Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault 5 1.6D (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/104015-renault-5-1-6d.html)

B XX ADI 28-05-09 23:34

Re: Renault 5 1.6D
 
1 Attachment(s)
Schita ...

miliady 28-05-09 23:39

Re: Renault 5 1.6D
 
tot nu ai zis ce intelegi prin schita....

B XX ADI 29-05-09 11:38

Re: Renault 5 1.6D
 
deci prin schita inteleg sa imi explici sau o chestie care sa imi explice unde intra fiecare furtun de unde vine ..si tot asa...

miliady 29-05-09 11:50

Re: Renault 5 1.6D
 
deci turbina are 8 racorduri in mod normal: 1 intrare gaze din galeria de evacuare 2 evacuare gaze din turbina, 3 intrare aer din filtru de aer 4 admisie aer spre carburator, 5 intrare apa de racire 6 iesire apa de racire 7 intrare ulei 8 iesire ulei.

B XX ADI 02-01-10 00:46

Re: Renault 5 1.6D
 
Masina este de vanzare 0724802993 !!! Masina mica, economica si mai e si rosie:) ...pentru detalii sunati si vorbiti cu tatal meu ..proprietarul si conducatorul masinii... la masina s-au facut recent asigurare si ITP.

B XX ADI 02-01-10 01:09

Re: Renault 5 1.6D
 
6 Attachment(s)
Poze recente cu masina-->

miliady 03-01-10 01:09

Re: Renault 5 1.6D
 
cat costa?

yntisar24 03-01-10 07:59

Re: Renault 5 1.6D
 
poate pui si un pretz ca sa stie si lumea cat costa sau vrei sa faci impulsuri pe tel ?

andy_wpo 04-01-10 15:01

Re: Renault 5 1.6D
 
ii pusa la bazar.1600e.Pret bun la cum arata masina

B XX ADI 04-01-10 18:03

Re: Renault 5 1.6D
 
Imi cer scuze de intarziere.
Pretul de inceput este 1600 de euro.

Si acum ca tot am facut un post am sa va pun o intrebare.

Am vazut ca pe r5 se poate pune motor de volvo 1.7 T de pe volvo 440 sau 480 nu m-am documentat destul. Stie cineva ce modificari implica montarea acestui motor?

miliady 04-01-10 22:59

Re: Renault 5 1.6D
 
da. se poate pune.... mai usor se poate pune un 1,8 16v sau 2,0 16v williams....

electrica, cutie de viteze de gtt sau de volvo, planetare, frane calumea, electronica, tubulatura admisie, intercooler, radiator apa mai mare, pompa de benzina electrica si poate am mai omis cate ceva...

miliady 08-01-10 14:00

Re: Renault 5 1.6D
 
se poate sa vii si tu la intalnire maine? sambata ora 13. in parcarea de la sala polivalenta. sunt si eu curios sa vad masina.

merci

B XX ADI 08-01-10 17:51

Re: Renault 5 1.6D
 
Sincer ..as veni cu cea mai mare placere daca as avea permis de conducere, pana pe 25 mai sunt pieton ..cum am fost si pana acum pentru simplul motiv ca inca nu am 18 ani..dar mai am putin ..doar 5 luni si vreo 15 zile:D, de condus stiu sa conduc , dar nu mi-am permis sa plec departe..doar scot masinilie din garaj, o parcare, pe stradute si cam atat, nu ma risc. Imi place sa lucrez la masini sa le bibilesc si asta de la o varsta destul de mica...atat cat stiu eu sub atentia si sfaturile tatalui meu. Acum sper sa nu va fi schimbat parearea despre mine si asta doar din cauza varstei.

miliady 09-01-10 00:08

Re: Renault 5 1.6D
 
stiam ca nu ai 18 ani.. poate il convingi pe tatal tau sa veniti ... chiar as vrea sa vad si eu masinuta voastra.

FranktheTank 30-01-10 15:50

Re: Renault 5 1.6D
 
as dori sa stiu care este dimensiunea jantelor la renault 5, si bara din fata si din spate de unde leai cumparat sau de pe ce model sunt.

B XX ADI 30-01-10 19:16

Re: Renault 5 1.6D
 
jantele sunt pe 15, masina asa am cumparat-o, barile sunt din fibra si au fost facute la constanta ( asa am fost si eu informat)

jack_e36 31-01-10 11:23

Re: Renault 5 1.6D
 
frumos! bafta cu permisu'!

B XX ADI 31-01-10 12:32

Re: Renault 5 1.6D
 
Mersi mersi, teoretic peste vreo 2 luni ar trebui sa ma inscriu la scoala, dar prioritatea numarul unu este liceul. Si dupa cum stiti se fac doua luni scoala, o luna se face pregatirea teoretica, si o luna pregatirea practica.

alin-007 02-02-10 21:56

Re: Renault 5 1.6D
 
superba masinuta ai :D bafta cu permisu si eu dau luni sala sper sa scap:shock: .

