Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Model incinta (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/106036-model-incinta.html)

TheADX 06-02-09 10:57

Re: Model incinta
 
Gata am montat tot... Ce pot sa zic se aude cat de cat bine (imi vibreaza numarul si capota la portbagaj desi ele bat in masina) pentru cat stiu sa faca :D O sa revin cu poze cand termin de finisat portbagajul si politza de la luneta.

iviTe 06-02-09 23:21

Re: Model incinta
 
Bravo si sa bagi poze sa vedem :D bafta in continuare :-P

TheADX 08-02-09 17:42

Re: Model incinta
 
1 Attachment(s)
Pozele Promise + Un Filmulet BONUS

http://i42.tinypic.com/2m7ztya.jpg

http://i44.tinypic.com/209obj5.jpg

http://i42.tinypic.com/2vcti7a.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=tVY22iEpR5o

SUNETUL DIN VIDEO SE AUDE BINE DOAR PE BOXE CU BASS! Pe boxe de calculator nu se intelege.

iviTe 08-02-09 18:39

Re: Model incinta
 
ai taiat tabla din spate ??

TheADX 08-02-09 18:42

Re: Model incinta
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 2048890)
ai taiat tabla din spate ??

da am decupato cu soricelu

iviTe 08-02-09 18:46

Re: Model incinta
 
nasol ... daca vrei altceva ce faci ?

TheADX 08-02-09 18:51

Re: Model incinta
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 2048903)
nasol ... daca vrei altceva ce faci ?

tocmai asta e ca nu o sa vreau altceva... :D incinta aia acolo moare iar difurile le pot schimba oricand cu unele mai mari dar momentan e perfect, nu prea se poate sta in masina cu ele la maxim.

iviTe 08-02-09 18:56

Re: Model incinta
 
...mda daca la tine nu se poate sta in masina ...

TheADX 08-02-09 19:04

Re: Model incinta
 
pai da ca tot sunetul bate inauntru :> e destul de tare nu zic ca nu se poate mai tare dar este destul pentru o dacie

iviTe 08-02-09 19:08

Re: Model incinta
 
Bine ca esti priceput :) pe parcurs o sa te saturi si de ce ai si ai sa vrei mai tare :) asa am fot eu ... dela 300RMS am vrut ceva mai mult si am ajuns la 800RMS :D

TheADX 08-02-09 19:19

Re: Model incinta
 
Poate cu alta ocazie si alta masina... :D Acum numai investesc in sunet la ia... poate doar sa o mai insonorizez desi nu cred... :D Am mai multe de facut pe parte tehnica la ia si de asta am sa ma ocup.

TheADX 17-02-09 19:47

Re: Model incinta
 
Cateva teste de SPL

http://i44.tinypic.com/34nqhvm.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=h42HG9RYNr8

TheADX 06-06-09 15:44

Re: Model incinta
 
Am un nou proiect pe hartie... vreau sa schimb componentele de pe incinta.

https://img261.imageshack.us/img261/6885/incinta4.th.jpg

2 x Infinity REF 1040W

# Difuzor 25 cm
# Putere maxima 1000W
# Putere reala RMS 250W
# Impedanta 4 ohm
# Raspuns in frecventa 25-400 Hz
# SPL 91 dB

Amplificare

Mac Audio ZX 4000



* Amplificator 4 canal
* Putere nominala: 4x95W RMS (Impedanta 4 Ohmi), 2x250 W RMS (Impedanta 4 Ohmi)
* Raspuns in frecventa 5 Hz-50 kHz
* Dimensiuni 356x55x290mm.



modificarile urmeaza sa le fac la vara...

astept sfaturi, pareri

aaaa si era sa uit.... am nevoie de condesator?


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning