![]() |
Re: Renault 5 1.6D
1 Attachment(s)
Schita ...
|
Re: Renault 5 1.6D
tot nu ai zis ce intelegi prin schita....
|
Re: Renault 5 1.6D
deci prin schita inteleg sa imi explici sau o chestie care sa imi explice unde intra fiecare furtun de unde vine ..si tot asa...
|
Re: Renault 5 1.6D
deci turbina are 8 racorduri in mod normal: 1 intrare gaze din galeria de evacuare 2 evacuare gaze din turbina, 3 intrare aer din filtru de aer 4 admisie aer spre carburator, 5 intrare apa de racire 6 iesire apa de racire 7 intrare ulei 8 iesire ulei.
|
Re: Renault 5 1.6D
Masina este de vanzare 0724802993 !!! Masina mica, economica si mai e si rosie:) ...pentru detalii sunati si vorbiti cu tatal meu ..proprietarul si conducatorul masinii... la masina s-au facut recent asigurare si ITP.
|
Re: Renault 5 1.6D
6 Attachment(s)
Poze recente cu masina-->
|
Re: Renault 5 1.6D
cat costa?
|
Re: Renault 5 1.6D
poate pui si un pretz ca sa stie si lumea cat costa sau vrei sa faci impulsuri pe tel ?
|
Re: Renault 5 1.6D
ii pusa la bazar.1600e.Pret bun la cum arata masina
|
Re: Renault 5 1.6D
Imi cer scuze de intarziere.
Pretul de inceput este 1600 de euro. Si acum ca tot am facut un post am sa va pun o intrebare. Am vazut ca pe r5 se poate pune motor de volvo 1.7 T de pe volvo 440 sau 480 nu m-am documentat destul. Stie cineva ce modificari implica montarea acestui motor? |
Re: Renault 5 1.6D
da. se poate pune.... mai usor se poate pune un 1,8 16v sau 2,0 16v williams....
electrica, cutie de viteze de gtt sau de volvo, planetare, frane calumea, electronica, tubulatura admisie, intercooler, radiator apa mai mare, pompa de benzina electrica si poate am mai omis cate ceva... |
Re: Renault 5 1.6D
se poate sa vii si tu la intalnire maine? sambata ora 13. in parcarea de la sala polivalenta. sunt si eu curios sa vad masina.
merci |
Re: Renault 5 1.6D
Sincer ..as veni cu cea mai mare placere daca as avea permis de conducere, pana pe 25 mai sunt pieton ..cum am fost si pana acum pentru simplul motiv ca inca nu am 18 ani..dar mai am putin ..doar 5 luni si vreo 15 zile:D, de condus stiu sa conduc , dar nu mi-am permis sa plec departe..doar scot masinilie din garaj, o parcare, pe stradute si cam atat, nu ma risc. Imi place sa lucrez la masini sa le bibilesc si asta de la o varsta destul de mica...atat cat stiu eu sub atentia si sfaturile tatalui meu. Acum sper sa nu va fi schimbat parearea despre mine si asta doar din cauza varstei.
|
Re: Renault 5 1.6D
stiam ca nu ai 18 ani.. poate il convingi pe tatal tau sa veniti ... chiar as vrea sa vad si eu masinuta voastra.
|
Re: Renault 5 1.6D
as dori sa stiu care este dimensiunea jantelor la renault 5, si bara din fata si din spate de unde leai cumparat sau de pe ce model sunt.
|
Re: Renault 5 1.6D
jantele sunt pe 15, masina asa am cumparat-o, barile sunt din fibra si au fost facute la constanta ( asa am fost si eu informat)
|
Re: Renault 5 1.6D
frumos! bafta cu permisu'!
|
Re: Renault 5 1.6D
Mersi mersi, teoretic peste vreo 2 luni ar trebui sa ma inscriu la scoala, dar prioritatea numarul unu este liceul. Si dupa cum stiti se fac doua luni scoala, o luna se face pregatirea teoretica, si o luna pregatirea practica.
|
Re: Renault 5 1.6D
superba masinuta ai :D bafta cu permisu si eu dau luni sala sper sa scap:shock: .
|
Re: Renault 5 1.6D
succes omule! si eu m-am apucat de invatat cartea si de facut chestionarele alea cu indicataorele..eh..sunt inca la inceput...
|
Re: Renault 5 1.6D
iti recomand sa faci cat mai multe chestionare de pe acest site :D http://www.drpciv.ro/info-portal/aut...eSubscriber.do
|
Re: Renault 5 1.6D
Mersi stiam de el, dar eu am pe pc un program care seamana cu asta de pe site:), adica e aceeasi chestie, numai ca nu e nevoie sa intru pe site si bla bla, il pornesti la fel ca pe un joc sau orice alta aplicatie.
|
Re: Renault 5 1.6D
Pretul masinii este usor discutabil. -->0724802993
|
Re: Renault 5 1.6D
Pretul este discutabil..masina se da si fara jante cine doreste..si implicit scade si pretul...
|
Re: Renault 5 1.6D
ofer 750 euro (astia sunt toti banii) fara jante, muzica (daca are) etc... numai sa mearga motorul, sa consume putin si sa aiba acte in regula.
|
Re: Renault 5 1.6D
s-a vandut.... :)
a treia buburuza in colectie. |
Re: Renault 5 1.6D
Quote:
|
Re: Renault 5 1.6D
Quote:
|
Re: Renault 5 1.6D
:) iti doreai de mult masina asta.Bafta cu ea sa vedem la asta ce naiba ii mai faci :)
|
Re: Renault 5 1.6D
Din ce am inteles eu nu o sa ii faca nimic la motor:) in rest nu stiu
|
Re: Renault 5 1.6D
in rest o sa faca multa mizerie in interior si nu numai
|
Re: Renault 5 1.6D
promit ca o sa ii fac abonament 4 spalari plus una gratis..poate asa il atrag sa o tina curata:)
|
Re: Renault 5 1.6D
Quote:
|
Re: Renault 5 1.6D
ce oameni...
uuuuuuuuuoooooo.. faceti reclama naspa :) lasa ca va arat eu voua... masina asta nu va fi o ghena... nu are cum. saptamana asta ii fac articulatia fata si in viitorul apropiat o sa ii schimb simeringul de la cautator ca pierde un pic de ulei din cutie (isi marcheaza teritoriul) |
Re: Renault 5 1.6D
Aseara am trecut pe la Adi si intr-adevar lucra la masina.....pusese codita de rechin si se chinuia sa bage gaoacele Kinder pe antena...
|
Re: Renault 5 1.6D
Quote:
Felicitari de achizitie! |
Re: Renault 5 1.6D
veste buna!! sa nu mia ziceti ca nu spala masina...tocmai astazi ora 8:43 a primit o spalare:)
|
Re: Renault 5 1.6D
Quote:
nu a usturat-o vopseaua de la apa ? |
| All times are GMT +2. The time now is 02:02. |
- Copyright 2026 4Tuning