Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/93746-chiptuning-unichip-bmw-328i-evacuare-filtru-unichip.html)

andreiwtw 22-04-09 22:45

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2254645)
putini cai pt serpi, evac libera, CAI si chip.

putini da buni...
adica isi face simtita prezenta cresterea de putere de ~ 10 % .
am obtinut si puteri mai mari cu pana la 8-9 cp pe dyno dar in configurtia asta ( harta ...) are cea mai frumoasa curba de putere/cuplu motor .

sunt curios ce o sa scoti tu ...
daca modificarile sunt bine facute ai sansa sa scoti si tu 210 cp dar nu si cuplu mai mare de 270 nm cred .
oricum comparatia pe care o faci nu e chiar cea mai potrivita : M50 B25 de pe e36 cu M52 B28 dublu vanos de pe e46... :)
astept sa vad fisa ta si pe urma e bine sa comparam si sa discutam .
Iti urez multa bafta si curaj ... ca sa testezi pe dyno un motor de 350.000 km ;) ...

mistreku 23-04-09 00:24

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
:)))) intr-adevar! eh, asta e.. tot tre` sa vad odata, ca sa nu-mi fuir caciula singur! ideea e ca tre sa schimb vanosul mai intai, pt ca altfel mi-e teama ca o sa arate foarte urat graficul. oricum, va anunt cand il am.

andreiwtw 23-04-09 09:13

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2258830)
:)))) intr-adevar! eh, asta e.. tot tre` sa vad odata, ca sa nu-mi fuir caciula singur! ideea e ca tre sa schimb vanosul mai intai, pt ca altfel mi-e teama ca o sa arate foarte urat graficul. oricum, va anunt cand il am.

poti sa si elimini vanos-ul daca vrei ...
chiar exista kit "vanos elimination" care este obligatoriu la supraalimentare de ex.

mistreku 23-04-09 10:48

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
pai da, da' eu nu vreau sa-l elimin, vreau sa-l repar. mai ales ca nu am ganduri de supra alimentare deocamdata. si cred ca pe dyno s-ar vedea o diferenta notabila intre un motor vanos si unu non-vanos.

alecsutu1 23-04-09 11:12

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
se vede -cel cu vanos are putere mai mare pe o anumita plaja de turatie,am gasit undeva pe un forum in US comparatie acelasi motor cu vanos si apoi cu mufa de la vanos scoasa (ma rog vanos anulat cumva)

mistreku 23-04-09 16:07

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
aia ziceam.. macar sa ma duc cu el functional..

andreiwtw 23-04-09 17:24

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2259516)
pai da, da' eu nu vreau sa-l elimin, vreau sa-l repar. mai ales ca nu am ganduri de supra alimentare deocamdata. si cred ca pe dyno s-ar vedea o diferenta notabila intre un motor vanos si unu non-vanos.

se simte la turatii mici si medii ...
dar puterea maxima nu cred ca o influenteaza in vreun fel !

X-Ray-Eyes 23-04-09 17:28

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2258544)

sunt curios ce o sa scoti tu ...
daca modificarile sunt bine facute ai sansa sa scoti si tu 210 cp dar nu si cuplu mai mare de 270 nm cred .
oricum comparatia pe care o faci nu e chiar cea mai potrivita : M50 B25 de pe e36 cu M52 B28 dublu vanos de pe e46... :)
astept sa vad fisa ta si pe urma e bine sa comparam si sa discutam .
Iti urez multa bafta si curaj ... ca sa testezi pe dyno un motor de 350.000 km ;) ...

Te astept si eu pe 2-3 mai la mara la legale cu un 328i vanos sa vedem cum stam ...
Ai fi a 2-a masina ptr care m-as prezenta la liniute ... ca sa vezi ca nu prea exista comparatie intre e46 si e36 cand vine vorba de 328i ...
Ultimul e46 care a stat 3-4 masini in spatele meu era 330 alpina de 245 cp .

