Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   VW Golf 2 KICKER&MAGNAT (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/91671-vw-golf-2-kicker-and-magnat.html)

sharkky 23-09-08 23:21

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Pentru un asa difuzor mi se pare ... minuscula ...
Si pana la urma care din Colossus o ai? Classic sau Final Edition?
Oricum, mi se pare putina puterea pentru S18X ...
Ce cabluri ai ales? Baterie/baterii? Insonorizare?

Bafta cu proiectul si sa ne tii la curent!

Razvan_Golf2 24-09-08 04:17

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
incinta este a lui este grafata kicker asa a venit difuzoru nu o sa o las pe asta :D normal ca fac aia si amplificatoru este Final Edition

Razvan_Golf2 24-09-08 04:33

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
4 Attachment(s)
:D:peace:

Shokaliptiku 24-09-08 08:58

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
pe asta ai copto demult ... :D
mie mila de saraca masina ! :???:

felicitari si multa putere de munca !

Lil' D 24-09-08 17:05

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Quote:

Originally Posted by sharkky (Post 1772379)
Pentru un asa difuzor mi se pare ... minuscula ...
Si pana la urma care din Colossus o ai? Classic sau Final Edition?
Oricum, mi se pare putina puterea pentru S18X ...
Ce cabluri ai ales? Baterie/baterii? Insonorizare?

Bafta cu proiectul si sa ne tii la curent!


Hmm, ar fi subnutrit DACA vrei sa scoti tot posibilul din el (si mai mult, "nutrirea" depinde foarte foarte mult si de incinta..daca un difuzor isi atinge maximul de performante intr-o anume incinta, cu 1/2 din puterea rms, aplicand mai multa putere nu castigi nimic). 3kw pe un subwoofer asa de mare intra la capotolul prea mult pentru ascultat muzica. Incinta totusi nu imi place grozav. Ar putea fi autografiata de proprietarul Kicker, asta nu o sa aiba nimic de-a face cu performante. Inca mai este la putere mitul incintei facute de producator :(

E bine ca o sa ai suficiente difuzoare in usi ca sa tina pasul cu subwooferul :)

zolll 24-09-08 17:20

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Super tare subwooferul :) Asa ceva am adus si noi intr-un hairchair la oradea in weekendul trecut ... Pentru subwooferul respectiv amplificatorul chiar ii slab, ii trebuie minim 5000W RMS. La baterii iti vor trebui vro 3-4 deep cycle ca sa mearga ca lumea, iar la cabluri cateva trasee de 0 AWG :)
Incinta asa la prima vedere nici mie nu mi se pare ca lumea, eventual pot sa vorbesc direct cu fabrica Kicker sa vad ce recomanda la incinta (depinde cum vrei sa o folosesti).

In rest bafta, si astept poze cu masina sa vad in ce stare mai e dupa ce asculti sistemul timp de o saptamana :D

xxdadixx 24-09-08 20:23

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Quote:

Originally Posted by Razvan_Golf2 (Post 1771851)
Multumit ????? am adaugat poze ne reale pt ca sunt facute mai bine si sunt mai clare:D

Ai uitat sa pui si un ziar de azi :lol:
Glumeam, bafta cu proiectul.

ugod 26-09-08 23:09

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
oare de unde cunosc eu aceste scule ??? au fost amele acum 4 ani ....
pt ce-i ce au retineri in privintza incinte ...este foarte bine realizata este DOAR pt muzica nu pt SPL , cu un port acordat la 30 Hz ...suna foarte bine dar nu si tare pe confuguratie de o ai tu aici ,aceleasi scule au fost pe golful meu, dar mai mult de 142 bd nu o sa treci la 32 hz pt o presiune mai mare trebuie schimbata incinta si dublata puterea ..am testat si varianta aceasta 2x3000W in alta incinta la 60 hz scoti 146 db dar nu pe muzica ...deci totul depinde de ce anume vrei sa faci ...

Razvan_Golf2 28-09-08 17:23

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Orcum eu vreu sa schimb incinta dar nu sa concurez cu ea la spl ,fac un sintem sa pot asculta zi de zi :D

ugod 28-09-08 17:25

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Quote:

Originally Posted by Razvan_Golf2 (Post 1781580)
Orcum eu vreu sa schimb incinta dar nu sa concurez cu ea la spl ,fac un sintem sa pot asculta zi de zi :D

daca nu mergi la spl pastreaza incinta ...pt ca alta mai buna nu o sa reusesti sa faci ...si e la fix pt golf 2

Razvan_Golf2 28-09-08 17:37

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
este cam mare nu are loc in portbagaj poate o sa reusesc sa fac unu sa incapa si sa fie si reusita acum ramane de vazut ,dar de facut fac alta sigur

Razvan_Golf2 30-09-08 03:49

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
am renuntal la difuzoarele magnat si am ales niste MTX sper ca am facut o alegere buna :D

CLAUDIU_URBAN 01-10-08 22:25

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
daca nu ti-ai luat difuzoarele inca mai bine iti iei focal , hertz sau dls . nu cumva esti razvan din rahova cu golfu ala portocaliu ?

Razvan_Golf2 02-10-08 05:02

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
Da Domnul Claudiu creu dau de tine lasa-mi si mie nr tau te rog sa facem treaba aia care am vb :D

CLAUDIU_URBAN 02-10-08 09:02

Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
 
salut , https://forum.4tuning.ro/553-subwoofere-auto/64865-fac-comanda-subwoofere.html , acolo sunt lucrarile mele si numarul de telefon . noroc .


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning