Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/110936-alfa-mito-gta-concept-dezvaluit.html)

Dripci 09-03-09 22:28

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
este super :-<. materialul ala de pe bord/volan seamana cu materialul de pe bordul de la Ferrari Scuderia Spyder 16M ...care o fi treaba cu trendul asta ?

ionut_cluj 09-03-09 22:34

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
as omora vreo 5 useri de pe forumul asta pt volanul ala:)

b01uxd 09-03-09 22:40

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by Dripci (Post 2133487)
este super :-<. materialul ala de pe bord/volan seamana cu materialul de pe bordul de la Ferrari Scuderia Spyder 16M ...care o fi treaba cu trendul asta ?

o fi el de ferrari, da ma gandeam ca se murdareste repede si se curata greu:D

Dripci 09-03-09 22:42

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
e un fel de catifea/piersicuta :-?. oricum, doar cand il atingi iti dai seama de textura si alte chestii. cred ca fiind pufos asa nu-ti transpira mainile cand te tii de el in alea 5 secunde pana la suta la ora :)). E bine ca a aparut mito gta...poate cu ocazia asta o sa mai scada pretul la 147 gta si 156 gta \:D/

getedoi 10-03-09 09:12

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by TOMMY (Post 2132843)
Ma uit peste posturile anterioare si ma apuca rasul... Cum putetzi aminti Alfa in aceeasi fraza cu VW?? E de rasul lumii.
Cat despre MiTo...probabil de aia i-au facut un spate asa sexy pt ca au stiut ca acea parte va fi vazut cel mai des pe sosele:D

nope....profilul, pe marginea drumului, cu soferul sunand la ADAC va fi cea mai vazuta parte a masinii. :lol::lol: sorry, nu m-am putut abtine.

Quote:

Originally Posted by pinty (Post 2133047)
din cate am mai citit despre ea"cica ar fi mai rapida (0-100) ca 8c COMPETIZIONE" ,adik e un 8c in miniatura dar mai bun si mau versatil

ceea ce se traduce in "ii o masina pentru cei care vor o alfa pur si simplu pentru imaginea lui 8C, dar care nu isi pot permite unul"

acceleratia lui 8C ii un factor complet irelevant, ca de altfel si comparatia cu MiTo. 8C ii un halo model, MiTo GTA ii un hot hatch.

...auzi, 8c in miniatura :lol:

Quote:

Originally Posted by ionut_cluj (Post 2133510)
as omora vreo 5 useri de pe forumul asta pt volanul ala:)

eu as aface asta si fara vreun premiu anume

TOMMY 10-03-09 10:24

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by getedoi (Post 2134265)
nope....profilul, pe marginea drumului, cu soferul sunand la ADAC va fi cea mai vazuta parte a masinii. :lol::lol: sorry, nu m-am putut abtine.




:lol::lol:
asta a fost fffffffffffff tare. tu precis ai VW
daca ar fi cum zici tu si atunci as prefera o alfa ,si daca ar sta 5 zile din saptamana in service...dar in alea 2 zile as conduce MASINA;)

getedoi 10-03-09 10:45

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by TOMMY (Post 2134420)
:lol::lol:
asta a fost fffffffffffff tare. tu precis ai VW
daca ar fi cum zici tu si atunci as prefera o alfa ,si daca ar sta 5 zile din saptamana in service...dar in alea 2 zile as conduce MASINA;)

doamne....ma citesti ca pe o carte :lol:
sincer si eu as prefera o alfa, chiar daca m-as cunoaste cu mecanicul la nivel personal. is pur si simplu superbe. dar din pacate MiTo nu ma gadila.

roska 10-03-09 14:07

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
urata naspa infecta alfa e cea mai slaba masina italiana dupa fiat...... dezastruuuuu in afara de 159 nimic nu au interesant alfa gt este pilafff si consuma cat un supercar iar asta mito zici ca e un fiat 500 un pic mai mare

Cr0c0 F 10-03-09 15:52

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
opera de arta pe 4 roti:)

Drag_Event_Addict 10-03-09 18:45

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
foarte nice sunt curios ce stie sa faca pe traseu in comparatie cu mini cooper S si cu 500-le de la fiat...

