noul model e cu totul si cu totul altceva.
8)

sergini0 05-06-09 20:34

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Mor dupa design-ul de la Scirocco :X, pur si simplu arata beton, n-am nimic cu Megane-ul dar nu are acelasi aspect.

copolinox 06-06-09 01:15

Re: Scirocco vs Megane Coupe
 
Masina frantuzeasca nu se compara cu cea nemteasca... aleg clar vw :) plus ca arata mai bine e mai simpatic si... e vw:)


All times are GMT +2. The time now is 15:07.

- Copyright 2026 4Tuning