Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

clauio 27-11-09 15:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by db 21 kat (Post 2840523)
cred ca asta e cauza la mine de e motorul mai zgomotos.pana ultima oara foloseam ulei valvoline, dar ultima oara aia la service mi-au pus daewoo.i-am intrebat daca nu o sa cauzeze motorului daca schimba marca uleiului si au zis ca nu. oare asa sa fie?

Eu am si METABOND GOLD in motor...si insonorizare din aia pe spatele capotei. Pune una de la un opel ceva si o sa ti se para mult mai silentios :)
Si cine vrea orice produs de la METABOND poate sa ma intrebe si il ajut cu cea mai mare placere (sunt reprezentant).:-)

Geo_ZGA 27-11-09 15:30

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Te-as ruga fara reclama mascata.
Si faptul ca pui diversi aditivi si capitonaj la capota, nu inseamna ca ai rezolvat problema, ci doar ai ascuns-o. Un ulei bun, corespunzator motorului, e suficient.

clauio 27-11-09 21:36

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Poti sa zici ca ti-ai pus xenoane PHILIPS, ca ai jante OZ, ca ai arcuri EIBACH, frane BREMBO, etc. dar nu pot sa zic ca am M...... in motor. :shock:
Si folosesc ulei DAEWOO (fara reclama mascata).

aysmen 27-11-09 22:59

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Salut frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos.Ti ar trebui un set de jante mai mari.Apropo cat te a costat vopsitul si unde ai vopsit-o pentru ca din poze pare vopsita super.

clauio 27-11-09 23:09

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
De jante stiu...Am vopsit-o la o vopsitorie auto profesionala si a costat ceva...daca vrei detalii clau_be_me pe mess, ca sa nu fac reclama mascata :)

johnsonxxl 29-11-09 22:53

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
a iesit frumoasa masina..sa ai grija de ea..si bagai ulei castrol..e de efect ai sa vezi..bafta

clauio 30-11-09 09:52

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
M-am gandit la Castrol insa nu e 10w30 sau 15w40 cum cere motorul de Cielo. Si din cate stiu cam trebuie respectate codurile astea (lamuriti-ma si pe mine ca nu prea stiu).
Multumesc.
Masina a primit cadou de ziua mea si un kit XENON H4 care imi place mult.

Geo_ZGA 30-11-09 09:57

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
10w40 ar fi vascozitatea recomandata. Intr-adevar, producatorul poate recomanda, dar asta nu inseamna ca e "sfant" ceea ce spune Daewoo.

clauio 17-02-10 09:48

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Salutare! N-am mai postat de mult....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?

RD-Woo 17-02-10 10:50

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3094547)
....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?

In limita sumei iti recomand Marangoni. ofera cel mai bun raport calitate-pret.

iviTe 17-02-10 12:49

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
RD-Woo tin sa te contrazic dar nu se compara conti cu marangoni .. never ca si cum ai zice montana vs toyo .. sau stiu io ce

clauio 22-02-10 11:02

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Anvelope Michelin E3B a avut careva? astept pareri despre ele. M-am gandit sa aleg intre ele si Continental ecocontact3 sau Pirelli P3000. Voi ce ziceti?

clauio 03-03-10 22:27

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am luat pana la urma Michelin E3B1 (made in UK) si cred ca sunt bune. Am vazut diferenta la stabilitate si franare.

clauio 04-03-10 16:57

poze mai noi
 
4 Attachment(s)
bi-xenon

Robert_MNW 04-03-10 17:47

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am vazut-o duminica prin Romanesti pe langa targ, in parcarea aia las eu masina cand vizitez targul:-) Felicitari arata super, mult mai bine in realitate!
Ai parcat exact langa mine;)

clauio 29-03-10 21:56

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Am pus si io Castrol Magnatec 10w40 (made in Germany - pe spate scrie doar in germana)

clauio 14-04-10 22:45

help!
 
Vreau sa schimb si eu arcurile la Cieloiu meu. Cine ma poate ajuta cu mai multe informatii? As vrea sa cobor spatele cu max 20mm, iar fata cu max 40mm. Nu vreau si amortizoare pt ca sunt noi. Ms.:!:

gbry_el_05-RSG 15-04-10 10:44

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
te ajut eu.... 0763526557. ma suni si vb...

