![]() |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Nu era mai simplu daca luai un alimentator de 12v? Nu iti mai bateai capul cu montajul de punte de diode si condensator (rezistente oricum trebuiau).
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
asa mi-a recomandat un electronist....
Cred ca era si mai migalos,trebuia sa leg cate o rezistenta pt fiecare led...nu? |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Nu...faceai aceeasi chestie cu montaj serie-paralel (cum ai si acum) si puneai o rezistenta pe fiecare ramura sau chiar una pentru toate... Plus ca alimentatorul ar fi fost ceva mai mic ca dimensiuni probabil. Oricum nu prea mai conteaza acum, rezultatul finit arata super bine :)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
12. BMW E90 330i, de la Welly
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Vreau si euuuuuu....
Redevenind seriosi: felicitari pentru achizitie. Superba :) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Am si eu o intrebare si daca stii raspunsul la ea te'as ruga sa'mi dai un PM.
De unde pot face rost de machete 1/24 la un pred redus...adica nu 45-55ron si 30-40ron...pentru ca de foarte mult timp zic ca ma apuc sa'mi iau si nu reusesc. |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
interesanta chestia cu iliuminatu a iesit super tare
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
9 Attachment(s)
Astazi...am primit din partea prietenei mele un cadou
(cu 2 zile inainte de ziua mea) 13.Porsche Cayenne S, de la Cararama |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumos modelul , insa si eu am unul si nu are cui de remorca , al tau are remorca ?? :D
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Merci radu715! Momentan nu are remorca.Pe viitor...cine stie...:)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
Al doilea cadou primit de ziua mea
(primit din partea mamei mele) 14.Chevrolet Impala 1963,de la Welly |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Quote:
o am si eu si pot spune ca-i dementiala;) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
Chiar daca eu colectionez doar 1/24,nu am putut sa "refuz" un cadou 1/18
Mercedes-Benz ML 350,de la Welly Mi se pare foarte bine realizata...imi place mult suspensia spate |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Foarte frumoasa! Nu am mai vazut...:)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
merci Razvan!
15. Dodge Challenger R/T 1970, de la Maisto |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Quote:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
ce misto e ML,pacat ca nu se deshid si usile din spate.
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
9 Attachment(s)
Ai dreptate..Darius:)!
Merci radu bv! 16. BMW Z8, de la Maisto |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
ce pacat ca i se deschid doar usile:(......succes la colectionat
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
si capota se deschide;)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
10 Attachment(s)
Poza cu capota ridicata iesise urat si am preferat sa nu o pun
17. Ford Mustang GT 2006, de la Maisto (cadou de la prietena mea) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
doamne,ce prietena......norocosu-le.......felicitari....succes la colectionat
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
O chestie foarte ciudata, la modelul meu nu s-au obosit sa vopseasca scaunele, la cel rosu au lucrat mai bine la interior. Felicitari pentru ea.
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Merci Darius DMS! Ii plac si ei machetele (Ford Mustang ii place in mod deosebit)...chiar sunt norocos :)
bmwh548...toata macheta arata bine,neasteptat de bine pt pretul ei |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
12 Attachment(s)
18.Chevrolet Camaro "SS 396" 1968, de la Maisto
Merci Darius DMS :) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Quote:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
12 Attachment(s)
19. Ford Fairlane Thunderbolt 1964. de la Maisto
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Biata macheta...slaba rau.....
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Exagerezi (cel putin prin exprimare)!
Nu e chiar asa.....in fine... Arata ca o "masina" din 1964 :) |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Din pacate nu exagerez de loc.
Am modelul acasa si pot spune ca este realizat la nivel de 1/64. (stiu machete kyosho 1/43 de 2x mai bune calitativ fata de asta). Asta are un interior lipist de detalii un motor format dintr-o placa vopsita (uita-te la motoarele celor de la Jada sau Welly) si-n final nu avem geamuri la usi si sunt cateva imbinari gresite. |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Quote:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
oricum maisto sunt cam varza. Cata..ceva machete noi mai ai ?
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumoase toate chiar daca sunt mai vechi ca model ma refer...
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Catalin esti tare ...imi plac toate machetele ! :-P nu mai laude si sper sa mai vedem ceva nou din partea ta:D salut si succes incontinuare
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Multumesc tuturor pt interesul acordat thread-ului meu :)!
dolb...nimic nou,astept 3 muscle-cars si nu mai vin... Nu sunt un colectionar inrait,nu caut perfectiunea in ele,iar toate machetele pe care le am..au cate o poveste...si asta e important pt mine. De exemplu...macheta despre care zice Dark Side..ca e slaba rau,e una din preferatele mele..mi-a placut f mult de cand am vazut-o. |
Re: Machetele mele - CatalinM6
CatalinM6,nu am zis ca nu are o poveste in spate sau ca nu este o valoare sentimentala doar ca realizarea machetei este dezastruoasa.. am si eu macheta asa ca nu vorbesc in nestiinta.
|
Re: Machetele mele - CatalinM6
Dark Side,am inteles perfect ce ai vrut sa spui,doar ca sistemul nostru de "jurizare/apreciere" difera putin...atata tot....cel putin in cazul acestei machete.Bafta :)!
|
Re: Machetele mele - CatalinM6
9 Attachment(s)
20. Chevrolet Chevelle SS396 1966,de la Maisto
Am cumparat-o de la un coleg de pe forum,din pacate nu are oglinda de pe partea dreapta si un stop...cand voi avea timp,le voi repara (i-am scos si celalalt stop,pt simetrie :)) Cand mi-a sosit era foarte prafuita,dar dupa o baie buna..a iesit la iveala o culoare foarte frumoasa. Detaliile sunt direct proportionale cu pretul...:D |
Re: Machetele mele - CatalinM6
o ai de la sherbandell....asa-i?felicitari oricum....
|
Re: Machetele mele - CatalinM6
Merci Darius!
Da!De la el o am...am asteptat-o cateva luni :)) |
| All times are GMT +2. The time now is 04:22. |
- Copyright 2026 4Tuning