![]() |
este o idee radicala
am puso shi pe site la combi`ul acela , decapotarea unei masini , orice mashina , o dacie decapotata shi pusa pe ea alt acoperis mai fain , un brak la care renuntzam la partea din spate shi facem un porbagaj care sa se ridice in \\ / cu ,,surprize\" ascunse acolo , sau facem ca la vechile limuzine la o masina , decoperim partea din fatza ......numai in spate sa fie acoperish....o capota transparenta cu neoane sa se vada motoru clar....bla bla , orice se poate face cu o mashina ......
|
uite
1 Attachment(s)
uite cam ce ziceam:) :D
|
nu vad ceva atat de deosebit....si in primul rand cand propuneti ceva..mai ganiti-va k nu e atat de usor.unele lucruri nu pot fi facute de cei din comunitatea de vt...sau poate doar de 1-2....
|
1 Attachment(s)
As avea si eu o idee pt acest super concurs.Sa incercam sa tunam o masina americana 100 % , nemaivazuta in europa.Si ma refer la masini noi,nu la Low-Riderele kre au fost tunate de zeci de mii de ori!nu stiu dak am ales bine poza,dar oricum,ideea ramane valabila.Ce ziceti? :D
P.S. : O sa pun o poza mai interesanta knd gasesc ! |
1 Attachment(s)
Sper ca am inteles ragulile lui Gratian:
Iata propun pentru concursul \"GREU\" urmatoarea poza. Pentru ca am observat ca sunt multi care prefera sa fure chestii de la alte masini si sa le puna mai mult sau mai putin bine perspectiva simetrie etc... iata ca avem aci un shasiu... adica plecam de la \"0\" He he!!!! Astept parerile voastre!!! Gratian.... |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
DA |
1 Attachment(s)
Eu m-am gandit la un BMW 645 CSi... nu am gasit-o tunata nicaieri si in schimb ar arata bestial cu niste imbunatatiri de la voi.
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
\"CONCURSUL CONCURSURILOR 2006
Poate nu ai bani sa iti modifici masina? sau ai dar nu stii daca iese bine? SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina. Cu experienta de sute de masini pe care le puteti vedea la sectiunea de virtual tuning, se pregateste cel mai tare concurs de pana acum din Romania... MASINA ANULUI 2006, va fi vazuta NUMAI pe 4tuning!\" Quote:
Quote:
Quote:
in al doilea rand: ar trebui stabilite niste criterii de departajare. ar fi pacat sa demareze inca un concurs care sa aiba un singur criteriu: popularitatea membrilor 4tuning. cand zic criterii de departajare, nu ma refer la maiestria \"trasului de par\" a perspectivelor ci la rezultatul final. styling e un cuvant mare, rezultatul trebuie sa fie pe masura. in al treilea rand: tuning-ul virtual poate fi realizat in mai multe feluri si cu mai multe metode. in afara de Photoshop, mai exista multe alte programe si tool-uri de realizare a tuning-ului... un tuning virtual care are pretentii de styling ar trebui sa porneasca initial de la \"banala\" schita de mana pt. a avea o idee asupra rezultatului final. apreciez ideea de doua concursuri, unul \"basic\" si unul \"expert\". voi urmari cu interes acest topic si sunt tare curios de ce turnura va lua si cat de profesional va fi tratat. bineinteles, voi mai interveni pe parcurs. :wink: La Multi Ani tuturor si va urez sa aveti un an asa cum vi-l faceti ! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
ce schitze .. :? |
replica 2
aaaa era sa uit tot pentru devlin_dirty
ACEST TOPIC ESTE PENTRU UN CONCURS IN CARE PUI POZE SPECIALE DE MASINI CARE VOR FI TUNATE .....NU EXPUI POZE TUNATE CU MASINILE DE AICI. |
abc
3 Attachment(s)
mai am niste propuneri (sper ca e voie) :lol: am vazut ca au mai pus si altii mai multe poze
|
mai usor cu off-topicul
in continuare, pana maine dimineata, veniti cu idei... trebuie respectate cele 2 idei de baza ale brainstormingului: 1. fiecare poate lansa orice idee, oricat de iesita din comun este 2. nimeni nu comenteaza distructiv ideea respectiva, ci incercam sa adunam ce e mai bun si sa conturam ceva in plus, NU mai comentati intre voi aiurea... ala e off-topic... nu va mai intepati, asta e un topic unde trebuie sa conlucram toti si sa sprijinim ideile, fara teama ca altii vor castiga :wink: in seara asta, mai tarziu, o sa sterg off-topicul si o sa incerc o sinteza a ideilor, ca sa vedem care sunt fezabile sau nu mai puneti si voi altele intre timp oricum, consider ca acest topic a fost deosebit de creativ |
idei
1 Attachment(s)
mai pun o data idei de masini care ma gandesc ca nu au mai fost tunate SPER SA NU MAI FIE ...CARE SA SE APUCE DE TUNAT SI SA LE PUNA TOT AICI....CITITI TOPICUL MAI INTAI...dar sa revenim ia sa va vad ce puteti face din pozele astea??????