Stefy88 22-05-10 20:22

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumoasa masina..imi place super mult cum a iesit de la "cuafat"


sa ai grije de ea..multi KM fara probleme si incidente;);)....bafta in continuare cu ea...spor la modificari...varba romanului "bani sa fie";)


numai bine!

clauio 23-05-10 18:12

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....

marius_jupanu 23-05-10 19:13

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3383382)
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....

ami place cum a iesit masina ta ,si eu vreau sa o vopsesc pe a mea ,vreau sa vezi ceva cred ca ar sta bine si pe a ta:lol:

clauio 24-05-10 10:42

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"

marius_jupanu 24-05-10 14:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3385058)
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"

fusai astazi an targ si pe grila fata cerea 3oo,ooo ,:lol:daca ese ceva frumos te rog sa pui o poza dupe ce o termini ,mersi

clauio 26-05-10 10:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
5 Attachment(s)
deocamdata mi-am mai facut de lucru cu niste vopsea rosie... :)

clauio 16-07-10 09:47

poze noi
 
4 Attachment(s)
1.triple cu folie
2.scaune opel
3.cotiera
4.husa volan din piele (self-made)

stefiPJJ 25-07-10 22:44

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
o toba sport ( de inox) cu silancer nu te-ar interesa? :twisted:
ON: frumoasa masina. imi plac stopurile !

clauio 26-07-10 10:17

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Multumesc. toba sport deocamdata nu. Intai jante, suspensie sport si apoi

clauio 12-10-10 12:05

jante noiii
 
4 Attachment(s)
jante pe 15'' de care sunt incantat. au o problema - imi ating pe spate la balans

18BSV 12-10-10 15:32

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
In primul rand...felicitari,jantele sunt frumoase,lf si masina.In legatura cu jantele:toata lumea intampina aceasta problema la cielo la jante mai mari de 14" dar se rezolva simplu,apoi deja poti sa`i pui chiar si pana la 17".Indoi frumos buzele interioare ale aripii..bati cu ciocanu,cu grija sa nu sara vopseaua si bagi silicon sa nu se adune apa.E treaba de jum de ora,lf am facut si eu cand am schimbat jentile de 14 pe 15...bafta

dRR-XWX 12-10-10 15:54

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
buza taiata... si dupa vopsea cauciucata...
depinde si ce cauciucuri ( dimensiuni ) ai ...

banzay 12-10-10 15:54

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Antifon nu silicon. E mai bun. Si conteaza mult et-ul si j-ul. La et <42 parca ai probleme. Frumoase jantele sa le invarti sanatos, cat ai dat pe ele?

clauio 13-10-10 10:16

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
MERSI. JANTELE SUNT PE 15'', J7, ET-UL NU L-AM VAZUT; ANVELOPELE SUNT 195/50 R15 EXACT CAT TREBUIE CA SA NU DEA ERORI LA VITEZOMETRU. NU CRED CA E O IDEEA PREA BUNA SA TAI BUZA: ACOLO NU SUNT SUDATE (IMBINATE) 2 TABLE?

banzay 13-10-10 16:21

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Mai sus sunt. dai crestaturi pe buza si o lipesti de peretele interior. umpli cu antifon sa nu rugineasca si asta e tot. Munca de cel mult 30 min :)

iviTe 13-10-10 19:29

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:

clauio 14-10-10 11:18

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 3724870)
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:

:) SI EU AS VREA PUTIN MAI JOS DAR LA PRIMAVARA CA IARNA RISC SA LAS BARILE PE DRUM. Mai ales acum ca am pus fustita pe fata.

Am rezolvat cu aripile spate - am fost la tolier si mi le-a umflat cat sa nu mai atinga, fara sa sara vopseaua. 8)

clauio 14-10-10 11:23

fustita+evazari
 
4 Attachment(s)
;) cieloiu

Greku`BWJ 14-10-10 11:34

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Frumoasa si ingrijita masina. Bafta incontinuare la cat mai multe modificari !

NXdev 16-10-10 20:21

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
A iesit bine :D, ii sta bine cu jantele astea .Ce nu-mi place...e pozitia numarului, poate ii sta mai bine pe mijloc sau in stanga.

EDIT: De unde pot sa fac si eu rost de o buza ca aceea ?

Greku`BWJ 16-10-10 20:29

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3732552)
A iesit bine :D, ii sta bine cu jantele astea .Ce nu-mi place...e pozitia numarului, poate ii sta mai bine pe mijloc sau in stanga.

EDIT: De unde pot sa fac si eu rost de o buza ca aceea ?

L-am vazut eu aseara , parca era schimbat pe stanga !:D

3Mi_wrc 17-10-10 00:18

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
SAll foarte frumos


de la ce masina e prelungirea fata?


All times are GMT +2. The time now is 23:18.

- Copyright 2026 4Tuning