![]() |
Re:
Quote:
Avand un nivel de trai f ridicat in special in Johanesburg oameni isi permit si sa investeasca in masini si curse fie ele si de drag. Sper ca-ti functioneaza RX7 si daca vi curand contacteaza-ma sa-ti iau 500$ pe 400 metri cu Foresterul. |
Re:
Quote:
|
Sebastian, presedintele Legal Racing, face curse ilegale pe bani???
UNBELIEVABLE!!!! Pastreaza-ti banii si mai pune de 10 ori pe atat ptr iulie, cand sunt gata toate 3 proiectele... Cat despre performanta la bugete egale...chiar m-ai amuzat copios... :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
Pentru mine cursele sunt o placere insa nu in compania oricui iar pentru tine pretul ori trei e prea mic sec ori 2. Daca vrei sa ma bati dale-n masa de cazane ia si baga bani intr-o masina noua ca aia veche se dezintegreaza. Tu poti sa razi sa te amuzi , dar retine ca de tine razi eu am facut ceva stiu cum merge in schimb tu mai ai drum lung si anevoios ... dar nu e grija mea ca oricum ai masina de ceva timp si nu ai facut mai nimic, doar vorbe in vant. :lol: Vrei sa ma convingi, eu te astept la start eventual la King of Europe. :wink: |
de ultima ora
pai are mot de golf dar nu are si cutia......akum are cutia ei.....culmea am fost la cademie sa dau niste cercuri (cu carb de dacie :lol: )si mot nu a fgost prins bine de cutie si s-a departat si a ieisi pistonasu de la ambreiaj ca are hidraulic....si nu mai am ambreiaj delok akum..
Quote:
|
Quote:
|
ESTE TRACTUINE SPATE ............O sa fac niste filmulete si sa o le postez...............
Quote:
|
Da e adevarat japonezele sunt preferatele mele...
gasesti aici ce motoare vrei tu....:) si in special japoneze la preturi bune... daca vrei sa prepari motoare aici e alta poveste.... sunt super tari tipii dar e super scump.. are dreptate sebastian nivelul de trai aici e f ridicat si pt ei 10-12mii de dolari cat costa sa prepari un motor, nu e mare lucru... se pot trimite in tara si daca le trimiti in ungaria de exemplu nu platesti nici o taxa.. super misto si daca ai masini de 10 sec, deja acolo vb despre drag cars...:) da-mi mai multe detalii te rog.. |
pt sebastian
Da nivelul curselor de drag aici e super ridicat si sunt si cele mai populare curse... din AS. stiu ca si baietii de la master tuner tot de pe aici isi iau piese daca nu ma insel.. te contactez cand ajung in romania, 500usd e ok si poti sa vii cu ce vrei tu.... macar o sa imi scot benzina pana la bucuresti :lol: :lol: :lol: :lol: |
OK, dar vreau sa ma conving ca ai o masina care merita si ca e suficient de rapida.
|
Quote:
succes |
Re:
Quote:
si daca e asta..dc o treceti pe rwd? o sa piarda acel avantaj care il are 4x4 la plecare. |
Re:
Quote:
|
ms ms.......oricum akum caut motor rotativ de rx7 second gen biturbo 180 cp
|
:o
|
Am sa-ti tin pumni sa faci o masina tare, sa bati Supra lui Virgilica cu aia mica :lol: si daca ma dau cu tine si te bat e clar ca-l bat si pe el.
Sincer sunt anumite fete care nu-mi plac asa ca prefer unele noi. |
Re:
Quote:
CE AM ACUM?UN 323 DIN 85 CU 60 CP..E POSTATA AICI LA MAZDA SECTION..FT SLAB..ADICA M-AM PLICTISIT,MASINA MERGE FT BINE ORICUM,DAR VREAU SA SAR DIRECT LA 200 CP. :lol: FELICITARI INCA O DATA SHI SALUTARI LA TOTI POSESORII DE MAZDA |
salutari eugenius,
ma bucur sa descoper inca un pasionat de japoneze, poate cine stie asa din niste vorbe o sa se ridice un club de japoneze pt ca da intradevar sunt masini care au ce arata....... sunt sigur ca iti gasesti ceva mazda de care vrei tu si vezi ca de la anul poti sa o si imatriculez... :lol: asa ca multa bafta..:) si apropo piesele deja la japoneze nu mai sunt o problema si preturile sunt deja mai bune ca acu 3 ani de exemplu..., depinde si unde esti eu am relatii bune pt piese de japoneze... :wink: Mersi de aprecieri..:) |
Re:
Quote:
Stiu ca 323 GT-r e chiat supermisto. |
Mersi mult Sebastian, si ma bucur sa vad ca la nevoie oamenii se pot si ajuta intre ei..:) oricum impartim aceeasi pasiune pt masini si nu cred ca e relevant cine pe ce loc este atata timp cat o facem pt fun...