|
i.m back.. imi para rau ca nu am mai avut timp sa intru pe fotum, dar acuma am revenit..
ce e cu discutiile astea gen mirc? :twisted: voi nu ati citit primul post a lui Gratzian? tot ce e off topic va fi sters.. exista pm si ym pentru astfel de discutii :wink: |
idei
1 Attachment(s)
le pun asa pozele ca altfel nu le stiu pune :oops: .......sa-mi spuna careva cum sa fac sa le pun intr-un post pe toate
|
idei
1 Attachment(s)
asta si inca una
|
1 Attachment(s)
ultima
|
ii dai \"add attachment\" dupa fiecare poza
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
DECI: topart vrea sa facem 'brush'...our own design.nu stiu cine e in stare...dadi cat de mult esti in stare?kickass?ffocus si piry eventual....mia e dshock....altcineva...nu e nimeni in stare,SIGUR,din cei care si-au facut aparitia in singura comunitate de tuning virtual.noi toti pustii de aici nu avem vre-o diploma sau ceva.....unii au citi tutoriale....altii nu...deci e foarte greu sa fim absolut originali. VLAD-4TUNING si altii.....aici se vrea TUNING>k si cand vine cineva la tine si iti zice k are un client cu masina X si are nevoie de un proiect.DECI NU 'TUNAM' BASCULANTE sau mai situ eu ce alte tampenii. |
propun sa se aleaga 10 poze din Galeria Foto 4tuning.ro ... sa se faca un poll cu ele...cea castigatoare va fi poza de concurs ;)
|
replica
mai....... stiu ca pare ciudat sa tunezi o basculanta dar ideea a fost sa vi cu idei de masini care nu au mai fost tunate sau sunt greu de tunat....alti isi tuneaza tancuri in realitate si nu in nustiu ce programe asa ca nu vad ce ar fi sa tunam si \"basculante\" sa vedem ce iasa......sa nu ne rezumam doar la masini mici sa trecem si la cele mari.parerea mea........io miam facut datoria.gratzian decide ce masini alege
|
LASATI LIBERE IDEILE... am spus mai devreme ca este o regula in braimstorming, pe care va rog sa o aplicam...
