![]() |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
vot pt Scirocco!
mi se pare mult mai elaborat si mai bine gandit! |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
nah belea, e de'al meu asta din Lecco :lol:
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
imi cer scuze dupa am vazut ca era vorba doar de designul exterior. Walter da Silva e nume portughej/brazilian sigur, dar faptul ca a fost nascut in italia nu neg .
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Chiar daca sunt fan vag nu pot sa nu aleg alfa...e pur si simplu SUPERBA
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
am votat Brera
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
pentru ca daca ar fi sa mi se ofere una din cele doua , as alege pe ea.
la design ma refer. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
votat brera. e ceva iesit din comun:D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
amandoua sunt foarte frumoase...deshi Scirocco este una dintre mashinile mele preferate, trebuie sa recunosc k Brera are un design mai frumos.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Aceeaşi rugăminte o am şi către ceilalţi care au scris doar că una sau cealaltăe frumoasă, superbă, etc: o jumătate de rând măcar în care să aduceţi nişte argumente acolo, cât vă lasă pe fiecare cunoştinţele... |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
am votat brera pentru ca e pur si simplu magnifica. arata absolut genial, e una dintre masinile mele preferate. vw'ul e frumos, dar nu e la fel de spectaculos ca alfa. puteau cei de la vw sa iasa putin din tipar cu modelul asta dar se pare ca n-au avut imaginatie destula.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Nu sunt fan desavârşit al trustului Vag :lol mai ales când vine vorba de Alfa :D .. e prima maşină cu care am mers ..bine eram mic era albastră :D aveam 12 şi am pornit şi în poala unui unchi am deplasat-o 5 m :lol: eram în al 9 cer.
Apoi tot ce se lega de maşini eram fan Alfa ..Votat Brera ;) Designul e unul foarte reusit a ajuns pe primul loc ca şi design .."„Best of show” la categoria prototipuri din cadrul concursului de eleganta Villa d’Este “One of the most elegant in the world”, la Challenge Bibendum“The most fascinating car”, la SuperCar Rally Paris-Montecarlo." |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Evident votat alfa brera. Liniile caroseriei care urmaresc V-ul siglei . Spatele, considerat urat de unii, care urmareste milimetric liniile laterale inchizandu-se in acelasi V specific. Bombat, cu stopuri mari si evacuari imense. Fluiditatea, formele rotunde evidentiate si mai bine de cateva linii drepte. E absolut superba!!!!
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Am votat alfa romeo pt ca de ceva timp am luat microbul alfa si nu mi se pare nici o masina mai frumoasa :P na obiectivitate :D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
daca vedeti bine votati brera. restul nu mai conteaza
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Am votat Brera...Nu zic, e frumos si Scirocco-ul, da` parca nu iese cu nimic in evidenta, asa cum o face Brera. E la fel de sobru ca toate VW-urile. Insa cand vine vorba de Brera, nimic de comentat :D
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Mai bine puneati Alfa romeo Brera vs Nemtzia ...toata lumea ridica masinile nemtzesti pentru ca doar asta au in cap . Nu suport masinile nemtzesti , sunt scarbit de ele.
VOT CLAR PENTRU BRERA ! Nu se compara din nici un punct de vedere |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
scuze ca te intreb dar ai avut vreo Alfa vreodata?
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Eu am avut (75,156, fratele meu are 166).
Daca e sa votez strict designul exterior eu as alege, fara doar si poate,...Scirocco. Sincer, Brera mi se pare doar o declaratie a celor de la Alfa Romeo, sau altfel spus o vampa care sare (strident) in ochi si...prea mult e prea mult, frate: or fi italienii mai dramatici in tot ce spun si fac, dar asta parca prea e de tot. Scirocco e mult mai discret, pare a sopti: "I don't pressure, I don't advertise". Interiorul insa nu se poate compara, Alfa castiga net: gramada de bani diferenta, gustul si traditia in a face asa ceva isi spun cuvantul. Si acolo si la soundul motorului. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Astazi am avut deosibita placere de a ma afla pe aceeasi strada cu o alfa brera. Si cu asta am spus foarte multe. Scirocco am vazut destule pana acum, toate le-am confundat cu golf 6 initial, si apoi am ramas dezamagit asteptandu-ma la mai mult.
In schimb asta e a 2-a oara cand "dau nas in nas" cu o brera si pot sa spun ca numai masini cu taurasi sau caluti pe stema imi trezeau asa emotii :) |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Giulia Super (aia era masina la vremea ei, daca ai auzit tu de ea), 33, 75, 156, 164, 166, GT Cu cat s-au inoit cu atat au devenit mai proaste si mai de nebagat in seama, mai ales la pretul lor exorbitat. Astea noi in afara de design nu au nimic special sau in plus fata de competitie, ba cam multe in minus. Si intamplator mai am si un bun prieten la service Autoitalia si Alfa Romeo aceeasi calitate ca si Fiat si ceva mult mai scump in rest. Un ...... ambalat frumos. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
votat scirocco...
acel ceva la brera... este forma.. este mai ondulata.. si triplele si farurile ii da un aspect ff tare... dar ma motor.. nu se compara cu 3.2`ul de la scirocco... da pe criza asta... :)) in fine.. toata lumea stie ca italienii sunt buni numa la aspect... |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
daca nu mai citeam primu` post nu mai postam...
si in plus a mai vazut pe altii ca au zis is de motor.. si.. ma luat gura pe dinainte..:D in fine.. cum zici tu.. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
VOTAT BRERA IT'S JUST SO.......:oops: |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
dolbule, argumente....
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
ce argumente sa mai dau ? poti trage singur concluziile numai daca te uiti 5 secunde la ambele poze :) in fine. As alege BRERA ca si design ( pt ca pt asta e facut topicul ), deoarece arata extraordinar de bine, si sunt sigur ca daca o vezi langa tine ti se zbarleste parul de pe tine :) Asa cum a zis si Ionut , scirocco e mai mult golf , dar asa pot spune si eu ca brera e mai mult alfa 159, dar totusi....
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
HEMI... voi stiti macar ce e ala? de ce ii zice asa? cati producatori de automobile mai fac asa ceva?
si daca nici italienii nu sunt buni la motoare, atunci nu mai are rost sa cumparam masini. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
DarkJEDI, Evil Yuri era ironic. Daca nu ti-ai dat seama de asta, grav.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
ma bad, ma bad ... :D
sincer, la cate tampenii am vazut pe forumu asta e greu sa mai distingi cand cineva face misto sau zice serios. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:13. |
- Copyright 2026 4Tuning