Chiar sunt impresionat..:) asta nu inseamna ca iti dau avans sau ceva la cursa.. :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
Acest fapt pe unii ii irita si imi sar in cap. Dar hai sa ne vedem noi de ale noastre si sa vedem ce iese. Acum se lucreaza la un proiect special un BME m3 e46 de cca 1100-1200ps cu tractiune spate si va face suta in cca 3,2 secunde. O sa vedeti daca si cand va fi gata. Va fi cea mai puternica masina de strada. |
MERCI SEBASTIAN .. astept sa dea drumul astia la vama..pt ca iti dai seama nu o pot inmatricula..acum..shi asha nu stiu ce legi vor fi..credeti ca se vor scoate taxele shi va ramane doar tva ul?
|
Re:
Quote:
|
chiar era unul aseara pe tvri shi a zis-o taxele raman,ce se va schimba va fi doar ce va decide rar ul din ce an sa se aduca sau cu ce euro... :cry: ft nasol..multi credeau ca dispar taxele shi faze de-astea..shi vor economisi bani prin vara cand cica se va da drumul..mi-a zis cineva ca e deja publicata pe un site oficial de la ministerul nu stiu care,o chestie in genul asta..dac stiti careva spuneti-ne shi noua...thx
|
Re:
Quote:
Nu sunt taxe vamale la masinile europene nici acum. Taxele vamale dispar restul nu au cum sa dispara si pot chiar sa creasca. |
Re:
Quote:
https://forum.4tuning.ro/viewtopic.ph...asc&highlight= |
Era ironic ce a zis mx6 ....
|
si rx7 are motor de tip wankel?
si astia se laudau ca rx8 e exclusiv... oricum, bafta si s-o stapanesti sanatos! |
pt. florin
salut Florin! ma bucur sa te gasesc pe forum,ca nu te-am vazut de mult. cel mai mult ma bucur pt. tine ca ai facut primul pas catre indeplinirea visurilor tale si ti-ai cumparat rx 7-le.sper sa nu stai prea mult pe'acolo pt. ca de cand ai plecat nu mai ai cu cine sa mai iesi la o distractie.la noi merge treaba ,lucrarile se fac tot pe baza de programare,e de lucru cat china si incepe incet sa se inteleaga notiunea de -tuning-. cu respect Robi (prostreet tuning) p.s. te asteptam acasa!!!
|
Re:
Quote:
Am vazut prea multi agarici care sustin multe, dar fara acoperire asa ca... Sa-si permita sa fie ironic cand va demonstra ceva, pana atunci sa stea in banca lui si sa munceasca la masina. |
[quote: momo wrote: ]
si rx7 are motor de tip wankel? si astia se laudau ca rx8 e exclusiv... [/quote] Prima oara cand am vazut un Rotary era intr-un almanah auto de prin 70 si ceva, pe un concept Braq M Turbo sau asa ceva, care a ajuns sa fie M1 de la BMW, facut impreuna cu Mercedes. Culmea ca acum cand caut pe net modelul respectiv nu are Rotary (tre sa caut almanahu ala, ca-l am prin beci). La Mazda Rx1 sau Rx2 nu stiu sigur daca e sau nu rotary, dar la Rx3 facea o gramada de reclama la Rotativ. . . si au mai folosit si altii (Studebaker-u avea un motor de vreo 2000cmc- aprox echivalentul la 4000cmc la motoarele normale, da o dat kics din cauza consumului) . . . |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
mdeah... indiscutabil Mx6, bravo si bafta la montat!
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
5 Attachment(s)
Cateva poze cu prietenii mei din africa de sud
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
4 Attachment(s)
....................
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
1 Attachment(s)
in ordinea pozelor
1- fiat x19 cu motor honda v-tec 10sec. car 2- busa de drag ... 7.8sec la 400m 3- ford siera drag car 8,9sec la 400m 4- nisssan 1400 bakie 10,8 sec la 400m 5- pt pasionatii de beemere, ursuletele scot in jur de 11sec pe cand M-ul scoate 14 :)) 6- american muscle ... 7- asta am pus-o din gresala :) eu cu mitsubishi L 200 .. :) 8- dragster 5-6sec la 400m 9- rx8 pipe car caroserie de carbon care cantareste 30kg motor de rx7 13b peste 700de cai nu au putut sa vada cat peste pt ca daca accelerau mai tare puscau cauciucurile pe dyno ..:) masina alearga 9,1 sec dar au terminat-o numai de vreo luna si inca o mai regleaza .... tipii se numesc super test performance si sunt cei mai tari la rotative din africa de sud, ei imi pregatesc turbo kitul cu turbonetics bb T66, si de la ei ma aprovizionez cu piese :) Inainte de rx8 au avut un rx2 cu motor 20b cu trei rotoare pe care l-au facut praf in decembrie pe pista de drag. Cu masina respectiva detineau recordul in africa de sud de 8,7 sec la 400m viteza la 400m 240km/h. Va atasez filmuletu cu accidentul.... in viteza a treia cam la 60m de la start ... sa speram ca nu se va intampla niciodata asa ceva in romania la curse cu toti spectatorii gramada pe marginea pistei ... |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
1 Attachment(s)
mazda mx6 versus clio sport ... legale constanta 2 mai 2004 daca nu ma insel ... :)
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Ti-am vazut mx6 vreo cateva luni la service ,la Becoro ,pe independentei, anul trecut, in primavara, ai avut ceva la el?
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Quote:
Da am schimbat motorul ca pe primul l-am prajit :)........ |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Quote:
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Quote:
De Fiatu ala . . .la prima vedere mi s-o parut Toyota MR2 Mk1, m-am dumirit abia dupa ce le-ai postat numele (probabil din cauza oboselii imi scapa din detalii) Faina companie ai acolo . . . |
| All times are GMT +2. The time now is 11:27. |
- Copyright 2026 4Tuning