B XX ADI 02-02-10 23:43

Re: Renault 5 1.6D
 
succes omule! si eu m-am apucat de invatat cartea si de facut chestionarele alea cu indicataorele..eh..sunt inca la inceput...

alin-007 03-02-10 10:45

Re: Renault 5 1.6D
 
iti recomand sa faci cat mai multe chestionare de pe acest site :D http://www.drpciv.ro/info-portal/aut...eSubscriber.do

B XX ADI 03-02-10 15:10

Re: Renault 5 1.6D
 
Mersi stiam de el, dar eu am pe pc un program care seamana cu asta de pe site:), adica e aceeasi chestie, numai ca nu e nevoie sa intru pe site si bla bla, il pornesti la fel ca pe un joc sau orice alta aplicatie.

B XX ADI 05-03-10 18:56

Re: Renault 5 1.6D
 
Pretul masinii este usor discutabil. -->0724802993

B XX ADI 07-04-10 23:01

Re: Renault 5 1.6D
 
Pretul este discutabil..masina se da si fara jante cine doreste..si implicit scade si pretul...

miliady 08-04-10 01:10

Re: Renault 5 1.6D
 
ofer 750 euro (astia sunt toti banii) fara jante, muzica (daca are) etc... numai sa mearga motorul, sa consume putin si sa aiba acte in regula.

miliady 10-04-10 22:43

Re: Renault 5 1.6D
 
s-a vandut.... :)

a treia buburuza in colectie.

stefan_88 11-04-10 00:52

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3266170)
s-a vandut.... :)

a treia buburuza in colectie.

Felicitari pentru achizitie :D ...

EMILGHINEA78 11-04-10 10:07

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3266170)
s-a vandut.... :)

a treia buburuza in colectie.

Mai zici de mine ca sunt nebun!!!!!! Sa o stapanesti sanatos...

andy_wpo 11-04-10 21:27

Re: Renault 5 1.6D
 
:) iti doreai de mult masina asta.Bafta cu ea sa vedem la asta ce naiba ii mai faci :)

B XX ADI 11-04-10 21:36

Re: Renault 5 1.6D
 
Din ce am inteles eu nu o sa ii faca nimic la motor:) in rest nu stiu

B 89 WRC 11-04-10 21:41

Re: Renault 5 1.6D
 
in rest o sa faca multa mizerie in interior si nu numai

B XX ADI 11-04-10 21:45

Re: Renault 5 1.6D
 
promit ca o sa ii fac abonament 4 spalari plus una gratis..poate asa il atrag sa o tina curata:)

bodel 11-04-10 22:20

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 3268907)
promit ca o sa ii fac abonament 4 spalari plus una gratis..poate asa il atrag sa o tina curata:)

Slabe sanse,omu e ghenar pana la moarte :D

miliady 12-04-10 01:49

Re: Renault 5 1.6D
 
ce oameni...

uuuuuuuuuoooooo.. faceti reclama naspa :)

lasa ca va arat eu voua...

masina asta nu va fi o ghena... nu are cum.

saptamana asta ii fac articulatia fata si in viitorul apropiat o sa ii schimb simeringul de la cautator ca pierde un pic de ulei din cutie (isi marcheaza teritoriul)

faustino 12-04-10 10:40

Re: Renault 5 1.6D
 
Aseara am trecut pe la Adi si intr-adevar lucra la masina.....pusese codita de rechin si se chinuia sa bage gaoacele Kinder pe antena...

bolidu' 12-04-10 19:25

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3266170)
s-a vandut.... :)

a treia buburuza in colectie.

Nici tu nu esti pe treaba ta..a 3-a..:)
Felicitari de achizitie!

B XX ADI 12-04-10 20:59

Re: Renault 5 1.6D
 
veste buna!! sa nu mia ziceti ca nu spala masina...tocmai astazi ora 8:43 a primit o spalare:)

B 89 WRC 12-04-10 21:42

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3269611)
ce oameni...

uuuuuuuuuoooooo.. faceti reclama naspa :)

lasa ca va arat eu voua...

masina asta nu va fi o ghena... nu are cum.

saptamana asta ii fac articulatia fata si in viitorul apropiat o sa ii schimb simeringul de la cautator ca pierde un pic de ulei din cutie (isi marcheaza teritoriul)

deja te apuci sa-l faci parca zicea omu ca a facut articulatia fata sau vrei sa-i bagi niste ghirma cum faci tu de obicei sau poate merge cu negrese vb cu morcov
nu a usturat-o vopseaua de la apa ?


All times are GMT +2. The time now is 02:02.

- Copyright 2026 4Tuning