Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Renault 5 Turbo (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/10753-renault-5-turbo.html)

golf.gti75 03-11-11 20:37

Re: Renault 5 Turbo
 
daca mai exista vreun r5 turbat dati de stire

florin_cars 03-11-11 22:22

Re: Renault 5 Turbo
 
doar unele piese au mai ramas...ma rog, multe, dar sa gasesti intai masina si poate-ti trebuie si piesele ;)

Ferny 04-11-11 19:50

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by golf.gti75 (Post 4689354)
daca mai exista vreun r5 turbat dati de stire

exista de vanzare chiar 2 gtt uri...acum depinde si cati bani ai tu si cam cat ai vrea sa dai pe ele..

golf.gti75 05-11-11 11:13

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by Ferny (Post 4691729)
exista de vanzare chiar 2 gtt uri...acum depinde si cati bani ai tu si cam cat ai vrea sa dai pe ele..

sa zicem maxim 1500 euro. dar nici macar nu le-am vazut ca sa pot spune un pret

CT-14-RBT 18-03-12 17:49

Re: Renault 5 Turbo
 
Salut ! Vreau sa vand un Renault 5. An fabricatie 1979, caroserie Coupe, trapa, motor 1.4 benzina, 68Kw (91 cp), carburator Weber dublu corp. Inmatriculata RO. Intretinuta, in stare de functionare. Pentru contact : 0723 17 17 61 / 0720352266.

flaviuf 19-03-12 09:54

Re: Renault 5 Turbo
 
Quote:

Originally Posted by CT-14-RBT (Post 4938172)
Salut ! Vreau sa vand un Renault 5. An fabricatie 1979, caroserie Coupe, trapa, motor 1.4 benzina, 68Kw (91 cp), carburator Weber dublu corp. Inmatriculata RO. Intretinuta, in stare de functionare. Pentru contact : 0723 17 17 61 / 0720352266.

Poti pune cateva poze? E 5 Alpine?

CT-14-RBT 20-03-12 21:08

Re: Renault 5 Turbo
 
Da. Renault 5 Alpine 91 caluti.

florin_cars 21-03-12 12:04

Re: Renault 5 Turbo
 
ai gresit putin la inmultire, dar Alpine e dupa kw :-P

CT-14-RBT 21-03-12 17:09

Re: Renault 5 Turbo
 
Am facut pe un convertor. O sa pun niste poze acum in weekend. Promit !

CT-14-RBT 26-03-12 17:46

Re: Renault 5 Turbo
 
9 Attachment(s)
I-am facut cateva poze. Pretul este negociabil.

florin_cars 27-03-12 11:57

Re: Renault 5 Turbo
 
Asta nu mai e Alpine..cel putin nu de banii aia..
GTL-ul ala de pe haion m-a speriat la inceput, dar banuiesc ca asta ai gasit sa pui pe el.

Evacuarea pare schimbata, alternatorul pare de Dacia, carbul/filtrul iarasi de Dacia..
In anunt spuneai ca e Weber dublu carbul, il mai ai?

Daca vrei s-o aduci putin la forma originala, cred ca am bloc de lumini, jante de Turbo..
Pragurile sunt acoperite cu tabla sudata, dedesubt ce era?

Are discuri pe spate?

Credeam ca va iesi un Alpine barn find, dar nu e chiar asa :rolleyes2

CT-14-RBT 27-03-12 20:54

Re: Renault 5 Turbo
 
GTL e in plus :)) Masina este Renault 5 Alpine. Cu acte cu tot. Am si carburatorul Weber dar trebuie montat. De asemenea mai am niste piese de schimb. Cine vrea sa si-o faca vorbim. Negociem. Eu nu dispun nici de bani, nici de timp, nici de cunostinte pentru asa ceva, cu toate ca mi-ar placea sa am o masina de liniute sau distractii de genu` asta :))


All times are GMT +2. The time now is 08:15.

- Copyright 2026 4Tuning