![]() |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
e adevarat,am luat unele idei de la ei :)
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Quote:
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
la ce geam te referi
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Salut, o intrebare, cu plexiglass lucrati? geamul de la niste ceasuri de bord e f zgariat si vreau sa-l inlocuiesc...
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
salut, as dori daca se poate sa imi evezati din tabla buzele aripilor dupa spate pentru un E36 coupe, si daca se poate cam cat ar costa. Multumesc anticipat. un numar de telefon daca se poate.
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
felicitari pentru calitatea sudurii, cel putin din poze, merita un 10... Spor la munca!
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
7 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Interesant proiect, masina chiar ca seamana cu cea din bernie & leepu :)
Daca esti interesat, iti pot oferi numarul unui vopsitor... |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Quote:
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
frumoas lucrat, ideie Mad Max, si inspiratie Leepu, dar in acelasi timp imi exprim regretul pentru acel proprietar nesabuit, care a p[referat sa distruga o raritate de masina, la noi cel putin nu mai stiu asa ceva, si de-ar fi, e foarte rara si valoroasa in acelasi timp.
La atatea modificari structurale si de aspect, putea sa iti dea pe mana o masina mult mai banala si fara pretentii de colectie :sad: Motorizarea in schimb nu e prea puternica, 100CP stock din cate stiu, iar cu acele orizontale nu ajunge nici macar la 150Cp cu evacuari cu tot, mai bine salva banii de pe masina, luand una cum am spus mai sus, si baga diferenta intr-un motor mai serios. Oricum, astept rezultatul final cu nerabdare, frumos si serios lucrat ;) |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
5 Attachment(s)
Mi'a reprosat cineva ieri ca nu am mai pus pozele cum arata masina acum,asta fac, am sa pun pozele cu masina inainte de kit, iar acum inca o masina in lucru care o sa arate ceva altfel si alt stil, putere, agresivitate si sa zicem eleganta, asa a vrut persoana respectiva, e vb de un 4x4.
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Quote:
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
deci s-a miscat ceva, ceva si la asta..
acum vad ca ai si un cal pur sange langa ea..sa fie un original sau ceva copie? :o |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Quote:
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
4 Attachment(s)
m'a sunat cineva si m'a intrebat ce proiect mai am, pentru Tavi o sa pun un Durango 2002 transformat total, vroia sa il vanda dar sa razgandit si la modificat, maine atasez pozele e aproape de final, nici nu stiu daca mai urmareste cineva topicul asta :-)
Acum atasez pozele cum era inainte de transformare |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
se urmareste daca apar noutati, altfel, stagnam cu totii..
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
11 Attachment(s)
deci asta e masina, bara fata modificata, faruri CFL cu lupa si leduri de Tahoe 2009 adaptate, capota fata modificata, jenti vopsite auriu, interior refacut total, consola de mijloc facuta cu DVD incorporat, broderie cu marca pe scaune si volan iar peste o saptamana, sper ca o terminam, postez pozele cu colantare integrala auriu crom cu carbon auriu crom combinat, mostrele sunt pe aripa in poza, sper sa va placa :)
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
bag de seama ca ai picat din luna pe planeta noastra :)
foarte interesant, astept rezultatul finit. La RAR omologheaza doar culoarea, altceva nu cred... Ce frumos e cafeniul ala inchis. Consola banuiesc ca nu ramane asa aurita..ce material este? |
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Merci Florine, consola e turnata in fibra de sticla si o sa fie colantata carbon auriu crom, la RAR o sa scrie galben, nu exista auriu :), oricum colantarea dureaza cam 1 saptamana ca mai avem si alte lucrari si e mult de demontat la ea, se demonteaza complet, chiar o saptamana jumate' 8), oricum o sa pun fotografii din timpul lucrarii.
|
Re: Tuning la comanda Bucureşti
Nu, consola nu ramane aurita, o sa fie neagra lucios unde este aurita si zona la ceasurile de bord tot negru lucios, dar ideea cu auriul crom pica ca nu imi place mie, seamana a masina de ...., nici mie nici propietarului nu ii place, eu cand vad masini auriu crom, rosu crom sau crom mi se strepezesc dintii, masina in principiu o sa fie neagra lucios sigur cu arco iris mai mult ca sigur sau lac cameleon pe negru lucios mai putin sigur, eu prefer arco iris, adica cucubeu pe fond negru lucios.
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:43. |
- Copyright 2026 4Tuning