Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Rally cars (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/96815-rally-cars.html)

manu 18-12-08 18:14

Re: Rally Cars
 
lancia

peter 21-12-08 10:38

Re: Rally Cars
 
Ford Focus WRC...

aleks 22-12-08 11:16

Re: Rally Cars
 
Quote:

Originally Posted by peter (Post 1934046)
Ford Focus WRC...

Quote:

Originally Posted by manu (Post 1929118)
lancia

va rog sa va motivati deciziile

B 07 TWK 23-12-08 22:15

Re: Rally Cars
 
Si Citroen Xsara unde e? Ca de cativa ani tot domina Loeb cu ea.

mitza mtb 23-12-08 23:47

Re: Rally Cars
 
Audi unde este?...


Deoarece nu este audi...votez lancia...

laur_nsl 24-12-08 15:48

Re: Rally Cars
 
pentru istorie delta si escort, dar sunt pentru delta

fortunejack 28-01-09 19:19

Re: Rally Cars
 
am votat impreza pentru tractiunea integrala;scrie rally car;
or rally fara tractiune integrala nu mai e rally,e altceva;
as fi votat pentru asta toate 4x4'le;
dar un bellissimo ! pentru ce a fost lancia integrale;mult timp de atunci incolo n-o sa mai aiba plapumarii o astfel de masina;mistoul si smecherii in rally nu isi au locul,
toate cele bune

Hexer 30-01-09 01:54

Re: Rally Cars
 
Lancia Delta HF Integrale 16v....o masina de campion facut de cei mai buni in materie.

Desi ezitam intre lancia si cossy ... per total lancia a facut mult mai mutle eforturi pentru rally decat oricine din europa...pacat ca groupa B nu sa continuat, pacat ca Audi era primul care la moartea Toivonen a declarat ca retrage (dupa cateva ore dupa accident)...stiind ca nu mai au nici o sansa.

adrian78bmw 30-01-09 09:35

Re: Rally Cars
 
Quote:

Originally Posted by raduku (Post 1870289)
Lancia Delta e de departe pe primul loc.Cu 6 titluri mondiale consecutive Lancia e mult in fata tuturor competitorilor.Tot respectul pentru Subaru,Citroen,Peugeot sau Ford,dar recordul italienilor nu a fost egalat nici dupa 15 ani.
Un link foarte explicit despre Lancia Delta:
www.lanciadelta.ro

cred ca ca il egaleaza anu asta LOEB ..cu citroen xsara ...am votat SUBARU 18 ani de istorie in raliuri..

andreizr1 30-01-09 09:49

Re: Rally Cars
 
eu am votat escort rs cosworth , ptr farmecul care l-a adus in campionat .
Nu e de uitat varianta de strada, cu peformantele ei deosebite ptr vremea lui , si azi e un collectible .

raduku 30-01-09 21:39

Re: Rally Cars
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 2022656)
cred ca ca il egaleaza anu asta LOEB ..cu citroen xsara ...am votat SUBARU 18 ani de istorie in raliuri..

Sa dea Domnu.Egaleaza recordul dar Loeb,Citroen nu .

turb0 04-02-09 00:53

Re: Rally cars
 
lancia, si-a lasat amprenta prea pronuntat in lumea curselor


All times are GMT +2. The time now is 03:43.

- Copyright 2026 4Tuning