Corneliu26 23-04-09 18:41

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 2260696)
Te astept si eu pe 2-3 mai la mara la legale cu un 328i vanos sa vedem cum stam ...
Ai fi a 2-a masina ptr care m-as prezenta la liniute ... ca sa vezi ca nu prea exista comparatie intre e46 si e36 cand vine vorba de 328i ...
Ultimul e46 care a stat 3-4 masini in spatele meu era 330 alpina de 245 cp .

Fara suparare si un pic offtopic,dar e46 328i e chiar slabut,atat pe langa e36 328i si fata de e30 m50b25...

X-Ray-Eyes 23-04-09 19:04

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 2260868)
Fara suparare si un pic offtopic,dar e46 328i e chiar slabut,atat pe langa e36 328i si fata de e30 m50b25...

Acelasi lucru spuneam si eu ...
E36 328i de fabrica are 280.0 Nm@3950 rpm
Cu anexele schimbate fara a desface motorul urca in 330Nm ... si 225-230 Cp cu aproximatie daca motorul este in mintile lui.

mistreku 23-04-09 21:14

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2260687)
se simte la turatii mici si medii ...
dar puterea maxima nu cred ca o influenteaza in vreun fel !

in mod cert nu influenteaza puterea maxima insa ar scoate un grafic urat sigur.

alecsutu1 24-04-09 07:23

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 2260868)
Fara suparare si un pic offtopic,dar e46 328i e chiar slabut,atat pe langa e36 328i si fata de e30 m50b25...

offf E46 este mai greu decat ambele masini citate de tine
E46 are 1450 kg suta in 6,6
E36 are 1395 kg suta in 6,9
E30 are 1200 kg
la E30 am pus greutatea din burta am avut 323 si avea 1150 kg in talon
la E46 si E36 datele sunt luate de pe carfolio(sincer nu stiu greutatea la E46 cat de corecta este si 0-100,acum am un compact e46 si in talon zice 1480 kg)
marele dezavantaj la E46 328i este ca nu se pot schimba anexele ca in cazul E36 328i :)

X-Ray-Eyes 24-04-09 10:16

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 2262087)
marele dezavantaj la E46 328i este ca nu se pot schimba anexele ca in cazul E36 328i :)

De ce nu se pot schimba anexele ?
Adica nu exista serpi ? Diferential LSD ? admisie cu debit mai mare ? soft ? roti mai mari ? slick-uri ?
Care anexe spui tu ca nu se pot schimba ?

alecsutu1 24-04-09 10:18

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
he he,pai admisia nu merge schimbata cu cea de 325i sau cel putin eu nu am vazut nicaieri facuta schema asta :)
LSD nu exista de fabrica pus pe E46 doar pe comanda si e cam 1000 euro
slikuri si roti mai mari nu e problema..

Calimero2003 24-04-09 11:57

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 2262433)
he he,pai admisia nu merge schimbata cu cea de 325i sau cel putin eu nu am vazut nicaieri facuta schema asta :)
LSD nu exista de fabrica pus pe E46 doar pe comanda si e cam 1000 euro
slikuri si roti mai mari nu e problema..

Vorbesti numai tampenii .... LSD pe E46 exista de fabrica si este cel mai bun LSD facut vre-o data de BMW ... este pe primul loc ... M3 E46 are LSD cu raport 70/100 (este cel mai bun raport la ora actuala raportat la toate masinile din lume ... singura masina care se apropie este C01 care are 68/100).
E46 are un LSD open cu raportul de 40/100 ... fata de pisika care are 15/100 (vorbesc de varianta fara blocant)
Legat de comparatia E36 vs E46 ... pot spune ca nu e vorba numai de diferenta de greutate ... la E36 curba de putere si cuplu este foarte "cocosata" ... beneficiaza de cai aia foarte putin ... la E46 dublu vanos e alta mancare de peste .... are cuplu ceva mai jos... + ca E46 are cam 3 bhp in plus :lol:
Comparatia nu poate fi facuta decat pe strada si cu masini care ar avea aceleasi modificari aduse ( ca sa nu fie diferenta facuta de evacuare,admisie,chip etc)


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning