![]() |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
Si cine vrea orice produs de la METABOND poate sa ma intrebe si il ajut cu cea mai mare placere (sunt reprezentant).:-) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Te-as ruga fara reclama mascata.
Si faptul ca pui diversi aditivi si capitonaj la capota, nu inseamna ca ai rezolvat problema, ci doar ai ascuns-o. Un ulei bun, corespunzator motorului, e suficient. |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Poti sa zici ca ti-ai pus xenoane PHILIPS, ca ai jante OZ, ca ai arcuri EIBACH, frane BREMBO, etc. dar nu pot sa zic ca am M...... in motor. :shock:
Si folosesc ulei DAEWOO (fara reclama mascata). |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Salut frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos.Ti ar trebui un set de jante mai mari.Apropo cat te a costat vopsitul si unde ai vopsit-o pentru ca din poze pare vopsita super.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
De jante stiu...Am vopsit-o la o vopsitorie auto profesionala si a costat ceva...daca vrei detalii clau_be_me pe mess, ca sa nu fac reclama mascata :)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
a iesit frumoasa masina..sa ai grija de ea..si bagai ulei castrol..e de efect ai sa vezi..bafta
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
M-am gandit la Castrol insa nu e 10w30 sau 15w40 cum cere motorul de Cielo. Si din cate stiu cam trebuie respectate codurile astea (lamuriti-ma si pe mine ca nu prea stiu).
Multumesc. Masina a primit cadou de ziua mea si un kit XENON H4 care imi place mult. |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
10w40 ar fi vascozitatea recomandata. Intr-adevar, producatorul poate recomanda, dar asta nu inseamna ca e "sfant" ceea ce spune Daewoo.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Salutare! N-am mai postat de mult....in fine, vreau sa iau 2 anvelope noi(175/70r13) si m-am gandit la Continental Eco Contact3. Voi ce ziceti, care ar fi mai bune in limita a 350lei(ambele)?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
RD-Woo tin sa te contrazic dar nu se compara conti cu marangoni .. never ca si cum ai zice montana vs toyo .. sau stiu io ce
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Anvelope Michelin E3B a avut careva? astept pareri despre ele. M-am gandit sa aleg intre ele si Continental ecocontact3 sau Pirelli P3000. Voi ce ziceti?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am luat pana la urma Michelin E3B1 (made in UK) si cred ca sunt bune. Am vazut diferenta la stabilitate si franare.
|
poze mai noi
4 Attachment(s)
bi-xenon
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am vazut-o duminica prin Romanesti pe langa targ, in parcarea aia las eu masina cand vizitez targul:-) Felicitari arata super, mult mai bine in realitate!
Ai parcat exact langa mine;) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Am pus si io Castrol Magnatec 10w40 (made in Germany - pe spate scrie doar in germana)
|
help!
Vreau sa schimb si eu arcurile la Cieloiu meu. Cine ma poate ajuta cu mai multe informatii? As vrea sa cobor spatele cu max 20mm, iar fata cu max 40mm. Nu vreau si amortizoare pt ca sunt noi. Ms.:!:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
te ajut eu.... 0763526557. ma suni si vb...
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frumoasa masina..imi place super mult cum a iesit de la "cuafat"
sa ai grije de ea..multi KM fara probleme si incidente;);)....bafta in continuare cu ea...spor la modificari...varba romanului "bani sa fie";) numai bine! |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
5 Attachment(s)
deocamdata mi-am mai facut de lucru cu niste vopsea rosie... :)
|
poze noi
4 Attachment(s)
1.triple cu folie
2.scaune opel 3.cotiera 4.husa volan din piele (self-made) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
o toba sport ( de inox) cu silancer nu te-ar interesa? :twisted:
ON: frumoasa masina. imi plac stopurile ! |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Multumesc. toba sport deocamdata nu. Intai jante, suspensie sport si apoi
|
jante noiii
4 Attachment(s)
jante pe 15'' de care sunt incantat. au o problema - imi ating pe spate la balans
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
In primul rand...felicitari,jantele sunt frumoase,lf si masina.In legatura cu jantele:toata lumea intampina aceasta problema la cielo la jante mai mari de 14" dar se rezolva simplu,apoi deja poti sa`i pui chiar si pana la 17".Indoi frumos buzele interioare ale aripii..bati cu ciocanu,cu grija sa nu sara vopseaua si bagi silicon sa nu se adune apa.E treaba de jum de ora,lf am facut si eu cand am schimbat jentile de 14 pe 15...bafta
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
buza taiata... si dupa vopsea cauciucata...
depinde si ce cauciucuri ( dimensiuni ) ai ... |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Antifon nu silicon. E mai bun. Si conteaza mult et-ul si j-ul. La et <42 parca ai probleme. Frumoase jantele sa le invarti sanatos, cat ai dat pe ele?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
MERSI. JANTELE SUNT PE 15'', J7, ET-UL NU L-AM VAZUT; ANVELOPELE SUNT 195/50 R15 EXACT CAT TREBUIE CA SA NU DEA ERORI LA VITEZOMETRU. NU CRED CA E O IDEEA PREA BUNA SA TAI BUZA: ACOLO NU SUNT SUDATE (IMBINATE) 2 TABLE?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Mai sus sunt. dai crestaturi pe buza si o lipesti de peretele interior. umpli cu antifon sa nu rugineasca si asta e tot. Munca de cel mult 30 min :)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
Am rezolvat cu aripile spate - am fost la tolier si mi le-a umflat cat sa nu mai atinga, fara sa sara vopseaua. 8) |
fustita+evazari
4 Attachment(s)
;) cieloiu
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Frumoasa si ingrijita masina. Bafta incontinuare la cat mai multe modificari !
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
A iesit bine :D, ii sta bine cu jantele astea .Ce nu-mi place...e pozitia numarului, poate ii sta mai bine pe mijloc sau in stanga.
EDIT: De unde pot sa fac si eu rost de o buza ca aceea ? |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
SAll foarte frumos
de la ce masina e prelungirea fata? |
| All times are GMT +2. The time now is 23:18. |
- Copyright 2026 4Tuning