Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele.html)
-   -   Machetele mele - CatalinM6 (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele/102064-machetele-mele-catalinm6.html)

bmwh548 17-03-09 10:14

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Nu era mai simplu daca luai un alimentator de 12v? Nu iti mai bateai capul cu montajul de punte de diode si condensator (rezistente oricum trebuiau).

CatalinM6 17-03-09 10:30

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
asa mi-a recomandat un electronist....
Cred ca era si mai migalos,trebuia sa leg cate o rezistenta pt fiecare led...nu?

bmwh548 17-03-09 10:32

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Nu...faceai aceeasi chestie cu montaj serie-paralel (cum ai si acum) si puneai o rezistenta pe fiecare ramura sau chiar una pentru toate... Plus ca alimentatorul ar fi fost ceva mai mic ca dimensiuni probabil. Oricum nu prea mai conteaza acum, rezultatul finit arata super bine :)

CatalinM6 18-03-09 17:16

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
8 Attachment(s)
12. BMW E90 330i, de la Welly

bmwh548 18-03-09 17:18

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Vreau si euuuuuu....
Redevenind seriosi: felicitari pentru achizitie. Superba :)

Griffo 18-03-09 22:21

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Am si eu o intrebare si daca stii raspunsul la ea te'as ruga sa'mi dai un PM.
De unde pot face rost de machete 1/24 la un pred redus...adica nu 45-55ron si 30-40ron...pentru ca de foarte mult timp zic ca ma apuc sa'mi iau si nu reusesc.

aditzu08 18-03-09 23:20

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
interesanta chestia cu iliuminatu a iesit super tare

CatalinM6 24-03-09 18:43

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
9 Attachment(s)
Astazi...am primit din partea prietenei mele un cadou
(cu 2 zile inainte de ziua mea)

13.Porsche Cayenne S, de la Cararama

radu715 24-03-09 20:05

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumos modelul , insa si eu am unul si nu are cui de remorca , al tau are remorca ?? :D

CatalinM6 26-03-09 15:16

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Merci radu715! Momentan nu are remorca.Pe viitor...cine stie...:)

CatalinM6 26-03-09 16:17

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
Al doilea cadou primit de ziua mea
(primit din partea mamei mele)

14.Chevrolet Impala 1963,de la Welly

andrew 46 26-03-09 16:35

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2185631)
Al doilea cadou primit de ziua mea
(primit din partea mamei mele..."Ma iubeste femeile" :))

14.Chevrolet Impala 1963,de la Welly

foarte tare:lol:
o am si eu si pot spune ca-i dementiala;)

CatalinM6 29-03-09 23:19

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
Chiar daca eu colectionez doar 1/24,nu am putut sa "refuz" un cadou 1/18
Mercedes-Benz ML 350,de la Welly
Mi se pare foarte bine realizata...imi place mult suspensia spate

coman razvan 29-03-09 23:21

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Foarte frumoasa! Nu am mai vazut...:)

CatalinM6 01-04-09 16:33

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
merci Razvan!

15. Dodge Challenger R/T 1970, de la Maisto

Darius DMS 01-04-09 18:52

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2185631)
Al doilea cadou primit de ziua mea
(primit din partea mamei mele)

14.Chevrolet Impala 1963,de la Welly

mama stie ce e bine pentru puiu' ei,asa-i?:lol:foarte frumos cadou.....la fel si de la prietena:chick::love:.....succes la colectionat

radu_bv 01-04-09 19:55

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
ce misto e ML,pacat ca nu se deshid si usile din spate.

CatalinM6 15-04-09 09:20

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
9 Attachment(s)
Ai dreptate..Darius:)!
Merci radu bv!

16. BMW Z8, de la Maisto

Darius DMS 15-04-09 14:37

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
ce pacat ca i se deschid doar usile:(......succes la colectionat

dnt_95 15-04-09 15:46

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
si capota se deschide;)

CatalinM6 15-04-09 16:55

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
Poza cu capota ridicata iesise urat si am preferat sa nu o pun

17. Ford Mustang GT 2006, de la Maisto (cadou de la prietena mea)

Darius DMS 15-04-09 17:25

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
doamne,ce prietena......norocosu-le.......felicitari....succes la colectionat

bmwh548 15-04-09 18:38

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
O chestie foarte ciudata, la modelul meu nu s-au obosit sa vopseasca scaunele, la cel rosu au lucrat mai bine la interior. Felicitari pentru ea.