b01uxd 10-03-09 18:49

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by roska (Post 2135065)
urata naspa infecta alfa e cea mai slaba masina italiana dupa fiat...... dezastruuuuu in afara de 159 nimic nu au interesant alfa gt este pilafff si consuma cat un supercar iar asta mito zici ca e un fiat 500 un pic mai mare

acu te simti tru? esti un adevarat...iti multumim ca neai incantat cu parerile tale

R0b3r71n0 10-03-09 19:30

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Interior Sport :X:X Exterior Sport :X:X:X.. Masina Pe Placul Meu :X:X:X

ionut_cluj 10-03-09 23:01

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Quote:

Originally Posted by roska (Post 2135065)
urata naspa infecta alfa e cea mai slaba masina italiana dupa fiat...... dezastruuuuu in afara de 159 nimic nu au interesant alfa gt este pilafff si consuma cat un supercar iar asta mito zici ca e un fiat 500 un pic mai mare

tu conduci 6 cai frumosi?:D

Alex_Alfa 10-03-09 23:07

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Exista pareri si pareri. Eu zic ca ele trebuiesc respectate asa cum sunt... problema e felul cum ti le expui :?
Cert este ca aceasta masinuta starneste interesul multora, ceea ce e de bine pentru buzunarul italienilor de prin zona Milano-Torino :D Chiar cred ca o sa aiba un succes destul de mare MiTo GTA

silviu_gsi 11-03-09 01:04

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
off nu-i stres tibi draga noi nu furam
on tocmai pt ca e asa ciudata cu farurile alea e frumoasa

boy_wonder 11-03-09 10:01

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
<script type="text/javascript" src="https://www.4tuning.ro/flv_player4/swfobject2.js"></script><div id="309">film</div><script type="text/javascript">swfobject.embedSWF("https://www.4tuning.ro/flv_player4/flvplayer.swf","309","470","370","9.0.115", "https://www.4tuning.ro/flv_player4/expressInstall.swf" , {fullscreen:"true",file:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Alfa_Romeo_MiTo_GTA_Concept.flv",image:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Alfa_Romeo_MiTo_GTA_Concept.jpg"} , {allowfullscreen:"true"}, { });</script>

b01uxd 11-03-09 10:26

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
acu ca am vazuto .....parca nu imi mai place:(

massacre88 11-03-09 12:20

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
cred ca as alege "baba" :D

SV25MBN 11-03-09 13:31

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Arata bine mititica.

Cr0c0 F 11-03-09 15:02

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
detaliile conteaza:)

R0b3r71n0 11-03-09 15:41

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
cat de mica si gingasa e :X:X:))

aXelstorm 11-03-09 19:30

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Iar au innebunit italienii si forteaza limitele designului. Oricum, astea asa au fost mereu - la limita, performante, rafinate si nu laindemana oricui.

Chifla 11-03-09 20:06

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
eu prefer babutza :D

b-41-ras 12-03-09 05:51

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
la design nu am ramas prea impresionat dar la performante am ramas gura-casca 1.8T 240 cai I.m lovin' it :D

bytzu11 12-03-09 08:10

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Italianca...frumoasa foc!!!!
Aia mai tinerica...

Gaijin 12-03-09 18:48

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
imi place mai mult masina vechee si prima parte din melodie

shu.lee 13-03-09 13:41

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
e adorabila !

83MAI 14-03-09 14:21

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
arata bine mititica

addicted2trance 14-03-09 20:39

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
mica, frumoasa si nervoasa :D reteta perfecta

Spark 19-03-09 10:53

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
considerand ca e o masina mica cu performante demne sa nu zic chiar mari e bine.
si fereritor la partea cu design-ul, e ceva mai deosebit fata de ce e acuma pe piata, dar cam asa sunt italinecele, fie iti plac fie nu iti plac.

2fast4you 27-06-09 16:59

Re: Alfa MiTo GTA Concept dezvaluit
 
Cam care e pretul masini?


All times are GMT +2. The time now is 12:36.

- Copyright 2026 4Tuning