![]() |
Re: Rally Cars
lancia
|
Re: Rally Cars
Ford Focus WRC...
|
Re: Rally Cars
Quote:
Quote:
|
Re: Rally Cars
Si Citroen Xsara unde e? Ca de cativa ani tot domina Loeb cu ea.
|
Re: Rally Cars
Audi unde este?...
Deoarece nu este audi...votez lancia... |
Re: Rally Cars
pentru istorie delta si escort, dar sunt pentru delta
|
Re: Rally Cars
am votat impreza pentru tractiunea integrala;scrie rally car;
or rally fara tractiune integrala nu mai e rally,e altceva; as fi votat pentru asta toate 4x4'le; dar un bellissimo ! pentru ce a fost lancia integrale;mult timp de atunci incolo n-o sa mai aiba plapumarii o astfel de masina;mistoul si smecherii in rally nu isi au locul, toate cele bune |
Re: Rally Cars
Lancia Delta HF Integrale 16v....o masina de campion facut de cei mai buni in materie.
Desi ezitam intre lancia si cossy ... per total lancia a facut mult mai mutle eforturi pentru rally decat oricine din europa...pacat ca groupa B nu sa continuat, pacat ca Audi era primul care la moartea Toivonen a declarat ca retrage (dupa cateva ore dupa accident)...stiind ca nu mai au nici o sansa. |
Re: Rally Cars
Quote:
|
Re: Rally Cars
eu am votat escort rs cosworth , ptr farmecul care l-a adus in campionat .
Nu e de uitat varianta de strada, cu peformantele ei deosebite ptr vremea lui , si azi e un collectible . |
Re: Rally Cars
Quote:
|
Re: Rally cars
lancia, si-a lasat amprenta prea pronuntat in lumea curselor
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:43. |
- Copyright 2026 4Tuning