![]() |
Re: Proiect Dacia VTM
uite aici un link ( posibil sa l stii ) , cu o nova facuta de vtm https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/112152-proiect-nova-vtm.html
parerea mea e ca o aprindere buna , face minuni ! stiu teava de rollbar ieftina daca te intereseaza ... numai bine |
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
Scuze de off topic Succes in contiunuare !!! |
Re: Proiect Dacia VTM
multumesc baieti, multumesc nelutu io chiar stiu ce vreu sa fac apropo teva pt rollbar am luat ,, am luat trot ce trebuie, scunul mai lipsea da ma rezolva bunul meu priete 'DANIEL ONORIU' imi face un cadou ii miltumesc foarte mult, ori ce mana de ajutor conteaza. multumesc nelutu stii tu de ce
|
Re: Proiect Dacia VTM
nelutz69 ai spus ca "batrani nostri au scos 120 din motoarele de 1,3L",as fi tare interesat de reteta.
multumesc mult si scuze pt poluarea topicului. |
Re: Proiect Dacia VTM
Ce tip de teava ai achizitionat pentru rollcage? Iar pe de alta parte, ce greutate aproximezi ca va avea "cusca" la final?
|
Re: Proiect Dacia VTM
poze cu proiectul rollcage ?
sau nu mai pui poze ? |
Re: Proiect Dacia VTM
pozele v-am spus de la inceput ca o sa vina mai greu ca nu am cablu la aparat,azi maine incerc sa descarc niste poze
|
Re: Proiect Dacia VTM
lau88,
.........sa pui poze man, cat mai multe poze.....cand ai sa termini ai sa fi necajit ca nu ai facut destule poze, atunci iti dai seama de unde ai plecat si ce ai reusit .... :) asa ca fa multeeeeeee pozeeeee :D Albert, Quote:
|
Re: Proiect Dacia VTM
promitator proiectul...abea astept sa vad ce iese:)
|
Re: Proiect Dacia VTM
gaabi ciuperca 0722228679 visezi prea putin la 100 kp se poate mult mai mult depinde cit vrei sa tina sau ce cutie de viteze ai sau etc.suna si te mai indrum cind am timp
|
Re: Proiect Dacia VTM
Pe prima pagina se lauda acest lau88 ca are pe masina motorul de 1,6 de nova, imbunatatit si cu dublu corp. Pe pagina 2 se observa ca pe mirificul motor e galerie de 1,4, nici vorba de galerie de papuc sau de nova ca sa poata fii montat acel dublu corp. Deci? Ma ajuti putin sa ies din ceata?
|
Re: Proiect Dacia VTM
pe pagina 2 nu e nici o poza cu motorul,este pe prima pagina si ala era motoru' ei original inainte de a fi dat jos,motorul actual se afla din cate mi-a spus el intr-un service
poze nu am mai facut ca nu am mai ajuns pe la garaj unde este masina + cateva probleme financiare si familiare din parte lu laur |
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
am un motor de renault super 5 1.4l aspirat, as vrea sa-i pun pistoane de nova de 1.6 litri. din cate am inteles motorul asta de 1.4 e identic cu ala de nova de 1.4. a mai pus cineva pistoane de 1.6 in bloc de 1.4 tot de r5 da' i-a mai pus si turbo... eu vreau doar aspirat. intrebarea mea e daca ai idee de unde as putea gasi pistoane de nova 1.6 si macar un carb vertical,bun... spor la treaba,chiar sunt curios de rezultatul final.
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
Re: Proiect Dacia VTM
salut eu te sustin sufleteste in cea ce faci si ma rog la dumnezeu sa ai bafta si sa iti mearga totu ok ptr ca si eu incerc sa fac ceva din batrana mea dacie la care lucrez si sper sa o duc la VTM si eu george_rhd este id meu bafta
|
Re: Proiect Dacia VTM
1 Attachment(s)
tu erai ma ? te-am ginit si pe tine la rasnov :lol:
|
Re: Proiect Dacia VTM
da eu eram. si urmaresc proiectul asta de mult timp da vad ca sta pe loc,cred eu salutari
|
Re: Proiect Dacia VTM
pune si tu poze,
|
Re: Proiect Dacia VTM
Foarte interesant proiectul tau! Felicitari! Sunt putini cei care se gandesc sa mai dea o mica atentie unei dacii asa cum ai dai tu! Spor la lucru si la bani sa o poti vedea la start fara probleme! Succes! Asteptam poze! :peace:
|
Re: Proiect Dacia VTM
Dupa o lunga pauza am reinceput lucrul la masina
bodo hai cu poze the rocketwww.ono41.ro |
Re: Proiect Dacia VTM
11 Attachment(s)
dupa o perioada cam lunga de timp am reusit sa fac rost de cablu si sa imi fac niste timp sa bag niste poze,imi cer scuze ca a durat atata
am pus niste poze aproximativ recente |
Re: Proiect Dacia VTM
bravo..faceti progrese!..mult succes in continuare:-)
|
Re: Proiect Dacia VTM
Hai Laur ca vine iarna :D
|
Re: Proiect Dacia VTM
Frumos proiect | Spor la lucru
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
TOATA IARNA O AM LA DISPOZITIE |
Re: Proiect Dacia VTM
Inceputul e bun, bafta in continuare.
|
Re: Proiect Dacia VTM
Laur, vi saptamana viitoare la Resita la Coasta?
Fa poze multe la masina si la tot proiectul, si incearca sa nu faci cu telefonul, cand va fi terminat proiectul vei regreta ca nu ai facut multe imagini si de calitate....... |
Re: Proiect Dacia VTM
Nu te intereseaza un motor mai bun de pus pe dacie si o punde in 4 prezoane?
|
Re: Proiect Dacia VTM
ce se mai aude?
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
Vecine ia zi si mie cum au certificat aia 120 cai ? dupa cum suna toba de esapament ? :lol: In loc sa vinzi cai verzi pe pereti la copii,mai bine l-ai indruma catre Anexa J macar sa nu se oboseasca cu potriveala aia la tzevi dupa capul lui,ca o sa il trimita cu shuturi in fund inapoi acasa,de la verificarile tehnice ! Bagi copii in vise,nu iti e rusine,batranule ! :) |
Re: Proiect Dacia VTM
ceva poze cu masina????
|
Re: Proiect Dacia VTM
dar cei cu evo ala acolo?
|
Re: Proiect Dacia VTM
evo acela este al lui ONO
on: proiectul va stagna (din nou) pt. o perioada de timp din cauza banilor,deh e criza :( |
Re: Proiect Dacia VTM
Foarte ambitios proiectul..bafta multa si sa il vedem incheiat la anul :D
|
Re: Proiect Dacia VTM
interesant.....bravo felicitari
|
Re: Proiect Dacia VTM
frumos proiect
mult noroc in continuare!;) |
Re: Proiect Dacia VTM
Imi place ce vrei sa scoti din Dacie:) Spor la treaba:)
|
Re: Proiect Dacia VTM
din cate am auzit de la proprietar din lipsa fondurilor a taiat-o si a dus-o la fiare si a pastrat decat motorul si cutia din cate am inteles si din ce am auzit de la el,imi pare rau ca v-am dezamagit,deh criza asta loveste grav
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:23. |
- Copyright 2026 4Tuning