CatalinM6 15-04-09 19:50

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Merci Darius DMS! Ii plac si ei machetele (Ford Mustang ii place in mod deosebit)...chiar sunt norocos :)

bmwh548...toata macheta arata bine,neasteptat de bine pt pretul ei

CatalinM6 21-04-09 11:09

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
18.Chevrolet Camaro "SS 396" 1968, de la Maisto

Merci Darius DMS :)

Darius DMS 21-04-09 17:46

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2253488)
18.Chevrolet Camaro "SS 396" 1968, de la Maisto

Merci Darius DMS :)

salut.....ma bucur ca machetele au ajuns ok......sper ca iti plac si sa te bucuri de ele....:Dtoate cele bune

CatalinM6 27-04-09 10:03

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
19. Ford Fairlane Thunderbolt 1964. de la Maisto

Dark Side 27-04-09 22:03

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Biata macheta...slaba rau.....

CatalinM6 28-04-09 18:45

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Exagerezi (cel putin prin exprimare)!
Nu e chiar asa.....in fine...

Arata ca o "masina" din 1964 :)

Dark Side 28-04-09 21:16

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Din pacate nu exagerez de loc.
Am modelul acasa si pot spune ca este realizat la nivel de 1/64. (stiu machete kyosho 1/43 de 2x mai bune calitativ fata de asta).
Asta are un interior lipist de detalii un motor format dintr-o placa vopsita (uita-te la motoarele celor de la Jada sau Welly) si-n final nu avem geamuri la usi si sunt cateva imbinari gresite.

model collector 28-04-09 21:57

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2274253)
Din pacate nu exagerez de loc.
Am modelul acasa si pot spune ca este realizat la nivel de 1/64. (stiu machete kyosho 1/43 de 2x mai bune calitativ fata de asta).
Asta are un interior lipist de detalii un motor format dintr-o placa vopsita (uita-te la motoarele celor de la Jada sau Welly) si-n final nu avem geamuri la usi si sunt cateva imbinari gresite.

Kyosho 1:43 sunt finisate si au detalii si peste 1:18 de la Maisto, Welly sau etc.

dolb 09-05-09 17:43

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
oricum maisto sunt cam varza. Cata..ceva machete noi mai ai ?

catalyn style 09-05-09 20:38

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
frumoase toate chiar daca sunt mai vechi ca model ma refer...

DraquVerDe 09-05-09 21:02

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Catalin esti tare ...imi plac toate machetele ! :-P nu mai laude si sper sa mai vedem ceva nou din partea ta:D salut si succes incontinuare

CatalinM6 10-05-09 10:11

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Multumesc tuturor pt interesul acordat thread-ului meu :)!
dolb...nimic nou,astept 3 muscle-cars si nu mai vin...

Nu sunt un colectionar inrait,nu caut perfectiunea in ele,iar toate machetele pe care le am..au cate o poveste...si asta e important pt mine.
De exemplu...macheta despre care zice Dark Side..ca e slaba rau,e una din preferatele mele..mi-a placut f mult de cand am vazut-o.

Dark Side 10-05-09 13:46

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
CatalinM6,nu am zis ca nu are o poveste in spate sau ca nu este o valoare sentimentala doar ca realizarea machetei este dezastruoasa.. am si eu macheta asa ca nu vorbesc in nestiinta.

CatalinM6 10-05-09 14:30

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Dark Side,am inteles perfect ce ai vrut sa spui,doar ca sistemul nostru de "jurizare/apreciere" difera putin...atata tot....cel putin in cazul acestei machete.Bafta :)!

CatalinM6 15-05-09 14:01

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
9 Attachment(s)
20. Chevrolet Chevelle SS396 1966,de la Maisto

Am cumparat-o de la un coleg de pe forum,din pacate nu are oglinda de pe partea dreapta si un stop...cand voi avea timp,le voi repara (i-am scos si celalalt stop,pt simetrie :))
Cand mi-a sosit era foarte prafuita,dar dupa o baie buna..a iesit la iveala o culoare foarte frumoasa.
Detaliile sunt direct proportionale cu pretul...:D

Darius DMS 15-05-09 17:15

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
o ai de la sherbandell....asa-i?felicitari oricum....

CatalinM6 15-05-09 18:53

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Merci Darius!
Da!De la el o am...am asteptat-o cateva luni :))


All times are GMT +2. The time now is 04:22.

- Copyright 2026 4Tuning