in legatura cu top-art: are dreptate si nu are dreptate este in situatia in care subliniaza doar o nuanta, conotatie, a unui concept, dar nu cred ca nu intelege faptul ca acel concept poate avea si alte nuante, conotatii... deci chiar daca la nivel fundamental poate are dreptate, in nici un caz nu a indemnat ca sa se lucreze creatie absolut originala... el asa e obisnuit, dar nu inseamna ca vrea ca asa sa faca toata lumea... cel mult sa spunem ca a indemnat la o dizertatie esupra termenului de virtual-tuning, dar asta poate o sa discutam in alt topic... va astept in continuare cu idei, aveti incredere si in modul echilibrat in care o sa le abordez... veniti cu idei, nu le mai comentati pe ale altora, ok? asta era regula 2 expusa a brainstorming-ului... multumesc de rabdare si intelegere... hai sa vedem ce mai propuneti |
idei
1 Attachment(s)
mai pun inca o poza.ia ziceti asa ce se poate tuna si in realitate dar io nu am vazut sa se fi tunat pe calculator de cineva :D
|
...sa mai rulam niste idei... :wink:
1. pentru acest concurs de colaj propun intr-o prima faza urmatoarele masini: noul Citroen C6: https://img485.imageshack.us/img485/4913/citroen0bd.jpg noul Mercedes S: https://img485.imageshack.us/img485/3100/merc2rf.jpg noua Toyota Yaris: https://img485.imageshack.us/img485/7246/yaris5kd.jpg noul Fiat Grande Punto: https://img485.imageshack.us/img485/4010/fiat1de.jpg 2. pentru concursul \"usor\"/\"basic\"/\"beginner\" propun colarea a doua perspective ale aceleiasi masini: 3/4 fata si 3/4 spate. 3. pentru concursul \"greu\"/\"avansat\"/\"expert\" propun urmatoarea schema: https://img203.imageshack.us/img203/8462/schema5dc.jpg addenda: - daca tot este, citez, \"CONCURSUL CONCURSURILOR 2006\" si tinand cont ca \"SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina.\", eu sunt ferm convins ca propunerile mele sunt pe subiect si ca sunt fezabile. - nu doresc sa ingreunez hotararile privind concursul si cursul concursului ci doresc sa adaug cate putin din urmatoarele: originalitate, optiuni in abordare, criterii de departajare viabile, profesionalism, creativitate - toate necesare unui astfel de concurs. - nu vorbesc in necunostinta de cauza ci in urma experientei participarii la mai multe concursuri nationale/internationale de design, styling si tuning, cu premii si diplome la activ :wink: ...spor si inspiratie ! PS: voi mai reveni cu alte masini si posibil/probabil idei. |
Re:
Quote:
|
2 Attachment(s)
am tunat io un truck... nu prea ai ce sa ii faci asa in mare ca nu prea gaseshti materiale... va arat ce am facut ink mai am de lucru pe ea...
apropo imi da careva o poza care o pun pe cabina? da no ce sa zic merge idee si cu truck-uri |
1 Attachment(s)
ink un truck
|
yoyo
1 Attachment(s)
am o idee nuj cat e de originala , probabil a mai fost facuta dar nu prea mult, facem un hibrid...comb 2 mashini intre ele , unte un ex....dacie cu transporter si mi-a dat ...[img][/img][/list]
|
Re: yoyo
Quote:
|
idei
1 Attachment(s)
ia ziceti asa ceva ati mai tunat????
|
sal si la multi ani la toti k nu am zis anu asta! am si io o idee kre...e putin ciudata! km asa suna: gratian sau cine ar dori, sa spuna as vrea sa faceti o masina: lowride, SUV, dragster, limmo, stock, dar......SA FIE FACUTA DE NOI!!!!!!! in ce sens sa fie facuta de noi? adik masina sa nu existe si sa fie un fel de concept individual...mi se pare destul de greu...cum a mai zis careva poate cativa dintre noi putem ceilalti incepatorii nuj(inclusiv eu) dar AR FI SUPER MISTO SA VEDEM CE IMAGINATIE ARE FIECARE! sa lasam imaginatia sa lucreze...Nu sunt de acord k dak se alege ca tema a concursului propunerea mea sa se ia parti de pe alta masina le imbina si gata...sa fie ceva propriu poti lua si de la altelke dar sa fie unice adik sa se vada k e lucrat de tine....
sper sa va surada aceasta idee... :wink: |
Re:
Quote:
Quote:
Quote:
hai sa vedem ce iese :D later edit: cum zicea si Manson, \"sa lasam imaginatia sa lucreze\"... |
mai aveti rabdare sa strangem idei?
sau le fisam in seara asta sa alegem? |
si pana la urma care e poza pe care sa o facem?
|
ionutz17 asta, e un exemplu FOARTE BUN despre cum sa NU faceti...
cititi si voi topicul ca lumea... |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
vacantza?io am fost la scoala pe 5 si p 6....
gratian depinde de tine acum...dak tu crezi ca sunt multe idei si unele chiar bune....alege cea care crezi k e No.1 si kre sa poata fie realizata de mai multi.... peace... |
as vrea sa va dau o idee.
as vre sa propun un concurs in care :1 se ia o masina obisnuita 2 se alege o tema 3 se tuneaza respectiv temei alese gata |
| All times are GMT +2. The time now is 09:24. |
- Copyright 2026 4Tuning